Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B75


B75
csendes tag

Sziasztok!

Egy baráromnak ígértem utánakérdezek itt, miért lassú az 1x512 2700-as DDR ramja a gépben 266-on 2.8-as northwoodal.
Már az furcsa, hogy 495-öt lát belőle a lap, de az még érdekesebb, hogy bárhogy állítgattuk, nevetségesesn alacsony értékeket produkált írás-olvasás tesztben, kb 5 évvel ezelőtti SDRAM színvonalat:
olvasás 900 MB/s,
írás 225 MB/s,
késleltetés 235 ns.
A ram hibátlan mert az enyémmel is kb erre képes és abból is csak 495-öt lát 512 helyett.
Én úgy gondolom simán hasonló értékeket kéne produkálnia mint az én másfél éves gépem szintén 1x512 Mb 266-os DDR ramokkal:
olvasás 2200 MB/s
írás 680 MB/s
késleltetés 132 ns

Ötletek? Rossz az alaplap? Vagy valami nagyon el van dugva a BIOS-ban amit nem vettünk észre? Annyira szerintem nem lehet finomhangolni, hogy 3x-os teljesítménnyel kezdjen hasítani! Vagy mégis??

(#2) DukeFX válasza B75 (#1) üzenetére


DukeFX
tag

Ha nálad is ugyanolyan a RAM, akkor nem az a logikus, ha a RAM szar?

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#3) B75 válasza DukeFX (#2) üzenetére


B75
csendes tag

Pontosítom a fogalmazást: az én ramomat a fent nevezett lapba helyezve is ugyanezek az észrevételek, tehát ugyanilyen lassú és szintén 495-öt lát belőle.

(#4) DukeFX válasza B75 (#3) üzenetére


DukeFX
tag

ASUS szerint
Memory:
2 x 184-pin DIMM Sockets support max.2GB PC2100/PC1600 non-ECC DDR SDRAM memory

Valszeg nem szereti a 2700-as RAMot ...sőt biztos is.

[Szerkesztve]

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#5) Mizo válasza B75 (#3) üzenetére


Mizo
tag

Nekem hasonló lapom van (csak a vége VM), ahol nem is lehet Biosban állítani RAM sebességét. Nézzétek meg az alaplap kézikönyvét (ha nincs meg, akkor le is lehet tölteni) és nem tartom elképzelhetetlennek, hogy jumper-elni kell. Nálam is volt hasonló probléma (333-as RAM nem nagyon hasított), amit csak így tudtam megoldani. Sok sikert!

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#6) B75 válasza DukeFX (#4) üzenetére


B75
csendes tag

Én azért reménykedem amikor a kézikönyveket bújom, hogy a minimum kiépítést vázolják fel és tud annyit egy 2700-as ram mint a 2100-es, vagyis lefelé kompatibilis. Vagy mégsem?

(#7) B75 válasza Mizo (#5) üzenetére


B75
csendes tag

Köszi megnézzük a jumperelést, talán az megoldja, hogy ne döcögjön siralmasan egy jobb képességű ram. A BIOS tényleg gyenge, frekit mi sem állítottunk csak 266-on megy. Próbáltam by spd-n a ramokat és időzítgetve is de semmi. Furcsa lenne ha ''kukáznom'' kéne egy régi ramot és azzal 3x gyorsabb lenne.
Abban semmi furi, hogy 495-öt lát? OK, hogy csak 17 mega ugik de azért akkor sem értem.

(#8) B75


B75
csendes tag

Átnézve a manualt semmi jumperelést nem láttam ram ügyileg. Biosban szinte kilőve, hogy kisebb beállításokkal triplázni tudnám a sebességet.
Bele kell nyugodni, hogy ez a lap amiben 2.8-as northwood penget ram oldalról annyit tud mint ha sima 100 vagy 133-as sdramok csücsülnének benne? Vagy hibás? volt már vkinél olyan, hogy 10-20 megát nem érzékel a ramból egy alaplap?

(#9) DukeFX válasza B75 (#6) üzenetére


DukeFX
tag

Az informatika törvénye ezt mondja, de ez sok esetben nem működik. De remélem, hogy valami más oka van.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#10) B75


B75
csendes tag

Köszi a segítségeket. Tudom elég ritka lap lehet - itt sem találtam róla semmit - de ha valakinek van akkor várom még a tippeket.
Esetleg arról, ha tényleg csak a 1600-2100 ramokat szereti akkor pontosan miért nem jó egy 2700-es vagy akár egy 3200-es ram? Miért rossz ha jobb??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.