Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • liver

    tag

    [isti18]-at felterjesztem egy feketepontra!
    Ez az első fekete amit kiosztok 3 éves pályafutásom alatt,de ez egy kicsit már sok nekem.
    Isti18 a következő alkatrészeket hírdette [link] 18ezer forintért.Megállapodtunk,találkoztunk és megvettem.
    Hibát ott követtem el,hogy nem néztem meg részletesen,hogy mit is veszek át.
    S478-as alaplap helyett,S775-ös volt.A proci Intel Pentium 4 3Ghz 800/1M helyett egy 3,2Ghz CeleronD 533/256k volt.A videókártya és a memória stimmelt.
    Otthon amikor megnéztem,a proci hűtője volt gyanús az alaplapon,de amikor a hűtőt leszedtem akkor még jobban meglepődtem!
    Másnap írtam neki,hogy ez így nem lesz jó!Az alkatrészek nem nekem kellettek,ha nem az egyik ismerősömnek és ő belement,hogy ha már nálunk van ez a cucc akkor már mind1,de az árból alkudjak!Én 4ezer forintot kértem vissza isti18-tól,amibe ő belement.Találkát újra nem tudtuk összehozni ezért kértem,hogy utalja el a pénzt.Ekkor jöttek a kifogások,hogy "majd 2hét múlva lesz bankszámlám,mert a mostanit most szüntettem meg".Aztán kifejtettem neki,hogy nem kell bankszámla ahoz,hogy utalni tudjon akkor bevallotta,hogy nincsen pénze,legyek türelmes.Nos szerintem 4ezer forint nem nagy összeg,pláne annak aki kocsival mászkál.
    Bevallom a pénz már nem érdekel,nem vág földhöz!Csak nem szeretem ha hülyének néznek és átvernek és aztán megint hülyének néznek!
    Köszönöm,hogy meghallgattattok!

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    válasz Biriboyka #9050 üzenetére

    Ért anyagi kár? :U

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    isti18 még mindig nem kapta meg a feketepontját!Ahogy én se a megbeszélt összeget!Részletek itt

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    Az akkori üzletelésünk során akart adni ajándékba egy 300W-os Codegen tápot,de szólt,hogy gyakran újraindúl vele a gép.Én nem kértem el,mert úgyse tudtam volna vele mit kezdeni!
    Ő úgy gondolta,hogy hátja jó lesz ez még valakinek és működőképesnek hírdeti kemény 500FT-ért!Nem hittem volna,hogy vannak olyan emberek akik 500Ft-ért képesek átvágni egy másik embert........ :(
    hírdetés itt

    isti18-ról van szó

    [ Szerkesztve ]

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    válasz broaff #9150 üzenetére

    Ha a kollégát tényleg megfenyegették akár privátban,ne agy isten életveszélyesen,akkor teljesen jogosan van kiakadva!Legyen bármilyen nézeteltérés két ember között,nem fenyegetőzünk még "arctalanul" se!A Btk. nagyon komolyan szankcionálja az ilyen eseteket.Mindannyiunkat megvisel a fenyegetőző leveleket kapunk!
    Szerintem ezt az ügyet nem szabad annyiban hagyni és legalább annyit próbáljanak a moderátotok elérni,hogy a két fél között elsimítsák a nézeteltérést!

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    válasz Isti18 #9154 üzenetére

    Az üzlet másnapján lebeszéltük a 4ezer forintot!A 18ezerből amit adtam neked félreteszel 4ezret,mert ugye az nem a te pénzed és nem is másé és máris nincsen olyan probléma,hogy a fizura kell várni meg sok ilyen mellébeszélés!3hét alatt nem tudtál 4ezer forintot adni nekem!2 hétig türelmesen vártam!Akkor most ki a korrekt és ki nem?
    Nem kis gondot okoztál azzal,hogy nem azokat a cuccokat kaptam amit megbeszéltünk!
    Azért irogattam a topikjaidba,hogy nyomatosítsam az igényeimet és ennek meg is lett a hatása,mert állítólag holnap utalni fogsz!
    A kikocsikázásról annyit,hogy te tévedtél.Te nem azokat hoztad amiket megbeszéltünk.Szóval akkor lettél volna igazán korrekt ha másnap elhozod nekem a 4ezer forintot és nem kifogásokat keresel.Hisz mondtam neked,hogy a munkaidőbesztásom nem teszi lehetővé,hogy napközben rohangáljak.
    Egy szó mint száz!3hét és rengeteg herceurca után fogsz rendezni egy olyan dolgot amit már másnap illett volna,de maximum 1 hét alatt!
    Ha én hibázok akkor azt a hibát úgy javítom ki,hogy a másik fénel ne okozzak kellemetlenségeket.Tudod vanak olyan emberek akik napi 12-14 órát is dolgoznak 4 napig egyhuzamba és nincsen utána idejük az olyan programokra amit te találtál ki nekem.
    És szomorú,hogy ezt az egész ügyet izginek tartod,szerintem inkább szomorú...de nem vagyunk egyformák :(

    [ Szerkesztve ]

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    válasz Isti18 #9169 üzenetére

    El van nézve!Legközelebb legyél körültekintőbb.Részemről az ügyet lezártam!

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

  • liver

    tag

    Privát véleményem a feketepont rendszerről:
    Az természetes,hogy ha valaki anyagi kárt okoz a másiknak(akár véletlenül vagy szándékosan) azért fekete pont jár.Erre nincsen mentség!
    De bizonyos esetekben anyagi kár nélkül is olyan kellemetlenségeket tud okozni a másik félnek amiért szerintem fekete pont járna:
    -A termék kifizetése jóval később történik a megbeszéltnél(2-3 hét csúszás),ha valaki nem időben fizet az nem korrekt üzletember.Kifogások,magyarázatok mindig vannak,de ez a károsultan nem segít.
    -Megrendelés lemondása az egyik pillanatról a másikra.Pl:Valakinek félreteszel egy terméket,mert megigéri neked,hogy 2 hét múlva fizet.Eljön a 2hét és találka napján felhív és megmondja,hogy megvette mástól 500ft-tal olcsóbban sorry...Ez se korrekt üzleti magatártás.Miután lefoglalok valamit,már nem kezdek keresgélni máshol!
    -És a kedvencem!Hírdetnek valamit,te megveszed és kiderül,hogy mást kaptál,nem működik megfelelően,esetleg már eleve rossz.Innentől kezdve hatalmas szívás van.Az ilyen esetek "visszacsinálása" mindig rengeteg időbe,bosszankodásba,idegeskedésbe kerül.
    Ezekért szerintem mind járna fekete pont,mert ha minden esetben tényleges anyagi kár nem is ért,de rengeted plusz időt,bosszúságot okoztak vele.És ha ezek "szankció" nélkül maradnak akkor előbb-utóbb elfogadott üzelti magatartásnak fognak számítani.Ezen gondolkozzanak el a moderátork és a topikot "üzemeltetők".
    Sajnos nagyon hígúl a PH-s társadalom,pár éve még közel se volt ilyen sok problámás eset.Elég ha az ember visszaolvas pár hónapot ebben a topikban és rájön,hogy itt valami kezd elromlani.

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

Aktív témák

Hirdetés