Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Hali!

Van egy AMD XP2000+-om és érdekelne, hogy kinek mennyire sikerült felhúzni és hány fokos volt a proci, mert azt hallottam, hogy nem nagyon tuningolható. A szorzózár feloldás mennyire nehéz?

AMD RULEZ!

(#2) Dr.Burn válasza Slayer2 (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nekem egy AMD XP2100+ procim lesz! Reménykedem abban hogy 2600+ eltudom huzni! De a végső határ az a 3000+ lenne egy Gigabyte lapban! Szerintem a tied is menne 2600+ valami jó hűtéssel. De nem bíztos! De szerintem az enyém sem fogja a 3000+ dobálni. De azzért még reménykedem. :D

"Later Nerd!"

(#3) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Miért 2100+-t veszel? Drágább mint a 2000-es és az a kis különbség nem nagyon érezhető.

AMD RULEZ!

(#4) Prozac


Prozac
aktív tag

Kicsit off leszek:

Milyen hűtőt tettél a 2000+ -ra?
Ami a nálam lévőn most van attól megőrülök.
Tudsz valami igazán halkat?

Nálam alapjáraton 47 fok proci. Ez normális?

''Fussatok bolondok...''

(#5) anulu válasza Prozac (#4) üzenetére


anulu
félisten

Az én 2000+-om 2200+-ig hajlandó felmenni, de ott már a stabilitás teszt nem fut le, mert kb 5-6 óra után kék halált okoz :(( Alapórajelen 3-4 napig futkos a teszt.

2000+ esetén: idle hőmérséklet: 49°C, házban a levegőé: 36°C.
Max: 53-54°C / 41°C.
Egy picit nekem magasnak tűnnek, főleg a Chieftec ház ismert szellőzése miatt (TX-10W-D :DDD). Amúgy egy Thermaltake Volcano 9-es van rajta. Ha tudjátok, hogy hogyan tudnék kihúzni többet kicsiholni a gépből, ne kíméljetek!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) freya válasza anulu (#5) üzenetére


freya
aktív tag

Palomino vagy Barton? :) Az a nem mindegy...

Nekem Palomino van, es egy dekaval sem hajlando feljebb menni. Idle 27 fok, max. 40 korul, de 2100+ -on mar instabil. Szoval, Palominonak ez a csucsa...

Egyebkent akinek 133 MHz-es Bartonja van, azok milyen arannyal mennek 166 MHz-en?

(#7) Dr.Burn válasza Slayer2 (#3) üzenetére


Dr.Burn
őstag

18.000pénzért veszem! Szerintem nem sok érte.
Visszont még nem találtamrá semmi normális hűtőt!

"Later Nerd!"

(#8) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Nekem húzás nélkül is 50 fokot mutat az ASUS PCProbe. A progi kicsit túloz azért, de ez akkor is magasnak tűnik. A hűtőm Spire Falcon 2, elég halk, a boltban esküdtek rá, hogy ez jó.

AMD RULEZ!

(#9) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Pontosabban Falconrock 2. Egyébként a Spiretól a Fridgerock nyert egy tesztet a PCWorldben ez is elég jó lehet, dupla csapágy, ford.szám szabályozás

AMD RULEZ!

(#10) freya válasza freya (#6) üzenetére


freya
aktív tag

oooo... ize Barton helyet Throughbred-et akartam irni, de ebben a mai rohano vilagban... 1-1 generacio mar csak ugy kimarad :)

(#11) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Csontváz: Az tényleg elég olcsó, én pár napja vettem 18500-ért a 2000-est a B......h-nél

AMD RULEZ!

(#12) Spensers válasza anulu (#5) üzenetére


Spensers
aktív tag

Sza mennyiért vetted a hűtőt? (Thermaltake Volcano 9)
Mert én is egy ijjen hűtő vételén gondolkodomm...

(#13) Dr.Burn válasza Slayer2 (#11) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Mondtam hogy olcsó! :D

"Later Nerd!"

(#14) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Boltban veszed, vagy máshonnan? A 18000 ugye nettó ár?

AMD RULEZ!

(#15) LukE válasza Slayer2 (#1) üzenetére


LukE
veterán

Ha Palomino, vagy TbredA, akkor nem nagyon húzható, mert mindkettónek valahol 1800-1850Mhz körül van a határa brutál fesz emelés meg hűtés nélkül. Sajátom 1780-t viszi 1.85V-on. 1800t néhány percig bírja terhelve.

Ha tbredB, akkor meg jóó sok MHZ.

Ha nincs semmi extrém tuning, nem fagy/hibázik, akkor 60 fok körül még nem gáz, ha meg széthajtod, akkor meg -12 fok is sok:D

szorzózárhoz meg ezt neked(:) ): http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8245 nem nehéz, meg olcsó, meg nem bántja a garanciát.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) Mkill válasza Slayer2 (#1) üzenetére


Mkill
aktív tag

Szia a AMD XP2000-2100-2200+ nem igazán lehet huzni.
A 2000 és 2100-as Palomino magos procikban alig van tartalék, max 100-150Mhz az meg semmi. Egy 1700-as Tbred magos porrá veri tuningnban a 200 és 2100+ os procit. Pl. egy 1700-as lazán megy fizikailag 2GHz-en, míg egy 2100-nál már 1800MHz iszonyú nagy szerencsének számít.Ez egy tuningolásal foglalkozo enber irta nekem és igaza van haveromnak 1700+@ 1990Mhz megy neki.
Énis ijen procit fogok venni.

(#17) Viscous válasza anulu (#5) üzenetére


Viscous
csendes tag

A Thermaltake az az egyik legjobb huto! Jo a golden orb is, meg a Chrystal-Orb is.
Ma eladttam a tartalek gepemet. Abba egy golden orb van. A volt kollegam vette meg. (Szinten teknikus) a 7 eves kislanyanak, s csak lesett hogy milyen halk es milyen huvosen fut a Duron proci alatta! Ha anyagilag jol alsz, akkor meg tudnek neked ajanlani egy megjobbat. Nemtudom hogy magyarorszagon aruljak e ezt.
A neve: ZALMAN CNPS-3100 Plus. A vilag egyik leghalkabb ventije. A heatsink olyan mint egy legyezo. Kicsit furcsa eloszor, de ha meghallod milyen halk, asszed hogy vizhutes. Itt egy helyi uzlet, ahol aruljak.
Nalunk ez $60- dolcsi. 20-Db a zaj takarekon. nezd meg:

http://www.sprintcomputer.com/systems/parts.php?ViewPart=330020

Olcso husnak hig a leve.

(#18) Kecsege


Kecsege
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Palimino magos 2000+ van és 1833Mhz-en (11x166) megy 1.825V-on igaz nyitott háznál de engem nem zavar. Szórzózárat kiütöttem a munkahelyemen és ennek hála minden szórzót elfogad és simán viszi a 9x200-at is.

Lenne egy kérdésem : Hogyan lehet megállapítani ránézésre, hogy egy TBRED magos XP A vagy B Stepinges?

üdv.

(#19) LukE válasza Kecsege (#18) üzenetére


LukE
veterán

ránézésre sehogy, de ha jobban rá tudsz nézni, akkor sok számból ki lehet hámozni. Hogy hogyan? Így:http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=160

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) Dr.Burn válasza Slayer2 (#14) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Máshonnan veszem és bruttó ár!

"Later Nerd!"

(#21) Dr.Burn válasza Mkill (#16) üzenetére


Dr.Burn
őstag

És a ''B'' magos procik is ennyire gyengén húzhatóak?

"Later Nerd!"

(#22) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

HI all!

Akkor én beszoptam.
Most vettem nemrég egy 2000+-t. Szorzózármentes gyárilag. Mégis szinte semennyire nem lehet húzni. Még a 110 Fsb-t se bírja.

Nem hinném, hogy a hűtéssel lenne gond. Egyszerűen nem megy feljebb. :-(

Bár még kísérletezem...

Never say Never!

(#23) Hold válasza Dr.Burn (#21) üzenetére


Hold
őstag

elárulod merre ilyen olcsó ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#24) Il Padrone válasza Morbidusz (#22) üzenetére


Il Padrone
senior tag

LukE kollega allandoan valami linkeket emleget. Lehet hogy nem veletelenul. A tudas ott van.

A feszt is meg kell emelni, mert kulonben csak par mhz-el tudod emelni.
De azzal meg csak ovatosan.
A tuningalapozot is erdemes elolvasni.
Udv

Il Padrone

(#25) Hold


Hold
őstag

sehol nem lehet olcsóbban vásárolni ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#26) vernyul válasza Morbidusz (#22) üzenetére


vernyul
tag

''Most vettem nemrég egy 2000+-t. Szorzózármentes gyárilag. Mégis szinte semennyire nem lehet húzni. Még a 110 Fsb-t se bírja''
Na az erdekes lenne mert alapbol 133-on megy ugyhogy ott valami nagy gebasz van vagy elirtad a dolgokat

What kind of Csatahajo?

(#27) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

Huhh!
Szóval alapból 133 fsb. Hmmm... Sztem téves.
A procira 2000 van írva. Ez tuti. Eddig rendben. A PIO-t nem tudom.
Viszont minden progi és a bios is azt mondja, hogy 100 FSB van és 12,5 szorzó vagy 13, ha : Load High ....defaults-ra állítom.
Még az a tuning program amit az alaplaphoz adnak is azt írja ki...

Akkor most hogyisvanez. Átvágtak volna? Vagy van több féle széria?

Never say Never!

(#28) Il Padrone válasza Morbidusz (#27) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Haaaat itt nagy a kavar.
1667-on kellene mennie egy 2000-es procidnak.
Tehat a teendo: felvinni 133-ra az fsb, szorzo marad 12.5. Mennie kell alapfrekvencian.
Milyen alaplapod van.
Nezd meg aidavan a procifrekvenciat, fsb.
Azt is ird ide.
Udv

Il Padrone

(#29) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

Tehát a config:
MSI KT4 Ultra
512 MB PC3200 (400Mhz) DDR Ram
Athlon XP2000+
MSI Geforce4 MX440 64 Mb DDR
MSI CDRW 48x16x48
Quantum Fireball ????? 40Gb 7200RPM

A többit nemtom

Segített vmit ez?

Never say Never!

(#30) Il Padrone válasza Morbidusz (#29) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Allitsd be a CPU ratio defaultra, CPU fsb defaultra, es ekkor nezd meg aidaval vagy sisisoftal. Ha nem ir ki 2000-est akkor CPU ratio 12,5, fsb 133.
Ez legyen a kezdet, meg akkor is ha tuningolni akarsz

Mit ir ki a bios amikor bejelentkezik?

Il Padrone

(#31) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

Sajnos nincs aida-m se sisoft-om.
Letölteni se tudok, mert ez vállalati gép ahol most vagyok, a cucc meg az otthoni...
és amúgy is le van tíltva.
Esetleg e-mailben jöhet, de csak ha kisebb mint 3Mb. (taugusztin@suzuki.hu)

A bios azt írja ki, hogy 1250Mhz, vagy ha high perf...defaults van akkor 1300Mhz.
DDR 400Mhz CasL 3

Ha belépek, akkor meg látszik, hogy 100 FSB a default.

Néztem, hogy nincs-e frissebb bios, de nincs. Azzal ezexerint nem lehet gond.

???

Amúgy köszi, hogy próbáltok segíteni, egyedül sehova se jutnék asszem. THX!

Never say Never!

(#32) Hold


Hold
őstag

ÁÁÁÁÁ alapban 1250
de fel kell tornázni 2000+ ra azaz 1667 re 12.5 szorzóval.. ez az alap a procinál.. innen lehet minimálisan húzni

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#33) khalox válasza Morbidusz (#31) üzenetére


khalox
őstag

Akkor a'zott nem'gyó. Valami nagyon nem. Vagy a processzor nem 2000+os, vagy pedig az alaplap nem ismeri fel, de ezt kétlem... alapból 100-as FSB-t ad neki, pedig 133-ast kellene.
Szerintem vidd nekik vissza és csináljanak vele, amit akarnak - csak adjanak neked egy rendeset...

(#34) Hold válasza khalox (#33) üzenetére


Hold
őstag

azért rögtön ne vigye vissza olvassa végig miket írtunk és próbálja végig.. mennie kell.. én is amatőr voltam régebben nekem sem ment rögtön.. most meg csukottszemmel :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#35) Spensers


Spensers
aktív tag

Szasztok
Ma vettem egy Thermaltake Volcano 9-et.
Eddig egy TITAN TTC D5TB 4/TC hűtőm volt hát ez semm volt kicsi de ez egy kicsit még nagyobb :).

1700+ proci zárt ház 36 fok 2300 fordulaton, max fordulaton 5400!(baromi hangos!)26 fok...
Nagyon kafa ez a hűtő!!!

Hát a szerelése az eléggé babrás volt ki kellett vennem a házból az alaplapot és csak úgy tutdttam rárakni a procira.

(#36) Il Padrone válasza Morbidusz (#31) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ott valami nem egyenes, vissza kell vinni ahonnan vetted.
Annak 1667-en kell mennie, es azt kell az alaplapnak kiirnia, hogy 2000.
Ha barmi mas van, az hiba.
Sok szerencset.
Esztergomi vagy?

Il Padrone

(#37) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

Il Padrone!

Jaja. Már írtam a boltos barátomnak akitől vettem, hogy mi a szitu. Remélem segít kiegyenesíteni ezt a kis bakit.

Eredetileg miskolci, de most itt lakom albérletben Esztergomban.
A meló miatt persze.

Üdv és köszi az infokat.

Majd írok, ha lett vmi új fejlemény.

Never say Never!

(#38) Il Padrone válasza Morbidusz (#37) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Nincs mit, meg jo hogy kiderult a turpissag!
Udv

Il Padrone

(#39) Martini2


Martini2
csendes tag

Én egy XP1700+ húztam fel 1466 ról 1.65V-nál 1780-ra, majd 1.85V-ról 1900-ra stabilan 10x190Mhz.Minden álmomat túllépte Tbred A, AGOIA sorszámú, 16-ért vettem karácsonykor.Csak kicsit meleg, jó rézhűtő Coolermaster HHC-L61 idle 50, full 60 C-fok.Érdekes hogy a biosban kb 10 fokkal többet mutat, míg a CPUcool ezt méri.Ki tudja, miért van különbség?Hol lehet vízhűtő csak proci blokkot kapni?

(#40) Kecsege


Kecsege
csendes tag

Hali

Morbidusz : Mikor én összeraktam a gépemet a 2000+-os procival ABIT KD7-el akkor nekem is elsőre 1250-en indult el. A biosban szépen beállítottam a SOFTMENU-be defaultnak a 2000+-t és már ment is 2000+ ként. Nemismerem az MSI-ket de gondolom ott is van valami menü ahol be tudod állítani a defaultot 2000+-nak.

(#41) Morbidusz


Morbidusz
csendes tag

Kecsege!

Eddig nekem is Abit lapom volt. A jó öreg Bx6-os.
Az MSI-n nem találtam olyan helyet, ahol defaultot lehetne állítani.
Miért nem detektálja magátol az a köcsög.

Na mindegy azért még megmérkőzöm vele.

Thx for support!

Never say Never!

(#42) SirL


SirL
csendes tag

Sziasztok !

Most vettem egy XP2100+ os procit (Tbred magos. Viszont meg nem tudom hogy A-s vagy B-s. Valoszinuleg B-s. A proci sarkaban levo szam a nyil mellet azthiszem 27293). Meg probalgatom a vegso hatarait, hogy mit bir. Ugy nez ki szorzozarmentes. Alapbol 13x133@1.6v-on megy (1733valos MHZ). Eddig kiprobaltam 13.5 es 14x szorzoval is. Ezeken is ment. Max amit eddig meg be sikerult nekem allitanom ugy hogy ment es lefutott vele a 3DMARK 2001 SE az 13x154@1.65 azaz 2002valos MHZ = Tesztekbe (sisoft sandra) igy egy 2400+ procinak felelt meg. Alapesetben az abit (KD7-Raid) alaplapom 1.6v feszultseget ad neki (regi biosz van benne valoszinuleg frissitenem kellene). Eddig max 1.675 ig mertem felemelni. Nem tudtam mennyi az a max feszultseg amitol meg nem karosodik (Latom itt joparotok 1.85v-ig is elmegy, ugyhogy valoszinuleg tovabb fogom akkor az 1.675v-ot engedni). Meg valoszinuleg van meg tartalek a prociban. Alap orajelen a procihomerseklet (nyitott haz eseten nem terhelt allapotban) 33-36fok (rez hutoborda van rajta). Tulhajtva (13x154@1.675v) a homerseklete 39fok terheletlenul. Egy 8perces 3DMARK 2001 SE lefuttatasa utan 41 fok a homerseklete.

Udv nektek !

Kérek egy új számítógépet - Habár ha joban meggondolom akkor inkabb adjanak egy számológépet ....

(#43) anulu


anulu
félisten

Egy kicsit még visszatérve a KT4 / XP 2000+ kérdéshez:
Amikor bekerült a gépembe az ASUS A7V333-as lapom, gyárilag a 1013-as BIOS volt benne. Az pedig nem volt hajlandó, ha a fejemre álltam sem normálisan XP 2000-nek detektálni a procit. 1800-2200-ig minden volt, 2000 kivételével. :(((
Úgy hallottam, hogy az MSI lapok a 2000+-al egy kissé hadilábon állnak. Hogy miért, az X! :(

Lehet, hogy alkalmasint egy régebbi BIOS besütése is megoldaná a problémát.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) tildy válasza SirL (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nem tudom hogy csinaljatok, nekem 55 foka procim falconrock II-vel:((xp 2000+

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Dr.Burn válasza Hold (#23) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Sajnos nem mondhtaom meg!
Ugye nincs ezzrét harag?

"Later Nerd!"

(#46) peace&love válasza anulu (#43) üzenetére


peace&love
aktív tag

Nincs a KT4 Ultrához se régebbi, se újabb bios.
Ha elmegy az ember az MSI lapjára akkor látni lehet, hogy a laphoz tartozó bios, a first release, még nincs hozzá update.
Más megoldás kell.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#47) SirL válasza tildy (#44) üzenetére


SirL
csendes tag

Szia !

Valoszinuleg azert is alacsonyabb a homerseklete a procinak mert uj maggal szerelt (Tberd A-s vagy B-s. Valszeg B-s.). Ennek a procinak alapbol 39c volt a homerseklete ezzel a hutovel tuning nelkul. Akkor ment le 33-36c koze amikor meg 2db 8cm -es haz huto ventillatorral rasegitettem a haz hutesere (Igy mar 3db volt a gepben). Volt nallam nemreg egy 1700+ -os proci. Az a regi palomino maggal volt szerelve. Ugyanebben a kornyezetben (Abit KD7-Raid rez procihuto) annak a homerseklete mindenfele tuning nelkul, terheletlenul 44c volt ! A huto tipusat nem tudom. Ha erdekel utannanezek.
Tovabba sokat jelent a hogy a haz az nem zart.

Udv

Kérek egy új számítógépet - Habár ha joban meggondolom akkor inkabb adjanak egy számológépet ....

(#48) elDor(ado)


elDor(ado)
csendes tag

Nem tartom valószínűnek,hogy az A és B mag kevésbé melegedne,mert jelentősen csökkent a hőleadó felület,ergo summa summárum:) valszeg hasonlóképp melegszenek mint a jó öreg Palomino-k. Ha valakinek más informácója van,pls javítson ki!

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#49) engusz


engusz
veterán

Palomino 2100+ - 133x13 @ 160x13 - 2074 MHz - ~2600+
T-Bred ''A'' 2000+ - 133x12,5 @
190x11,5 185x12 -

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) engusz


engusz
veterán

Palomino 2100+ - 133x13 @ 160x13 - 2074 MHz - ~2600+
T-Bred ''A'' 2000+ - 133x12,5 @ 190x11,5 - 2189 MHz - ~2700+
@ 185x12 - 2224 MHz - ~2800+

Epox 8K3A+, AT7-MAX2, Thermaltake Volcano 7+.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.