Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Több éve használok Apple PowerBookot, ígyhát elsö kézböl. A teljesítményt nem tudod
összehasonlítani egy PC-vel, mert a processzor és az oprendszer hatékonyabb mint a Wintel.
Szerintem nem drágább (fajlagosan), mint egy PC, amennyivel többe van, annyival jobb is. A
kérdés szerintem inkább az, hogy PowerBook vagy iBook? Az elöbbi egy szofisztikált yuppigép,
arra való, hogy villogj vele a tárgyalásokon, meg letedd a vagyont érö minimalista asztalodra. Az
iBook valóban strapabíró és mégis jobb, mint egy hasonló árú Compaq, Dell, IBM vagy Sony.
Az én PowerBook-om nem szerette a gyürödést, szanaszéjjel van törve a burkolata, 170 rugó lenne
a javítás, ígyhát marad rajta ez a kabát. Az elem 3 év után megadja magát, de hát ez
mindegyikben így van.
IBM közelében is voltam sokat, nekem nem tetszett a feka külseje, de azt éreztem, hogy komoly
gép, és lényegesen strapabíróbb, mint a PowerBook.
Sonyt semmiképp, még finomabb és törékenyebb, mint az Apple. Szerintem ez egy laptopnál gáz,
azért veszed, hogy hurcolászd, nem???
Az iBook egyetlen problémája, hogy 1024x800 a képernyö, ami fotosopoláshoz kevés.
Az OS X 10.3 (Panther) tutti, jövöre jön a 10.4 (Tiger), ami valószínüleg még finomabb lesz.
Ne vegyél gépet USA-ban, én próbáltam. Itthon nem fognak szeretni: a provinciális magyar
gondolkodásba nem fér bele a világgarancia egyelöre. Nem is spórolsz annyit, és úgyis segítségre
lesz szükséged elöbb-utóbb. Akkor jó lesz egy hely, ahol segítenek a pár forintodért, amit ott
hagytál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.