Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoHotKey

Hozzászólások

(#38) PistiSan válasza energomatt (#37) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazából én pont a fordítottját akarom elérni, mert a távirányítón annyira szerencsétlen helyen van a kikapcsoló gomb, hogy a play/paus gomb helyett előfordult már párszor hogy sötétben a kikapcsoló gombot nyomtam meg.
Gondolom belátod, hogy elég idegesítő dolog, ha meg akarok állítani a filmet egy kicsit, és lekapcsolod az egész gépet. :DD
Tehát Power gomb van a távirányítón, ezt a gombot szeretném az autohotkey segítségével egy másik gombra át állítani.
Röviden ennyi.

Hosszabban már kifejtettem, van a média lejátszó programom, a "kodi" ott van arra lehetőség, hogy a billentyűzetről egy tetszőlegesen kiválasztott gombra be tudok állítani körülbelül akármilyen eseményt.
Meg külön konfigurálható, hogy az adott gomb mit csináljon egy adott menüpont alatt.
Példa: Teljes képernyős videónál a csatorna váltó gombok felfelé nyomásakor, feliratot váltogat, lefelé nyomáskor pedig hangsávot vált a videón. Ezek a gombok minden egyéb más helyen pedig az eredeti funkciójukat látják el.
A gond mit korábban is írtam, azzal van, hogy a távirányítón található "power" gombot a kodi nem tudja kezelni, mert a windows rögtön egy leállítással válaszol a gomb megnyomására.
Ezért szeretném azt beállítani, hogy a távirányító "power" gombjának megnyomásakor valami karakter leütést érzékeljen a windows, aztán ezt a "kodin" belül simán be tudom konfigurálni hogy mikor mi történjen ilyenkor.

Egyébként a hangerő gomb nyomkodására is a windows reagál alapból, de pár hozzászólással fentebb leírtam, hogy ezeket a funkciókat meg változtattam az autohotkey-el, ugyan ezt szeretném elérni a power gombbal is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoHotKey
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.