Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3L1T3


3L1T3
addikt

Taszítsatok csak az AMD CPU-k irányába.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2) JohnyX


JohnyX
kezdő

Egyszerűbb megoldás is van.

Jelentsd fel aki pisztolyt tart a fejedhez, hogy K-s Intel procit kell venned :-)

(#3) brabbitz válasza JohnyX (#2) üzenetére


brabbitz
csendes tag

edes istenem, hogyha mar vett valaki egy K-s procit, legalább a garantált gyári beállításokkal tudjon már menni, ez még sz*rabb mint amit az AMD művelt az FX-el. :O
remelem helyrekapjak magukat az Intelnel, mert kell a verseny.

(#4) Ribi válasza brabbitz (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet ahogy AMDnél is belesütötték a procit a lapba, így itt is kicsit flegmán bánnak a gyári ajánlásokkal az alaplap gyártók.

(#5) tibaimp válasza JohnyX (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Nem K-s, hanem sima i7-i9 CPU-t kell venni. Nekem is az van, ill. most is egy i7 non K-t raktam össze a haverom fiának...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Remington


Remington
őstag

Futottam már bele ilyen hibába egy 14900KF procinál. Játék közben random kilépett. Legkönnyebben a játékok első indításánál tudtam előhozni, amikor a shadereket fordítja ("optimalizálás a gépedre"), az esetek 50%-ban kifagyott a game.
Egy sima 14900-al azóta is problémamentes a masina.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#7) westlake


westlake
félisten

"A 14. generációval kapcsolatos gondról egyébként egy hete írtunk, de úgy néz ki, hogy nem csak a legújabb Core i9 modellek között lehetnek érintett konfigurációk."

Shocking! Talán, mivel a két "generáció" ugyanaz? :U

Play nice!

(#8) ricsi99


ricsi99
addikt

Láma vagyok... de nem koppra ugyan az a cpu a k-s meg a sima
Oké szorzózármentes... de nem ugyan az a turbó freki +hozzá a fesz?
Vagy magasabb az oc fesz ,amit az alaplapok nem tolerálnak?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#9) MaraTóni


MaraTóni
tag

Aki nem tud BIOS-t konfigurálni és/vagy egekbe tuningol az meg is érdemli.
AMD barátunk esetében is ugyan így instabil lesz a rendszer ha rosszak a beállítások/egekben a TDP és a hőmérséklet.
Természetesen az alaplap gyártók az igazi ludasok a helyzetben, mert a BIOS default/AUTO beállítások irrálisan magas Vcore-t adnak, amivel gyengébb hűtéssel azonnal jelentkezik a throttling, később pedig az instabilitás/fagyás.

(#10) ricsi99 válasza MaraTóni (#9) üzenetére


ricsi99
addikt

Amd-s cucc ,nem lesz instabil...de mint intel fan gondolom elő kellett hoznod a témát ,még ha tapasztalatod nincs is benne ,csak olvastad valahol " az amd sz@r mert melegszik) :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#11) Tamás88 válasza 3L1T3 (#1) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mert az AMD jobb mint az Intel, no meg az Intel kígyómérget árul.

(#12) Madnoise83 válasza MaraTóni (#9) üzenetére


Madnoise83
újonc

Pont ez irányba lett volna az egyik kérdésem a témával kapcsolatban:
nem lehet hűtés probléma?
13600K tulaj vagyok, nagyon túlméretezett egyedi vízhűtéssel, de alap beállításon.
Hosszú szimulátorozás mellett is csak 32fokig melegszik a vizem, jó a hőfok, meg minden. Amikor viszont leterhelem, pl tesztprogrammal, hajamra kenhetem a vízhűtést is, egyszerűen arról a pici felületről nem lehet tökéletesen elvonni a hőt és bár rövid időre, el tud szállni a hőfok. (miközben a GPU nem is dolgozik).
Léghűtésnél játék alatt lehetnek csak igazán meleg pillanatok ;]

A másik: milyen játékoknál - programoknál jön a hiba?

(#13) Amacs válasza MaraTóni (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Az a legjobb, ha K-s cpu, minden auto-n, de az alaplapgyártó okos "cpu performance optimization" funkciója engedélyezve, fogyasztás limit gyakorlatilag végtelenre állítva.

Nem lett volna szabad az unlock-os és a lock-os cpu-k között alap és gyári turbo órajel különbséget kitalálni, és akkor nem venne boldog-boldogtalan K-s processzort még olyan alaplapba is, amiben nem tudja húzni se. Nyilván az ilyen a beállításokkal se bajlódik, nem futtat napos stabilitástesztet, meg sorolhatnám miket nem csinál még.

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz az egész ügynek a vége, mert ettől függetlenül valami megoldásnak, vagy hivatalos magyarázatnak születni kell a témában. User error, vagy cpu hiba, ettől függetlenül az a fogyasztás, amit a csúcs lapkák produkálnak, sok. Nem bánnám, ha ismét látnánk egy olyan tendenciát teljesítmény-fogyasztás tekintetében, mint ami a prescott P4 - wolfdale C2D közötti időszak alatt végbement.

(#14) Shootis válasza Amacs (#13) üzenetére


Shootis
csendes újonc

Ha kell az Intel akkor fizessék meg a 300W fogyasztàsokat…
14900KS 450W eszik… delidelve lehet hűteni szerencsére, ugy csak 10fokkal hidegebb. :DDD

► 5600X Six-Core 32MB Cache 4.8Ghz OC All Core (1.30V) + ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) / ► G.SKILL Trident Z Neo 32GB (2x16GB) DDR4 4000MHz CL16-16-16-34 (Hynix-M dies) 1.350V / ► Sapphire RX 5700XT Nitro + 8GB GDDR6 256bit / ► ASRock B550 Steel Legend / ► Samsung G5 165hz 21:9

(#15) Jesus_Shaves válasza Shootis (#14) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

"Ha van pénz majomra, akkor legyen banánra is", vagy hogy szól a mondás :D

(#16) BigBear válasza Shootis (#14) üzenetére


BigBear
senior tag

De ez hogy jön a témához? Miért kell egyből tolni a flémet?
Ha már itt tartunk, egyik se jobb, agyament tervezési irány az Intel csillió wattig elszaladó fogyasztása meg az AMD "hádde 90 fok AIO-val az normális, így van tervezve" irányvonala is, vagy épp az, hogy az AMD úgy ahogy van, egyelőre dobta az igazi budget szegmenst. :U
Másrészt hol itt, hol ott van probléma vagy derül ki valami sebezhetőség vagy bug. Lesz is mindig hasonló. Iszonyat sebességgel, valódi tesztelési időszak nélkül, csak a versenyre és üzletre koncentrálva jönnek az újabb generációk, "majd a user tesztel" címszóval. De az alaplapgyártók se különbek, ott is rengeteg "szép" történet akad.

(#17) NandoXXL válasza ricsi99 (#10) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ne hazudozz, ott is van gond egy két bios-nál és cpu-nál. Nálam is volt probléma, de javították anno a bios-t. A threadripper-t meg olyan feszen próbálja járatni a gigabyte, hogy az már tuning :DDD

(#18) BusinessGuy válasza BigBear (#16) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Csak az amd esetében azt a 90 fokot simán lefaraghatod 50-60 fokra pár beállítással ráadasul teljesítménynövekedés mellett ugye... És 90w-100w-al alig pár százalékkal fog elmaradni az intel 300-400 wattot hezabáló csodájánál.... :C

(#19) BigBear válasza BusinessGuy (#18) üzenetére


BigBear
senior tag

Háppersze. Képzeld ugyanez megy Intellel is. Simán lenyomható a fogyasztása pár beállítással. ÉS? Akkor se lesz normális egyik se.
Az AMD idle fogyasztása meg általánosan magasabb. Hiába megy a flém, mindegyiknél van gond. Bár hozzászólásod alapján ezt nem igazán sikerült értelmezni. :U Soha nem ertettem ezt a fanatikus hozzáállást. Még ha soktíz százalék teljesítménykülönbségről beszélnénk a - jellemzően - játékokra használt gépeknél. De amikor azon van a hangsúly, hogy 100000900000-as csillió wattot bezabáló GPU mellett a sokmilliomodik ugyanolyan optimalizálatlan szar játék az egyiken 340, a masikon meg 336 fps-t produkál, hát... Mindegy, nem gerjesztem a flémet én is, elnézést, befejeztem. :R

(#20) ricsi99 válasza NandoXXL (#17) üzenetére


ricsi99
addikt

Nos itt konkrétam leírtad ,hogy a bios -gond volt amit orvosolt az alaplap gyártó... utána meg hogy a Gigabyte túl magas oc -feszt tol szerinted egy server procinak . E egy fixen leírt gyártói hiba... A proci gyártójának ennek mi köze van hozzá? Azt már 1000 és 1 szer leírták " hogy az amd sz@r mert melegszik" ...de ennek mi köze van ennek a cpu családnak a gondjához? Tőlem lehetsz akármilyen fanatikus ,de azzal védeni a mundért ,hogy a másik az sz@rabb ez elég fantörpikus érv... ha erre az érvelésre lennék kiváncsi a tv1-et nézném ,és nem szakmai topikot olvasgatnák...
UI: azért gondolkozz el a stílusodon...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) brabbitz válasza BigBear (#16) üzenetére


brabbitz
csendes tag

"vagy épp az, hogy az AMD úgy ahogy van, egyelőre dobta az igazi budget szegmenst."

ez nagyon durvan relativ. Az AM5 platform "egy HEDT platformkent" uzemel, valoban nem lehet "igazi budget" gépet épiteni ra, mert minden draga hozza, budget cpuk sincsennek valamiért. (nuku R3? hova tüntek?). Viszont, ezert van meg eletben tartva az AM4. Úgy ahogy. AMD-nek jelenleg az a budget szegmense. DDR4, lap, proci olcsó. De egyebkent ebből a szempontból a kritika jogos, de amíg van AM4, addig nincs miért kárhozatni az AMD-t egyelőre ilyen fronton.

[ Szerkesztve ]

(#22) Klupi01


Klupi01
csendes tag

Én meg csodálkozom, hogy a pár napja még tökéletesen működő konfigom egyszer csak elkezd instant crashelni :DDD

Leírom a tapasztalataimat, hátha valaki hasonló hibába esik.

Adott egy Z690 Rog Maximus APEX egy i5 14600KF társaságában megfejelve egy RTX 3090-nel.
Ezeket egy Seasonic Prime PX-850 táp szolgálja ki.

Először a tápra gyanakodtam, de mivel sosem szűnt meg a tápellátás, ezért eseménynaplóra ránézve - legtöbb esetben semmi üzenet nem fogadott azon kívül, hogy váratlan leállás volt, párszor előjött a nvlddmkm event id 0 vagy 14 hibakód.

Aztán a BIOS-ba pár fórum alapján bekorlátoztam a procit a gyári értékekre, de nem oldotta meg a problémát.

Aztán elkezdtem foglalkozni a kártyával és csak abban az esetben nem crashel a gép játék / benchmark során több óra használat után sem, ha a kártyát (Inno3D) a weboldalon feltüntetett gyári órajelen - 1400 MHz - használom 750 mV feszültség mellett.

Picit emelek rajta és 1500 MHz mellett hogyha történik egy hirtelen váltás pl.: Diablo 4 dungeonba töltés / teleportálás esetén, akkor jön egy fincsi pillanatnyi képszakadás, ami kb. fél perc múlva egy kiadós lefagyással jár...

Már erőteljesen megfordult a fejemben hogy a PC platformot elengedjem a fenébe, mert 8 év konzol után 2 éve ezen a fronton vagyok de ennyi problémát - driverek, optimalizálatlan játékok hada, kifagy, lefagy stb. - már nem tud a gyomrom bevenni.

Lassan egy számítógép üzemeltetéséhez olyan taktikákat kell kitalálni, mint egy WoW boss fighthoz :D

(#23) ricsi99 válasza Klupi01 (#22) üzenetére


ricsi99
addikt

Már megszokott ,hogy minden gyártó bétatesztelőnek nézi az user-eket... ddr5 is gyerekcipőben jár... megfontolandó hogy a piacon legalább 1 éve kiadott termékeket szabad megvenni... ott már minden átesett 2-3 frissitésen :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) MaraTóni válasza ricsi99 (#10) üzenetére


MaraTóni
tag

Szakmaiságod = no comment

(#25) PuMbA válasza ricsi99 (#23) üzenetére


PuMbA
titán

DDR5 már nem jár gyerekcipőben, 3 éves :) Tavaly novemberben váltottam DDR4-ről és ugyanolyan atomstabil és problémamentes.

[ Szerkesztve ]

(#26) 3L1T3 válasza Klupi01 (#22) üzenetére


3L1T3
addikt

Engem is felszoktak cseszni az ilyen dolgok. De rengeteg minden kárpótol a konzolhoz képest.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#27) ricsi99 válasza MaraTóni (#24) üzenetére


ricsi99
addikt

ugyi :D
PuMBa : Akkor jó setup-od van :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#28) Jesus_Shaves válasza PuMbA (#25) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

szerintem inkább arra gondolt, hogy még most is úgy kell vadászni, éppen mi kompatibilis mivel. Ráadásul 10ns alatti késleltetést elérni elég drága még most is - DDR4 3600 C16 bőven alatta van, miközben ez DDR5-nél csak nagyon extrém moduloknál teljesül csak.

(#29) BusinessGuy válasza BigBear (#19) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ilyen szinten az intel agyonbutitása nélkül nem. Teljesen más az ok. Látszik nem vagy képben különben fel se hoztad volna az AMD hőfokot....

[ Szerkesztve ]

(#30) Kayla2 válasza MaraTóni (#9) üzenetére


Kayla2
tag

Ez marhaság ne haragudj. Azért mert K-s procit vettem, már miért kéne nekem bios-t állítgatni? Az ember megveszi 1x a csúcsot, és elég neki a K-s proci alap órajele, nem szeretne hozzá nyúlni, csak a topp-ra tette a voksát, akkor ő legyen mindenképp Bios mester? Nem azt mondom, hogy nehéz, de nem ezért vettem meg méregdrágán, kellő hűtéssel, jó lappal és stb. hogy utána még én babráljak vele. Lassan visszatérünk az őskorba, amikor valóban bütykölnöd kellett a megvett gépet. 2024-ben, főleg a milliós kategóriánál, ez enyhén fapados. :U

Régen: Kayla

(#31) yericho800 válasza BusinessGuy (#18) üzenetére


yericho800
aktív tag

Nekem a r5 3600 kicsit meleg volt..
Fogtam azt 1.100 vcore 4,2ghz all core always
Azota 55 fok max full hd, 1440p 4k meg nem is dolgozik 25% max.. A kártya fogy el sajna ott.
Nekem ilyen kazán genya ( 14600k meg társai) nem kéne az biztos! Volt 9600k azt feszeltem jól meg húzva
5,0 ghz környékére,az stabil proci volt, szerettem.
R5 3600 max 5600x 5700x ugrok,. Meg egy pcie 4.0 lap azt annyi.. Vga kell combosabb, rx 6800 vagy 3080,4070...
Tegnap meg néztem Callisto protocoll 4k.. Siman ment high beállítással, addig míg el nem fogyott a vram onnantól gatya egy bizonyos résznél :C
Stalker gamma( 520mod)4k rotty, 25-30 fps-1440p stabil 60.
Mindezt egy per pill 20-25k procival

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.