Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Babaváró hitel

Hozzászólások

(#51) huan


huan
őstag

Egy esetleges elutasításkor mennyi időn belül lehet újrapróbálkozni más hitelintézetnél?

(#52) alakesh válasza huan (#51) üzenetére


alakesh
tag

Akár másnap, a lényeg, hogy legyen lezárva a folyamatban lévő igénylés.

Egyébként ha Erstés a kölcsön, még náluk is megérheti próbálkozni, de ott asszem az a szabály, hogy ERSTE ügyfélnek az össz hitelállománya nem haladhatja meg a 15 milliót (ami a náluk lévő hiteleket illeti)

(#53) huan


huan
őstag

Ha a párom GYED-en van, akkor kell GYED-igazolás? Azt hol kell kérni?

(#54) radi8tor válasza huan (#53) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#55) huan válasza radi8tor (#54) üzenetére


huan
őstag

Köszi, de a TB-jogviszony igazolás megegyezik a GYED-igazolással?

(#56) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Itt ezt írják:

Igazolás módja:a babaváró kölcsönkérelem benyújtásának időpontjában 30 napnál nem régebbi, a fővárosi és megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári feladatokat ellátó járási (fővárosi kerületi) hivatala által kiállított igazolás,az illetékes külföldi hatóság vagy a nemzetközi szerződéssel létrehozott nemzetközi szervezet által kiállított igazolás és annak hiteles magyar nyelvű fordítása, hallgatói jogviszonynál a felsőoktatási intézmény által kiadott igazolás. Az Ebtv. 42/E. §-aalapján megállapított gyermekgondozási díj esetén a gyermekgondozási díj folyósításának időtartamát az ellátást megállapító szerv által kiállított igazolással kell igazolni

⭐ Stella

(#57) huan válasza radi8tor (#56) üzenetére


huan
őstag

Azaz a munkáltató adja? Formanyomtatványon?

(#58) radi8tor válasza huan (#57) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hűű most komolyan mindent az orrod elé kell dugni? :D

Igazolás módja:a babaváró kölcsönkérelem benyújtásának időpontjában 30 napnál nem régebbi, a fővárosi és megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári feladatokat ellátó járási (fővárosi kerületi) hivatala által kiállított igazolás,az illetékes külföldi hatóság vagy a nemzetközi szerződéssel létrehozott nemzetközi szervezet által kiállított igazolás és annak hiteles magyar nyelvű fordítása, hallgatói jogviszonynál a felsőoktatási intézmény által kiadott igazolás. Az Ebtv. 42/E. §-aalapján megállapított gyermekgondozási díj esetén a gyermekgondozási díj folyósításának időtartamát az ellátást megállapító szerv által kiállított igazolással kell igazolni

⭐ Stella

(#59) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, babaváró hitel zárt kerti ingatlanra felvehető?

(#60) zsoika válasza natë (#59) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A babaváró szabad felhasználású .... nem feltétele bármilyen ingatlan.

(#61) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Babavárót igényelt mostanában valami? Mi a tapasztalat, milyen átfutási idővel megy?

(#62) mephisto5


mephisto5
csendes tag

második gyermek születése esetén mekkora határidőn belül kell jelenteni a banknak? első gyermek miatt fel van függesztve tavaly augusztus óta, most van úton a második.

gondolom megéri minél később szólni, hogy a két gyermek után járó 3-3 évben a lehető legkisebb átfedés legyen (különösen azoknak, akik nem terveznek harmadikat). a kérdés, hogy van-e valami limit?

(#63) Brave_86 válasza mephisto5 (#62) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Szülést követő 60 napon belül, ha jól értelmezem.

(#64) hdekakas


hdekakas
senior tag

Sziasztok!
OTP-nél megkaptuk a babaváró hitelt, és a szerződés aláírásával egyidejűleg beadtuk a törlesztés szüneteltetését is. Lefénymásolták a kiskönyvet, ki kellett tölteni egy papírt. Eltelt egy hónap, és most levonták az első havi törlesztést és kezességvállalási díjat.
Telefonos ügyintézővel történt beszélgetés során elmondta, hogy nem lát semmiféle törlesztés szüneteltetéséről szóló dokumentumot, vigyük be a fiókba. De mi sem kaptunk erről semmi papírt. Ezt papír alapon kellett kérvényezni, a hitelt meg elektronikusan, az fent is van az otp direktben, de ez a papír alapú dolog ez nincs sehol. Így szivatják meg az embert! (A bank meg gondolom megkapta a pénzt az államtól is, meg tőlünk is.)

(#65) Veron válasza hdekakas (#64) üzenetére


Veron
őstag

Nálunk is ez volt csak Sberbanknál. Mondjuk ott egészen segítőkészek voltak a megoldásban.

Nem lehet a babaváró hitelt áttranszferálni bankok között egy szimpatikusabb csapathoz?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#66) hdekakas válasza Veron (#65) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem lehet. :DDD
Én utána panaszt tettem, a központ kivizsgálta, a helyi ügyintéző elismerte a hibáját, így egy hónap múlva visszautalták a törlesztőt és kamatot. (Bár az ügyintéző is mondta, hogy segít mindenben, ő rontotta el, de akkor sem lát rá esélyt, hogy vissza fogják adni, mert hogy ez állami támogatott hitel, nem csak egy tranzakció.) Tán elfelejtette felscannelni a banknak, papír alapon meg nem ért semmit a kérelem. Kaptam egy elnéző levelet a banktól is, valami olyan volt benne, hogy "A mulasztás miatt ne vonjak le általános következtetést a bank működéséről és az ügyintézők munkájáról". ;] :D Úgyhogy nálunk kedvezően megoldódott.

(#67) Aaron21


Aaron21
újonc

Sziasztok!

Valaki tudna nekem küldeni egy válasz OEP igazolásról képet? Persze adatokkal kitalarva. Kikértem, és bem fogadta el a bank, mert nem ilyen szokott lenni. Kiváncsi lennék, hogy “milyen szokott lennu” az oep-pal egyeztettem azt mondták ilyet adnak mindig. Ezért lennék kiváncsi, hogy most ki nem mond igazat. Így már az első lépésnél elakadtam… köszi ha valaki segít!

(#68) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Én, (a hölgy) idén töltöttem be 30-at, és a páromml idén terveztünk összeházasodni.
Kb mennyi az átfutási ideje egy babaváróhitelnek? Szükséges-e asap, vagy ráérne novemberben is igényelni?

(#69) goccer válasza arcsin (#68) üzenetére


goccer
aktív tag

Ha előre összegyűjtöd az igényléshez szükséges doksikat (TB igazolás, jövedelem igazolás stb), akkor 1-2 hétbe illene beleférnie. Nálunk az igénylést követően kevesebb mint egy hét volt az elbírálás (Unicredit), utána szerződés a fiókban és a számlán is volt a pénz.

(#70) huan


huan
őstag

Létezik valahol olyan kalkulátor, ahol a Bababváró hitel feltételeinek nem teljesítése után mekkora az egy összegben visszafizetendő kamattámogatás összege és mekkorára változik a törlesztőrészlet pontosan? (2020.07. babaváró)

(#71) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A babavárónak a feltétele a büntetlen előélet, nekem volt 1 év felfüggesztettem, de ha lekérek egy erkölcsit abban nincs benne. Vagy ezt a bank kéri le valahonnan?
Illetve olvastam ezt is: "Nem szerepel a negatív KHR listán egyik fél sem."
A barátnőmnek van hitele 2025 elejéig, de fizeti rendszeresen, attól még megkapnánk?

(#72) arcsin válasza huan (#70) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi itt igényeltük meg végül, az oldal alján vannak konkrét számolások mindenféle scenariora

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Babaváró hitel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.