Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Aiii shot the dj (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44) andorpapa


andorpapa
őstag

Hát most senki se vegye magára a következőket:

Figyelem mostanában a PROHARDVER! topicjait, és az túlságosan nem zavar (na jó, egy piciri-picit), hogy a hardverek helyett most inkább a Fáradt gőz és a Hardverpiac dominál. Meg vannak userek, akik furcsán értelmezik a fórumozást, mint tevékenységet. Ezt is megszokhatták a régi motorosok, volt nekünk twollah kománk, aki szerintem igazán korrekt arc manapság, le a kalappal előtte. Ami zavar, az a gesztesedés.

Vagyis kezd olyan hangulat uralkodni ismét, mint anno a guest rendszer végnapjain. Most hirtelen megugrott a userek száma, ami nem baj, inkább előny, de sajnos emiatt valahogy elszabadult az egész fórum, páran nem veszik észre, hogy alapvetően nem a noklapja.hu-n vagyunk, és akármennyire nem monitorfejű hackerekként definiáljuk magunkat, mégis a hardver az éltető elem. Kezdem hiányolni a tiszteletet. Valaki feltesz egy kérdést, és a topicot szétoffolják vagy mindenki beszól mindenkinek. Gyakran már a kérdés feltevése is baromság, esetleg szándékos provokálás. Nem mondom, hogy baromi nagy családi hangulatra vágyom, de azért valahogy kezd a fórum a HWSW-n tapasztalt irányba tendálni, ami szerintem nem túl pozitív (elnézést a HWSW-től, de ez a magánvéleményem).

Meg lehet nézni a Hűtés/mod topicot, mennyivel kultúráltabb kommunikáció folyik ott. Kevés az off (jók a moderátorok :) ), és gyakran látni a ''kösz a segítséget'', ''sokat segítettél'' megnyivánulásokat, felteszik a kérdést, válaszolnak rá, vannak viták technológiákról, gyakorlati megvalósításról, vannak különböző vélemények, de soha nincs anyázás, személyeskedés. Jó lenne, ha erre követendő példaként tekintene a nagyérdemű. Persze a Fáradt gőz kicsit más téma, megértem, de amint olvastam, a komolyabb összetűzések nem ott keletkeznek, hanem a natúr hardveres részlegekben.

Egy kicsit több tisztelet a másik iránt, a vélemény átgondolása az OK gombra kattintás előtt, általános jómodor, és máris kevesebb a ''Nőne retek a hátából X-nek!'' topic. Mint minden hardversite-ot, A PROHARDVER!-t is részben a fórumáról ítélik meg az emberek. Legyünk erre kicsit tekintettel! Köszönettel: Andor PaPa

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Aiii shot the dj (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.