Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomLion


TomLion
tag

Hi! Lehet, hogy néhányan már kicsit lerágott csontnak tartják a témát, de mindíg akad egy kis új info.
Nyitó kérdésnek feldobnám, ki melyik lapból mennyit hozott ki FSB oldalról,
illetve hány + MHz-t tudott kizsarolni szegény XP procikból.
Az én konfigom: Abit KG7 Lite, 256 MB Hynx DDR, XP1600+, ATI Powermagic Radeon 7500 280/440,
1,775 V procifesz, 2,52 RAM, FSB 150,CAS 2,5
Sandra proci bench:4459/2201, RAM 750/825,
A proci 52 °C, a lap 39 °C
Kérdés: VGA-nak érdemes tolni a feszültséget? Meddig?

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#2) TomLion


TomLion
tag

Hibás a cím! De gáz!

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#3) guest


guest
veterán

hát akkor itt is feldobnék egy kérdést, amire régóta keresem a választ. hogy lehet 1.85V fölé nyomni a feszt, ha az alaplapom csak annyit enged max? mit kell buherálni?
ui.:megköszönném, ha a válaszokat az emailemre (is) elküldenétek, mert aug-ig nem leszek eperfa@interware.hu

prohardver vendég

(#4) Balint válasza guest (#3) üzenetére


Balint
tag

Akkor bizony az alaplapot kell módosítani, egy kis ellenállás beforrasztásával... de nagyon lapfüggő, hogy hova, és mekkora ellenállást...
Az ilyen tuning csak profiknak ajánlott, és természetesen az alaplap garanciájának elvesztésével jár...

(#5) gyozi


gyozi
aktív tag

Lap: Abit KT7A v1.3
Proci: Duron 950@1133 (8,5*133)

(#6) guest


guest
veterán

Egy P4-es házba <b>(Feel V)</b>, be lehet rakni egy AMD-s, pl. ASUS A7V333-as alaplapot??

prohardver vendég

(#7) andorpapa válasza guest (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

A P4-es ház megnevezés általában azt jelenti, hogy a benne található tápegységen megtalálható a két speciális, Pentium IV-hez szükséges csatlakozó, de ugyanúgy belefér az AMD-s alaplap is, és a táp is minden másban egyezik a többivel. Mivel ATX a formátum, így különbség nincs, minden ''P4-es gép'' alkalmas AMD-s konfig fogadására. A Feel V pedig egy fasza ház, jó választás!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) guest


guest
veterán

Nehéz összerakni/összeszerelni egy AMD alapú gépet?

Eddig egy P3 500-am volt, és nem vagyok éppen profi..

prohardver vendég

(#9) Dalai Láma válasza guest (#8) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem nem. Maga az összeállítás olyan, mintha legóznál. Én most raktam össze egyet, bár még nem tudom, hogy műxik-e, videokártyám ugyanis még nincs. Ez meg egy fontos része a gépnek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10) andorpapa válasza Dalai Láma (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Bizony, Láma kománál én is jelen voltam, a legnehezebb dolog talán a hűtő felszerelése, ha szar típussal lettél megáldva. Meg a kombinálás, hogy mit rakják hova, melyik kábelt először stb. De ez adja meg a szépségét. Én az első alkalommal 4-5 órát foglalkoztam vele, amíg kiépítettem a tökéletes kialakítást.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) launcser


launcser
senior tag

a hűtöt tényleg nehéz elsore feltenni..
utána gyakorlatozni kell vele :)
konyharuha se árt leszoritani, mert ide már árni kell és vágja a kezeket

tütüü

(#12) guest


guest
veterán

andorpapa: guestnek jogos volt a kérdése, szerintem ő a méretekre gondolt, ugyanis a legnagyobb ATX-es lapok nem mennek bele, ha meg vannak pakolva az 5 1/4-es helyek. Így pl. a KR7A se jó ezzel a házzal.

prohardver vendég

(#13) Dalai Láma válasza guest (#12) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sztem meg jó a válasz. Mert erre gondolhatott az a geszt. Kivéve, ha te vagy az. De akkor meg rosszul lett feltéve. Nekem mindenesetre nincs gondom, az Asus a7a266 lapom szépen belefér az Azona házamba.És tökre nem zavarja ott semmi.

Gépet összeállítani meg tényleg nagy élvezet. A hűtő ferakását meg gyakorolni kell.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) andorpapa válasza guest (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Nolám, erre nem is gondoltam. BÁr én még nem láttam ilyen esetet, és biztosan nagynak kell lennie az alaplapnak, ha nem fér el. Bár, most jut eszembe, egyik ismerősöm talán ezért moddolta meg a házát. Hát ez van. De azért a P4-es ház ugyanakkora, mint a nem P4-es. Szóval a P4 jelző szerintem a leggyakrabban a tápot illeti, nem a áhz méreteit.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) Dalai Láma válasza andorpapa (#14) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, először én is gondoltam, hogy egy régi Baby AT-s házba berakom a fent említett lapot, de lemodtam róla, mert túl komplikált lenne.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#16) guest


guest
veterán

Én is gondolkodtam ilyen házon, de aztán Acorp nagytorony lett belőle: neked coolness-esnek nem kell részleteznem miért is jó az :)
Szóval néztem vásárlás előtt a gyártó honlapját, és ott azt írták hogy a legnagyobb lapokkal (Full ATX?) a 4 nagy hely helyett csak kettőt lehet kihasználni.
Természetesen az hogy ''P4'' nem befolyásolja a dolgot.
(Az előző guest)

prohardver vendég

(#17) #25954560 válasza guest (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

Jaja! Erre talaltak ki elelmesebb hazgyartok, hogy szelesebb hazat keszitenek es akkor kihasznalhato az osszes 5 1/4''-es hely. Csak ritkan kapni ilyen hazat, de en mar tobbet lattam az elmult tiz ev alatt :)

(#18) Vega


Vega
csendes tag

Nem tudom...szerintem nem érdemes bütykölni a lapokon...jót kell megvenni és nincs gond.
Bár,ez szubjektív vélemény.

Ütlek borulsz, rúglak fexel...velem többet nem kötekszel.

(#19) JanoXP válasza guest (#8) üzenetére


JanoXP
aktív tag

A gép összeállításához szerintem hívj segítségül egy olyan embert, aki már csinált ilyen dolgot.
Egy jótanács: ha AMD XP-s gépet akarsz összerakni, akkor a proci és a hűtőborda közé egy vékony szilikonpaszta-rétegen kívül semmi ne kerüljön (lesarkazásvédőre gondolok), mert különben úgy járhatsz, mint én, aki buta (szándékosan nem írtam lámát, tisztelegve DalaiLáma barátunk előtt) módra elfüstöltem így egy 1900+.
Szerintem először döntsd el, hogy milyen belsőséget akarsz, majd ahhoz vegyél házat és tápot.

(#20) guest


guest
veterán

És az ASUS A7V333 is akkora, hogy csak 2 nagy helyet lehet kihasználni?
(a második guest)

prohardver vendég

(#21) KUKABÚVÁR 2 válasza guest (#20) üzenetére


KUKABÚVÁR 2
csendes tag

Nem,nekem ilyen lapom van és a házban van (midi atx) 4 nagy hely.Mind tele van (2 rack+cd+cdrw)

(#22) TomLion


TomLion
tag

Látom, jól elléptünk a témától. Bíztos uncsi a téma. Azóta lapot cseréltem, és agy KR7-es küldi a procit, 166 MHZvel stabilan. Csak nagyon melegszik a proci Huzamosabb használatnál 60°C felett. Szerintetek nagyobb hűtő segít G.W. WBK-68

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#23) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

60-65 fok még egyáltalán nem problémás, ezért felesleges megőrülni egy erősebb hűtő mellett.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#24) TomLion


TomLion
tag

Szerintem meg sok, haveromnak ugyanaz a cucc 43 °C, igaz, hatalmas hűtővel, de nagy venti, lassú fordulat. Új házban a cucc, alapon, félóra játék után 56° húzás nélkül, tunungra gondolni sem merek. Pedig házban van +1 venti

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#25) guest


guest
veterán

Hi!
Tb 1200 unlock. hogyan lehet a szorzóját emelni??
k7s6a alaplap fesz 1,8v fsb-t nem engedi 133 fölé. miért?????

prohardver vendég

(#26) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nyugodtan tuningolj...
Nekem 62 fok 2 Ghz-n, és 62 fok most is, fesz emeléssek 2500 Mhz-n... Aszittem jobban fog melegedni, de egyáltalán nem így történt...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#27) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Bár nekem Intel procom van, lehet hogy egy AMD nem köszönné meg a dolgot...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) karib válasza guest (#25) üzenetére


karib
addikt

A K7S6A-n nem a BIOS-ból, hanem jumperekkel v. DIP kapcsolókkal lehet állítani a szorzót (nézd meg a doksit).

Department of Redundancy Department

(#29) TomLion válasza Agyzuzo (#26) üzenetére


TomLion
tag

Talán próbálkozom még egy kicsit. De 56 fok felett mindíg égnek áll a hajam. Nem tudja véletlenül valaki, KR7 alaplapon milyen RAM opciókat érdemes állítani, mert a mem test roszabb mint a KG7 Lite-vel.
Ugyanakkor 3D Markban jobbat nyom...

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#30) guest válasza karib (#28) üzenetére


guest
veterán

de sajna ott csak max 12.5x-t találok, az pedig ''kevés'', többet szeretnék...
:-)), hogyan lehet???
talán még az 1,8v feletti táp kockázatát is vállalnám, csak nemtom hogyan lehet????
ja: és miért nem akar 133 fsb felett menni, ddr 266 van benne annak még a 137 fsbt is birnia kellene. sima tb, nem a 266-os de emelt táppal üzemel(1,8v) van akinek sokkal többet tud.
Amit vettem az gyárileg 1,2GHz-es.
Na most kb ennyi jutott eszembe, de ki vagyok kattanva, hogy csak ennyit tudok kicsiholni :-((

prohardver vendég

(#31) karib válasza guest (#30) üzenetére


karib
addikt

Egy 1.2-es T-bird úgy 1400-1600 között el kéne menjen. Ez azt jelenti, hogy 133-as FSB mellett 10.5x és 12.0x szorzók között valamelyikre lesz szükséged...

Először is, vedd vissza vmi kisebb szorzóra, és úgy nézd meg, hogy milyen max FSB-b bír a lap. A RAM beállításokat konzervatívra kell venni, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet.

Ha megvan a max stabil FSB, akkor lehet feljebb lépegetni a szorzókkal.

Probléma lehet, hogy a lap csak 4 pozíciójú szorzóállítást tud, míg az újabb AMD procik már 5 biten tárolják a szorzót. Namármost ennek áthidalására sok bűvészkedés van-volt, hogy a nagyobb szorzókat a kisebbek helyére helyezik át néha, de ez alaplapgyártótól, BIOS kiadástól és procitól is függ. A neten van fellelhető anyag a témában, de én még nem műveltem ki magam :(

Remélhetőleg hamarosan az én kezembe is kerül egy ilyen lap, úgy talán okosabb leszek. Addig próbálkozz, hátha sikerül jól meghajtani a cuccot.

Department of Redundancy Department

(#32) guest válasza karib (#31) üzenetére


guest
veterán

Eddig is THX!

Akkor kb kihoztam a maximumot a procból, 124 felett nem akar müxeni, próbáltam 133/107 CPU/DDR kombinációt, de ott is fagyott, szinte biztos, hogy a proc nem bírja, sajna max 12.5 a max szorzó, vhonnan nyomoznom kellene, hogy hogyan lehet nagyobb szorzót beállítani. Bár így is 1550-t csinál, de én már csak ilyen vagyok :-)), mindig többet akarok ...
(lehet, hogy nem vagyok egyedül :-))

Vhogy lehet feszt emelni a k7s6a-nál? Vszinűleg enélkül nem akar tovább műxeni, és a hűtésen is kell vamit változtatni, bár az alaplapi szerint 54C fok terhelve.

prohardver vendég

(#33) karib válasza guest (#32) üzenetére


karib
addikt

Próbáld azt az 1550-et kisebb szorzóval előállítani. A magasabb FSB nagyon hasznos! Pl. 11,5 x 133-at próbálj.

ECS asszem nem tud feszt emelni. L7 hidakat grafitozva a magfeszültséget fel tudod lőni a max 1.85 V-ra.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.