Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    szerintetek jatekra melyik lenne jobb valasztas?
    asus m2nsli + a64 5200+ +2x8800gs 384mb(sliben) vagy p5k+e8400+8800gt512mb(1db).

    mind2 kb 100Kba kerul csak az egyuknel a proci joval gyengebb de csereben van 2 vga benne a masiknal meg a proci az erosebb de csak egy erosebb vga van.
    mennyire gaz a mai jatekoknak nagyobb felbontasokon egy ilyen relative gyenge proci?

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    vagy esetleg egy asus p5n-d sli + e2180+2x8800gs ez is kb ugyanannyiba kerul, de ezt legalabb jol meg lehet huzni az amdhez kepest

  • ityam

    senior tag

    válasz Morris #12188 üzenetére

    erdekes mert amiket lattam slis teszteket azoknal egy atlagosnak mondhato 1680x1050 ben vagy 50-60%ot dobodik az eredmeny mig ennyi kulobseg kozel sincs egy 88gs es egy 88gts kozott szerintem.
    ebbol a tesztbol indultam ki:[link]
    ez szerint ugyanolyan proci(nagyon eros proci)mellett kb 40-50%al gyorsabb a 96gt mint a 88gts. es a 88gs az kb egy szinten van a 96gtvel szal szerintem emiatt az amds rendszer egy darab erosebb kartyaval folosleges. itt pont az sli elonyerol toprengek. mert olcsobb az amds slis alaplap mint az inteles.
    bar most talaltam 20K korul nvidia 650 es chipsetes alaplapot intel procihoz is es akkor mar lehet az lenne a jobb egy e 4500 koruli procival es ugyanugy 88gs slivel

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12192 üzenetére

    mondjuk tenyleg nem sok slis teszt van es ebben amit linkeltem csak 3-4 jatek van de azokban mindnel jelentosen gyorsabb a 2 kartyas rendszer mint az 1 kartyas 8800gts.

    meg ha jol tudom nem a jatekoknak kell tamogatni a 2 kartyat hanem a drivernek es azok mostmar kezdenek egesz jol kiforrani. de aztan lehet nem jol sejtem.

    az alaplapos problema gondolom megoldodik egy ujjabb chipsetessel mondjuk egy nforce 750 essel csak az 10Kval dragabb es azert nem volt az szimpi.
    aszem keresek par peldat ahol az slis rendszer nem hozott sebessegtobletet.
    amugy hogy a 3dmark mennyivel hozott neked tobbet az nem jelent semmit. esetleg egy uj vantages tesztet kene megnezni ami a legujjabb dolgokat nezi annal jobban kijon az extra szamolasi teljesitmeny mint egy oreg dx9 es 3dmarkkal.

  • ityam

    senior tag

    illetve a dx9 es jatekok ha ugy is alakul hogy nem lesz gyorsabb az slitol az nem akkora tragedia mert egy 8800gs is eleg jol elviszi azokat, mig a linkelt tesztben dx10 es jatekok jelentosen gyorsultak a 2 kartyas rendszernel.es talan emiatt jobban megerheti. vagy ez hulyeseg?
    meg nincs sok dx10 es jatek de amik vannak azok nem tul gyorsak az 1 kartyas rendszeren de a 2 kartyason hatarozottan jobban mennek.

  • ityam

    senior tag

    itt van pl egy egesz bo es friss teszt ahol tesztelnek slis rendszereket de az itt felsorolt jatekokban mindben megverte az slis rendszer az erosebb egykartyas rendszereket.
    persze ez meg mindig nem minden jatek de biztato hogy nincs benne olyan ahol rossz lenne.
    vagy meg mindig azt mondjatok hogy nem erdemes ezzel foglalkozni?

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12197 üzenetére


    Az,hogy a cod4 nem megy 100 Fps-el csak 80-al az meg nekem nem ér ennyivel többet.

    itt most pont azon gondolkodok hogy nem kerul tobbe az a plusz 20 fps. mert boltban kb 60K ert lehet 8800gtst venni es 8800gst meg mar 28k korul meg lehet kapni. es ha talalunk egy olcso slis alaplapot akkor vegulis nem kerul tobbe.
    hogy a hl2 ben 10%ot hoz az megintcsak lenyegtelen mert az mar igy is ugy is nagyon gyors azt mar nem lehet tovabb gyorsitani mert olyan az engine.

    a masik elonye hogy ugyan most ugyanannyiba kerul a 2 gs mint az 1 gts. 1 ev mulva biztos hogy nem ugyanannyi lesz. szal idovel nem romlik ugyanannyit a kartyak erteke.ami ugyancsak egy jo pont.

    amugy egyenlore nem magamnak akarok ilyet venni hanem szamtekboltban dolgozok es komplett gepes ajanlatokon gondolkozok hogy milyenek legyenek. valszeg eladni konnyen el lehetne egy 8800slis rendszert 150-160K korul csak ki akarom puhatolni hogy tenyleg megeri e mostmar a 88gsekbol kihozni egy slis rendszer mert elerte azt az arat amikor mar megeri.
    regebben nem is mertem ilyesmire gondolni amikor 50-60-70Ks videokartyak voltak. pontosabban akkor is voltak olcsobbak cscak akkor meg joval gagyibb volt a 30Ks kategoria. de most nem gagyi a 30Ks sem.

    szal most nem az a celom hogy ramhagyjatok hogy biztos igazam van mert faraszto velem vitatkozni hanem hogy kideritsem hogy tenyleg erdemes e ezzel foglalkozni.tudom hogy soxor azert nem vitatkoznak az erveimmel mert azt hiszik hogy csak okoskodni akarok es egyszerubb ha igazat adnak nekem. pedig en mindig az igaszsagot keresem es nem azt hogy ramhagyjak hogy biztos igazam van.abszolut nem baj ha nincs igazam csak azt szeretem ha megindokoljak hogy miert.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12210 üzenetére

    egy masik linkelt tesztbol kiderul hogy kb ugyanazt a sebesseget hozza a 8800gs mint a 9600gt ezert en 8800gs slinek vonatkoztattam a 9600gt slit a 8800gtx meg kb a 8800gts el van egalban szal kb annak az eredmenyeit lehet viszonyitasi alapul venni.

    egyebkent meg az elejen pont abbol indultam ki hogy tenyleg kell e a jo proci nagy felbontasnal vagy sem mert procitesztet mindig csak kis felbontason latni mert azt mondjak hogy nagy felbontasokon eltunnek a kulombsegek. az slis rendszernel meg elsodlegesen nagy felbontasban gondolkodik az ember. szal azt akartam eredetileg is kideriteni hogy tenyleg kell e az extrem proci mint ahogy az osszes tesztben van vagy ez egy relative folosleges tenyezo.
    az a baj hogy nincs slis lapunk meg nem szeretik ha felbontogatom a procit mert azt nem lehet jol visszacsomizni hogy konnyen eladhato legyen.
    de egyebkent lehet megkerdezem a fonokot hogy nem e kolcsonozhetnek ki egy par cumot teszteles celjabol. csak az a baj hogy kellene hozza winyo is meg wint kell telepiteni szal maceras :D

    a masik gond hogy beleolvastam egy kicsit az slis topicba es eleg sok problemat irnak hogy nehany jatekban villog a kep kifagy kilep ujraindul a gep. csak jo kerdes hogy ez mennyire altalanos. csak egy egy emberkenel valami nem stimmel vagy ezek eleg surun elojovo problemak minden slis rendszernel.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz nygma #12213 üzenetére

    igazabol mint mondtam kivancsi vagyok hogy mekkora kell? tehat ne akarj ramsozni valami bivaly procit :D gyanus hogy mindig uberbrutal procival teszteltek az slis rendszereket holott azt hallani hogy a procitesztek azert vannak kis felbontason kis reszletezettseg mellett mert ekkor jonnek ki a kulobsegek. egy slis rendszernel viszont ugyis nagy felbontas fullos reszletezettseggel hasznalja az ember akkor meg miert is kell az eros proci?
    ertitek a problemat?
    minden tesztoldal beszerezte a legjobb procit ha mar a legjobb slis rendszert tesztelik mert ugyebar a maximum elerese volt a cel. de most en nem a maximumot akarom kihozni hanem egy optimalis sebesseget ami lehet hogy egy gyengebb procival es 2 vgaval jobban kijon mint egy eros procival es 1 eros vgaval.
    tehat ez egy uj dolog amire en kivancsi vagyok

  • ityam

    senior tag

    vs latom meg mindig a 80 vs 100 fps erdektelensege is kepben van de nezzetek kicsit jobban at ezt a tesztet: 9600gt sli vs 8800gts
    az addig ok hogy egy 8800gts 1280x1024 ben megy 110 el es a 2 db 9600gt sliben 160 al az nem lenyeges. de mondjuk aki 1680x1050 ben jaccik es szeretne fsaat meg anisot annak mar nem biztos hogy mindegy hogy 53fps vagy 80 fps.
    de ha megnezunk egy ujjabb jatekot pl world in conflictot akkor nem mindegy hogy 18fps vagy 35 fps 1680*1050 ben fsaaval anisoval
    vagy egy lost planet 1680x1050 ben 26 vagy 41 fps. igaz itt nem ketto 8800gs van hanem 9600gt az egy 8800gts ellen de eleg jelentos kulombseg, es ennek a tesztnek egy korabbi oldalan az jott le hogy egy 8800gs sebessege megeggyezik egy 9600gt sebessegevel. persze ez nem jelenti azt hogy a 2-2 felallasban is megegyezik de most egy pillanatra feltetelezzuk azt.szal azert vannak nagy kulombsegek az ujjabb jatekoknal amik erezhetoen lassuak egy egykartyas csucskartyaval. ezeknel viszont mindnel eleg szepen javul a masodik kartyatol a rendszer.legalabbis ez a teszt szerint. tehat eszerint van letjogosultsaga a 2 kartyas rendszernek az egyel szemben foleg ha kb ugyanabbol a penzbol kihozhato.
    csak tenyleg jo lenne tudni hogy egy gyengebb procival is megmaradnak az aranyok illetve ez a teszt is megbizhato e illetve hogy vannak e meg megoldatlan driverproblemak hogy valami abszolut rosszul megy e pl egy slis rendszeren.

  • ityam

    senior tag

    válasz nygma #12215 üzenetére

    akkor toled is megkerdeznem hogy procitesztet miert csak olyat talalni a neten ahol 800x600 meg 1024x768 low meg medium beallitasokkal nezik?
    mert en ugy tudtam hogy azert mert igy jonnek ki csak a procik kozti kulombsegek jatekokban, mert ha feljebbvesszuk a beallitasokat es akkor mar vga limitesek lesznek a jatekok es akkor mar mind1 majdnem hogy milyen proci van alatta.
    vagy szerinted hol van a hiba az elmeletben? szal miert kell a 4 gigas proci?
    szerintem elgondolkodtato de ha te tudod a valaszt tenleg szivesen meghalgatom.

  • ityam

    senior tag

    válasz greatchaos #12222 üzenetére

    tevedes mert a 2 8800gs osszesen nincsen 70K sot meg 60K sincs! tehat annyit biztos nem bukni rajta. most kb egy 8800gts kerul 60Kba az 1 ev mulva sacc/kb fog erni 30Kt a 8800gs ma kerul 30K ba. 1 ev mulva fog kerulni 20K ba tehat a ketto kb 40Kt fog erni meg az egykartyas csucskartya csak 30 at.
    persze ezek sacc/kb arak de tudvalevo hogy nem egyenlo aranyban fog csokkenni az ertekuk ezeknek a kartyaknak es a kesobbiekben biztos hogy tobbet fog erni a 2 8800gs mint az 1 8800gts holott most kb egy aron vannak.1-2 ev mulva ez a 2 kartya teljesen egy kategoria lesz mint ahogy most ugyanolyannak tekintunk egy geforce 4 ti 4200 egy t4600 al vagy egy gef 3 ti 200 at az ti 500 a;. anno hatalmas arkulobseg volt koztuk most meg jo ha egy egy ezressel tobbet adnak az egyikert mint a masikert.szal a 2 lassabb tobbet er mint egy gyorsabb. szal az ido miatt pont hogy pluszpont jar az olcso slis rendszernek.szal szerintem a konkluziod nem jo.

    egyebkent csak hogy meg egyvalamit megjegyezzek nem allitom hogy nem gyorsul nagy felbontasban magasra allitott minosegi beallitasoknal egy gyorsabb procival az eredmeny hanem en azt gondolom hogy arat figyelembeveve tobbet gyorsul a masodik videokartyatol mint az erosebb procitol. ezt csak azert mondom mielott talaltok egy ket tesztet ahol gyorsul a proci huzasaval nagy felbontasban is a sebesseg. amugy van pont itt egy hasznos teszt: vga-cpu parvalaszto itt laccik hogy nagy felbontasban fsaaval alig szamit egy 8800gtxnel hogy egy 2.6 os vagy egy 3.3 as c2d proci van. de sok helyen az 1.8 as c2d sem marad le annyira mint azt az orajele sejtetne.

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12225 üzenetére

    az az erv sem az igazi hogy azert kell a jo proci hogy kihozza a maximumot a 2 kartyabol mert az lenyegtelen hogy kihozza e a maximumot a 2 kartyabol a gyengebb proci mert ha nem is hozza ki a maxuminot a 2 kartyabol de attol fuggetlenul gyorsabb a 2 olcsobb kartyas mint az 1 dragabb kartyas rendszer akkor folosleges dolog azt mondani hogy nem hozza ki a maximumot. az meg majdnemhogycsak megint egy pluszpont lehet hogy ha kesobb amikor jobban elterjednek azok a jatekok amik kihasznaljak a 4 magos procit akkor fog meg egy jobbat gyorsulni a rendszere mint az 1 kartyas rendszernel.
    szal alapvetoen lenyegtelen hogy a maximumot kihozzuk e ki a 2 kartyabol. gyorsabb vagy nem gyorsabb az a kerdes.
    amugy amit irtal hogy 1 88gs nem megy jol 1680x1050 ben fsaaval azt nem teljesen ertettem mert a 88gsrol csak sliben gondolkodtam.sokmindenen varialtam de ezt nem.

    az hogy draga az megintcsak nem annyira igaz.
    az hogy kenyes azzal nem tudok vitatkozni. az egy jo erv az sli ellen.

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12230 üzenetére

    az emlitett abit alaplap 650i slis chipsettel kezeli a 4 magos procikat is papiron:
    Abit

    szal elvileg nem lehet ennek akadalya hogy egy q6600 vagy q6700 at belerakjon az ember kesobb amikor lemegy az ara meg felmegy a tamogatottsaga.

    amugy meg hogy mindenhol eros procival tesztelnek az altalanos az egykartyas csucskartyakat is mindig a legjobb procival teszteltek sot legtobbszor meg a kozepkategorias kartyakat is az uber procival mertek amiert merges is voltam mert olyan felallasban azokat ritkan hasznaljak.
    az meg hogy eddig nem terjedt el az slis rendszrek olcson az annak koszonheto hogy eddig nem lehetett ilyen jo aron jo vgat venni. szal most ez egy ujdonsag hogy ilyen lent vannak a vga arak es ebbol mar talan erdemes lehet.

    egyebkent megertem az slis topocban az embereket hogy akinek van mukodo slis konfigja az vegye vissza a proci orajelet 2.2-2.4 GHz re hogy kideruljon hogy mennyit lassulnak a gyakorlatban nagyobb felbontas mellett egy 1 GHz es proci orajelsokkentestol.
    kivancsi vagyok valaki kiprobalja e es milyen eredmenyeket fog tapasztalni.

  • ityam

    senior tag

    válasz greatchaos #12233 üzenetére

    ezert mondom hogy jol latod az egy csucskartyan sokat bukik az ember de a 2 kissebb olcsobb kartyan kevesebbet.
    ami teszt volt linkelve 9600gt slis tesz ott eleg csunyan az elpicsazza a 8800gtst. ha tenyleg annyira gyenge a 8800gs akkor nezzuk 9600gt slit es nem 8800gs slit. arra legalabb van konkret teszt.a 8800gs slire nincs(csak sli nelkuli van ott az oldalon de ott egy kategoria a 88gs es a 96gt).
    eros a gyanum hogy a 96gt ara is fog esni egy nagyobbat mert mindig kb egy aron volt a 96gt es a 88gs csak most hirtelen nagyot esett a 88gs. most a 96gt tunik draganak nekem mert 2-3Kval tobbert lehet olcso 88gt t kapni.

  • ityam

    senior tag

    válasz nygma #12236 üzenetére

    ha tudsz egy osszefoglalot mutatni hogy miert annyira rossz szerinted azt szivesen fogadom.
    mint mondtam en meggyozheto vagyok de egy ilyen beszolas nem gyoz meg.
    nem lehet a gyarilag nagy fsbs procikal jol tuningolni vagy a kis fsbseket sem vagy mas kompatibilitasi problemak vannak vele? vagy az sli resze tul lassu a 8-8 as pcie sebesseg miatt?
    szal ha tudsz erveket mondani hogy miert hanyagoljuk akkor elismerem.

  • ityam

    senior tag

    válasz nygma #12245 üzenetére

    ha ugyanabbol a penzbol kihozhato akkor a 10-20%sem rossz, de persze meg mindig nem tudjuk hogy abbol a 10-20%bol mennyi az igaz.
    Aresese kissebb az slis konfignak szal az is elony elvileg.

  • ityam

    senior tag

    válasz nygma #12247 üzenetére

    en is mindig az 1 kartyanak voltam a hive. soha nem teccett az slis konfig. csak most egy par napja amikor meglattam a 88gs arakat akkor kezdtem el rajta toprengeni hogy lehet hogy nem is annyira rossz.
    mondjuk neked azert a 2 gx2 az tenyleg csunyanak tunik. de azzal az az igazi problema hogy draga ha akarsz egy ujat venni. meg persze az is kerdes hogy most olyan lapod van e amibe bele tudsz rakni kettot.
    tehat en sem tartom jonak az slit mindenkeppen csak egyes kartyaknal megerheti talan.
    csak jo lenne kideriteni.

  • ityam

    senior tag

    válasz markoka001 #12253 üzenetére

    25Kt biztos nem er meg. annyiert veszel hasznaltam egy regi 8800gts 320 at. es nem egy kategoria a ketto.

  • ityam

    senior tag

    válasz Henk #12260 üzenetére

    hat en ilyen kijelentest nem lattam toluk. egyedul ami utalhat ilyesmire hogy highon nem gyorsult annyit mint amennyit szeretnek. de ez nem jelenti automatikusan azt mert a proci a gyenge.
    amugy ez a teszt alapjan is eleg szepen gyorsulnak a 2 kartyas rendszerek.kb 50% ot atlagban. es ennyivel nem gyorsabbegy 8800gts egy 96gt tol de szerintem 88gstol sem.
    az viszont biztos hogy igaz hogy driveroptimalizacio kell az slinek. szal amit nem optimalizalnak az nem lesz gyorsabb.ez az egy riaszto egy kicsit.de talan az nvidia folyamatosan optimalizalgatja a drivert.

  • ityam

    senior tag

    válasz lizakattila #12266 üzenetére

    arkategoriajahoz kepest egesz jo sebessege van.kb egy 6600gt sebesseget hozza ami anno egy nagyon kedvelt kartya volt. talan attol picit lassabb de talan nem sokkal.persze jaccani kis felbontasokon es nem high beallitasokkal el lehet. persze nem crysist de a legtobb jatek eldocog rajta.

  • ityam

    senior tag

    miutan nem talaltam slis tesztet aminel kulombozo procival teszteltek eszembe jutott hogy ott van a 9800gx2 kartya ami vegulis slis es eleg sokat teszteltek es ehhez talaltam cpu scale tesztet: 9800gx2 cpu scale
    eszerint van kulombseg az egyes procik kozott. igaz nincs sok jatekkal tesztelve meg sem anisot sem fsaat nem raktak be ami eleg furcsa mert az osszebbhozna valoszinuleg az eredmenyeket mivel azokat mar biztos hogy csak a gpu szamolja.

    masik tesztet amit neztem cpu scaleset ott 1 db 8800 ultra van a kepben de annal 1600x1200ban 4xfsaa val 16x anisoval total mindegy hogy milyen procit raknak ala. kissebb felbontasban vagy fsaa nelkul vannak kulombsegek de ha a vgat izzasztjak a beallitasok akkor mind1 milyen a proci: [link]

  • ityam

    senior tag

    3dmark 2006 az persze hogy gyorsul egy gyorsabb procitol ezt soha senki nem vitatta(foleg szurok nelkul).de a jatekok kozel sem annyira.foleg az ujak.az ujak inkabb vga limitesek mint procilimitesek.
    egyebkent egy olcso slis alaplappal is valszeg ki lehet hozni egy e4600 as procibol 3-3.2GHz et ami nem annyira gyenge talan.
    amugy az slis topicba meg nem jott semmi valasz. nem egy surun latogatott topic. en is a masodik oldalrol hoztam fel.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz Morris #12278 üzenetére

    en is eloszor meg egy A64el 2.4GHzre huzva probaltam a 8800gts320 am hasznalni es eleg jelentos gyorsulas lett amikor egy 3 gigara huzott c2dra lecsereltem a regi A64 em.szal az A64 et nem tartom jonak manapsag jatekra es a tesztekbol is az jon le hogy ezek az X2k sem valami jok.
    de egy e4600 as proci egy kissebb (8800gs/96gt) slit lehet hogy kihajtana.vagy ha nem is hajtja ki de attol meg mindig gyorsabb lenne mint egy erosebb procis(e8200) 8800gts 512.csak mert arban megegyezik a 2 felallas.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    Hali

    Van valami amit nem ertek teljesen es gondoltam nalam okosabbak fogjak tudni a valaszt.

    A videokartya memoria hogy mennyin tud menni es hogy az milyen sebessget eredmenyez az nem teljesen vili nekem.
    Vegyuk a mostani kartyam amin 0.8 nanos ramok vannak(1000/2000Mhz en alapjaraton). ha jol tudom ennek az elmeleti orajele 1250(2500)MHz lenne de persze nem tudom meg a kozelebe sem tuningolni kb 1150(2300)MHz ig megy es nem vagyok benne biztos hogy ertem miert.
    Egyik otletem hogy kissebb feszultseget kap mint amennyit kellene kapnia(ami kesz pazarlas lenne hiszen miert fognak vissza ennyire a sebesseget a kartyanak amikor csak a szabvany feszultseget kellene adni a ramnak. ha mar rarakjak a draga ramot akkor legalabb csinalhatnak joval gyorsabbra az adott kartyat, semmi ertelme mestersegesen lassitani/gondolom en/)
    masik otlet hogy az idozitesei agresszivabbra vannak allitva es ezert nem birja azt az orajelet amit kene. ebben az esetben viszont nem biztos hogy a sebessege lassabb lenne mint egy normal idozitesu nagyobb orajelu kartyae szal ez igy talan jo magyarazat lehet.
    de ha abba is belegondolunk hogy eleg sok 1.1 nanos ram is elmegy 2GHzen aminek ugyebar kozelsem annyi a hivatalos orajele akkor elgondolkodtato lenne hogy egy olyan idozitesu 0.8 nanos 2.7-2.8GHz es ram nem e lenne jobb mint egy agressziv idozitesu 2.3GHz es.

    Otletek? nagyon hulyesegeken torom en a fejem? vagy mar az alapoknal tudok valamit rosszul?

  • ityam

    senior tag

    válasz z0d1AK #13668 üzenetére

    galaxy 9600gso OC 600mag/1500shadder/2000ram az alap orajelei. 0.8 nanos rammal.
    es jo igy is eleg szep tuningnak mondhato a 750/1800/2300 nem azt mondom csak birizgalja a csorom hogy a 0.8 nanos ram az elvileg 2500 on kellene tudnia menni alapbol.es akkor az meg nem is tuning lenne.(arrol nem is beszelve hogy egy gyari 8800gs/9600gso nem OCs orajelei 500/1300/1600 ahhoz kepest meg aztan vegkepp jo :D)

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz z0d1AK #13670 üzenetére

    ay vili hogy ennzire van allitva csak elvileg az 1 nanos ramnak a uzemi freke az 2GHz, de a 0.8 nanosnak az uzemi tervezett frekije elvileg 2,5GHz ha jol tudom. csak nem tudom hogy miert nem tud annyin menni.
    amugy sajnos az en karimon nem megy a linkelt mod mert csak 6 ramcsipes :(

  • ityam

    senior tag

    válasz Eagle16 #13672 üzenetére

    elvileg ha jol tudom minden ramnak az eredetileg tervezett orajele ugy hatarozhato meg hogy 1000 et elosztod a nano ertekevel. a 2 nanos ram 500 ra van tervezve az 1 nanos 1000 re(persze ddrben duplazodik) igy elvileg a 0.8 nanos 1250/2500 ra van tervezve.
    sok kartyan az 1 nanos ram megy 1000Mhz en gyarilag beallitva es meg azon is lehet huzni. ezert nem ertem hogy a 0.8 nanos miert csak 2300 ig megy tuningban.

  • ityam

    senior tag

    válasz Eagle16 #13675 üzenetére

    dehat ez kesz pazarlas hogy keves feszultseget adnak a ramoknak... akkor minek koltenek sok penzt arra hogy jo 0.8 nanos samsung modulokat rakjanak ra ha aztan visszafogjak.esetleg nem akarnak vetelytarsat a 8800gtnek vagy 9600gtnek. de ez megint hulyeseg mert akkor rakjanak 1 nanos ramot ra es kesz. biztos olcsobb az 1 nanos mint a 0.8 as.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz PiciKenny #13687 üzenetére

    nekem egy oskovulet 550 es qtec tapom van aminek 1 12V os aga van es azon 20At tud csak kiadni es a mostani kartyamnah 12V mellett 26At leado tapot javasolnak....
    amugy ha csak 4K akkor en lehet beprobalnam a 88gt t.
    ennekem 9K lett volna pluszba a 9600gso hoz kepest es azt mar soknak talaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz PiciKenny #13689 üzenetére

    12V ot eszi elvileg a vga kartya. es ebbol a javasolthoz kepest kb 25% al kevesebbet ad csak le a tapom.es birja egyenlore.

Aktív témák

Hirdetés