Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Recke


Recke
csendes tag

Nem az USA kormányától, hanem az annál a külföldi gyártástechnológiák állami szintű einstandolásáért lobbyzó nagy amerikai vállalatoktól féltik az üzleti titkaikat!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#3) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

És akkor Kína lopja a titkokat

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#4) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát az USA a szövetségeseit is lehallgatja, miért éppen a chipgyártók titkai lennének biztonságban. :)

(#5) csakos1997 válasza Ajándékok (#3) üzenetére


csakos1997
tag

Azért a kettőt nehéz összevetni de ha választani lehet, hogy Kína vagy Amerika csorelja el a technológiámat akkor én inkább az USA-t választanám ott életben hagynak utána :DD

(#7) LordX


LordX
veterán

Van egy erős tippem, mely szerint nem is a koreai Samsungot vagy a tajvani TSMC-t akarja az amerikai kormány támogatni, hanem mondjuk az Intelt..

(#8) Ajándékok válasza csakos1997 (#5) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Pont fordítva.
USA-ban elméletileg demokrácia van, ha kinyitná a száját a meglopott, akár a kormány is bajba kerülhetne.
Kínában elméletileg diktatúra van, ha kinyitja a száját a meglopott, kap egy pofont, hogy kussoljon és senki nem foglalkozik vele.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9) SHawk válasza joysefke (#4) üzenetére


SHawk
csendes tag

Ne legyél naiv, mindenki mindenkit lehallgat (legyen az ellenség, szövetséges, vagy semleges), a titkosszolgálatoknak ez az egyik feladatuk.

(#12) #56573440 válasza Ajándékok (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

kerülhet bajba egy francokat... Mondj már egy esetet amikor az állam bajba került bármiért is. Állami szervek is azt csinálnak amit akarnak és kvára az van hogy így jártál. Lásd atf aki simán egyik napról a másikra bűnözőt csinál törvénytisztelő emberből ha úgy van kedve, pedig nem egy törvényhozó ág, pusztán betartatás a feladata. Ma így értelmezett valamit holnap úgy. ha nem tetszik mondhatod azt hogy kabbe, ugyanúgy megkapod a 10-15 évet az állami böriben, max pár formális kört futsz a bíróságon. Most szerinted a rare breed triggeréknek mi esélye van hogy állam vs ők a felállás? Le van írva mi a géppuska törvényben. Ehhez képest az atf azt mondja hogy szerintünk ez is az, holott nyilván nem. És ez konkrétan senkit se érdekel. Borítékolhatóan el lesznek meszelve, 10-120 éve sittelve és bárki akinek van és elkapják vele -egy tonna vásárló adait megszerezte az atf és levelet is küldtek már ki- az mehet melléjük negyed milla usd büntivel másfél-két évtizedre illegális géppuska birtoklás miatt. Akármekkora "balhé" lett az usa szervei körül bármivel kapcsolatban, soha nem lett semmi retorzió érte... Na nyilván ha választanom kéne hogy usa vagy kína vazallusa legyek, nem lenne kérdés hogy a következő autóm hemi 426-al lenne szerelve, de azért ne csináljunk úgy mintha ott bárminek lenne állami szinten következménye, mert nagyon nem így van. A kisembert megrakják nyilván, de a nagyok ugyanúgy vígan tehetnek bármit. Is. kvázi büntetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab


dabadab
titán

Egyébként érdemes elolvasni az eredeti cikket is, mielőtt mindenki nagyon beleélné magát a dolgokba.

Arról van szó, hogy az állami támogatásokra való jelentkezésnél meg kell adni olyan adatokat, hogy várhatóan milyen yield lesz, milyen árváltozások várhatóak, stb - vagyis nem gyártástechnológiáról van szó.

DRM is theft

(#15) clon válasza dabadab (#14) üzenetére


clon
aktív tag

Pontosan, NEM gyártástechnológiáról van szó hanem a vele ugyanolyan értékű "üzleti tervről". Mivel pont most a példa is mutatja a kiszivárgott USA titkos (ukrán) anyagaival, hogy amit mondanak nem tudnák teljesíteni "...USA kereskedelmi minisztériuma szerint ők megvédenek minden bizalmas üzleti információt..."
A most az USA-ból kiszivárgott anyagok (ukrán) nagyságrendekkel kevesebbet érnek mint egy chip gyártó üzleti információja.

(#16) #56573440 válasza clon (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Itthon ilyen dolgok nyilván elképzelhetetlenek, de azért máshol van olyan hogy mielőtt súlyos támogatásokat megítélnek projektekre, bizonyítani kellhet mondjuk ezt azt, mert erdőmentes lombkoronasétányt meg kilátásmentes kilátót nem igazán akarnak. Ehhez meg kézenfekvő lehet egy üzleti terv amiből kiderül hogy mit akarnak ott gyártani, meddig és milyen várható kereslet lesz ezekre és úgy alapvetően mik az üzleti terveik. 52 milliárd dolláros előre becsült projektről beszélünk a chip act kapcsán, azért ezen a szinten a "trust me brah"-nál lehet elvárható több is.

(#17) dabadab válasza clon (#15) üzenetére


dabadab
titán

A most az USA-ból kiszivárgott anyagok (ukrán) nagyságrendekkel kevesebbet érnek mint egy chip gyártó üzleti információja.

Ez azért így elég meredek állítás.
Az viszont elég biztos, hogy azt jobban védték, mint ahogy a chipgyártók a saját titkaikat. Szóval az, hogy volt szivárgás, önmagában nem túl nagy érv, mert az mindig, mindenhol van, teljesen biztosan a chipgyártóknál maguknál is.

DRM is theft

(#18) clon válasza dabadab (#17) üzenetére


clon
aktív tag

Az a meredek, hogy szerinted a katonai titkokat jobban védve kikerülnek akkor ne állítsák, hogy "...USA kereskedelmi minisztériuma szerint ők megvédenek minden bizalmas üzleti információt..." mert nem igaz és az az érvelés, hogy a chipgyártóknál is van szivárgás nem menti fel az USA-t attól, hogy a kijelentését pont most cáfolja az ukrán "katonai" iratok nem megvédésével.
Értem, a mindenhol van kiszivárgás és pont ezért nem adnak ki üzleti titkokat a cégek, mert minél több helyen van annál nagyobb az esély a nyilvánosságra vagy rivális cég kezébe kerüléshez. Az USA pont az elmúlt évtizedben mutatta meg, hogy HA valami vagy valaki neki nem tetszik akkor a nála összefutó adatottkal nyomást gyakorlol rá / megzsarolja / kiszivárogtatja így ilyen adatokat önként átadni...
Az USA ha nem támogatja a chipgyártást akkor kevesebb lesz a darabszám / fejlesztés DE mindenkinek kell a chip mindenbe így majd elizmozhat a támogatás fejébe csak neki ugyanannyira szüksége van a chipre mint a chipgyártóknak a támogatásra.

(#19) clon válasza #56573440 (#16) üzenetére


clon
aktív tag

:D ugye azért emlékszel a kilátásmentes kilátó ügyére: az út és a parkoló volt amire kellett "volna" pénz csak arra nem adtak DE kilátóra, útra, parkolóra igen...

HA az USA nem ad pénzt a termelés kevesebb lesz és a fejlesztés is lassabban halad viszont az USA esetében is chiphiány van tehát túl nagy nyomást nem tud helyezni erre az ágazatra mert tőlük függ mekkora hiány lesz és ugye csak az autók esetén a chiphiány komoly visszaesést produkált és nyereségcsökkenést (még akkor is ha bizonyos tekintetben jól jártak így is az autós cégek).
Jelen helyzetben az USA fegyverbeszállítói majd elintézik a rengeteg megrendelés miatt, hogy nem olyan fontosak az állam általi feltételek CSAK jöjjön megfelelő mennyiségű chip a fegyvergyártáshoz...

(#20) #56573440 válasza clon (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tyukodon is épül vagy 11 út nélkül a semmibe senkinek. De ezer meg egy ilyen példa van, volt lesz, a lényeg hogy néha van olyan hely, ahol állambácsit érdekli hogy a kifizetéssel mondjuk mit akar kezdeni a kedvezményezett. Teszem hozzá valahol jogosan. Ez nem szabadon felhasználható vissza nem térítendő hitel.

Teljesen jó példa erre az autó chip hiány... A gebasz csak egyik szelete volt, hogy túl nagy féket húztak amikor beesett a covid, a torta jelentős hányada volt hogy évtizedes lemaradásban voltak/vannak a használt chipek terén a legtöbben, mert nem fillér hanem ezredfillérbszás volt ezen a téren -is- a gyártóknál. A wafer meg ment modernebb gyártósorra nagyobb profitért amikor beesett a kereslet a bronzkori eszközökre, cserébe ilyen gyárat már senki nem épít 15+ éves technológiára, mert bukó... Bakker volt valami 1-2 éves cikk egy autós magazinban fejlesztőmérnökkel, hogy olyan fedélzeti rendszerre írják a programot MOST amire köröket vert az első iphone... A 2g... Ez a szint amit az autóipar képviselt fejlesztés terén... Chip az is amit használnak, csak kissé máshol és máshogy készül...

És ezért érdekelheti, szerintem jogosan az usát hogy értem én hogy csipeket akarsz gyártani, de mit mihez meddig mik a terveid, mert a chipgyártás azért egy baaaaaromi tág fogalom... Nem árt tudni, hogy a rengeteg pénzzel, adókedvezménnyel megtámogatott gyárak mondjuk olyat gyártanak amire szükség lehet helyben is akár... De ez is csak egy teória nyilván...

[ Szerkesztve ]

(#23) #96974848 válasza dabadab (#14) üzenetére


#96974848
törölt tag

Majd lesz sírás, ha nagy európai cégek átteszik a székhelyüket az USA-ba. A gyógyszercégeknél már el is indult ez a folyamat, főleg a laza a szabályozás és az állami támogatás miatt.

(#31) csakos1997 válasza Ajándékok (#8) üzenetére


csakos1997
tag

Persze csak a Kínai és Orosz pofon általában akkora hogy kiesik az ember a kórház ablakán véletlenül :U

(#32) Noukoum válasza csakos1997 (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

És természetesen mindezt teljesen függetlenül a pofontól, önként.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.