Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xelo


Xelo
addikt

Sziasztok! Szóval a konfig: AMD 2400+, ASUS A7N8X, 2×512MB/400 Kingston, BFG 6800 OC! A problémám az hogy a játékok elszállnak, ujraindul a gép, stb. Megnéztem biosban hogy hány fokos a CPU... 60!! Pedig egy TT Smart & Silent 9 hüti MAX fordulaton. Mi lehet a baj? Lehet hogy nincs rajta jól a venti? Vagy egyszerüen csak rosszul mér a BIOS, és igazából más a probléma? A SW: Republic Commando egy idő után mindig ujraindul.. Mármint a gép nem a játék... A Far Cry valami hibaüzenetet ir meg hogy illegal mittoménmi.. és kilép.. ez gondolom nem a melegedés van csak ha már hibáról irunk akkor ezt is iderakom. És az benne a plána hogy ez a két játék van összesen a gépen, vagyis a játékok 100%ával(ezzel a 2ővel) nemtok játszani. Mi lehet a baj???:(( Kicsit már ideges vagyok, mert alapból Abit NF7-S2 volt, meg Samsung ramok, rosszak voltak, és még csomót ráköltöttem hogy ezek az ASUSÉK ÉS KINGTONÉK legyenek nállam.. bár gondolom:F nem ez a probléma... de pl ha 3DMark03at lefutottam nem fagy le - száll el - nem indul ujra a gép.. Vagy egyáltalán ha 3DMarkot futtatok... mi lehet a probléma?? jahh és nem tudom hogy jó hejre nyitottam e a topicot, mert nemtom hogy a hütés rossz e, vagy más probléma van.. HELp!

(#2) fügike


fügike
senior tag

Akkor talán az általános tesztekkel kéne kezdeni: Metest86, Everest - feszültségértékek, hőmérsékleti értékek - hátha tényleg rosszul mér a BIOS. Videokártya hőmérséklete nem túl magas?
És gondolom rövid időn belül lesz itt még egy nagy rakás jó tanács.:)

Boci-boci tarka!:D

(#3) Veatta válasza Xelo (#1) üzenetére


Veatta
aktív tag

Szia!

Nem lehet a táp?


(#4) Printszkrín válasza Xelo (#1) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Milyen táp? Van-e más kártya a gépben. (TV tuner stb.)

Ezeket írd le mert így kapásból kevés az info.

szerk/ ha beütöd a keresőbe '' a7n8x'' meg fogsz lepődni! :DD

[Szerkesztve]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5) tray


tray
aktív tag

Szerintem memóriahiba.

Nálam is ilyen tünetek voltak, a gépet csak fél órás játékkal lehetett lefagyasztani, a kék halál a legkülönbözőbb drivereket adta ki. De a bencsmarkok nem fagytak. Aztán egy alapos memóriateszt talált 1 bitnyi hibát, a modult kivettem, és azóta OK.

mod: Az a 60 nem sok, ebben a melegben ez érthető, a procinak meg bírnia kell. Tegnap az én AMD-m egy CPU burning alatt 70 fokot is elbírt lazán.

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#6) Xelo válasza Printszkrín (#4) üzenetére


Xelo
addikt

420as Kodegány a táp, de nem hinném hogy azzal van a baj:)) más kártya?? tudtommal nincs:D

(#7) Xelo válasza tray (#5) üzenetére


Xelo
addikt

Kingstonokat gyárilak agyontesztelik, nemhiszem hogy azzal lenne a baj..

(#8) Loretto


Loretto
veterán

Tegyél egy uj rendszert, miniális hw környezettel, majd kezdj el tesztelni. Ha szerinted minden ok, akkor telepitsd az alkalmazásokat amit használsz. Ha nincs gond egyenként minden hw-t dugj vissza.
Amennyiben minimális hw környezeteben is baszaxik akkor nncs már mint egyneként letesztelni más gépben a a lap+prci+ram+vga+táp+hdd. Ez a legutálatosabb része a dolognak :(

Soirée...

(#9) Xelo válasza Loretto (#8) üzenetére


Xelo
addikt

nemrég lett ujrarakva a gép:O nem akarom leszedni kiszedni... driverek okozhatják?? nForce driverből melyik a legstabilabb?

(#10) mattheus válasza Xelo (#6) üzenetére


mattheus
őstag

Ha tudod próbáld ki egy másik táppal is!

(#11) ilba válasza Xelo (#7) üzenetére


ilba
tag

Sajnos ez nem jelenti azt, hogy nem lehet velük bibi, ha más nem is, az összeférhetetlenség szóba kerülhet => memtest86

Esetleg egy BIOS frissítés is javallott...

[Szerkesztve]

(#12) kem


kem
addikt

szvsz 6800OC meg Codegen nem igazán fér ösze.
Paszta rendesen van a cpu-n? Akkor szokot restartolni ha túlmelexik.

szerk: 3DMark03 nem hiszem hogy megerölteti a VGA-dat, szal a 05-öst futtasd, úgy hogy minden maximumon van!!! ASUS-t meg kár volt venni:(

[Szerkesztve]

Köszi!

(#13) Szten Márs válasza Xelo (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a procihőmérséklet tényleg nagyon magas. A venti biztos nincs rajta rosszul, de a hűtő szinte biztos, hogy rosszul van rajta. A socket A-s amd-kneé mint tudjuk igen kicsi felületre kell a bordának jól ráfeküdnie. Százas, hogy ez nem jött itt össze. Szedd le a hűtőt, ha kell kendd újra, és rakd fel újra, hogy jól feküdjön rajta. 60 fok azért kevés ilyen hibákhoz - szerintem - de ki tudja...

(#14) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ja igen, lsd: előző hozzászóló.
A legnagyobb hiba ami létezik a tápon spórolni. A codegen pedig garantáltan a világ leggagyib tápja, nemigen létezik az a noname összedobált igénytelen táp, ami alulmúlná, és előbb utóbb veszélyes is lehet a rendszeredre. Sőt már most az. Ha a codegened meghal, valszeg viszi az összes többi hardvert is...

(#15) kem válasza Szten Márs (#13) üzenetére


kem
addikt

alapon 60 az már sok...
Mire viszeér a BIOS-ba egy restart után már hül rendesen, és indulás után se szabadna ilyen melegnek lennie

Köszi!

(#16) Szten Márs válasza kem (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen igen.
A lényeg, hogy ezt orvosolni kell.

(#17) Xelo


Xelo
addikt

nahh nézzük.. Codegen szerintem -> nem szar! Ez a 420as simán vitte a 5900XTt, stb stbit, és nem votl bajom. Előtte a 300as ugyancsak jól szolgált... ASUS lapot kár volt venni??? Jól vagy te?:U szerintem a melegedéssel lesz baja.. hmm hmm..

(#18) Szten Márs válasza Xelo (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon örülök, hogy jó meg stabil. De nem véletlenül nem szeretik a Codegent, nem valami urban legend, hogy eldurrangatnak, meg ilyesmi.
Szvsz a Codegen az Al-Kaida tápja, és ezzel próbálnak meg sújos csapást mérni a technokrata, számítógép-függő nyugatra :D

De te tudod. Most nem hinném, hogy azzal van a baj. Az ASUS nem rossz, bár volt egy két hibás szériája, meg nála is vannak selejtes darabok. Mint minden más gyártónál. Attól még tökjó, szerintem. Amúgy tényleg rakd fel újra a hűtőt, lehet, hogy megoldja a gondot, és nem is vmi bonyolult feladat. Csak figyelni kell, hogy jól felfeküdjön. Meg nem kell lesarkazni a procit :DDD

(#19) mattheus válasza Xelo (#17) üzenetére


mattheus
őstag

Ha van egy olyan programod, ami folyamatosan mutatja a kimenő feszültségeket és nézed egy picikét őket IDLE és terhet állapotoknál, a Codegennél nagy változásoknak lehetsz szemtanúja. Nekem legalábbis mikor még az volt eléggé hullámzott. Ha fogtál már kezedben Codegen tápot és mondjuk egy másik kicsivel márkásabb tápot, már súlyra is jelentős a különbség. Sztem érdemes lenne kipróbálni.....

(#20) berVi


berVi
senior tag

nekem is hasonló problémáim vannak, csak én úgy tűnik legalább már tom mivel van a baj.

konfig:amd athlonxp 3200+, 2*256mb kingston ddr400, új qtec táp, abit an7 (előtte msi k7n2 delta-l), ati r8500le, spire whisperrock IV.

a tiedhez hasonló tünetek. gép leállás, izmosabb programoknál, vagy ami 100%ig terheli cpu-t. pl video,zenetömörítés, hasonlók. utána néhány, majd minden játék. ez volt win. linuxon gyakran (egyre sűrűbben) kijelentkezett, ritkán leállt. winen nem kijelentkezett, mindig leállt szép kék képernyővel, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL és hasonló borzadályok kíséretében. STOP ADDRESS 0000FF stb. először kipróbálva új lapban, ez volt az an7. na, ezzel ment 1 darabig (azaz kevesebbszer állt le), de aztán ua lett a helyzet. megjegyzem, a procit az msi kb 50-nek mérte, az abit 70-nek, szal ennyit a szenzorrol. ua a ház, a hűtés, minden. na, akkor nézzük meg memóriát. vissza boltba, teszt, hibátlan. itthon van egy duron 750-es, ami belemegy az msi lapba, az új ramokkal. tökéletes. na, akkor marad a proci. vissza (1 másik) boltba, azok azt mondják h semmi baja. hazahoz, ua az, hibák hegye, win-t fel se lehet telepíteni, kihal. na mondom, akkor táp. kicsere másikra, ugyanaz. régi proc megy, új nem. már csak alaplap, proci, mem, vga, táp van rajta, szal más nem lehet rossz csak a proci. jah és persze a vga is volt cserélve, a tünetek ugyanazok más vga-val is. sajna azóta se tudtam keríteni vkit, akinél megnézhetném még a procit, mert ha másnál is rossz , akkor sajna csere.

amugy a gép volt nézve memtesttel persze, és jó sok hibát jelzett, de mint mondtam, a mem hibátlan, csak a 3200-essel mutatott hibát, a régivel nem. a boltos (ahol a procit vettük) mondta (telefonban) h a memtest-nek semmi köze a cpu-hoz, erre mondtam neki ezt, erre nem tudott mit mondani. amugy sztem meg se nézték a procit. na mind1, ez van.

szóval, sztem te is kezdj el tesztelni, cserélni, aztán majdcsak kiderül h mi a baj. az elején én is reménykedtem, h os a hibás, de sajna nem így van (legtöbbször). sok sikert. (jah, amugy most egy p166-osról írok, meglepően jól fut rajta win me:DDD)

[Szerkesztve]

(#21) Szten Márs válasza berVi (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak úgy kiváncsiságból:
melyik boltban mondták, hogy jó a procid? Valszeg nevet nem lehet írni, de vmi rávezetés, mit pl: űrlény, digitális elme, meg hasonlók... csak érdekelne.

(#22) kem válasza berVi (#20) üzenetére


kem
addikt

Memtest hányas teszteknél hibázott?
Bróbáld ki 2500+ként tesztelni(11*166)

Köszi!

(#23) berVi válasza Szten Márs (#21) üzenetére


berVi
senior tag

3 .... afrikában:(((

(#24) Szten Márs válasza berVi (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kössz :)

(#25) berVi válasza kem (#22) üzenetére


berVi
senior tag

majdnem mindnen tesztnél volt hiba, most fejből nem tom, de rengeteg volt. sőt, többféle memtesten is néztem, sőt még a microsoft memory diagnostickal v mivel is.

amugy próbáltam órajelekkel is variálni, de annyi volt az eredmény, hogy kevesebb hiba volt. ennyi... lementem kb. az alapórajel 2/3-áig, vagy lejjebb, de akkor se volt semmi jelentős javulás. amugy is, az ilyen vackoknak legalább alapórajelen illene működnie:(((

[Szerkesztve]

(#26) kem válasza berVi (#25) üzenetére


kem
addikt

ki kéne próbálni egy másik Bartont is 200as fsb-vel a gépedben.
Merre lax?

Köszi!

(#27) berVi válasza kem (#26) üzenetére


berVi
senior tag

200-ason?? az . a fele mint kéne:DDD
mert mi van ezzel a 200-as fsb-vel, ez a safe mode?:DD
jah, és békés m.

(#28) naga


naga
senior tag

60fok szerintem nem nagyon sok, hanem még normális, amikor 35 fok van kint!
Mindent vissza alapra, és memtest86.
És hidd el a Codegen tápok nagy rakás sz...
Soha nem értem, ha vesz valaki pl egy 6800-ast, akkor miért hajtja a gépet egy 5k-s szutyok táppal, mikor 8-9k-ért normális tápot kaphat.

(#29) Xelo válasza naga (#28) üzenetére


Xelo
addikt

azért mert elment a pénze a 6800 ra:D

(#30) Szten Márs válasza Xelo (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

igen, valamiből mindig alkudni kell. De az biztos, hogy SOHA nem a tápból.

(#31) ilba


ilba
tag

Én még mindíg a mem-re gyanakszom ui. volt egy Asus lapom, betettem mellé 2x256 Samsungot = gép abnormális. Kicseréltettem a ''vízben'' két noname ''vacakra'' azokkal tökéletesen ment... A hardver csere-bere teszt rávezethet a megoldásra!l

(#32) fügike


fügike
senior tag

Mindentől függetlenül, már a 6600GT-hez is minimum 350W-os minőségi táp ajánlott. A 6800-asok meg biztos jóval többet zabálnak. Nem árthat egy jobb táppal kipróbálni!

Boci-boci tarka!:D

(#33) berVi


berVi
senior tag

''ha van vmi, amin nem szabad spórolni, az a táp'' - sokak által hangoztatott bölcsesség. remélem, én jót választottam:DDD

[Szerkesztve]

(#34) kem válasza berVi (#27) üzenetére


kem
addikt

nem 100-at írtam., hanem 200-at:)

Köszi!

(#35) kem válasza berVi (#33) üzenetére


kem
addikt

hmm.
Én épp a két tápos megoldáson dolgozom, és 2*300W Codegent fogok felhasználni.:D

Köszi!

(#36) berVi válasza kem (#34) üzenetére


berVi
senior tag

ezt most nem vágom

Bővebben: link

(#37) berVi válasza kem (#35) üzenetére


berVi
senior tag

ienről még nem hallottam. egyik hajtja a lapot, másik meg a driveokat?

(#38) Xelo


Xelo
addikt

szerintem nem a táp lesz, és ha kicserélném a tápot és maradna a probléma kicsit ideg lennék!:( igy is sokat költöttem most.. valami beállitások? fast write, esetleg valami ilyesmit próbálgassak? alaplapi drivert cserélgessem??? stb stb.. ?

(#39) kem válasza Xelo (#38) üzenetére


kem
addikt

Nem azt mondtuk,h vegyél újat!
Biztos van valami haverodnak normális tápja, vagy pedig másik VGA-val próbáld ki!

Köszi!

(#40) kem válasza berVi (#37) üzenetére


kem
addikt

Egyik a lapot, a másik pedig minden mást.

Köszi!

(#41) berVi válasza kem (#40) üzenetére


berVi
senior tag

értem. és ez mire jó azok mellett h több helyet foglal és 1-el több hibalehetőség?:DD

(#42) kem válasza berVi (#36) üzenetére


kem
addikt

A Te procid FSB(Front side bus)-je 400 MHz, próbáld ki egy másik Bartonnal ugyanezen az FSB-n. Mindegy hányas szorzón, csak stabil proci legyen. Azért nem írom azt,h egy másik 3200+al, mert azt nehéz szerezni, hanem inkánbb egy olyan procival ami bírja a 400-at! Az fsb meg a hostclock kétszeres szorzata, az előbb arra gondoltam, mert a lapokban a hostclock-ot írják FSB-nek álltalában. Világosan fogalmaztam?:))

Köszi!

(#43) kem válasza berVi (#41) üzenetére


kem
addikt

Mert stabilabb, és jobban lehet tuningolni:D

Köszi!

(#44) SGC válasza Xelo (#38) üzenetére


SGC
tag

Ősszel nekem is hasonló problémám volt egy vadiúj konfiggal: valós Intel P4 3,06 GHz - ASUS P4S800 - Ati Radeon 9550 (256 MB) - 1 GB RAM - stb.
A lényeg: állandó fagyás, veszedelmes sípolások a házból, őrült hőmérsékletértékek. Másik videókari kölcsönkér: minden OK; saját videokari máshol: minden OK. [Szerencsém volt, mert ezzel kezdtem, és nem mondjuk a procival vagy a memóriával :) Így hamarabb a végére tudtam járni.]
Alaplap vissza, csere Soltek-re (az előző gépemben 4,5 évig kifogástalan volt egy PII/PIII Soltek lap, gondoltam, ez is az lesz...) Ugyanezeket a hibákat produkálta.
Most hívtam fel azt a cimbimet, akit legelőször fel kellett volna: aszonta hogy ASUS kuka, Soltek kuka (legalábbis ehhez a konfighoz); vigyem vissza, és ha jót akarok magamnak, vegyek 1 Abit x7-est, mert az Intel chipsetes. Így is tettem, vettem egy IS7-t, ami azóta hibátlanul működik :)
Állati szerencsém volt, hogy 1 kompatibilitási problémán kívül más nem merült fel; csak azért írtam le, hátha Nálad is csak ennyi...

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#45) berVi válasza kem (#42) üzenetére


berVi
senior tag

aha, vmennyire...:DDD

tuning... nekem 1előre az álmom h alapon menjen:))

[Szerkesztve]

(#46) kem válasza berVi (#45) üzenetére


kem
addikt

Végülis tuningnak ''tuning'', de szvsz logikus.
Egy példa:
Van egy haverod.
Van egy 2500+Bartonja(11*166MHz 1,65V), ami 3200+ként(11*200 1,65Vde ez lehet akár 1,75V is, vagy akár a szorzó is lehet pl10) is megy nála stabilan.
Akkor az nálad is menni fog stabilan, mert ez nem tuning, csak 2500+ként adták el a procit. Tegát a lényeg, hogy másik procival teszteled, de nem ilyen Duron sebességgel:DDD, hanem mint amin a Te prociddal nem megy:)

Nah, ezt jól megaszontam:DDD

Köszi!

(#47) berVi válasza kem (#46) üzenetére


berVi
senior tag

aha váááágom

amugy duron 750-esen (7,5*100) is ddr400ban mentek a ramok, dual channelben, ez az aszinkron hajtás, v mi?

(#48) tray


tray
aktív tag

http://testmem.nm.ru/snm.zip

Itt található az a memóriatesztelő progi, ami nálam felfedte a hibát. Van benne CPU teszt is, az FPU tesztjével jól be lehet fűteni.

Nem megér egy próbát? Igaz, hogy eltart egy darabig (1-2 óráig is akár), de mindenképpen megnyugtató választ kapsz arra, hogy a CPU és a mem egyaránt jól működnek, - vagy jobb esetben arra kapsz választ, hogy melyik hibás.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#49) naga válasza kem (#40) üzenetére


naga
senior tag

Szerintem így simán tönkre lehet vágni valamit a gépben, ha valamiért nem egyszerre indulnak.... Miért nem veszel egy normálisat a két fostalicska helyett. :F

(#50) Csaba_20_ válasza naga (#49) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha csak a földeket közösíti és a #PS_ON-t használja bekapcsolásra, akkor nem hiszem, hogy probléma lehet belőle. Le tudod írni, hogy miért okozna végzetes problémát, ha valamelyik periféria nem kap tápot?

Amúgy Codegenből egy is sok egy gépbe, kettő meg pláne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.