Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD L12 mod =>> FSB Boost! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

HeLLa!

Vki ismeri ezt a modot, esetleg megcsinalta mar vki?
Elvileg arrol szol a dolog hogy bizonyos labak osszekotesevel at lehet allitani a proc alap FSB-jet...133 =>> 166 / 166 =>> 200. Ez magaban nem is erdekes de kulfoldi forumok tapasztalatai alapjan, a mod elvegzese utan ''megtaltosodik'' a proc es joval magasabb huzott FSBt lehet elerni (200 folott boven!) mint alapbol. Ergo jobban huzhato lesz a proc!

Szal tapasztalatokat/infokat ide! :)

Udv Gadget.

(#2) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

The most plausible explanation I have heard why this works is because connecting these bridges changes the latency timings between the front side bus and the cpu.

Szal ezexerint a titok nyitja hogy a labak osszekotesevel vszeg magasabb idozitest allit be a lap az FSB es a CPU kozott...ezaltal magasabb orajel erheto el!

Ami kimaradt az #1 HSZ-bol =>> nForce2 Ultra400-as lapok eseteben jelentkezik a tuningtobblet!

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26553&arc=f[/L]
Én profi lábkötöző hírében állok :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) g4dg3t válasza Esmein (#3) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Azt tudom hogy kell megcsinalni a modot :)
En arra lennek kivancsi hogy vki tapasztaltat-e FSB tuningtobbletet a mod utan!

(#5) Furky


Furky
őstag

Hi!

Segítenétek? Szeretném ezen az elvem a 2500+ bartonomat kicsit tuningolni, mert alapból csak 175 fsb-n stabil, felette már nem ... Nagyon kaki, talán ezzel sikerül majd kicsikarnom belőle némi plusszt

Köszi

(#6) g4dg3t válasza Furky (#5) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Egy leiras az L12 modhoz: [L]http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html[/L]
Egy L12 moddal foglalkozo topic az xtremesystems.org foruman...ajanlott vegigolvasni mielott barmit is csinalsz: [L]http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=34b90a5316a7ee2d8dd7c94f1963eea3&threadid=15300&perpage=25&pagenumber=1[/L]

Udv

(#7) Furky


Furky
őstag

Köszi, de semmit nem értek abból, amit leírtak, mert nem tudok angolul, nameg gigabyte 7n400pro2 rev 2.0 alaplapom van, de ez tuti lényegtelen, mert a foglalat a procinak ugyanaz... Tudsz esetleg valamit segíteni? Leírhatnád egy email-ben, amit ott írnak, meg ilyesmi... megköszönném...

(#8) g4dg3t válasza Furky (#7) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ha egy 166-os FSB-ju proc (pl. 2500+ Barton) nem hajlando magas FSB-n futni akkor L12 modot pont ellenkezo modon kell vegrehajtani...azaz a default FSB-t 133-ra kell eroszakolni! Ez utan mar sikerulhet a 200 koruli FSB elerese!

Ha lesz egy kis idom melo melett utana nezek hogy ebben az esetben mit hogy kell osszekotni de leforditani azert megsem fogok egy egesz angol nyelvu topicot :D

(#9) bujdyka válasza g4dg3t (#8) üzenetére


bujdyka
tag

Pedig nagyon jó lenne, hidd le sokan örülnének neki! :)
Amúgy ha áttolom az FSB-t 133-ról 166-ra, akkor nem gáz, hogy a szorzó marad mondjuk 12,5?
Szóval ezzel ugye nem lehet a szorzólockot is kiütni?
Mert ha nem akkor sok Thorton 2000+ tulaj úgysem tud profitálni, megint a sok burzsuj 2500+-osok! :DD

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#10) roPHka


roPHka
senior tag

hmmm...és ha öszekötöm úgy ahogyan azt kell, és mondjuk valami mégsem lesz frankó, akkor ugrott egy procim? :F

(#11) BluEyes válasza g4dg3t (#8) üzenetére


BluEyes
őstag

Hali

Végigolvastam a topicot, és egy dolog nem tiszta.

Van egy lockos Bartonom,2500+,alapfeszen-1.65V-tudja a 11x200 -at.
Két módszert is kipróbáltam (feszemelés,anyázás) de csak nem megy feljebb
az fsb. 11x215-216 körül még bebootol, de a Win max. 1-2 perc után
restartol.Úgy értelmezem a linkeket olvasva, hogy itt valamiféle együttfutási-
ill. időzítési hiba lehet,amit ezzel a moddal módosítok.
Amit nem értek, hogy akkor most melyik a jó irány,le 133-ra v. fel 200-ra?

Köszi

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12) Esmein válasza roPHka (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem tudod igazából elizélni. A lényeg figyelj oda és ellenőrízd 2x. De ezt mindenhol érdemes megtenni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) g4dg3t válasza bujdyka (#9) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Nem...szorzozarat nem unlockolja...az mar egy masik mod :)

(#14) g4dg3t válasza BluEyes (#11) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Kulf tapasztalatok azt mutatjak hogy a default 166MHz-es FSB-s procokat 133-ra kell moddolni hogy nyerjunk egy kis tobbletet. Most probalok utanajarni hogy muxik ez a mod...eddig ugy tunik tobb melo van vele mint a 133 =>> 166 eseteben. :(

(#15) Niquis válasza Esmein (#3) üzenetére


Niquis
aktív tag

Én is nekiestem a procimnak, az ok: Gigabyte GA-7VT600 : ))) Ismerős, nem?
Kb. másfél óra után már egész jól ment a drótozás. Sajna még egyet kéne emiatt a hülye lap miatt, de már nincs kedvem megint szétb*szni a gépet.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#16) g4dg3t válasza g4dg3t (#13) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Lockos procokkal nem is nagyon erdemes probalkozni, mivel a mod utan akar 240-250MHz-es FSB-t is el lehet erni...szal nyilvanvalo hogy a szorzot utana kisebbre kell allitani!

Szerk.: Szal ilyenkor az elso az unlock mod legyen :)

[Szerkesztve]

(#17) roPHka válasza g4dg3t (#16) üzenetére


roPHka
senior tag

Asus A7V600X lapom van egy AMD 1700+ TbredA procival.
A procit akitől vettem azt mondta ment 10x200-on NF7-S-ben, tehát kerek 2Ghz-en stabilan, alapfeszen, léghűtéssel (Spire Falconrock2-vel). az én lapomban gondolom azért sem megy annyin mert csak 333-as ramjaim vannak. 1833-1920Mhz között próbáltam már, megyegetett olyan 166-194Mhz-es FSB között valahol (pontosan már nem emléxem a beállításokra). Végülis a ramok bírják, csak azt nem értem hogy ha túllépik a 333Mhz-et mondjuk nem 1-2Mhz-el hanem többel, akkor onnantól kezdve ''belassulnak''. pl. memória írás olvasás tesztnél kevesebb értéket mutatnak illetve 3d mark 2001 alatt is 300-400 ponttal kevesebbet kapok.
végülis csak az volna a kérdésem hogy nekem érdemes-e ennél a procimnál ilyen modot alkalmaznom mint amelyikről most szó van?

[Szerkesztve]

(#18) roPHka válasza roPHka (#17) üzenetére


roPHka
senior tag

ja..ott van az adataimnál hogy 10x196-on ment :) csak aztán visszavettem a ramok miatt :(

[Szerkesztve]

(#19) g4dg3t válasza roPHka (#17) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Egyenlore csak nForce2 u400-as moddolt rendszerekrol olvastam...VIA-s lap egyik rendszerben sem volt...szal passz, proba szerencse...

(#20) Furky


Furky
őstag

Bakker ne haragudjatok, de elolvastam már többször is ezt az oldalt, de de nem tudom felfogni mit is kell csinálni, valaki ezt mondja, valaki eg azt. Konfigom alul látható, és 175 feletti fsb-nél nem akar már rendesen működni, szorzólockos a proci, és legalább 3200+ nak megfelelőre akarom feltuningolni, mit is kell csinálni??

(#21) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Nyah after all :)

Vegignyalaztam az Xtreme Systems totyikjait es a legegyszerubb mod a kov:



Van 4db L12 hid ami a default FSB-jet allitja a procnak:
133MHz-es FSB-nel a 1. es a 3. hid van atvagva, 166MHz-es FSB-nel csak az 1.

Szal ha egy 133-as prockot akarunk moddolni akkor a 3. hidat kell osszekotnunk (grafitozas...), ha egy 166-os prockot akkor a 3. hidat kell elvagnunk!

Van mas megoldas is! pl a proc megfelelo labait osszekotve is ugyanaz az eredmeny erheto el!

Udv Gadget.

(#22) g4dg3t válasza Furky (#20) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ha mar 11x175-on nem stabil akkor szvsz ne varj nagy csodat...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD L12 mod =>> FSB Boost! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.