Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vallon


Vallon
tag

Tudom, nem egy speciálisan ''hardveres téma'', de az ergonómia fontos része éltünknek, és ha egy ember órákat eltölt gépezéssel, nem mindegy milyen monitoron, klaviatúrán, egérpadon űzi. Ezért ezt a topicot szenteljük a kényelemre, mindenki leírhatja, hogy a különböző általa használt termékek mennyire veszik igénybe a fizikai tűrőképességet.
Köszönöm, tisztelettel megnyitom a TOPIC-ot
/Vallon/

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintem jó kis topik. 17'' LCD, csuklótámaszos mulimédi billentyűzet, Genius 10 gombos egér. Még a székemet akarom kicserélni egy bőr-vezetői forgószékre. Ennyi;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) Vallon válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


Vallon
tag

Én vettem egy kis masszírozó-szőnyeget, nem csak gépeléshez jó.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#4) nagydee


nagydee
tag

én egy térdeplős székre fogok beruházni, csak az asztalat is süllyesztenem kell majd egy kicsit hozzá...

kieg:

az én tapasztalataim szerint a legfontosabb, hogy a monitor milyen helyzetben van.
szerintem a felső szélének sem szabad szemmagasság felett lennie, sőt.
rendesen ki tudok akadni, amikor eleve olyan számítógép asztalokat árulnak, ahol a monitor magasan van.

monitor szempontjából (a kéznek kevés a hely) egy jó példa: Bővebben: link

és egy rossz: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#5) Mike T. válasza nagydee (#4) üzenetére


Mike T.
tag

Ez igaz, de a k*ka bútoron jobban elférnél, ha tényleg dolgozni kellene. Bár az oldalra elhelyezett monitorról meg van a véleményem. Sajnos én is használtam ilyet, hát szörnyű volt. De az ''egy emelettel feljebb'' való elhelyezés még nagyon jó tud lenni (otthon most ilyen van, rettentő bonyolult szerkezet, mintha egy kis asztal lenne, és kb 20 centi magas)
Eszméletlenül kibővítette a munkaterületemet! Felkerült a monitor (17'' CRT ), és a nyomtató is. Alá pedig tele tudom pakolni minden jóval. :)
A ''főnöki bőrfotel'' megvan. Na az szintén dob a kényelem érzeten, de figyelni kell a magasság kiválasztására. A kartámla beférjen az asztal alá, mert különben elég messze kerülsz az asztaltól. Az ülőfelület pedig kellően nagy legyen, mert az az igazán ''főnöki''! Én csak tudom... :DD

(#6) Motion_Blur válasza nagydee (#4) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem akkor is inkább a 2. kellene. Az elsőn a monitor magasságában van a billentyűzet, és az nem ergonómikus.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7) cherockee


cherockee
aktív tag

kis segitséget kérnék, egér-billentyű kombo vételét fontolgatom...de nem nagyon találok boltokban olyan billt ami nem töri ki a csuklóm, és olyan egeret ami elég nagy lenne hozzá. nagy kezem van, ésa csuklóim igyis szét vannak menve (bassgitározás). mondjatok már pár tipust, vagy gyártót aki ilyenben nagyon ottvan.....kb lenne 15e-m rá, hogy egér-bill legyen, nem kell rádiós, de az egér legyen pirosszemü:).

(#8) zfarkas válasza nagydee (#4) üzenetére


zfarkas
senior tag

Tudnál egy jó linket adni erről a térdepelős székről?
Egy másik fórumon többségben voltak a negatív vélemények és tapasztalatok a pozitívakkal szemben.

Raw Dark Pure

(#9) Vallon válasza cherockee (#7) üzenetére


Vallon
tag

Egér: Bővebben: link
Billentyűzet Bővebben: link

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#10) Szalma válasza zfarkas (#8) üzenetére


Szalma
őstag

(Térdeplőszéket csakis a kiagyalójától szabad venni (Bővebben: link), mert ugyan vannak hasonlóan kinéző holmik, de azok egyáltalán nem azt nyújtják. Nem ismerem a trükköt, de 2 egyéb gyártmány elhasználása/kidobása után egy echte Stokke szék isteni csoda. Immár 5-6 éve...)

Szeretettel:
Szalma

(#11) Vallon válasza zfarkas (#8) üzenetére


Vallon
tag

Hát igen a térdepelős jó a deréknak, de mivel nem tudsz hátradőlni szerintem szar a hátnak(egyéni tapasztalat)

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#12) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Nem tudom, h. ki mennyire érzi a témához közelinek a dolgot, de azért megemlítem, hátha más is gondolt már rá.

Tanultam egy kis minőség-biztosítást, azon belül ergonómiát, és azt vettem észre, h. valamiről soha nincs szó, amikor a számítógép+ergonómia kérdéskört taglalják.
A dolog pedig a desktopon, v. általában a program-kezelőfelületeken elhelyezett gombok, linkek, parancsikonok.
Abból kiindulva, h. aki sokat dolgozik pl. egy bizonyos programmal, annak nem mindegy, hogy annak elindítása 4-5 kattintás és kb. 15-30 mp, vagy azonnal, 1 kattintással v. billenytű(-kombináció) parancs segítségével tudja elindítani.
Biztos mindenki fel tud sorolni több olyan parancskombinációt, program elérést, stb-stb, amit nap mint nap többször használ. Ezek könnyű elérhetővé tételét én az ergonómiának tartom.

Persze tudom, h. mindenki a kényelemre törekszik, ezért természetes, h. a gyakran használt progik ikonjait kiteszük a desktopra, tálcára, de míg a testünk, kezünk, fejünk kényelmére, jobb munkavégzést segítő dolgokat kapásból az ergonómiának veszünk, addig a szemünk és az egérmozgások-kattingatások ''gazdaságossabbá'' tételét nem.

Gondoltam, bedobom a témát, de ha érdektelen, akkor bocs az off-ért.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#13) WuDu


WuDu
tag

Én próbáltam már a térdeplős csodát, nekem nem jött be, nekem a főnöki forgósszék az igaz, mert szeretek meló közben gurulni mindenfelé ( még akkor is, ha nincs értelme, mert élvezem :D )

Nekem egy 120 x 60as asztalom van majdnem egy méter magasan, tehát pont fasza magasságban, mert nem erőlteti meg a vállam, egyetlen hátránya, hogy fiókos a kicsike, így nem tudom teljes mértékben használni, nem tudok begurulni alá, mert nem fér el a szék a géptől. Gondoltam rá hogy kivágom a pékbe, de akkor meg összedőlne a kicsike :(

Viszont a moncsit elraktam külön velem szembe, ugy 8 centivel alacsonyabbra, hogy pont szemmagasságban legyen a teteje. Tapasztalatom szerint fontos még, hogy ne keljen forogni tehát a moncsi legyen PONT veled szembe.

Zselés egérpadot most akarok majd ujjitani, eddig nemigen használtam, nem volt rá szükségem, de mostanában kicsit fáj a csuklóm napi 12 óra gépelés után :D

Klaviatúra terén viszont megvagyok lőve :( Az ''ergonómikus'' jobban kézreáll, viszont megsozntam, hogy egyenesen állnak a gombok és az nekem jobban is bejön ( hiába kocka vagyok, papírom is van róla :DDD ) Alapjábanvéve az volt a bajom vele, hogy nemtudtam akkora szögben tartani a kezem, amekorrában kelett volna, emiatt maradtam a hagyományosnél. Most egy kicsinyített változatot használok ( BTC 9110 ) Eddig bejott, jo vele gépelni, könnyebben eltalálom a gombokat, nem kell sokat mozogni, csak hát egymás alá kerültek a Home, End, PgDn... gombok, ami játéknál nem túl szerencsés.

(#14) Vallon válasza Tamtam (#12) üzenetére


Vallon
tag

Nem érdektelen, hisz ezért ajánlottam én multimédiás billentyűzetet, pár hozzászólásnál feljebb.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#15) WuDu válasza Tamtam (#12) üzenetére


WuDu
tag

Szerintem fontos amit irtál, de ez inkább idő és energia pazarlás ellen alkalmazható.

(#16) nagydee válasza zfarkas (#8) üzenetére


nagydee
tag

Bővebben: link

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#17) nagydee válasza Mike T. (#5) üzenetére


nagydee
tag

semmilyen normál bútoron nem férek el, ha dolgozni kezdek.
hála az égenek sikerült szerezni egy pár hónappal ezelött egy 800x1800-as (mm) íróasztalt, azon elférek.
a k*ka bútor szerintem tökéletes példája (noha csak a monitor miatt hoztam fel ezt, az egészet meg sem néztem igazából) annak, amikor a lehető legrosszabbat kombinálják össze mindenből:

1. magasan a monitor (szerintem nem jó)
2. a jobb oldalon (én mindig kissé a jobb oldalammal ülök az asztalhoz így van megtámasztva a jobb kezem az egérrel...)
3. hova rakom a lában? (ha szeretném kinyújtani, megmozgatni)
4. visszatolom a billenytyűzetet és írni akarok akkor meg főleg hova rakom?
5. ha jól nézem az arányokat, akkor az asztalfelület nem több mint 30 cm mély,ha kell egy könyv is egy A4-es tömb mellé, hova rakom?

megjegyzem ezeket a kihűzható billentyűzeteket sosem értettem, nekem csak ugyanolyan magasan kényelmes a billentyűzet, mint amilyen magasan az írás... ezért vagy csak az egyik, vagy mindkettő rossz magasságban van.

persze lehet, hogy valójában törzszülött vagyok és ezért van olyan érzésem, hogy a számítógépasztal gyártóknak halvány lila gőzük sincs róla, milyen számítógéppel dolgozni... :F

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#18) Vallon


Vallon
tag

Az én sarok-asztalom tökéletes. A KIKA-ban vettem

Bővebben: link

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#19) nagydee válasza Vallon (#18) üzenetére


nagydee
tag

igen ezt én is néztem anno.
csak rájöttem, hogyha a monitort nem teszem bele, akkor sem férek el benne :(((

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#20) zfarkas válasza Szalma (#10) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ez rendben van, csak sajnos 120k a legolcsóbb. A támlás 210k, vagy mennyi?
De ha 5-6 év...
Csak most valahogy erre nincs fölös 120k-m, pedig szeretnék egy ilyen széket...

Raw Dark Pure

(#21) WhiteSpirit


WhiteSpirit
csendes tag

Hi!
Szerintem jó Topic!!!
:C
Nem mindegy hogy az ember keze begörcsöl vagy nem Xórá irodai munka után nem megfelelő Egér avagy Bill. miatt.
Olyan is van hogy az ember hosszú munka után nem megfelelő szék/fotel miatt a hátába hasít a fájdalom és úgy megy haza mint egy KvázyMódó.
:DDD

''A Világon három féle ember van: aki tud számolni és aki nem!''

(#22) Vallon válasza nagydee (#19) üzenetére


Vallon
tag

LCD monitorral nekem 60cm mély területem van, ha levonom belőle a bilentyűzetet, akkor is marad 43 cm hely irogatni, meg megtartani az alkart.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#23) nagydee válasza Vallon (#22) üzenetére


nagydee
tag

ez mondjuk izlések és pofonok kategória, de én a 60 cm mély asztalon akkor sem érzem jól magam, ha csak iróasztalnak használom.

nekem kell a hely, hogy rendesen körbe tudjam rakni magamkörül a dolgokat, főleg, hogy általában A3-as rajzokkal dolgozom és általában nem is eggyel. Nameg a 19''-os monitort is tenni kell valahova természetesen.

arról nem is beszélve, hogy egy majd kétméteres asztalon könyebb helyet csinálni, mert egy széles söpréssel sem hullik még le semmi róla :DDD

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#24) Szalma válasza zfarkas (#20) üzenetére


Szalma
őstag

(Nekünk van pár Stokke ''székünk'', mind nagyon jó. Ha nincs is most pénzed rá, akkor is érdemes elmenni a bemutatóterembe, hogy tudj összehasonlítani...)

Szeretettel:
Szalma

(#25) WuDu


WuDu
tag

Én majd saját asztalt akarok csinálni, apósommal már egyeztettem, ő bennevan a buliban, csak hát 300 km-re lakik tőlem :D

(#26) Vallon válasza WuDu (#25) üzenetére


Vallon
tag

Hány centi mélyet terveztél?

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#27) neduddki válasza Vallon (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

JUHEJJJJJJJJJ!!!
Veer sajat totyikja van!!!:- ))))
De mongyuk fele hogy itt enm lesz nagy siekre.... /ki emlexik arra a totyikra mikor az egyik ijfu pizt akart kotreni, mire gyuttunk ven faszok es probaltuk ravenni ertelmesebb dogokra???:- )))/

N akkor ergonomia:
Bill: Internet Navigator SE /aszme mindenkki ismeri:- ))/
Eger: DualOptical /en meg kitatrokmellete/
szek: Sitag Bővebben: link hihetelen jokor sikerutl megvenni utanna sikerutl elmozditani a pulpam.... 4 honapon keresztul barhiova mentem a lakasba huztma magam utan:- ))))

udv

neduddki

mod: ja ez elmaratt:- )))
Bővebben: link

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) Vallon válasza neduddki (#27) üzenetére


Vallon
tag

Ja igen.. sok mindent rejt az aztalon a rendetlenség.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#29) AceTom válasza neduddki (#27) üzenetére


AceTom
aktív tag

A DualOptical nagyon jó egér szerintem is! :)
Viszont én pont kényelem miatt cseréltem le, vagyis inkább vettem mellé egy MS Intellimouse Explorer 4.0-t, szerintem azzal kényelmesebben lehet netezgetni, de játékra sokkal jobb a DualOpti, legalábbis FPSben tuti. Stratégiában szívesebben használom az MS-t.

Billentyűzetből egy 10éves Unikey-t használok, ami ilyen tört-bill, mint a MS Natural, de annál jóval olcsóbb.. Mindig is ''jól szolgált'' :) (Bár azok az MS-ek nagyon tetszenek kinézetre..csakhát az ára.)

(#30) NOP


NOP
csendes tag

A sok boldog és elégedett ember beszámolója után egy kérdés:
Én mostanában jöttem bele a normális gépírásba, és annak sok előnye mellett rá kellett jönnöm, hogy a normál, egyenes bill. nagyon nem kényelmes. Viszont ahogy néztem a Logitech, MS stb. oldalait, nemigen lehet ilyen natural jellegű cuccokat találni már...
Ez azért van, mert az idő nem igazolta az elképzelést, és az osztott klaviatúra is kényelmetlen, vagy csak bénán kerestem? Illetve az A4Tech trapéz gombos csodája tényleg kényelmes? Elsőre nehéz elhinni, hogy sokat számítana.
Szóval ha van idevágó tapasztalatotok, nagyon szívesen meghallgatnám! Meg ha valaki esetleg tudna mondani kapható natural style típust - s ne adj Isten olyat, amin még az Insert, Delete stb. is a helyén van... :)

MOV di, forum; MOV si, text; REP MOVSB; NOP;

(#31) WuDu válasza Vallon (#26) üzenetére


WuDu
tag

Hát eddig ugy néz ki, hogy 1 méter mély lenne az asztal, és az L-alak rövidebb oldala ugy 50-60 cm, mert oda csak iratok mennének, illetve hogy ne keljen akkorát kerülni :D

De persze ez az asztal csak akkor lesz meg, ha találok akkora szobát majd hogy elfér benne kényelmesen :)

(#32) AceTom válasza NOP (#30) üzenetére


AceTom
aktív tag

Lehet kapni más gyártóktól is, például az enyém sem egy nagy márka, de azok is csinálnak ilyet(már ha létezik még a cég). Szerintem jobban nézz körül, vagy boltokban kérdezz rá, biztosan van még más gyártótól is törtbill. Nekem jobban tetszik mint a simák :)

Viszont azért szokni kell a gépírást majd rajta, ha először használsz ilyet. Nekem már az egyenesen furább gépelni, de sztem nehezebb egyenesről erre szokni, legalábbis akik még nem használtak ilyet hátrányban vannak... A simákkal bárhol lehet találkozni, szóval az ergonómikus kiszotású bill.-t használók könnyebben szoknak vissza az egyenesre :)

(#33) neduddki válasza AceTom (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En 98/99-ben vettem egyet hasznaltan 5 rugoert, meg az eredetit, azota is kitunoen muxik,csak a space tul lassu volt a chilen invadershes meg hangos:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) neduddki válasza NOP (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mint vaen f.sz en meg dos os nc-s vilagbol gyuttem es folotteb zavar az ha meg van keverve a 2*3-as funkciogombok pedg sajnos a legoeso szeriat kiveve a ms naturalok mar megkeveertek oket...
mongyk ezeknel a funkciogombok hasznalatak kell szokni: F5 meg balra van...:- )))
A a4 es trapez billje nem nyerte el teccesem, foleg a elbaltazott kozepso blokk miatt...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) nagydee


nagydee
tag

bekértem egy STOKKE katalógust, mert a honlap alapján kiváncsi lettem, hogy mégis mennyiért adják a cuccaikat.

három széket néztem ki magamnak.

83.000,-
216,000,-
393.000,-

nyilván megéri az árát, csak nekem még gyüjtögetnem kell rá... :(

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#36) Szalma válasza nagydee (#35) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha belegondolsz, akkor csak a legdrágább kerül többe, mint a konfigod. És ez több ideig ''tart''...)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Mármint, ha akkor szereztél be mindent, amikor megjelent. :B

(#37) nagydee válasza Szalma (#36) üzenetére


nagydee
tag

hát igen... bár a konfigomat lépésről lépésre vettem, és az ikea szekrényembe is elöbb a fedeles fiókokat vettem meg és csak a következő hónapban magát a szekrényt, de asszem, ezt nem lehetne mondjuk a karfával kezdeni. :F

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#38) neduddki válasza nagydee (#35) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na megnesztgem en is ha mar szobahoztad... hat jol nez ki az besztos.. de ahogy amaham esmerem meg ezeket a tipusokat kb 3 perc kell a labaim begorcsolesehe:- ))) /es ez temezetesen nema szek hibajja:- )))/
de akokris jol nez ki es meg az ara is szep:- )))
[kép]
arre jartal mar???
mod:
[kép]

mesterem tegnap hivott es azongya meguta a nemtom hanayadik ijjen ojjan szeket mesejjek az enymrol:- ))) ne az az elobbi link kistestvere:- )))

udv

neduddki


[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#39) nagydee válasza neduddki (#38) üzenetére


nagydee
tag

megnéztem, amikor belinkelted, nekem most azért kellene térdeplős, mert észrevettem, hogy folyamatosan csúszok előre bármilyen székben és egy idő múlva már szinte fekszem bennük... nyilván le kéne szokni róla, de arra gondoltam ütök két legyet egy csapásra, mivel amúgyis tropa a derekam, és beszerszek egy olyan széket, amiben nem lehet előre csúszni és még a hátamnak/derekamnak is jót tesz...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#40) AceTom


AceTom
aktív tag

Hi!
Nem tudom, hogy volt-e szó erről más topicban, de az ergonómiához eléggé kapcsolódik szerintem.
A megvilágításnak honnan kellene jönnie a billentyűzethez/monitorhoz? Főleg a monitor érdekel, az a jobb ha van a monitor mögött fényforrás, vagy ha szemből jön fény?

(#41) azazell0


azazell0
csendes tag

Akit érdekel a Herman Miller AERON, az irodaszékek Szent Grálja, nézze meg ezt a hirdetésemet. :))

(#42) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Up a topicnak!

Én most szeretnék majd venni új széket meg asztalt. Erre várnék esetleg ötleteket, ha valaki látna valamit :)

Jelenleg az a gondom, hogy az asztal nem elég magas. A vérkeringés miatt nem ártana, ha a láb merőlegesen állna, de ha úgy állítom be a széket, akkor meg a karfa miatt nem érek el a billentyűzethez.
A székkel meg az a probléma, hogy hiába került 30 dodóba, mivel nincs klíma, nyáron bele tudok sülni.

Térdeplős széken gondolkodtam régebben, de azért néha jól esik hátradőlni is, úgyhogy kizártam.

Tehát viszonylag magas, minőségi asztalt keresnék, lehetőleg fiókkal, széket meg valami szövetes háttámlájút. Valakinek tippje? :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#43) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Lemértem, 76 cm a jelenlegi.

Up :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#44) Zanik válasza Inv1sus (#43) üzenetére


Zanik
addikt

Igazából a pontos asztalmagasság nem is olyan fontos ha van állítható magasságú szék + lábtámasz, de alapesetben olyan 60-80cm között szokák ajánlani! Asztalnál inkább az a lényeg, hogy legyen bőven hely a kezednek. A széknél fontos, hogy külön lehessen állítani az ülő és a háttámlát. A többi már csak pénz kérdése - nem olcsók ugyanis az ergonómikus székek! Kb. 40ezer forint felett kezdődnek, a jobbakért meg nem szégyelnek 100ezreket is elkérni. Nézz körül itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#45) Inv1sus válasza Zanik (#44) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi a tippet! Látom van rövidebb karfájú székek is. Főleg az szűkíti be a mozgásterem jelenleg.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.