Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25101) Thoty


Thoty
senior tag

Adott egy Fujitsu-Siemens Pa3553 noti
Hibajelenség: bekapcsol, hdd, optika, hűtés működik, de képet nem ad. Se LCD-re, se külső monitorra.
Olyan, mindtha csak bios baja lenne (diag kártya FF üzenetnél áll és nem lép tovább)
Nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne ezen a típuson egy recovery bios updatet végrehajtani?
Google-ben semmi normális megoldást nem találok...

(#25102) bedohazi válasza kali (#25100) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Ettol nem lettem okosabb, a listaban csak geforce 310m- van a 157edik helyen, viszont es szuresnel latok ilyaet de latok emg pluszba gt 310m-et is...???? :(

Ti tudtok olyan lenovot vagy hp-t amelyikben legalabb i3 van de ami meg ennel is fontosabb hogy radeon 5650 vagy 5730????

[ Szerkesztve ]

(#25103) Z86 válasza bedohazi (#25102) üzenetére


Z86
őstag

A vga-s kérdésre: A gddr3 alapesetben jobb, mint a sima ddr3. Kérdés még, hogy ez a gpu ki tudná-e használni az 1 GB memóriát.

Lenovo y560, a HP-nál meg valamelyik pavilion

[ Szerkesztve ]

(#25104) bedohazi válasza Z86 (#25103) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Oke, akkor az 512mb gddr3 eleg lesz fullhds filmekhez, photoshophoz es netezeshez?

Az mennyire baj hogy a 310m csak directx 10.1-et es shader model 4.1et tamogat, jatszani nem nagyon fgok rajta, de masban vane szerepe a directx nek es a shader modelnek, pl 3d-s progik?

Es meg annyit hogy a lenovo ideapad G, Z es B sorozatoknal lahet e valtani IGP es dedikalt vga kozott?

(#25105) Z86 válasza bedohazi (#25104) üzenetére


Z86
őstag

Teljes mértékben elég lesz, még sok is. A legújabb PS csak néhány esetben igényli a shader model 3.0-t, szóval az is teljesül. A dx 10.1 sem jelent hátrányt.

A lenovo oldalán nem találtam ere vonatkozó utalást.

(#25106) bedohazi válasza Z86 (#25105) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Aha akkor megi eleg lesz a 310m, oke.
Az ipg-vga valtas az mondjuk lehetne engedelyezett mert y szerianal ha jol tudom az.
Es ha nincs rajta e-sata, az mekkora hatranynak mondhato be?

(#25107) Z86 válasza bedohazi (#25106) üzenetére


Z86
őstag

Az attól függ akarsz-e rá e-satat használó eszközt csatlakoztatni.

(#25108) mynames válasza focijoci (#25069) üzenetére


mynames
senior tag

Chipset szerintem mindenképpen legyen fent!

Üdv: mynames

(#25109) kisuti


kisuti
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem van egy ASUS noti aminek néha tenyérnyi felületen megváltozik a színe bepirosodik ezt mi okozhatja? De néha meg tökéletesen megy meg van olyan hogy eltűnik egy pár perc múlva?
Használhatom e tovább így vagy valami nagyobb baja lesz ha használom?

Köszi előre is!

(#25110) mynames válasza bedohazi (#25068) üzenetére


mynames
senior tag

Vadonatújan kb 2 óra 10 percet bír az aksija, filmnézéskor, Win7 alap en.gazd. beállításokkal.

(#25111) Ibituba


Ibituba
aktív tag

az intel gma hd integrált vga ami van a toshiba satelitem-be az kb milyen ati v. nvidia kártyának felel meg? ati readon hd????

(#25112) Z86 válasza Ibituba (#25111) üzenetére


Z86
őstag

[link]
ez alapján kb. a radeon HD 4200 teljesítményét hozza.

(#25113) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung R560-ról? Erről a gépröl lenne szó. Szerintetek megéri sz árát? Illetve játékok hogyan futnának rajta? Pl Black Ops, Cod4, Gta4?

Köszönöm! :R

(#25114) Ibituba válasza Z86 (#25112) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Értem. kösz. akkor ez [link] elmenne rajta ahogy olvasom.? mert megtetszett és kiprobálnám de ha sok neki meg sem veszem

(#25115) KillHates válasza cskaroly82 (#25073) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sikerült?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25116) KillHates válasza Thoty (#25101) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem a chipset-ed déli hídja adta meg magát. Nem raknak rá hűtést az FSC-nél.
Ha BIOS recovery-zni kell, akkor a legelső BIOS verziót kell egy pendrive-ra kimentened és azt hiszem Fn+F10 hotkey-re kezdi onnét bepakolni a BIOS chip-be (HannStar alaplapok így szokták)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25117) KillHates válasza Duree (#25072) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mester, küldtem privátot.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25118) Recze666


Recze666
csendes tag

Sziasztok!
Laptopomat monitorral összekötve használom a munkahelyen. ha sima RGB kábellel kötöm össze, akkor normálisan látom a képet, azonban ha HDMI kábellel, akkor a kép szélei a moitorról "lelógnak". Hogyan lehetne "méretezni", vagy milyen beállítást kellene használni ez esetben, hogy a kép szélei ne vesszenek el?

(#25119) Thoty válasza KillHates (#25116) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszönöm az infót, megpróbálom a bios részt, ha nem megy, bontás lesz belőle :)

(#25120) Sandrew válasza Sandrew (#25113) üzenetére


Sandrew
őstag

Fontos lenne mivel holnap venném :R

(#25121) NEMO1968 válasza kisuti (#25109) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Mennyi idős a gép?
Hűtéstakarítás esetleg,mert túlmelegszik a videokarid.
Lehet kijelző,ill. panelhiba is.
Nem lehet megjósolni,lesz-e nagyobb baj,én nem használnám tovább.
Ha nem túlmelegedés,akkor mielőbbi kijelzőcsere.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#25122) Z86 válasza Sandrew (#25113) üzenetére


Z86
őstag

Garancia nélkül nem szabad notebookért pénzt kiadni szerintem.
Egyébként a Black Ops, Cod4 szépen megy rajta, a GTA4 is elfut.

(#25114) Ibituba:
Sajnos ahhoz nagyon kevés ez a gpu :(

[ Szerkesztve ]

(#25123) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Mi a véleményetek arról, hogy a gépbe venni egy SSD vinyót amire a rendszer menne, és minden egyéb fontos dolog (filmek, telepített játékok, zene) USB-s vinyóról mennének. Játékok töltési ideje lassú lenne?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25124) RamboHori


RamboHori
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő,adott egy HP530 as laptop,van e olyan lehetőség,hogy a benne található Wifi kártyát Tv Tuner kártyára cserélem ? Ha igen tud valaki ajánlani ilyet?
Wi-Fi

:R

Ki a kicsit nem becsüli, az nem jár Tescoba.

(#25125) Z86 válasza RamboHori (#25124) üzenetére


Z86
őstag

Ez nem lehetséges, de tudsz venni külső USB-s tunert.

(#25123) Puma K:
Szerintem belassulnának az onnan futó játékok, de filmekkel zenével nem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

(#25126) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Helló

Lenne egy kis problémám. Fél éve vettem egy Asus K52DE laptopot, de egy hónapja az a problémája, hogy indokolatlanul üresjáratban is terhelődik a proci, a kihasználtasága állandóan felugrik valamikor 70%-ra is a feladatkezelőben. Windowst is raktam, de nem nagyon segít. Esetleg van erre valami tipp, hogy ne csinálja, mert már idegesítő. Előre is kösz a választ! :D

(#25127) Sandrew válasza Z86 (#25122) üzenetére


Sandrew
őstag

Cserélném. Egy Hp NX9420-at + Sony C905-t adnék érte.

Ez a samsung R560 ugye nem érintett ezügyben?
:R

(#25128) NTonee válasza Zsoti90 (#25126) üzenetére


NTonee
veterán

Ha már a feladatkezelőt megnézted, akkor leírhatnád, hogy mi terheli a procit. Folyamatok fülön, proc terhelés szerint rendezve keresd ki, hogy mi kergeti a gépet.

(#25129) Z86 válasza Sandrew (#25127) üzenetére


Z86
őstag

A csere az más, ha szerinted megéri akkor semmi gond.
Tudtommal nem érintett.

(#25130) premete válasza Krystal_s (#24200) üzenetére


premete
veterán

Vettem egy univerzális laptop töltőt, ami azért nem annyira univerzális, ugyanis a 8 dugóból egyik sem megy bele a laptopomba. Mivel van egy dugóm kábellel, gondoltam rákötöm, nem nem tudom, hogy az univerzális töltő kábele 1 eres, a másik pólus a belső drótháló. Vajon melyik +? A dugó kábele az egyik piros, a másik fekete, az eléggé egyértelmű.
Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25131) premete válasza premete (#25130) üzenetére


premete
veterán

Az előző nem válasz akart lenni, hanem kérdés. :)
Megkockáztattam az összekötést, ahogy tippeltem, a pozitív a belső ér, a negatív a burkolat, tölti is a laptopot, ahogy illik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25132) KillHates válasza Puma K (#25123) üzenetére


KillHates
nagyúr

Létezik hibrid meghajtó is, ami külsőleg egy sima merevlemeznek néz ki, de van a nyákon egy 4-8-16GB-os SSD id. Ez nem látszik külön meghajtónak, de a kis méretű file-okat intelligensen oda rakja.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25133) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Fejlesztgetem, építem, módosítgatom a kis aspire one gépemet.
Elérkezettnek látom hogy a wifit erősítsem. Az lenne a kérdésem hogy milyen módon lehetne erősíteni a wifi antennáján? Ha más gépből kellene alkatrész az sem lenne gond, csak egy alap ötlet kellene.
Rengeteget utazok és rengetegszer jól jönne ha erősebb lenne a wifi. USB-s vevőt nagyobb antennával pedig nem szeretnék cipelni.
Köszi előre is a segítséget! :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#25134) KillHates válasza Kis Joe (#25133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Intel N1000-es kártyái elég érzékenyek. Az adó teljesítmény szabvánnyal van maximalizálva, amit sok gyártó ki is használ. Tehát ott csak a nagyobb antennával tudsz játszani, hogy messzebbről is el tudja küldeni a jelet.
Szerezz egy régi, rossz wlan router-t, belezd ki és a csatiját vezesd ki a ház oldalára. Majd arra tudsz rárakni egy 3-5-8 dB-es antennát (a hármasnak sok értelme nincsen, mert a legtöbb noti antennája eleve 2db-es nyereségű.

Én hasonlóan meg egyszer egy notit:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25135) bedohazi


bedohazi
aktív tag

3 het mulva kaphatoak lesznek lenovo notebookok sandy bridge procikkal?

(#25136) thomas02


thomas02
csendes tag

van egy msi laptop kicseréltem a ventit kompatibilitás szempontjából jó volt bele. újra lett pasztázva a hőcső is. de mégis naon melegszik alapjáraton is 60 fok:S olyan mintha a hőcsőről nem birná kiszívni a meleget:s ha hátul fújja kifelé a levegőt de mégse olyan meleget és nem is pörög vmi gyorsan max ha játszom de akk meg 80 fok fölé megy és akk kezd el jobban pörögni a venti de még akk se forrót fúj:S vkinek vmi tapasztalat?? hőcső beszarhat?? előre is köszönöm:) üdv everestel mérem a hőfokot. a venti úgyanaz a lapátok is úgy állnak 5v 0,55 A. ha ha leveszem az alját és szoba ventivel veretem rá a levegőt és nem csinálok semmit a géppel akk everest szerint: cpu:33fok mag1: 37 mag2:37 mcp:41 gpu:41 vinyó:24 fok. a pasztát barkács boltban vettem 280ftért 2ml fecskendőbe mert számtech boltba nem volt fehér színű. alapból a procin kékes szürke volt .

(#25137) Kis Joe válasza KillHates (#25134) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Ilyenre már én is gondoltam, de az a bak hogy a gép nekem táskába beledobálós, úgyhogy hamar letörne/megrepedne, stb.
Belső megoldásra gondoltam. Nincs valami gyári antenna erősítő trükk? Vagy a nagy asztali gépeknek erősebb lehet az antennája?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#25138) kisuti válasza NEMO1968 (#25121) üzenetére


kisuti
csendes tag

A gép kb 3 éves lehet egy ismerősömé. Az a gond ilyen problémát még soha nem láttam mert ha pöttyöz vagy fagy akkor oké dehogy megváltozik a szín egy területen ez nekem új.

(#25139) KillHates válasza Kis Joe (#25137) üzenetére


KillHates
nagyúr

Letekered az antennát....
Gondolom a tápdugót is kihúzod, mielőtt a táskába bevágod a gépet...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25140) Halfer


Halfer
tag

Üdv! Acer Aspire 5536G laptopom van, de nem merem feszegetni a billentyűit tisztítás céljából, így inkább rákérdezek, hátha valaki tudja: kipattinthatóak a billentyűk a helyükről? Köszönöm előre is a választ.

(#25141) Z86 válasza Halfer (#25140) üzenetére


Z86
őstag

Elvileg igen, de könnyen letörhetnek róluk a kis műanyag tartó pöckök. Szóval inkább ne szedd le őket :)

(#25142) Kis Joe válasza KillHates (#25139) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

5 aksim van, nem cipelek töltőt :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#25143) Tomate


Tomate
veterán

Ismerősöm USA-ba vett laptopot és hazahozta. Ott a töltő a 110V-os szabvány szerint van. Egy átalakítóval tudja használni itthon azt a töltőt vagy cserélnie kell? :U Köszi! :R

(#25144) Z86 válasza Tomate (#25143) üzenetére


Z86
őstag

Nem feltétlenül kell cserélnie, nézze meg a rajta lévő címkén milyen bemeneti feszültség és frekvencia határok közt működik. Pl. az enyém 100-240V és 50-60 Hz

[ Szerkesztve ]

(#25145) RamboHori


RamboHori
csendes tag

Hello!

Erről a gépről Dell
tud valaki infot mondani?

Ár/érték arány megbizhatóság stb

köszi

Ki a kicsit nem becsüli, az nem jár Tescoba.

(#25146) Z86 válasza RamboHori (#25145) üzenetére


Z86
őstag

Ebben a topicban illetve itt rengeteg hozzászólás van velük kapcsolatban.

(#25147) Tyxdesign


Tyxdesign
csendes tag

Van egy IBM Lenovo X60 notebookom aminek a hűtésrendszere már nem az igazi, nagyon melegszik, és a nyarat így már tuti nem fogja bírni.
Felnyitottam mi is a helyzet és a venti nem túl poros, ám azt vettem észre hogy egy ideig forog, aztán kis időre megáll, aztán forog tovább.
Lehet ez a probléma oka?
Ez normális dolog, és energiatakarékossági szempontokból nem megy folyamatosan vagy ennek folyamatosan kellene forogni?
A segítséget köszönöm!

(#25148) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mi a legegyszerűbb módja, hogy egy notira rákössek 2 / 4 db LCD-t?

All Black...

(#25149) Z86 válasza Stalker-2572 (#25148) üzenetére


Z86
őstag

Dokkoló (esetleg port replikátor) + a saját kivezetései

(#25150) Stalker-2572 válasza Z86 (#25149) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mi az a dokkoló-replikátor?

All Black...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.