Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dhdgjre


dhdgjre
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy apple, sony notebook-ot érdemes e magyarországon venni, vagy esetleg külföldön?
Ha külföld akkor hol?Nekem Los Angelesben,és németországban lenne ilyen ismerős akin keresztül lehetne.
De pl ha garanciás problémák vannak?Vagy pl az op rendszer nyelve egy németgépnél német, vagy angol?

Ha németből szeretnék behozni egy teljesen új, gyári csomagolásban egy notebook-ot akkor arra mit kell fizetnem határon?
Ugyanúgy tudom ezeket a gépeket használni itthon is?

(#2) karib válasza dhdgjre (#1) üzenetére


karib
addikt

Sony gépet én nem ajánlok, drága és európában ''szögletes'' a szervizellátásuk. Amerika számukra kiemeltebb piac, ott megkockáztatnám, de itthon nem igazán látom célszerűnek Sony gépet tartani.

Apple: itthon passz, biztos akad jó árú forrás is.

Lehet külföldről hozni, igazából neten érdemes az árak után tájékozódni. A kinti gépek természetesen helyi oprendszerrel és billentyűzettel kerülnek forgalomba, aminél pl. olyan baleset fordulhat elő, hogy mondjuk az í-nek nem jut gomb, mint az én amerikai kiosztású szolgálati Asusomon. Persze a kedvező vételár sokmindent feledtet :) Jobb gépekre világgarancia jár, tehát tök mindegy, hogy a világon hol sétálsz be vele a szervizbe, gondoskodnak róla. A garanciális feltételekről a vásárlás előtt behatóan érdemes tájékozódni és a hivatalos garancia szöveget is el kell olvasni, nem szabad a kereskedő bemondására támaszkodni.

Tehát nem könnyű dolog, sok utánjárást igényel, de a komoly megtakarítás miatt megérheti.

Még valami: főleg Amerikában érdemes gyári felújított, ún. ''refurbished'' cuccok után kutatni. Ezer helyen lehet találni ilyesmit, neten pedig pláne, és akár 20-50% kedvezménnyel lehet szinte új cuccokhoz hozzájutni. Ezek vagy kishibásan visszakerültek a gyártóhoz és megjavították őket, vagy csak visszavitte a vevő, mert nem tetszett a színe, vagy adott esetben csak elkallódott szállítmányok, tehát lehet nagyon jó vételeket találni. Ezekre viszont szinte tuti nincs világgarancia, sőt még a helybéli is néha korlátozott (mondjuk 90 napra), de ez mind mérlegelés függvénye.

Tehát az első lépés a beható netes piackutatás...

Department of Redundancy Department

(#3) sziszegő válasza karib (#2) üzenetére


sziszegő
senior tag

A Compaq EVO notikra világ gari van?

(#4) karib válasza sziszegő (#3) üzenetére


karib
addikt

Mivel business noteszek, ezért én ezt tippelném, de meg kell kérdezni a hivatalos forgalmazónál vagy szerviznél.

Department of Redundancy Department

(#5) dhdgjre válasza karib (#4) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

Apple gépekre világgari van?
ez sztem nem írja egyértelműen:
[L]http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/71807/wo/mf7xEH1OTi4M3okivmw54CrsdeH/3.0.9.1.0.6.3.21.13.1.7.0.0.3.3.0[/L]

megnéznéd nekem?
thx előre is

(#6) karib válasza dhdgjre (#5) üzenetére


karib
addikt

Nem tudom. Fel kell hívni egy itteni szervizt és megkérdezni. Talán a tapasztaltabb maces fórumozók tudnak javasolni infóforrást, mert a persze az itthoni kereskedő sem biztos, hogy rögtön helyeset (igazat...) mond, hiszen a saját üzletét rontaná...

Department of Redundancy Department

(#7) esteban


esteban
senior tag

Vilag gari van Mac-re.

En most vettem egy iBook-ot .. alternativa egy T40-es IBM volt. Sonybol van az iroda sarkaban 3 is (mind megdoglott, mint az en Compaq Presariom), nem vagyok meggyozodve a Sonyk minosegerol.

Viszont az iBook - igy elsore - jobb minoseg, mint az eddigi PC-k amiket lattam.
Masik, hogy az OS lenyegesen kezreallobb mint az XP (jo par eve hasznalok win-t, Mac OS X-et viszont csak 2 napja)


Ph nem akar csinalni mac-es reszleget? :)

iBook + RedBull :)

(#8) dhdgjre válasza esteban (#7) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

és mint ''régi wines'' mik az észrevételeid a mac ről?Mik azok az opcoiók amiket nem tudsz használni?Miben jobb?Tényleg ennyire jó mac osx?vagy csak reklám duma?

(#9) esteban válasza dhdgjre (#8) üzenetére


esteban
senior tag

Nekem tetszik a Panther, wint hasznaltam en is sokaig (pici Linux is volt, de csak nagyon pici) ... igy elsore egy kategoriaval a win felett van. Mind szolgaltatasok, mind a kulalak es mind a sebesseg teren. En meg vagyok teljesen elegedve vele. (persze lehet majd kesobb jonnek problemat, de eddig nem igazan volt)

Na ami kicsit maceras volt, bar egyik sem mac hiba:

1., .pst filet csak Outlook kezel, igy elobb exportald valami emberi formaba, akkor a mac is megeszi.
2., printer (Canon i250) gyarilag csomagolt CD-n levo driver nem ment, a canon oldalarol letoltottel viszont ok.
3., ''ha minden probalkozas csodot mond, olvasd el a - 5 soros - hasznalati utasitast!'' ez a scanner telepitesre vonatkozott, ha fogom magam es elolvasom azt az 5 sort, akkor 1 oraval hamarabb (azaz kb.1 perc utan) muxik a scanner.


Nem reklam szoveg, de:
1., Minden ertelem szeru helyen van - ellenben az XP-vel (lehet csak nekem persze)
2., Sokkal szebb, es modernebb felulet (megint csak szubjektiv, ugye)
3., Tobb alkalmazas egyideju futtatasa nem okoz problemat - eddig erzhetoen gyorsabban kezeli a tobb progint mint a wines gepem tette G4/1GHz/512DDR <---> PIV/2.4GHz/512DDR
(ez alatt nem a tenyleges szamitasi teljesitmenyt ertem, arrol nem tudok nyilatkozni)
4., A gep kivitelezese min. egy szinten van a T40-es IBM-el, veri a Sony, Dell gepeket ... amiket eddig lattam.



iBook + RedBull :)

(#10) dhdgjre válasza esteban (#9) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

Hát egyre jobban megtetszenek apple gépek, csak hát az áruk, meg hogy minden progit újra kell megvenni.(ami nekem kell: office+photoshop, ez itthon 444250Ft, usából 220279Ft)
amit nézegetek:
iBook 14,1'' 1,2Ghz
512MB RAM,Superdrive+említett softwarek
ez usából: 598069Ft, itthonról 882625Ft+superdrive és ram ára, szal úgy 900 fölött.....

de, szabad e, ilyen gépet kintről megvenni?Vagy inkább ezt a 600 rugót tegyem zsebre és vegyek IBM-et?Ennyiből még itthoni áron is kijön egy szupoer kis ibm..

egyre jobban elvesztem a fonalat notebook téren.lehet feldobok egy érmét hogy apple, vagy ibm, vagy ha élére esik akkor sony.....
:)

(#11) esteban


esteban
senior tag

Open Office ingyenes, de egyebkent is meg lehet venni az interneten ua. aron oket ... vagy nem ?

nem tudom odahaza mennyi az iBook, ha nagyon draga vedd megy Becsben!

Az egesz rendszer nem kellene, hogy dragabb legyen az IBM-nel ...


... viszont, ha mar megvetted a Photoshopot akkor persze mas a helyzet.

iBook + RedBull :)

(#12) Club válasza esteban (#11) üzenetére


Club
őstag

Itthon barpmi drága.
USA árak 2-szerese.
Bécsben sem olcsó, de olcsóbb mint itthon.
USA-ból meg csak Vám+ÁFa mg még istentudja mi plusz ráfizetésével lehet hoztani MAC-et, ami KB ugynaennyire jönne ki, vagy még többre:(

(#13) dhdgjre válasza Club (#12) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

hát itthon tényleg baromi drága, utánna számolgatva különböző konfogok esetén is olyan 340-350ezer a megtakarítás ha usából veszed.Némethonban kb ugyanannyik az árak mint itthoin szal ott nem éri meg.

Vám meg ilyenek?Minek az? :)

ismerős jön haza és behozza mint a sajátját, és kész, és se vám se semmi

de a gond nálam még mindig az hogy bele merjek e vágni egy macintoshba vagy sem?vmiért van bennem egy kis félsz a dologgal kapcsban.....ha ezne túl vagyok akkor már tisztább ez a notebook vásárlás........

(#14) Club válasza dhdgjre (#13) üzenetére


Club
őstag

Asszed a vámon csak úgy hipp-hopp átengednek a kezedben/táskádban egy notival?:DDD
Ez nem így megy.
Olvass bele a USA-s topicba, keress rá, ott majd megláthatod miról is beszélek:P

(#15) dhdgjre válasza Club (#14) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

figy, bízd csak rám! Majd ha meglesz a gép megírommennyibe jött ki, de hidd el el fogsz képedni........

[Szerkesztve]

(#16) Club válasza dhdgjre (#15) üzenetére


Club
őstag

Sok sikert:D

[Szerkesztve]

(#17) Macc


Macc
aktív tag

Na csak hogy en is szoljak, mint viszonylag friss switcher:

aprilis ota van Mac-em, azelott pc-ztem jo par evet (elotte meg Amiga, C64). Nem tapasztaltam 1 negativumat sem a valtasnak, pedig eleg sokmindenre hasznalom a gepet (valtas ota megtobbre: video-t is keszitek mostmar): DTP, Webdesign, AS-JS-PHP-SQL programozas, jatek.
En is azon a velemenyen vagyok (ami termeszetesen teljesen szubjektiv) hogy sokkal kezrealobb az OS X, meg vizualisan is jobban bejon. Olyan aprosagokra is gondolnak a fejlesztok, amik sokaknak eszebe sem jut. Nekem a parnapos tapasztalataim olyanok voltak, hogy ha valamit nem tudtam megoldani elsore, akkor megprobaltam (elfelejteni a win-es tapasztalatokat) egyszerubben, es maris ment. De nem kell a rizsa...
Ha komolyan erdekel a dolog, akkor nezz meg egy ilyen gepet eloben. Az biztos, hogy szokni kell, mert kicsit mas a kezelese, mukodese, de nem nagyon fogsz szerintem csalodni, ha mar most kacsintgatsz a Mac fele. (Viszont sokszor meg fogsz lepodni, hogy eddig bonyolultnak hitt dolgokat, beallitasokat milyen egyszeruen is meg lehet oldani)

Csak annyit fuznek hozza, hogy iBookbol sztem jobb a 12'', mert olcsobb, szinte megegyeznek a parameterek. (260+afa az ara). Igaz abban csak combo drive van. Viszont a superdrive-os PowerBook 12'' az 450+afa, es abban van WiFi, Kekfog, FW, USB, 60GB vinyo, GeFX5200. Szoval nem szar. (hol van itt 300e arkulombseg az usahoz kepest?)

[Szerkesztve]

(#18) dhdgjre válasza Macc (#17) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

készítettem excelben egy kis ár összehasonlítást különféle konfigokban és azon 300-350ezer különbség jött ki usa javára
eleve ami progik nekem kellenek(office+photoshop) az kint 220 itthon meg 420 ezer
azért már a progikból összejön egy 200as, a gépből meg a többi

(#19) Macc válasza dhdgjre (#18) üzenetére


Macc
aktív tag

Vilagos, igy mar ertem. Nem lehet valamelyik kereskedonel ezt megdumalni? ez akkora Gaz, hogy a programok miatt szivjon az ember, amit mar ugye egyszer megvett...

(#20) dhdgjre válasza Macc (#19) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

hát nem hiszem sajnos.egy 500ezer körüli sony notebookhoz hozzáadnak photoshoptól premiere-től kezdve mindent, apple géphez meg csak az iLife dolgokat nagyrészt, amik jók, de profibb célra kevesek.
hát a final cut pro hd kint 200 itthon meg 340 körül van
smagyarul ami visszatrt az apple géptől az a szovtverek ára
a mostani gépemen/P3,800Mhz,512ram,80giga vinyó/ bár nem új de az officetól a photoshopig a premieren a hollywood FX goldon keresztül minden megvan.ha most ezeket akarom hazsnálni egy apple gépen akkor alapból a gép ára olyan 800ezertől indul, amit azért erősen meg kell fontolni.... :)
persze egy notira nem akarok sokat csak office meg photoshop de hát az is 440!

sajnos lehet maradok vmi winfos-os gépnél, lásd sony vagy ibm...




u.i.: videós munkát mivel csinálod? milyen kijelződ van?

(#21) karib válasza dhdgjre (#20) üzenetére


karib
addikt

Azért nézz utána, hogy mik a kinti Apple beszerzés lehetőségei.

Win fronton az IBM-et ajánlom igazából, Sonyt aligha. Esetleg T42p? :) 15'' UXGA 1600x1200 IPS panel kijelző, izmos Pentium M procik, Mobility FireGL T2 128 MB (Mobility Radeon 9700), meg sok egyéb nyalánkság - mindez 2,7 kg-ban. Ennél jobbat nem nagyon találni. Az ára ehhez mérten meredek, de valamit valamiért :)

Department of Redundancy Department

(#22) dhdgjre válasza karib (#21) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

hát nem biztos, a mostani national geographic-ban volt egy ibm szórólap ezen meg egy konfig:
IBM ThinkPad T42
intel centrino
-intel pentium m processzor 725(1.6Ghz)
-intel pro wireless network connection 802,11b/g
win xp pro
512MB memória
40GB vinyó
14'' XGA TFT
DVD/CD-RW (mobil)
modem, gigabit ethernet,bluetooth
ibm active pretection system
2,0 kg
3év gari
bruttó ár: 555 000Ft

erről mi a véleméyned?
a gigabit ethernet az mire jó?

ma találtam rá, de elég jó összeállítsnak néz ki sztem és egy T42esért ez az ár így sztem nem rossz.szted?

(#23) karib válasza dhdgjre (#22) üzenetére


karib
addikt

Nem katasztrofális az ár. A 4+3 jegyű típuskódját nem említik véletelül? Aszittem a T42 már mind SXGA+ kijelzős. A 2 kg meg azért a legkecsesebb T40-esnél is max. eufemizálás, közelebb lesz ez azért a 2,2-2,4 kilóhoz (sajnos).

Department of Redundancy Department

(#24) esteban


esteban
senior tag

Sony-t en sem ajanlom, IBM Txx OK.

De kerem szepen, nem tudnank mar elfelejteni az MS office-et? van nala jobb es olcsobb es kompatibilisebb is. [L]http://www.openoffice.com[/L]



Photoshop premier meg - szerintem - nem profibb a ixxxxx nel.




Grafikus munkahoz viszont kicsi a 12'' -es - megint csak szerintem - oda PowerBook kell 17''-es :)

iBook + RedBull :)

(#25) dhdgjre válasza karib (#23) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

UC2FWHL

de a gép amúgy milyen szted?

(#26) dhdgjre válasza esteban (#24) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

most egyelőre notebookban gondolkozom, így a nagyon profi videós/fotós munka most nem követelmény hanem csak igény. Ha nem notebokk a cél akkor ezekre a dolgokra egy G5 1,8Ghz-t vennék, de most notebook a szükséges.........

(#27) Club válasza dhdgjre (#26) üzenetére


Club
őstag

A Powerbook az notebook:DDD:U

(#28) Den válasza karib (#21) üzenetére


Den
veterán

Mi a gond a sony notikkal? Távlati terveim között szerepel egy. Miért nem ajánlod?

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza esteban (#24) üzenetére


Den
veterán

Hát ez max olcsóbb, de semmi esetre sem jobb, legfőképp nem kompatibilisebb, már alapvető formázások sem kompatibilisek...

otthonra havi egy két levél megírására jó, de komoly dolgokra nem.

www.simson4t.hu

(#30) dhdgjre


dhdgjre
csendes tag

Nah, felállt úgy 99%ra hogy mik lehetnek a lehetséges konfigok, és ezek alapján kérnék véleméynezést:

1. IBM ThinkPad T42
intel centrino
-intel pentium m processzor 725(1.6Ghz)
-intel pro wireless network connection 802,11b/g
win xp pro
512MB memória
40GB vinyó
14'' XGA TFT
DVD/CD-RW (mobil)
modem, gigabit ethernet,bluetooth
ibm active pretection system
2,0 kg
3év gari
bruttó ár: 555 000Ft
2. SONY PCG-V505CP (www.sonynotebook.hu)
12.1'' Xga
intel pentium M processzor 1.6Ghz
512MB memória
40GB vinyó
DVD/CD-RW
ATI mobility radeon 9200 32Mb/dual kijelző támogatás/
win xp pro
1.99Kg
Adobe premiere 6.0,Photoshop,microsoft Works stb.. progik járnak hozzá
bruttó ár: 574875(1 év gari) ; 624875(3év gari)
3. Apple PBook G4 12''
12'' 1,33Ghz
superdrive(dvd-r/cd-rw)
512Mb DDR 333
80Gb Ultra Ata 5400rpm
nvidia geforce fx5200 go, 64Mbyte dedikált ddr tárral
airport extreme
2.1Kg
office, photoshop+egy rakás apple szoftver
bruttó ár: 645 319Ft

(#31) Den válasza dhdgjre (#30) üzenetére


Den
veterán

egyértelműen az ibm t42.
Mivel a két másik is 2 kilós gép, ezért azok 12 colos kijelzőjével szemben előny a 14 colos, árbn is a legjobb, 3 év gari, felépítésben is a legmasszívabb, igazi munkagép, az active protection systeme is pozitívum, meg van egy csomó olyan dolog, amit egy fícsör lista nem tud visszaadni.

www.simson4t.hu

(#32) karib válasza Den (#28) üzenetére


karib
addikt

Nem tudom, valami megmagyarázhatatlan ellenérzésem van a Sony noteszek ellen, főleg az európai támogatottságuk tekintetében (Amerika és Ázsia fontosabb piac számukra, ott nyugodtabban vennék). Bár most az Acomp tolja őket, így lehet, hogy jobb a helyzet.

Meg néha ilyen-olyan sztárallűrjeik vannak, hallottam olyat pl., hogy német Sony noteszre nem lehetett más nyelv oprendszert rendesen felrakni.

De igazából az a helyzet, hogy drága, ennyi pénzből az IBM garantáltan jól megcsinálja ugyanazt :) Persze a Sony dizájnosabb, bár nekem az IBM-ek is kimondottan tetszenek.

Azért a Sony X505-öt én is megnézném, sőt el is fogadnám :)

Department of Redundancy Department

(#33) dhdgjre válasza Den (#31) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

apple-ről vmi vélemyény, azon kívül hogy más opi rendszer?
Erős?Stabil?szar?

(#34) karib válasza dhdgjre (#30) üzenetére


karib
addikt

2,0-2,1 kg szerintem baromi sok egy 12 colos géphez. Mások 1,0-1,5 kilóba pakolnak ekkora kijelzőt, a FuSi Lifebook S7010 pedig 14-est rak optikai meghajtóval együtt 1,9 kilóba! Mondjuk az a 2,0 kg a T42-re szerintem eléggé szépíti az adatokat, inkább minimum 2,2 kg lesz az. Pedig ha a FuSi meg tudta csinálni, akkor az IBM is igazán alkothatna.

Azért nem rossz az a T42, ezek közül szerintem az a legészszerűbb választás. Vagy egy 14'' iBook v. 15'' Powerbook :)

1024x768 XGA felbontás elég neked? Létezik nem egy SXGA 1400x1050 felbontású gép is, bár azért ritka.

Esetleg még Dell D600-akat lehet nézni, ez a T4x széria megfelelője.

Department of Redundancy Department

(#35) dhdgjre válasza karib (#34) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

köszi, de a vagy iBook vagy Powerbook kijelentéssel ugyanúgy otthagytál ahol voltam.....
:)

(#36) karib válasza dhdgjre (#35) üzenetére


karib
addikt

Én szeretem az Apple gépeket, ezért nem akarlak lebeszélni, persze az itthoni kapitális felárat meg a szoftverek újravásárlása miatti árdifferenciát valszeg nem érdemes megfizetni. Az IBM T és Dell D600 nagyon jó gépek.

Ha esetleg kevesebbel is beéred, azaz nem kell 3D grafika, viszont kompakt méretben nagyobb felbontásra vágysz, akkor ott az Asus M3N: Centrino, integrált grafika, de 14'' 1400x1050 kijelző, egész barátságos áron, 2,3 kilóban. Mondjuk a billentyűzete pl. fényévekre van egy IBM-től, de cserébe jóval olcsóbb.

Department of Redundancy Department

(#37) dhdgjre válasza karib (#36) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

de az árat most tegyük félre!Apple gépet azon az áron be tudnék szerezni amit az előzőekben leírtam.A három felsorolt gépről kérnék véleméynt! :)

(#38) Club válasza dhdgjre (#37) üzenetére


Club
őstag

1értelmű hogy Apple:P

(#39) karib válasza dhdgjre (#37) üzenetére


karib
addikt

Hát, nehéz tipp. A Sonyt kihúzhatjuk :)

T42: nagyobb kijelző, olcsóbb.

Apple: ugyanolyan a felbontása a kijelzőnek, és mégis egy Apple :)

Ha jó a szemed és elég az 1024x768, akkor mehet a Powerbook :)

Magamnak ennyi pénzből tuti, hogy valami nagyobb felbontású, 2,5 kg körüli gépet néznék, pláne ha grafikai munkára szeretném használni. Az SXGA+ 87%-kal (!!!) több pixelt rak ki, mint az XGA...

Vagy veszel hozzá egy külső TFT-t és a kettőn együtt dolgozol :)

Department of Redundancy Department

(#40) esteban


esteban
senior tag

Suly: szerintem azert nehezebb, mert egy vaskos fem keret van az iBook-ban, mig mas markak itt sporolnak... IBM szinten ''nehez'' de ott is van anyag :)

Monitorok: iBook-hoz kell egy kulso progi, hogy menjen a dual monitor, alapbol csak ''mirror''-t tud. 1024x768-ban.


egy G5-os 20''-os iMac + egy iBook rohangalni :)

iBook + RedBull :)

(#41) karib válasza esteban (#40) üzenetére


karib
addikt

Az iBookban elfogadható mint költséghatékony megoldás. A 12'' Powerbook viszotn lehetne egzotikusabb, annyi profi kompozit anyag van, ami legalább ugyanolyan masszív, mint a különféle fémek. Szóval jó az Apple, de a Powerbookok súlyánál megerőltethették volna magukat :)

Department of Redundancy Department

(#42) dhdgjre válasza karib (#41) üzenetére


dhdgjre
csendes tag

de ezek szerint a súly és az ár kivételével jónak tartod az apple gépeket?pl egyx 12''-es pbook-ot?

(#43) karib válasza dhdgjre (#42) üzenetére


karib
addikt

Igen, jó gépeknek tartom őket, kimondottan.

Department of Redundancy Department

(#44) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Több éve használok Apple PowerBookot, ígyhát elsö kézböl. A teljesítményt nem tudod
összehasonlítani egy PC-vel, mert a processzor és az oprendszer hatékonyabb mint a Wintel.
Szerintem nem drágább (fajlagosan), mint egy PC, amennyivel többe van, annyival jobb is. A
kérdés szerintem inkább az, hogy PowerBook vagy iBook? Az elöbbi egy szofisztikált yuppigép,
arra való, hogy villogj vele a tárgyalásokon, meg letedd a vagyont érö minimalista asztalodra. Az
iBook valóban strapabíró és mégis jobb, mint egy hasonló árú Compaq, Dell, IBM vagy Sony.
Az én PowerBook-om nem szerette a gyürödést, szanaszéjjel van törve a burkolata, 170 rugó lenne
a javítás, ígyhát marad rajta ez a kabát. Az elem 3 év után megadja magát, de hát ez
mindegyikben így van.
IBM közelében is voltam sokat, nekem nem tetszett a feka külseje, de azt éreztem, hogy komoly
gép, és lényegesen strapabíróbb, mint a PowerBook.
Sonyt semmiképp, még finomabb és törékenyebb, mint az Apple. Szerintem ez egy laptopnál gáz,
azért veszed, hogy hurcolászd, nem???
Az iBook egyetlen problémája, hogy 1024x800 a képernyö, ami fotosopoláshoz kevés.
Az OS X 10.3 (Panther) tutti, jövöre jön a 10.4 (Tiger), ami valószínüleg még finomabb lesz.
Ne vegyél gépet USA-ban, én próbáltam. Itthon nem fognak szeretni: a provinciális magyar
gondolkodásba nem fér bele a világgarancia egyelöre. Nem is spórolsz annyit, és úgyis segítségre
lesz szükséged elöbb-utóbb. Akkor jó lesz egy hely, ahol segítenek a pár forintodért, amit ott
hagytál.

(#45) consono válasza reprokaiser (#44) üzenetére


consono
nagyúr

:) Te is Safarit használsz? A Hozzászólásodat ugyanúgy tördeli a fórum, mint ahogy az enyémeket
szokta...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Hát igen, ez érdekes, miért jeleníti meg a Safariban írt szöveget így ez a fórum-motor. Sebaj, egyre többen fognak átállni Mac-re, mikor megunják a megnyerhetetlen háborút a vírusokkal és az adatbányász férgekkel a wintel világban. Akkor átnézik majd a fejlesztök, miért is nem müködik ez az oldal (sem) jól Safariból.

(#47) esteban


esteban
senior tag

Annyit fuznek hozza, hogy _erzesem szerint_ a T4x -es IBM-ek sem tunnek strapabirobbak mint az iBook-om.



ja: FireFox alatt jo ez ... csak az olda maszik egy kicsi ossze-vissza.

[Szerkesztve]

iBook + RedBull :)

(#48) Macc


Macc
aktív tag

Na mi lett a valasztasod? En csak annyit fuznek hozza hogy nekem ugy tunik ossze vissza van keverve az iBook es PowerBook. A Powerbook haza mar hogy lenne szanaszet torve mikor egy egybe femhaz? Nekem iszonyat masszivnak tunik, es nem recseg ropog mint a legtobb muanyag hazas noti. Az iBook szeret torni, ha raulnek:))) mellesleg az iBook felpontasa 1024x768 (es nem x800). ugyanugy a 12'' PB-e is ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.