Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tusi74


tusi74
őstag

Eladtam egy párhuzamos portos szkennert a Vaterán. Egy Mustek Scanmagic 600-et.
Küldtem vele egy normál LPT kábelt. Ilyet szól, ez csak apa-apa kábellel megy. Lehetséges ez? Ha igen, van valakinek? Mert ha igen, akkor megvenném. Én még nem is hallottam ilyenről.

(#2) tusi74 válasza tusi74 (#1) üzenetére


tusi74
őstag

Please!!!

(#3) atuci válasza tusi74 (#2) üzenetére


atuci
senior tag

Bárhol lehet kapni (akár tesco, cora, auchan), nem lpt kábel, hanem párhuzamos, pl. ilyen kell a régebbi printer átkapcsolókhoz is. Párszáz ft-ba kerül.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#4) atuci


atuci
senior tag

de ez elfért volna az azonnali kérdések -nél is.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#5) Rover623 válasza tusi74 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Fasza gyerek vagy...;]
Ezek szerint gondosan kipróbált, müködő terméket adtál el vkinek...:P
Csak így tovább, előre ezen az úton...öregbítsed csak a kereskedők eddig sem túl fényes megítélését...
Gyakran szoktak viccelődni vele, hogy sokan azt sem tudják, mit árulnak...itt az élő példa...:C

Sok LPT scanner van úgy kialakítva, hogy ''átereszti'' az LPT portot. A PC-vel egy apa-apa kábellel kell összekötni, a nyomtatót pedig a saját ''normális'' LPT kábelével a scanner fenekére kell kötni a PC helyett.
Ha legalább egyszer ránéztél volna a scanner seggére mielőtt eladod, feltűnhetett volna a két 25 pines anya csati...:DD[

primus inter pares

(#6) atuci válasza Rover623 (#5) üzenetére


atuci
senior tag

:DDD ;]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#7) tusi74 válasza Rover623 (#5) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, már nem vagyok gyerek. :) 2000 Ft-ért adtam el, úgy, hogy odaírtam, hogy nem próbáltam ki. Kereskedő sem vagyok, csak az unokatestvéreméknél pakoltuk le a padlást. 14 nap teljes pénzvisszafizetési garit adtam.
Fel is ajánlottam, de nem akarja visszaküldeni. És a poén, eladtam egy másikat, ugyanezzel a kábellel, és ott nem nyavalygott a vevő.

Viszont gúnyolódás helyett, mivel eme helyeket végigjártam, és nem volt, ha valaki meg tudna egy ilyennel dobni, megvenném tőle. Vagy egy tippet, ahol tuti van.

(#8) Rover623 válasza tusi74 (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Én sem vagyok az, ezért mertem írni...;)
[link]

primus inter pares

(#9) tusi74 válasza Rover623 (#8) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, sajnos ez nagyker. Most felhívtam őket, hogy mondjanak már olyan üzletet, ami a lakhelyemhez viszonylag közel van, és partnerük, de egyik sem igazi bolt. És hozni sem nagyon akarnak nekem. Nem éri meg nekik.

(#10) Rover623 válasza tusi74 (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Tudom hogy nagyker...:DDD
A kábel cca. 300HUF, haszon nem nagyon van rajta...:DD
De azért az elég szégyen hogy a közeledben egyik kisker sem hoz ilyet...:(

primus inter pares

(#11) atuci válasza tusi74 (#9) üzenetére


atuci
senior tag

Nem írtad, hogy merre lax, de ezt a fajta kábelt én bp-en mindegyik nagyobb hipermarket elektronikai osztályán láttam( nekem is kellett egyszer hirtelen), illetve próbálkozhatsz számtech boltokban, nem tudom hány ilyen bolt van a közeledben, de csak van valahol

Vagy ha semmiképpen nem találsz, akkor mond el ezt az infot a vevőnek, vegye meg ő (hátha neki több ilyen bolt van a közelében.)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12) tusi74 válasza atuci (#11) üzenetére


tusi74
őstag

Dunaharasztin lakom, Dél-Pest mellett. Köszi, akkor kutatok tovább.

(#13) tusi74 válasza tusi74 (#12) üzenetére


tusi74
őstag

Még mindig senki? Nincs valaki, aki eltudna menni a nagykerbe és venne nekem? Kifizetném, úttörő becsületszavamra. Még az sem kellene, hogy holnap, hanem amikor egyébként is megy áruért, akkor venne egyet. Na?

(#14) Rover623 válasza tusi74 (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Nem mondod hogy még mindig itt tartasz...?:Y
Nincs a közelben egy hipermarket, egy Media Markt vagy egy nyomorult EW...?:U
Persze a helyzet a közeli számtech kiskereket is minősíti...;]
Ennek ellenére ha őket próbálnád rábeszélni a beszerzésre, több sikered lenne mint így itt a PH!-n...;)

primus inter pares

(#15) tusi74 válasza Rover623 (#14) üzenetére


tusi74
őstag

Értsd és mondd SEHOL nincs. Végigjártam mindet. Csak soros kábelből van apa-apa.
Most az egyik helyi bolt múlt péntekre (tehát mához 10 napra ígérte), persze nem hozott.
Mondom, akkor mikor hoz? Ilyet szól, majd ha másért is kell menni nagykerbe.
Aztán én rendeltem ott egy ML-1610-es nyomtatót, másnapra itt volt, azért elment a nagykerbe (igaz 22.000 Ft volt), direkt előtte mondtam, hogy akkor kábelt is hozzon.
Mondom neki, akkor hozott kábelt? Ja kiment a fejéből.Van itt még pár bolt, azokkal is beszéltem. legtöbb helyen azt mondják, hogy ilyen nem is létezik.

Mostmár le is mondtam róla. Egyébként is 14 nap garit adtam rá. letelt. A vevő sem nagyon ugrál. Másrészt a vevőt sem értem. Valami brutál erős géphez vette. Mondom neki, miért ezt vette, ez egy ősi szkenner. Mert ez volt a legolcsóbb. Vett egyébként egy másik párh. szkennert, hogy a 2 közül valamelyik biztos jó lesz (nem tőlem). Az meg motorhibás. Így 4000-et elbaszarintott, ezért már kapott volna USB-s használtat. Na mindegy, ez legyen az ő problémája. Ebből eladtam egy másikat, ott nem nyüszögtek kábelért. Pedig ugyanúgy postáztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.