Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  árván maradt fájlbejegyzések......... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cyberdoom


cyberdoom
tag

Találkozott már valaki ezzel a hibával scandiskelés közben ? Árván maradt bejegyzések javítása konvertáslása....... blablabla és itt vagy 5percen keresztül buzizza a fájlokat.
Ha ez lefut akkor az adott fájl amit ''megpiszlált'' vagy törli vagy crs-é teszi vagy csak egyszerűen a büdös életbe nem fog elindulni az esetleges futtatható fájl.
Ötlet ? THX

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#2) cyberdoom


cyberdoom
tag

:(

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#3) Gregorius válasza cyberdoom (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

Találkoztam. Olyankor fordul elő, amikor egy fájl olyan dir-be van belerendelve, ami már nem létezik. De ezt a chkdsk elvileg tizedmásodpercek alatt javítja. Valami komolyabb probléma lehet a háttérben (vagy nem NTFS-t használsz)

(#4) cyberdoom


cyberdoom
tag

ntfs-t használok az összes hddmen. badsectorom sehol sincs

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#5) Gregorius válasza cyberdoom (#4) üzenetére


Gregorius
őstag

De elektronika/kábelhiba nyugodtan csinálhat ilyen hibát. Volt már hozzá szerencsém.

(#6) cyberdoom


cyberdoom
tag

mivel ''öreg motoros'' vagyok a szakmában adatkábel cserékkel és tápkábelek felcserélésével kezdtem a dolgot illetve a rack kiszűrésével..

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#7) Gregorius válasza cyberdoom (#6) üzenetére


Gregorius
őstag

Elektronika? Egy Seagate vinyón abból jöttem rá, hogy megsült a vezérlőchip, hogy egyszer csak elkezdett rengeteg logikai hiba halmozódni a vinyón, bad sector nélkül. Valami komolyabb cuccal (seatools, powermax, stb...) le kéne ellenőrizni a vinyót lehetőleg üzemi hőmérsékleten vagy kicsit fölötte.

(#8) cyberdoom


cyberdoom
tag

seek error rate és a hardware ecc recorvered micsoda az aidaban ?! mert hogy az az érintett vinyónál 9526979 a száma még a többi hddmél ez 7000és 1000 ? ez most gáz ?????
jó is hogy mondtad ! thx

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#9) Gregorius válasza cyberdoom (#8) üzenetére


Gregorius
őstag

Gáz. Gondolkozz el egy sürgős mentésen és garanciális cserén, ha még lehet.

(#10) cyberdoom


cyberdoom
tag

azt mondod?! :(

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#11) Gregorius válasza cyberdoom (#10) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha bebizonyosodik, hogy tényleg az elektronika rossz - fontos, hogy valamelyik tesztprogramon kibukjon a hiba (akár quick teszten akár full teszten) - illetve más vinyóval nem termelődnek hibák a fájlrendszerben (tehát az alaplapi vezérlő hibája kizárható), akkor jobb a mihamarabbi csere, nehogy váratlan meglepetés legyen belőle. A tesztlogot meg lehet mutogatni a szervizes csávónak, úgy nem fog annyit kérdezősködni.
A SMART-ra inkább csak akkor érdemes odafigyelni, amikor valamelyik érték átlépte az előre definiált küszöböt (vagy nagyon közel van) és beriaszt. Raw read error/seek error/hardware ecc nekem is elég magas, de a vinyó kifogástalan (már kb. 2 éve). Egyébként ezek a hibák legfeljebb bad sectorokban testesülhetnek meg (attól függően, hogy fizikailag milyen sűrűn helyezkednek el a korongokon), de ha nincs bad sec, akkor ez nem lehet probléma.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  árván maradt fájlbejegyzések......... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.