Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XIV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Kérdezgetős topicunk folytatódik.

Előzmények:

Azonnali kérdések órája Archívum I.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum II.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum III.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum V.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VIII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IX.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum X.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XII. [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XIII.: [link]

Soirée...

(#2) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy honnan tudnám letölteni a Vistához kiadott Nforce3-as drivercsomagot? Eleinte ott villogott az NV honlapján, de hogy ''nem Vista Ready'' leszedték. Erre lenne szükségem. Hol lehetne beszerezni? Előre is köszönöm! :R
Első a modi után. :DD

(#3) venember83 válasza Loretto (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Koszonjuk az uj topicot :R

[Szerkesztve]

(#4) REDeath


REDeath
őstag

:) pont az előző topik végére írtam :B nem is néztem hogy 5000-en túl van már :)
nah szóval ezekre mi a titkos megoldás? :)
[link]
előre is thx :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5) (Bundás)


(Bundás)
addikt

várnarancs: kémiatanárnak? :F Én semmit se tanulnék meg neki. :D
Ha ezt a ''részletet'' megtanulod, biztos örülni fog neki. ;]

(#6) szeva000


szeva000
addikt

A K8N Diamond lapomon levő integrált SB-Live kártyára honnan lehetne valami vistához való drivert találni?Most az XP-s driverrel csak sztereóban hajlandó menni,de sehol nem találok rá drivert.(vagy béna vagyok?? :DDD )

(#7) virkir válasza szeva000 (#6) üzenetére


virkir
veterán

Mintha azt olvastam volna, hogy Vistához nincs és nem is lesz live driver.

Hú de jó ez a Vista lehet gépet fejleszteni, hogy megmaradjanak a megszokott ficsőrök.

[Szerkesztve]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8) Ősember


Ősember
őstag

virkir erre reagálok: [link] igen be volt zárva, sött restart is volt meg minden :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) virkir válasza Ősember (#8) üzenetére


virkir
veterán

Akkor passz, mint írtam nekem simán lepucolta, tessék Firefoxot használni :)

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#10) szeva000 válasza virkir (#7) üzenetére


szeva000
addikt

hát akkó a jó qrva mamáját a creativenak!Van még itthon egy audigy2 is,lehet ahhoz van??Ha ahhoz se,akkor részemről creative kifújt egy életre.
De még van egy másik gondom is,az MSI lapnak a bluetooth,wlan-os PCI kártyája.na ez meg totál nem megy.ehhez meg semmit nem találtam :((

(#11) virkir válasza REDeath (#4) üzenetére


virkir
veterán

Tessék kreatívnak lenni, próbálkozni a felfedezés öröméért :D
Rendszervisszaállítási pont létrehozása majdmásold ki amit törölni szeretnél egy külön könyvtárba, töröld, restart és meglátod mi történik. Ha valami geb@sz van akkor rendszervisszaállítás és mintha nem történt volna semmi.
1, 2, ponban a cache általában gond nélkül törölhető.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12) virkir válasza szeva000 (#10) üzenetére


virkir
veterán

Audigy2-höz talán csináltak de nem vagyok benne biztos, itt keress rá [link] elég sok találatot hoz.
Én ezekért a driverszívásokért nem rakom fel, a csilivili felület nem ad annyi plusszt, hogy megérje szenvedni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#13) szeva000 válasza virkir (#12) üzenetére


szeva000
addikt

Már én is itt tartok.ráadásul még az nvidia driver is ölég gyengusz.Már csak a kíváncsiság hajt,hogy mi lesz jó,de nem kell nekem a vista.Ugyanolyan kaka,mint az xp.

(#14) 3psilon


3psilon
aktív tag

REDeath
(lásd [link])

1. több mint valószínű
2. ezt a firefoxból is megteheted: eszközök>személyes adatok törlése>gyorsítótár
3. most akkor akarod törölni vagy sem? :)
4. nyisd meg painttel :) amúgy a backupra program, körül kell nézni, pl. mess.be, meg persze google.
5. ez a dr watson ilyen redszerfigyelő cucc. A gépen amúgy a log fájlok mindig csak valamilyen naplózás által rögzített esemélyeket tartalmazzák, így általában feleslegesek. Egy átlagos takarítóprogram (talán a windows beépített is) törli ezeket.
6. nem tudom, soha a büdös életbe' nem használtam Outlookot, te se használj, oly' sok más levelező van... (ez mentegetődzésnek is jó? :) )

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#15) Muton


Muton
addikt

az mennyire normális, hogy a proci hőfoka 75 fok körül van, a borda meg épphogy langyos :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16) Nkboy válasza Muton (#15) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az nem lehetséges, hogy a hüttö meg a proci közötti paszta ''elöregedett''?
Vagy nem fekszik fel rá rendesen?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#17) tupacamaru válasza Muton (#15) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem normális. :U Ha jó a mérés, akkor nem jó a hőátadás a borda felé. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18) Zozzant válasza Muton (#15) üzenetére


Zozzant
addikt

semennyire, az nem ad át hőt, vagy alig...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19) Muton


Muton
addikt

valószínűleg ez a gond, köszi mindenkinek.
a probléma az, h ha a ventit kikapcsolom, akkor pillanatok alatt átforrósodik :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20) csui


csui
csendes tag

Üdv!
Van egy LG dvd-irom, mostanában kitalálta h ő nem ir dvd-t! cd-t megirja, de dvd-t nem. Ki lett probálva más gépben, müxik rendesen. A dvd beolvasással is elég lassú. Előtte nem nyultam hozzá, át nem állitottam semmit, most hogy kiprobáltam máshol, még mindig ugyanaz van... Van hogy el sem tudja kezdeni, csak a ''rövid lezáró szakaszt'' (vagy micsodát...) irja fel a végén, vagy néhány %nál kilép hibára hivatkozva, miután vagy 3 percen át felpörget-leállit játékot csinált, és természetesen ezalatt má nem irt semmit. Mi lehet a baja? Még némi hiba a gépről, hogy NFS U, U2, MW, Carbon, bármelyiket is próbáltam ki, már a menüje is (!!!!!) hót pixeles volt. Mint vmi win 98-as korszakban... A játék elindul, kb közepes beállitásokon van (default), de hogy ilyen pixeles legyen... Másik gond, mostanában vettem egy uj vinyót(Maxtor 80G --> Samsung 250G), a régivel elég lassu volt a rendszer, azt hittem a vinyó az oka h régi, zörgött rendesen. Na az uj vinyóval sem sokkal jobb a helyzet, éppen gyorsabb mint a régi, de az elején tiszta halk volt, semmi zörgés, kb egy hónap alatt majdnem olyan lett mint a régi... És terhelés esetén továbbra is meg van lőve minden (300k-s up/down fölött alig hajlandó megnyitni egyszerű progikat is...) Új ''tippem'' a táp (több mint 4 éves), esetleg memória(1 éves mult, 2*256M) 3000+ amd sempron, gigabyte k8ns alaplap, radeon 9600xt turbo, tv kártya - ennyi a gép. Szerintetek?

(#21) REDeath válasza 3psilon (#14) üzenetére


REDeath
őstag

thx
virkir: szoktam próbálgatni, de volt hogy olyat csináltam amit nem biztos hogy kelet volna, és hiába volt kimentve, beszart:) szóval biztonságból azért megkérdem a dolgokat:)
már csak egyetlen problémám maradt ,az outlookos, abból is csak az, hogy hogyan lehet adott tartományt szűrni. mert a myvip leveleinek feladójában az mx03... mindig más :o
Majd holnap keresgélek :)

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#22) Zozzant válasza csui (#20) üzenetére


Zozzant
addikt

kondik nincsenek felpuffadva a deszkán?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23) REDeath válasza csui (#20) üzenetére


REDeath
őstag

Az IDE kábelek mennyi idősek? sokszor ezek szopatják a népet. táp az nem hinném, mivel cd hez nem kell kevesebb energia mint dvd-hez pl. :D
pixelesség meg, hát szvsz vga. van rá lehetőséged hogy kipróbálj másik vga-t a gépedben? (és a tiédet is másik gépben)
valamint a vga nem melegszik túl? nekem mikor egyszer kicsit túlhúztam tiszta zöld háromszögek jelentek meg :)


szerk: ja várj csak? csak ezek a játékok szarakodnak? akkor mielőtt tégy fel legfrisseb vga drivert, és ha nem javul akkor csereberéld a karit.

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#24) csui válasza Zozzant (#22) üzenetére


csui
csendes tag

holnap megnézem, de nem hinném, fél éves lapon...

(#25) csongi


csongi
veterán

Van egy merevlemez, amin xp van telepítve. Öreg Qvantum vinyó. Slave módban mint adathordozó tökéletesen működik. Csak sajna a boot szektoral lett valami. Nem indul róla az xp. Van e valamilyen lehetőség újra telepítés nélkül a szektort helyreállítani?

(#26) kadettmester válasza csui (#20) üzenetére


kadettmester
tag

Winyón több partíció? Töredezettségmentesítés? Még 256 Mb RAM. Esetleg...

(#27) csui válasza REDeath (#23) üzenetére


csui
csendes tag

nem mai darab a dvd ide, majd megnézem újabbal :), a hdd viszont sata-s. de igazából én valahogy a gépet egészében érzem rossznak... az a hdd-s dolog amit irtam, hogy az uj vinyo érezhetően ''hangosabb'' lett, vmint hogy a le feltöltésnél belassul, és a régi gépnél is ez volt... pedig a régi géppel csak a táp a közös már... illetve a régiben volt 256 mega ram, ebben van 2*256 (a régi ram nem maradt benne). szóval ezért volt tippem a táp, ill. a régiben kevés volt a ram, ezekben meg lehet hogy rosszak... olyan nem lehet hogy esetleg a játék megnövekedett energiaigényét már nem birja hozni a táp? (ez csak egy átlag user buta kérédése :D ) ja és tápot ''tesztelni'' lehet vhogy?
vga túlmelegedés: játék után nézzem meg v bármikor üzem közben is jó?
vga próba más gépben, hát megpróbálom, manapság már ugye a pcie a menő...
de lehet egy memtestet majd lefuttatok, ennek az eredménye mennyire megbizható? mennyi ideig kell futtatni? milyen beállításokon?

(#28) kadettmester válasza csongi (#25) üzenetére


kadettmester
tag

Partition Magic--mélyformázás. Viszont a bitek mennek :O

(#29) mazda626 válasza mazda626 (#2) üzenetére


mazda626
addikt

Erre senki nem tud mondani semmit? :O

(#30) REDeath válasza csongi (#25) üzenetére


REDeath
őstag

Nekem ilyen vinyó van a gépemben (mármint boot sector hibás), de ha fizikailag sérűl a boot szektor akor sajnos arra oprendszert már nemigen tudsz tenni, nálam is csak adattárolásra használom 60 Gb-os és 1000 Ft-volt :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#31) szállitó válasza csui (#20) üzenetére


szállitó
senior tag

hasonlo problémám volt ha ez egy H20L akor nézd meg hogy a dma vezérlés müxik e mert az enyémben elszált és ilyeneket csinált...

(#32) csui válasza kadettmester (#26) üzenetére


csui
csendes tag

több particio van igen, de mivel a vinyo még szinte uj, nem töredezettségmentesitettem. Valahogy sokat swappel... :F más ugyanilyen paramérekkel rendelkező gép (fél giga ram, 2500-3000 amd) nem csinálja ezt... azért néhány száz k-s töltéstől belassulni... sztem nem lenne szabad fél giga rammal. :( de hogy előbb-utóbb több memo kerül bele az hótziher :P

(#33) REDeath válasza csui (#27) üzenetére


REDeath
őstag

memtest-ben beállíhatod hogy a ramból mennyit vizsgáljon. sima memtest az ugye 100%, én reggel elindítotam és mikor hazajöttem suliból, akor 1000+ %-nál járt...
Amúgy ameddig hibátlanul fut a memtest, addig nem hibázik játéknál sem. szóval végsősoron futtasd egy jó 10 órát min.

Viszont most fogtam csak fel hogy 4 éves a tápod. :) ha az új vga driver nem javít, és másnál jó kártya, viszont más kártyája is szar a gépedben, akkor másik táppal is nézd meg, mert az előfordulhat hogy ingadozik az áramellátás, ami hosszútávon öli rendesen a gépet, de a vinyó szarakodása is lehet ettől, nem pörög fel eléggé pl. és ezért is lehet lassabb gondolom. (de biztosra nem tudom). de mondom, elsőre szűrd ki, hogy jó-e a vga-d... (dvd írónál meg több mint valószínű hogy a kábel a bűnös, ha másnál működik rendesen)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#34) kadettmester válasza csui (#32) üzenetére


kadettmester
tag

Nekem két Maxtorom van, NFS alatt ugyanezt játssza a nagyobbik. Én sejtem, hogy kellene egy tör. mentesítés csak sajna nincs annyi szabad helyem, hogy meg tudjam csinálni. Nálad egy próbát megér! :F
Egy kis vga tuning sem ártana!!! Ati Tool?
Ha nem jön be még mindíg vehetsz + memórát. :B

(#35) REDeath válasza csui (#32) üzenetére


REDeath
őstag

[link]
esetleg ezt próbáltad? hasonló probléma...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#36) csui


csui
csendes tag

köszi a válaszokat, holnap-holnapután megejtem amiket javasoltatok, aztán majd meglátjuk, biztos lesz még folytatása, majd jelentkezem :R
további ötleteket szívesen fogadok :P :)

(#37) REDeath válasza csui (#36) üzenetére


REDeath
őstag

további ötlet: új gép ;] ;]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#38) Dictator^


Dictator^
veterán

egyik videómnál uj divx kiirja, hogy van multiple audio tracks a filmben, de bsplayerrel se wmplayerrel nem tudok váltani.

mod: időközbe épp megoldottam a problémát, sajnos a progiban ezzel az uj divxxel már nem tudok váltani, csak a divx programjába tudom modositani.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39) kbalazsa válasza REDeath (#33) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ha a winyó nem pörög fel eléggé, akkor ki sem alakul a légpárna, ami megfelelő távolságra tartaná a fejeket a lemeztől, meg persze egyébb következményekkel is járna. Ez több szempontból is előnytelen lenne, de legalábbis nem a lassú (de biztos) olvasási sebességben nyilvánulna meg.

Occam borotvája szerint, meg szerintem is nem valószínű, hogy minden egyszerre romlott volna el. Meg kéne keresni a közös pontot. Táp vagy lap esetleg szoftveroldalon oprendszer vagy valami alaplapi driver? Sztem ezek közösek minden jelenségben kivéve a két gépben... megvan, a felhasználó ugyanaz :D




[Szerkesztve]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#40) kbalazsa válasza csui (#27) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Valahol olvastam táptesztelő kütyüről, de csak emiatt fölös lenne rá beruházni. A legjobb teszt, ha kiprópálod másik táppal az ügymenetet.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#41) REDeath válasza kbalazsa (#40) üzenetére


REDeath
őstag

táptesztelőnek jó bármilyen volt és egy ampermérő szvsz, és ha ingadozik vagy nem annyi teljesítményt ad le mint kéne akkor... szerintem

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#42) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
kis méretü kijelzöknél (1.5''-2.0'') melyik a jobb? oled vagy tft? ami igazán érdekelne az az élettartam. minöségben a tft a jobb, igaz? válaszokat elöre is köszönöm! :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#43) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ide is belinkelem, mert ezt a topicot sokkal többen olvassák, a kérdés pedig sürgős lenne.

Tudnátok valamilyen webcamot ajánlani? Bővebben: [link]

Skynet is real. It's called Google.

(#44) cirkus


cirkus
aktív tag

kiniéztem egy ilyen monitort !
LG Monitor-LCD 19'' 1919S-SF (8ms, 160/160, 1400:1, Ezüst, dönthető)
mit jelentenek a zárójelben jelzett adatok ???

(#45) 3psilon válasza Ősember (#42) üzenetére


3psilon
aktív tag

Az OLED szerves anyag alapú, így élettartama rövidebb, de mp3-nál mindegy, mert nem fogod több ezer órát használni.
Az oled oldalról jobban látható, mert a pixel maga világít, nem máshonnan kapja a fényt.

cirkus:
8ms: a válaszidő, gyakorlatilag két képkocka közti átmenet által igénybe vett idő. A kisebb a jobb. Ha jól tudom 8ms átlagos.
1400:1: ha jól tévedek, ez a kontrasztarány, azaz, hogy a fehér szín max hányszor lehet fényesebb a fekete színnél. Több a jobb. Ez szerintem nem valami jó, de nem értek hozzá :F
Ezüst: a monitor színe :D
Dönthető: nc

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#46) hali.papa


hali.papa
csendes tag

Hali mindenkinek !

Adott egy HP 3670 Scanjet es egy kezzel irott szoveg ! Pontosabban egy tablazat ami kezzel van kitoltve !

Kellene nekem egy olyan program vagy valami hasonlo ami szkenneleskor felismeri a kezzel irott szoveget vagy hasonlo, hogy megkimeljem kezeimet a folosleges erolkodestol !
Kerlek titeket hogy ajanljatok valamitm, johet free, trialos, stb,,,

Valaszatok elore is koszonom !

(#47) Bandus99 válasza hali.papa (#46) üzenetére


Bandus99
őstag

ABBYY FineReader

[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#48) mazda626 válasza hali.papa (#46) üzenetére


mazda626
addikt

Szia!
Mint előttem is írta kollega, ABBYY FineReader kell neked. Én is kipróbáltam, használom is, de írottból csak a gyöngybetűkkel, és nagybetűkkel írt szöveget képes felimerni. Nagyon csúnyán írok :)) , csak krikszkrakszokat jelenített meg. De a szépen kerekített betűket szó nálkül felismeri. :D

(#49) rii


rii
nagyúr

hotmail.com -on le lehet tiltani beérkező mailt egy adott címről?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50) kadettmester válasza cirkus (#44) üzenetére


kadettmester
tag

8ms-késleltetése (kb átlagos)
160/160-vizszintes/függőleges láthatósági szög (ez már jó)
1400:1-kontrasztarány, fekete és a fehér közti átmenet ''lépéseinek száma'' (ez kicsit irreálisnak tűnik nekem, szerintem nézz utána pontosan)

Ammi még fontos az a fényerő. ??? cd/m2
Ja és a képponttávolság :F , a max felbontás :F , a frissítési freki :F


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XIV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.