Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd vs. intel, ki a jobb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mino


Mino
csendes tag

Üdv ALL!!!

Érdekelne a véleményetek az alábbi témában: munkahelyen beszéltük, mit érdemes venni ma alaplap+proci tekintetében brutto 55ért?

Én igazából az AMD felé húznék, de jócskán vannak Intelesek is. Csakhogy:általában az Inteles konfigok 1,5szer drágábbak ugyanazt a teljesítményt tekintve. Legalábbis régebben így volt. Mi a helyzet most?

Szerintetek melyik alaplap+proci a nyerő ebben az árkategóriában?

amire én gondoltam:
MSI K7N2-Delta ILSR (merthogy SATA-sat szeretnék) + Barton 2500

tudtok erről valamit?

Vagy egyéb AMD-s alaplap: ASUS A7N8x-Delux, esetleg ABIT NF7-SL???

Azt is hallottam, hogy manapság már sok jó alaplap van, csak ki ehhez, ki ahhoz a márkához húz. Így van?

De kiváncsian várom az Intel-pártiak hozzászólásait is!


A leglényegesebb szempontok: 1. stabilitás 2. húzhatóság/teljesítmény 3. problémamentesség

Legyetek jók, Mino

Játszik valaki a Daggerspine-on???

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Na csüccsenjünk le szépen a táborflém köré, és énekeljük szépen hogy mintamókusfennafán... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) bugigyuli


bugigyuli
csendes tag

Szerintem az AMD-vel minöséget, :DD
és gyorsaságot kapsz.
Volt INTEL-es alaplapom de nem volt nyagy durranás :t
Én az AMD-t ajánlom.
üdv!
Bugigyuli

Kadettal szálni élvezet (OPEL WIR LEBEN AUTOS) :D :D

(#4) marcee válasza Mino (#1) üzenetére


marcee
addikt

Nem is olyan durva a kérdés mint a topic címe sejteti.

Tekintve, hogy az anyagiak korlátosnak tűnnek, egy az egyben támogatom a megnevezett párost.

1. Nem rosszabb az intelnél
2. Hát itt szinte mindenkinek megy 3200+ig
3. Ez is stimmmel

Én Abit-ot nem vennék, de nem annyira frissek már a rossz tapasztalataim, az nf7-et (2.0) mindenki dícséri. Lehet benne a feszt lefelé is állítani, az én a7n8x-emben például nem, msi-t nem t'om.

\m/

(#5) #16741888


#16741888
törölt tag

Azért birom hogy mindig feldob valaki egy ilyen témát amiután elkezdődik a fikázás......

(#6) Viktor77 válasza Mino (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Most őszintén, ennek mi értelme volt? Ez olyan kérdés mint a tyúk meg a tojás. Megválaszolhatatlan. Kinek ez, kinek az. Nem hiszem hogy szükség van még egy hatalmas flame topic-ra! Igazán nem értem... :(

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Mosqu!to válasza Mino (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

bind: kulcsszó: használd a keresőt /bind
amúgy ez csak 1 dolog volt.
2. ebből akkora flame lesz hogy még, azaz nem mert majd jönnek moderátor barátaink.
szóval ajánlom, használd a keresőt, ott mindent megtalálsz.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) Viktor77 válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Viktor77
titán

OFF

Mi is egymásnak ugrunk? :D

ON

Halkan jegyzem meg, sztem nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) karib


karib
addikt

Nini, az új újoncok előveszik azt a témát, amit a ma már régi újoncok alaposan átcsócsáltak-flémeltek réges rég, nem túl sok eredménnyel :)

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=369[/L]

Department of Redundancy Department

(#10) Viktor77 válasza karib (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem zárd be.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Viktor77 válasza marcee (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Nem a kérdéssel van a baj, hanem hogy már 100000-szor ki lett tárgyalva.
És az eredmény? Semmi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) vicces válasza Viktor77 (#10) üzenetére


vicces
addikt

ugyan már! fejlödik a technika.
csikszélesség barton mag meg gigahertz hegyek.
szerintem lassan megint aktuális lesz a téme. idönként nem árt felülvizsgálni az ügyet :))

:)

(#13) klepto


klepto
addikt

Kinek mi jön be. Kinek a pap, kinek a lánya :P És attól függ, hogy mire kell. Nem lehet egyértelműen ajánlani egyiket sem, mert mindegyik másra jó, és mindegyiknek más az előnye, és hátránya. Ha veszel, akkor AMD-ből jól gondoldd meg, nem éri meg túl drága gépbe fektetni az Athlon 64 miatt. Ha P4, akkor komoly 875-s lap, és a proci az anyagi kerettől függ. Ha sok a lé, én egy eredeti Cantrwood alaplapot vennék egy 3.0C-s procival, min. 2x512DDR400-as rammal, stb. De ez iszonyat költség. A lényeg, azt döntsd el, hogy mire kell, és később fjleszteni akarod-e, vagy inkább kompletten cserélni min. az alaplapot és procit együtt.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) Viktor77 válasza vicces (#12) üzenetére


Viktor77
titán

De hidd el megint nem jutnánk semmire, a flame-n kivül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) fLeSs válasza Viktor77 (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És igen... :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd vs. intel, ki a jobb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.