Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sn00k


Sn00k
veterán

Itt már igazán belebakolhatták volna a simába is a 8-at. Igaz 6-al is gördülékeny a rendszer. Legalábbis én 14 pro alatt nem érzem hiányát a +2 GB ramnak

3njoy the Lif3

(#2) milkabrams válasza Sn00k (#1) üzenetére


milkabrams
őstag

De nem árt ha 4 év múlva is az lesz.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#3) ilor14


ilor14
tag

iPhone 11 is gördülékeny még 4 gigával, bár érezhetően többször zárja be a programokat, mint régen.

(#4) joey04


joey04
titán

Fele ennyiért van 24 gigás droid. Szánalom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) pengwin válasza Sn00k (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Hiába gördülékeny a rendszer, ha az iPhone felhasználók is ugyanazokat a RAM-zabáló appokat és weboldalakat használják többségében, mint az Android felhasználók.

FB, Insta, Twitter appok gyanúsan teljesen ugyanazt a technikát használják minden platformon, a weboldalakat pedig nem érdekli miről nézed őket.

Üdv, pengwin

(#6) csizo13


csizo13
tag

Az 1-5 hozzászólás tök jó vicces lett, remélem folytatják, vagy beszállnak mások is, hogy lehessen vigyorogni.

(#7) Viktor0610 válasza csizo13 (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eléggé más az elképzelésünk arról, mi vicces. ;]

Samsung Galaxy A54

(#8) peugeotmate válasza ilor14 (#3) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mit szokott bezárni neked?

meg

(#9) Shyciii válasza csizo13 (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem inkább az 1-6 hozzászólás vicces.

(#10) tomiivagyok válasza joey04 (#4) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

akkor vedd meg fele annyiért a 24 gigás androidot, aminek szüksége is van a 24 gigára.

(#11) Kinder válasza joey04 (#4) üzenetére


Kinder
senior tag

A szánalmas droidoknak kell is a 24 giga, de még azzal is röccen másodpercenként. :D
Halál felesleges belepakolni többet, ha még ezzel is kiszolgálja 4-5 évig a júzert. Mármint az Apple. A droidnak jövőre 48 giga kell. :D

(#12) joey04


joey04
titán

Elvakult apple fanatikusok :O

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) deltaa97 válasza joey04 (#12) üzenetére


deltaa97
tag

Csak a szokásos. :D

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#14) milkabrams válasza peugeotmate (#8) üzenetére


milkabrams
őstag

Volt iPad Air 4 tulajként tapasztaltam, hogy kevesebb appot tud megtartani a háttérben mint a Samsung tab S7 vagy op7t, de mint írták is hiába gördülékeny a rendszer, a letöltött appnak ugyan úgy kell a ram, iPad air5 is volt nálam egy darabig, ott már nem volt ilyesféle gond, csak a szemem akart kiesni a 60hz miatt.

csizo13: Na és mi olyan vicces? Hogy van aki nem akar 1-2 évente telefont cserélni? A fent említett Oneplust lehet, hogy cserélem tavasszal, lehet hogy egy évvel később.

Kinder: ~Pont annyi kell mint az almának, ostobaság ez a "más az apple ram kezelése" dolog. A 4 GB ramos alma is pont úgy lőtte ki az appokat, mint az LG v20.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#15) tomiivagyok válasza joey04 (#12) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nem vagyok elvakult, szimplán iPhonet használok tizenévek androidja után, és semmi pénzért nem mennék vissza.

oneplus 3-ról váltottam iPhone 11-re, a OnePlus 3 recsegett ropogott már 8 giga rammal, az iPhone 11 azóta 4 főverziót kapott (OnePlus 3 egyet), és feleannyi memóriával továbbra is szuperál - kicsit lassabban már, de még mindig szuperál.

ettől függetlenül aláírom, hogy túl van árazva, és sok dologban le(ntebb) van maradva, de továbbra is az egyik (sőt!) legjobb okostelefonom ami valaha volt.

szóval szerintem nem mi vagyunk elvakultak, hanem te nem látod a fától az erdőt.

(#16) vacs válasza tomiivagyok (#15) üzenetére


vacs
veterán

"OnePlus 3 recsegett ropogott már 8 giga rammal"
NEM volt 8 gigás verzió, csak 6 és semmi baja nem volt a memóriával!

"OnePlus 3 egy főverziót kapott"
Három főverziót kapott az egy helyett!

Ha kamuzol, akkor olyat ami nem feltűnő, vagy nehéz megcáfolni! :))

(^)(>.<)(^)

(#17) tomiivagyok válasza vacs (#16) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

urambocsá' hogy nem emlékszem pontosan, hogy mi volt az 5 évvel ezelőtti hardverembe lmao, a lényeg látom átment!!!!!! :))

de akkor:
"NEM volt 8 gigás verzió, csak 6 és semmi baja nem volt a memóriával!"
valóban nem volt 8 gigás verzió. rammal baja nem volt, biztos nem volt, igazából az én telefonomnak volt akkor baja, hogy melegedett mint a szutyok és 45-50 perc intenzívebb használat után tojást lehetett volna sütni a hátlapján télen is (igaz, ez nem RAM probléma), nyárról ne is beszéljünk.
de hogy a ramhoz is írjak: biztos azért nyitotta meg újra meg újra az alkalmazásokat 3 másodperccel az adott alkalmazásból való "kilépésből" (nem bezárása után), mert nem volt baja a memóriával...!!! :))

Három főverziót kapott az egy helyett!
egyet frissítettem, használtan vettem, így az alapján írtam azt amit, meg mint írtam, 5 éves emlékeim vannak! :))
(egyébiránt ebben is igazad van)

de akkor hogy átmenjen a lényeg is:
1. 3 főverzió (OP3) vs 4 főverzió (és valszeg lesz ötödik is)
2. 4 giga rammal 2023-ban is tökéletesen működik az iPhone, ellenben az OP3 6 giga ramjával 5+ évvel ezelőtt (amikor ugye az iPhoneokban még 2 giga ram volt és tökéletesen elvannak mind a mai napig :)) )

és hogy hasonló, bicskanyitogató stílusban írjak:
ha próbálsz beleállni valakibe, akkor legalább már úgy, hogy legyen is értelme! :))

ui: továbbra sem azt mondom, hogy az OP3 egy rossz telefon volt, sőt, de bármelyik iPhone elveri 8-tól felfele, sorry not sorry :))

[ Szerkesztve ]

(#18) hapakj válasza joey04 (#4) üzenetére


hapakj
aktív tag

Jójó, de mivel a droid abból alapból megeszik 20 gigát ugyanott vagyunk :D :D

(#19) hapakj válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


hapakj
aktív tag

hja, én is szórakozok ezeken + beszállok :D

(#20) hapakj válasza joey04 (#12) üzenetére


hapakj
aktív tag

elvakult android fanatikus :D :D

(#21) Mr X válasza tomiivagyok (#15) üzenetére


Mr X
veterán

Újak vagytok errefelé? :D

joey nagy almás, csak trollkodik. :D

(#22) janeszgol válasza tomiivagyok (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Hazudsz össze-vissza. Igaza van annak, aki kijavított. Semmi mást nem csinálsz, csak alaptalanul fikázol. Nehogy azt mond már, hogy az iPhone 2 GB rammal is jobb, mint az OP 6-tal. Nekem ne mondd, hogy a elég (sőt, sok is!) a 4 GB ram az iPhone-ba, max annyira, mint droidban.

A többire (hány fő verziót kapott az OP3 stb) már nem is reagálok. Máskor inkább nézz után a dolgoknak! Meg annak is, hogy mennyibe került az OP3 és mennyibe az i11.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) janeszgol válasza Mr X (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt se vette senki észre. Igaz semmi értelme annak, amit csinál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) würzburger


würzburger
aktív tag

Egészen szánalmasok vagytok... Kb olyan mint amikor oviban elhangzanak "az én apukám olyan erős, hogy - de az én apukám erősebb" mondatok...
Felnőtt(?) emberek... :(

(#25) Graphics válasza deltaa97 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vigyázz, ő fordítva működik. Nem biztos, hogy igaz, amit ír.

Apple user amúgy. :) Szerintem simán csak hergeli a topicot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) vacs válasza joey04 (#12) üzenetére


vacs
veterán

Vigyázz, mert beárullak az apple topikban és majd jól leszidnak ... te kis troll! :DDD

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#27) atiska007 válasza pengwin (#5) üzenetére


atiska007
senior tag

És ez egy "szakmai topik"... :D
[Itt egy link csak kattintanod kell]

Jó olvasgatást, hogy miért elég sok esetben kevesebb RAM iOS-en

Ugyanazt a tecknikát használják... Uramisten! Biztos "rendszergazda" lehetsz, ők használnak ilyen szakmai kifejezéseket :DDD

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#28) saca23 válasza tomiivagyok (#17) üzenetére


saca23
aktív tag

Hello nekem egy oneplus 8t-ét váltott egy 13 pmax , azóta az másod telefon lett , de köszöni szépen jól van. Abba 8 giga ram van és mondanom sem kell , hogy több appot bent tud tartani, mint 13 pmax . Nagyon jó telo a 13, pl videózásba köröket ver a 8t -re aksiba is jobb , viszont ugye mind a két telo 120 hrz-es , az animációk pl régiesebbek komótosabbak az ios-en , láttam 60 hrz-en 13-at hát öö…😕. A kijelző szín kalibrációja nekem pl jobban tetszett a 8t-nek. Amúgy igen nem laggol az ios , bàr pl záró képernyő kiválasztásnál nekem sikerül néha. Mind a két oldalon igen is van jó és rossz is , egy biztos irreálisan drágák már a telok és cserébe hát nem tudom. Koránt sem egyértelmű , hogy egyik vagy másik rendszer sokkal jobb lenne a másiknál.

(#29) tomiivagyok válasza janeszgol (#22) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nemtom hogy hol volt fikázás abban amit írtam első sorban, saját tapasztalataimat leírva vontam le konklúziót, ezzel lehet egyet meg nem egyet érteni, és (mint a hsz-emben látható, amire válaszoltál), el is ismertem azt, hogy rosszul tudtam / emlékeztem (ami úgy látom nem sok embernek megy), nem értem, hogy hol a kamuzás... :DDD

de ez már nem az én szegénységi bizonyítványom

(#30) ForRedGlory válasza tomiivagyok (#10) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Melyiknek van szüksége 24 GB-ra?

(#31) janeszgol válasza tomiivagyok (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet utalni a droidot, iPhone-os szemmel lenne is mit, csak valotlansagokat ne allitsunk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Tök jó,hogy év után még mindig megy az Apple vs Android. :DDD Eggyik ebben jó a másik abban ennyi.
Az,hogy mire van szükség meg mire nincs az megint vicces.Régen is mondták,hogy hülyeség a repülés mert semmi értelme.Végülis szekérrel is lehetne közlekedni.Ez midnig így megy az elején semmi értelme felesleges.Utána meg kb nélkülözhetetlen.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#33) Viktor0610 válasza Linkin1994 (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy csinálsz, mintha nem minden topikban ez menne :D
Mármint droid vs. iOS, AMD vs. Intel, egyik párt vs. másik, stb...

Samsung Galaxy A54

(#34) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Mondjuk ha az Apple tenyleg jatekkonzolkent akarja eladni a 15 Pro-t akkor inkabb 12-16GB kellene, ha valoban AAA jatekok lesznek innentol portolva akkor ketlem hogy jatek futas utan ne zarna be sok alkalmazast. 4GB-nal szerintem tobbet fog enni egy AC vagy Resident Evil. CPU/GPU-ban realisan felveheti a Steam Deckkel a versenyt, de RAM-ban akkor nem fele annyi kene lennie, foleg hogy Steam decken nem lesz megynitva 15-20 app.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) hapakj válasza GeryFlash (#34) üzenetére


hapakj
aktív tag

Am, fejlesztői tapasztalat, maga az iOS elég kevés RAM-ból elvan + a GPU architektúra sajátossága, hogy a hatékonyság érdekében spórol a rammal (onchip memory + memoryless rendertargetek) illetve a mobilokon, így iPhone-on elérhető ASTC memória tömörítés is elég hatékony, ami nem jellemző, hogy desktop class hw-eken (igen ilyen szempontból a Steam Deck is az) használnának

(#36) GeryFlash válasza hapakj (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,ASTC memória tömörítés is elég hatékony"

Ez alatt mit kell erteni, hogy mindent bezar? Szep eufemizmus lenne a hatekonyra :) En rengeteg Chrome lapot hagyok nyitva iPhoneon (12 Pro 6GB RAM, Safari soha nem allt kezre), azokat rendre ujratoltogeti, de az appokat szerencsere nem. Na mar most egy AAA jateknal ezeket is ujra fogja.

Ezt a GPU architektura sajatossagot a RAM hatekonysaggal nem teljesen ertem, ellenben szivesen vennem ha kifejtened :K Ugye itt next gen jatekokat akarnak iPhonera portolni, mikozben annyi memoria (RAM+VRAM) van, mint egy PS4-ben, viszont a PS4 nem futtat meg sok mas alkalmazast a hatterben (pl egyszerre tobb chat alkalmazas). Egyszeruen nem tudom elkepzelni hogy akar PS4 szintu dolgokat lassunk, mert a CPU/GPU meg oke is lehetne, de a 8GB szerintem nagyon bottleneckes. Es hogy jobb hatasfokkal mukodneke a dolgok mint PS4-en... Oke ha sok a textura tomorites meg hasonlok akkor a VRAM hasznalatbol at lehet menteni a dolgokat CPU-ra (azert az A17 CPU resze erosebb mint a jaguar magok), de mennyit.

Igazabol nem is ertem miert ilyen szukmarkuan mertek, nem egy nagy tetel az arban +4GB. Jo persze igy is csoda hogy valahogy megoldottak hogy ne legyen aremeles.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) ilor14 válasza GeryFlash (#36) üzenetére


ilor14
tag

Szerintem ott a Chrome lesz a probléma, PC-n is rengeteg memóriát zabál, valószínűleg iOS-re sincs jobban optimalizálva és azért zárja be a lapokat.

(#38) Silenzio válasza GeryFlash (#36) üzenetére


Silenzio
addikt

Kihagysz néhány fontos tényezőt ebből az okfejtésből.
1. A PS4 régi hardver, akármilyen combos is.
2. A Metal API kicsit más, mint a DX12 vagy a Vulkan. Jóval hatékonyabb tud lenni. Itt egy kis okfejtés a témában.
Meg aztán kicsi a kijelző is. Le lehet butítani a grafikát kb. feltűnés nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) hapakj válasza GeryFlash (#36) üzenetére


hapakj
aktív tag

Hát ebbe elég bonyolult belemenni lényeg az hogy a konzolokban Immediate rendererek vannak, míg a iPhone Tile Based Deferred Renderer, pont amiatt mert sokkal barátibban bánik a memóriával. Emiatt biztosan nem is lehet egy az egyben átemelni a játékot, mert nem lesz jó a performance.

A HW teljesítménye már bőven elég szerintem PS4 szintű dolgokat megvalósítani viszont ahhoz más programozási megoldásokra van szükség. Ilyen pl a RayTrace is, míg PS4-en ahol nincs rengeteg memóriát használó eljárosokat használsz a GI és Soft Shadowk létrehozására, ez RayTrace-el kiváltható hatékonyabban és kevesebb RAM-mal. Itt vannak sokan eltévedve a RayTrace-el kapcsolatban, hogy az nem csak csillogó pocsolyákhoz jó :D

(#40) Inarus válasza joey04 (#4) üzenetére


Inarus
addikt

Jézusom mekkora troll vagy! :DDD

(#41) hapakj válasza ilor14 (#37) üzenetére


hapakj
aktív tag

Igazából iOS-en ha jól tudom nem igazi Chrome van, hiszen az Apple nem engedi saját böngészőmotor használatát. Szóval igazából az csak egy átskinnelt Safari. Persze ettől függetlenül az átskinnelést el lehet mókolni, de a webmotor nem ugyanaz mint PC-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.