Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata raid + sata vinyó + windows xp = suxxx (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WarMachine


WarMachine
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől a következő problémában:

A rendszerem jól működik a következő felállással:

Asus P4 alaplap, 2 magos P4 proci, 80GB-os SATA (ezen Win XP), ATI videokártya, RAID vezérlő (SIL 680), dvd-olvasók, ilyesmi.

Ha rákötök a RAID vezérlőre egy 80 eres kábellel kettő darab jól működő 200GB-os lemezt, akkor bár a RAID BIOS-ban be tudok állítani mindent, akár bootolást is a RAID tömbömről, amikor oda jut a BIOS, hogy az operációs rendszert betöltse a SATA vinyóról (vagy a DVD-ROM béli BOOT-CD-ről), akkor megáll, és megmutatja minden idők legszebb villogó kurzorát a sötét háttér előtt... És közben nem történik semmi.

A BIOS-ban úgy van beállítva, hogy csak a SATA vinyón keresse a rendszert, akkor is ezt csinálja. Ha leszedem a vinyókat a RAID vezérlőről, akkor minden megy normálisan.

Van valakinek ötlete, hogy ez miért lehet? Az alaplap egyébként az a típus, amelyiken van PCI-E és AGP is (a pontos típus azonosítója nem jut most eszembe..)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2) X@b3e


X@b3e
addikt

Proci húzva van?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3) WarMachine válasza X@b3e (#2) üzenetére


WarMachine
csendes tag

Nem, nincs. Direkt a ''LOAD BIOS DEFAULTS'' elvet követtem.

(#4) WarMachine válasza WarMachine (#3) üzenetére


WarMachine
csendes tag

Lehet, hogy nem szabad a RAID vezérlőn két vinyót egy kábelre (egy IDE aljzatra) kötni?
Esetleg a RAID vezérlő lehet a hibás? Érzékeli a vinyókat, be is pakolja őket pl. STRIP tömbbe, és valamiért mégis elszáll bootoláskor?
Lehet, hogy rossz PCI slotba tettem? (Régen volt olyan, hogy pl. egy SB hangkártya csak bizonyos slot-okban volt hajlandó működni...)

Még nem csináltam RAID tömböket sosem, ahogyan még RAID vezérlőket sem konfiguráltam... :O

(#5) X@b3e


X@b3e
addikt

[link]
Nézz be ide, hátha itt tud vki segíteni

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata raid + sata vinyó + windows xp = suxxx (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.