Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) - = Zk = - válasza Lacc88 (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hát egy ilyet vennem kell. :Y
Ez nem pénz érte. Hm.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#52) Lacc88 válasza - = Zk = - (#51) üzenetére


Lacc88
senior tag

ZK testvér , ahogy érzed , én megértelek ! :B

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#53) Eddie141 válasza slett27 (#50) üzenetére


Eddie141
senior tag

Természetesen én sem lovallom magam bele a vásárlásba teszt nélkül :) Azért ennyire én sem vagyok eleresztve pénzzel, hogy évente csak úgy, feleslegesen megengedjek magamnak 2 ekkora procit :)

(#54) DRB


DRB
senior tag

Ezek a procik mennyiben különböznek a mostani Phenomoktól, azon kívül, hogy hat magosak van valami egyéb változás is?

szerk:
ja, közben látom, hogy ezekben van a turbo core nevezetű dolog, de gondolom ez a magok felépítésén nem változtat. :F

[ Szerkesztve ]

(#55) mpierre válasza DRB (#54) üzenetére


mpierre
veterán

Úgy tudom nem került be újabb utasítás készlet, a gyártás technológia is maradt, tehát ugyanaz lehet, egy kis finomhangolással fűszerezve. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56) DRB válasza mpierre (#55) üzenetére


DRB
senior tag

Aham, én is így gondoltam. Szóval akkor csak ez a turbó okosság van pluszban, de ha jobban belegondolok ilyen most is van nekem(meg aki akarja), csak én K10Stat-nak hívom. ;)

(#57) Eddie141 válasza DRB (#54) üzenetére


Eddie141
senior tag

Talán még cache méret? :F
Viszont ugyanazt tudják minden esetben (memória kezelés, HT Sebesség, minden..)

(#58) subaruwrc válasza slett27 (#19) üzenetére


subaruwrc
félisten

hááát annyira nem hasraesős, de a kezem közé kapnék már egyet :))

(#59) slett27 válasza subaruwrc (#58) üzenetére


slett27
addikt

Ez még nem, majd jövőre a Bulldozer. Azért már lesz megfelelő ellenfele a Core i7 sorozatnak (persze nem a 6 magosnak és a játékokat leszámítva). Ha jól lesz árazva (márpedig jó lesz árazva :) )akkor megfelelő alternatíva lehet.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#60) Eddie141 válasza slett27 (#59) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát ha úgy tekintjük, hogy +10-15ezerért + 2 mag, és az a tudat, hogy ismét te vagy a csúcson, az szerintem eléggé korrektnek tűnik :) Reméljük ezek is gyorsan elterjednek, hogy legyen lehetőség őket beszerezni, nem úgy, mint a Fermi-t :) (Bár AMD-re ez hál' istennek nem jellemző, eléggé felkészültek általában)

(#61) - = Zk = - válasza Lacc88 (#52) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Köszönöm bátya. :R
Ha nemjön be, eladom. Ennyi.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#62) subaruwrc válasza slett27 (#59) üzenetére


subaruwrc
félisten

alapon az az 5200 cpu score nemtudom hol van mondjuk egy alap 920 hoz képest, de szerintem éppen kevesebb.

remélem jólmennek nitro alatt is. aki alá küldené az új prociját az szóljon :D

hopppá
kerestem i7 920 alap eredményt és találtam egyet alap 5870-nél.
cpu score 4700 :D
akkor ez amd win. jujjdevárommá :DD :DD

i7 920 + 5870 06 stock

ez xp-n mondjuk 4850 cpu score nagyonmax.

[ Szerkesztve ]

(#63) slett27 válasza subaruwrc (#62) üzenetére


slett27
addikt

3DMark Vantage érdekesebb lesz mint szintetikus teszt. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#64) Gorneck válasza slett27 (#63) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon érdekes...Phenom X2 550 + 5850 --> 5339, jó kis program amire lehet adni... :D

Gorneck#1239

(#65) - = Zk = - válasza slett27 (#63) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:Y.....
érdeklődünk az amd 6 magosa után?:R....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) Thrawn válasza subaruwrc (#62) üzenetére


Thrawn
félisten

Coldbug továbbra sincs, szóval... :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#67) subaruwrc válasza Thrawn (#66) üzenetére


subaruwrc
félisten

gimme one :DD

feltölteném a dewart és 25 lityót rálocsolnék, egy BE-ből szép eredmények lennének úgyérzem. najó egy szorzólockosat se utasítanék el :))

[ Szerkesztve ]

(#68) - = Zk = - válasza Lacc88 (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát ez elkelt :W:C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#69) slett27 válasza - = Zk = - (#65) üzenetére


slett27
addikt

Mondjuk úgy nyomon követem az eseményeket. :)

Gorneck23 : hát persze hogy nem ér semmit, de benchelni kell valamivel. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#71) Gorneck válasza slett27 (#69) üzenetére


Gorneck
titán

Csak nem egy olyan moslékkal, mint a 3dmatyi...a hely foglaláson kívül nem jó semmire...jahhhh és főleg nem egy proci leméréséhez...

Gorneck#1239

(#72) Eddie141 válasza Gorneck (#71) üzenetére


Eddie141
senior tag

Talán egy Super PI már jó viszonyítási alapnak processzor fronton :) :F
Vagy render :) Nekem az a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#73) - = Zk = - válasza Eddie141 (#72) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nekem a napi használat :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#74) - = Zk = - válasza slett27 (#69) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nem véletlenül. Világos ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#75) Gorneck válasza - = Zk = - (#73) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan...és ekkor döbben rá az ember, hogy egy 800on ketyegő 4 magos is kiszolgálja... :D

Eddie: Sose bíztam az ilyen bencsekben...egy kis méregtésre jók, de itt ki is fújt...27-28k cpu scoreokkal van tele a vga riportjaim java...ennyire megbízható és bugzó soft a vantage...talán az új...majd az ér vmit...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#76) - = Zk = - válasza Gorneck (#75) üzenetére


- = Zk = -
félisten

valamire azért csak jó lesz a 6 mag egy otthoni gépben ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#77) Eddie141 válasza Gorneck (#75) üzenetére


Eddie141
senior tag

Én sem áltam a Vantage mellé :) Nekem a processzor járékra és munkára kell, nem arra, hogy megdönthessem vele a szomszédom cpu core-ját :) Én csak annyit mondtam, hogy számomra egy super-pi sokkal közelebbi viszonyítási pont, mint mondjuk a 3dmark..
Ám a vásárlásaimat sosem a szintetikus tesztekre alapozom, és az ajánlataimat sem úgy teszem meg.

(#78) Gorneck válasza - = Zk = - (#76) üzenetére


Gorneck
titán

Pénzfogónak biztos...már aki nem dolgozik otthon...ami persze olyan legyen, hogy legyen értelme...

Gorneck#1239

(#79) - = Zk = - válasza Gorneck (#78) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Kb.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#80) Eddie141


Eddie141
senior tag

Meg kell várni a 4magos 960T-t, az a híresztelések alapján 6magosítható lessz :) És szintén támogatja a turbo-t, plussz TDP-ben is alacsonyabb.

(#81) Lacc88 válasza Eddie141 (#80) üzenetére


Lacc88
senior tag

Akkor az jó vétel lehet :K

Mikorra várható ez a 960t ?

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#82) Integra válasza Eddie141 (#80) üzenetére


Integra
titán

most ez a turbos történet nem ugyanúgy tuningot jelent, úgyanúgy fesz állítást vagy szorzót a magasabb órajelért, csak más interfészen keresztül oprendszerből?
picit olyan ez int anno az abit guru vakítás volt.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#83) Eddie141 válasza Integra (#82) üzenetére


Eddie141
senior tag

Neeeem. Felhúz a lap alapból 2 magot 3,4-re, ha engedi a tdp, és ha szükség van rá :)
Tehát ezt nem te állitgatod, és nem te csinálod.

Lacc88: Szerintem a 6magosokkal egy időben, vagy picit utánuk érkezhet :)

[ Szerkesztve ]

(#84) Integra válasza Eddie141 (#83) üzenetére


Integra
titán

értem. de ez a turbo történet csak akkor működik, ha a 4 mag alap beállításokkal megy, nem? teszem azt ha eleve a gyári 3.0ghz helyett 3.2-n mennek vagy még gyorsabban, mert már magad húzod, akkor ez a turbo mode nem fog működni és nem húzza fel 3.6-ra a 2 magot..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#85) - = Zk = - válasza Eddie141 (#80) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Maradok a garantált 6 magnál! :C :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#86) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#87) mpierre válasza subaruwrc (#86) üzenetére


mpierre
veterán

Szép eredmények...

Az 1095T, az CPU-Z bug? (4 magosnak ismeri fel, esetleg kilőttek 2 magot biosban...?)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#88) subaruwrc válasza mpierre (#87) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen, minden bizonnyal az bug.

(#89) Lacc88


Lacc88
senior tag

Nem tudom már rég megakartam kérdezni , hogy az AMD direkt nem ad a READ , WRITE , COPYra ? mert az i7-920 alapon jobbat megy mint ez 4.2őn ... vagy én látok valamit rosszul ? Aki vágja ezeket , hogy mi , miért van , az leírhatná , mert rettentően érdekel ... :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#90) subaruwrc válasza Lacc88 (#89) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem valószínű hogy ismeri az everest az új procit, szerintem nem összevethetőek az eredmények. a triple channel meg amúgyis sokat dob rajta. léggel az amd memvezérlője nem megy olyan órajeleket mint az intelé , azonos core / nb (uncore ) / ram órajeleken / dual channelben és azonos időzítésen van értelme valamiféle összehasonlításnak.

[ Szerkesztve ]

(#91) Lacc88 válasza subaruwrc (#90) üzenetére


Lacc88
senior tag

Értem ... kíváncsi leszek , hogy mit megy , ha lesznek fa**a tesztek ... 1-2 hónap múlva ... de nem valószínű hogy eladom az i7-et . :N

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#92) danati válasza subaruwrc (#86) üzenetére


danati
senior tag

4,2GHz 1,4V-al. :Y Az szép.

(#93) subaruwrc válasza Lacc88 (#91) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem lesz érdemes. 8 szálról 6-ra vissza elég értelmetlen. ez még mindig kevés lesz az i7 ellen. egy két helyen a 860-870-esek ellen talán jó lesz.

danati

igen, az nemrossz viszont.

ha minden jólmegy mondjuk 2 hónapon belül megnitrozok egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#94) Lacc88 válasza subaruwrc (#93) üzenetére


Lacc88
senior tag

igazad van , de a 860+870 szinte egyenlő a 920al sok dologban ... nekem 920as van , és simán elég lett volna a 860as egy 23 rongyos lappal ... :DDD
Picit többet vártam az AMD x6-tól nem sokkal csak 1 kicsit , de ha nem jó ez az everestes teszt , akkor visszaszívom ... :))

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#95) subaruwrc válasza Lacc88 (#94) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem nemjó, csak még nincs felkészítve az új cpura nem mutat reális eredményt.

(#96) danati válasza subaruwrc (#93) üzenetére


danati
senior tag

Várjuk az eredményeket. :D

(#97) Lacc88 válasza subaruwrc (#95) üzenetére


Lacc88
senior tag

Okés , majd megnézzük , hogy mit tud :K

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#98) subaruwrc válasza danati (#96) üzenetére


subaruwrc
félisten

énis énis.
csak kölcsönbe lesz a proci de engedélyt kaptam nitrozni úgyhogy nem léggel fogok bohóckodni hanem full pottal 6ghz+-on remélhetőleg :DD

(#99) - = Zk = - válasza subaruwrc (#93) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Énis reménykedem, nemcsak te :R
Help me, és privizz ha az angol ebayen találsz. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#100) Eddie141 válasza Lacc88 (#94) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szerintem everest alapján amúgysem mérhető be egy proci teljesítménye :)
Én is lemaradok everest-ben a i920-tól, de játékokban és renderben igencsak utolérem. A szintetikus tesztek csak igen ritkán tudják a valóságot teljes mértékben tükrözni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.