Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Alaplapcsere utáni káosz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Polesz


Polesz
addikt

Megpróbálom röviden összefoglalni 2 nap történéseit:

Tegnap este jobb létre szenderült egy ABIT KT7-E deszka.
Ma beszereztem helyette egy ECS K7S5A lapot.
Hazahoztam és beszereltem a házba. Gép bekapcs. Működik. Felhasználó örül. Vagyis örülne, mert a winxp szépen dobott egy hátast és közölte, hogy vagy vírusos a gép, vagy egyéb merevlemezes cuccokat pakolásszak. A Win98 feltápászkodott cirka 2-3 perces molyolás után. A linux úgy indult, mintha nem is cseréltem volna lapot :))

Azonban nem ez a fő gond. Az Ericsson R600-as telcsim nem csatlakozik netre ezzel a lappal. Valszeg a SiS hibája, de már idegileg ki vagyok tőle. Legelőször csatlakozik a kapcsolat felépül, majd 1 percen belül megdöglik a csatlakozás és csak úgy lehet újra konnektálni, ha ki-be kapcsolom a telefont, de utána újabb fél perc múlva lebont a tel.

Kérdéseim a következőek:

Valaki tudja erre a telefonos bajra a megoldást? Ha linket súgtok azt is nagyon megköszönöm :)):DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#2) LukE válasza Polesz (#1) üzenetére


LukE
veterán

vingyózok kidőlnek, ha új gépbe(alaplapra) pakolják őket. Ennyi:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Panther válasza LukE (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem Polesz hozzászólásának második sora nyomán olyan női megérzésem támadt hogy lehet hogy a régi lappal az a gép már nem fog újra szépen menni... :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) LukE válasza Panther (#3) üzenetére


LukE
veterán

kuss, 5:37kor keltem:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) anulu válasza LukE (#2) üzenetére


anulu
félisten

Miután kicseréltem a KX7-333-at A7V333-ra a via4in1 4.38-at kellett újrapakolni... :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) CsendPenge válasza anulu (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Mindkét lap VIA chipset-es.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) CsendPenge válasza Polesz (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egy új alaplappal nem nagyon fog menni a win, reinstall nélkül (pláne, hogy különböző chipset-ek VIA vs. SIS) A linux...hát, ebből is láccik, hogy melyik mit tud :D Viszont annak nem kell alaplap driver.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) Den válasza Polesz (#1) üzenetére


Den
veterán

A fő probléma hogy az abit lapod egy via csipszeten alapult, az ecs pedig egy sis-en. A viához kell ugye 4in1 azaz ide, pci, agp, meg még valamilyen vezérlő, a sis-hez ezek nem kellenek csak egy agp vezérlő (sis természetesen). Nem vagyok az újratelepítgetés híve, de itt a laggyorsabb, legsterilebb megoldás ha szépen újratelepíted az xp-t, és menni fog minden, a telefon is.

www.simson4t.hu

(#9) Polesz válasza Den (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Sajnos úgy tünik, hogy nem megy SiS csipszettel ez az izé :DD:DD:DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) Den válasza Polesz (#9) üzenetére


Den
veterán

ezer százalék hogy megy a telkó ecsk7s6a-val ugyanis van egy ilyen gépem és minden probléma nélkül neteztem mobilon.

Van más lehetőség, az eszköz kezelőben a system devices alól távolítsd el a via vezérlőit.

www.simson4t.hu

(#11) Satu


Satu
tag

Jobban jársz, ha újratelepíted az oprendszert alapról. Nálam is ugyanez megtörtént alaplapcsere után. Én Acorp lapot cseréltem Asusra. Összevissza szarakodott az egész. Újratelepítés után minden tökéletes lett. Persze mindent újra kell konfigurálni. Megéri!:)

(#12) Polesz válasza Den (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Den: látom nem érted a problémámat :) Számtech szervizes vagyok és tudom, hogy melyik oprendszernek mi a gyíkja (win9x, linux). Az XP-t még csak mostanában kezdtem használni, mert egyre több gépet hoznak be xpszofthibával és tudod haladni kell a korral :DDD Ezért is kérdeztem a fájdalommentes winxp feltámasztás titkát.
A telcsivel tényleg az a gáz, hogy egyszerűen a soros port mintha elhalna és nem csak win hanem Linux alatt is! Gondolhatod, hogy nem félórát görcsöltem vele mire a p1-es gépemhez nyúltam a szekrénybe. A win98 alá feltettem a sis-es cuccokat és a via-sat leszedtem. Valszeg újratelepítem, de ez így akkor se van jól. Kínomban feltettem a Connect Me szoftvert is. Elindítom. Kapcsolódik, majd fél-1 perc múlva lebont a tel és a soros port már hulla is.

Megpróbálom még a portok tulajdonságait átállítani, linux alatt setserial csodákra képes, ha lesz fejlemény beszámolok. Persze a 98-at és az XP-t is újratelepítem elötte.

Amúgy ez a lap nem a 6-os hanem az 5-ös. Lehet, hogy annál kijavították ezt nem tom. Ha minden kötél szakad nekiugrok egy bios frissítésnek is. Végülis előttem az éjszaka :DD:DD:DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) tildy válasza CsendPenge (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalam si is, mikor chaintechre csereltem sajnos win reinstall.Linux meg ment szepen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Den válasza Polesz (#12) üzenetére


Den
veterán

Ne használsz véletlenül soros hosszabító kébelt? Nekem ezt akkor csinálta amikor a telefon kábelét nem közvetlenül a soros portra dugtam, hanem közbe iktattam egy hosszabbító kábelt.

www.simson4t.hu

(#15) Polesz válasza Den (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Egész véletlenül használok :))

Na még anélkül is megnézem majd jól. Az oprendszer telepítést se így, se úgy nem tudom megkerülni (kivéve a linuxot :))).

Jelentkezem később.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) tocsa válasza Polesz (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Jó, hogy linuxod is van, mert akkor ide tudod kopizni a logokat, és abból okosabbak lehetünk.

A WinXP-t meg könyörgöm tedd fel újra.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) klepto válasza Polesz (#1) üzenetére


klepto
addikt

Én elsősorban a voda gondodhoz szólnék hozzá :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) Polesz válasza klepto (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Nem egy világbajnok telcsi, de megy :))
A legjobb az, hogy már második napja a p1-es gépemen lépek fel a netre és egyszer sem szakadt meg a kapcsolat. A win98-at már újradobtam beállítottam, de semmi kedvem telcsit tesztelni vele. Majd reggel vagy délután vagy este :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) Vertic


Vertic
aktív tag

Nincs az xpben repair/rescue install, vagy ilyesmi? Mert akkor lehet, hogy egyszerűbb úgy. Viszont mindenképp tisztább az újratelepítés ha van is ilyen, csak macerásabb.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#20) szabka


szabka
tag

Ha szerencséd van és bootolsz az XP cdrol egy uj installt választva az XP érzékeli az előző telepitést es a javitást választva ujrateszi az eszközillesztöket (no meg a fel windowst) de ha kész visszakapod az eredeti álapotot. csak el ne felejcsd felrakni az alaplap driverét. w2k és xp nél eddig még bejött.

udv

(#21) GeorgeTerror válasza LukE (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

off

ÁLLAT! Ülök itt ben a főnököm irodájában és hülyeségeket olvasok. Te meg képes vagy ilyeneket írni. Én meg ne röhögjek üvöltve mi?

on

win nagyon nem hálás a lapcseréért. bár nálam a 98 ment egy teljes platformcsere után (k6 2->433 cel)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Alaplapcsere utáni káosz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.