Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adsl otthon csomagra fix ip... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ub3r


ub3r
csendes tag

Hi all!

Tudom nem ide illik, de valójában, sehova nem illik :)
Az lenne a kérdésem, hogy Axelero ADSL Otthon csomagra lehet fix ip-t kérni valahogy? Vagy ezt hogy tudom megoldani?

Előre is köszönöm mindenkinek...

bye all

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#2) VladimirR válasza ub3r (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha jol emlexem, lehet es havi 4k
1212

(#3) ub3r


ub3r
csendes tag

4 ezer? :F

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#4) VladimirR válasza ub3r (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugy emlexem, hogy igen es havonta
a profinal biztos, de most nem akarom eloszedni a papirjaimat, de holnapra tudok biztosat mondani (matavnal melozok)

(#5) ub3r


ub3r
csendes tag

Köszi... jó lenne... (bár 4 ezer forint...) Hallottam egy progiról is ami megtudje ezt csinállni... létezik ilyen? :F

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#6) VladimirR válasza ub3r (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem hinnem

egeszen pontosan ez ugy nez ki, hogy a szerzodesben van egy olyan pont, hogy ha fel oraig nincs adatforgalom, illetve 24 ora utan a matav/axelero, ledob a netrol, ami utan persze te egybol ujracsatlakozhatsz

ezzel probaljak meg kivedeni azt, hogy neked ingyen legyen fix ip-d
nem hiszem, hogy ez ellen a ledobalas ellen lehetne kliesnoldali szoftverrel vedekezni

azt pedig vegkepp nem tudom, hogy a matav/axelero menny7ire veszi komolyan azt, hogy teged naponta ledobjon, mert bar az is benne va a szezodesben hogy nem lehet megosztani az adsl-t, azt peldaul le sem ....

(#7) anulu válasza VladimirR (#6) üzenetére


anulu
félisten

A 24 óra komoly. Profit meg asszem max 4 gépre lehet szétosztani (nekem legalábbis info@axlero.hu-n ezt ''mondták'')

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) VladimirR válasza anulu (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a megosztassal nem foglalkoznak annyira, sot tudtommal egyaltalan nem

na persze azert ne az egesz utca hasznalja az internetedet :D

a profi viszont lenyegesen dragabb is
a 384-es (mint a hobbi) 12900
az 512-es (mint az otthon) 16500
a 768-as (ilyen nincs egyeni) pedig asszem 22500/22900 nemtom pontosan

(#9) ch.peter válasza ub3r (#5) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia, van ilyen progi.
elmész a [L]http://www.no-ip.com[/L] címre, és ott minden részletesen le van írva.

(#10) guess.who válasza ch.peter (#9) üzenetére


guess.who
senior tag

Ezzel (és a többi hasonlóval) viszont nem lesz állandó IP-d, csak a külvilág felé kapsz egy no-ip.com-os maszkot...
Bár abban igazad van, hogy nem derült ki a topicindítóból, hogy ilyesmi kell-e... :)

(#11) iguana válasza ub3r (#1) üzenetére


iguana
őstag

lakossági dsl-hez nem lehet fix ip-t kérni, csak vállalatihoz. (BDSL, ADSL Profi)
a 24 órás lebontásról meg gondoskodok :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#12) Pötyi


Pötyi
őstag

Szóval ha elég gyorsan tárcsázol újra a ledobás után, akkor talán van esély arra, hogy a régi IP címedet kapd vissza...

(Helyi hálózaton ez úgy működik, hogy a DHCP szerver kesseli a hálózati kártyák MAC addressét és ha nem ürült ki a kessből az érték és a régi IP cím még szabad, akkor ugyanazt fogja visszaadni neki.)

Azt ne kérdezd, hogy a Haxelerónál ez hogy van beállítva... :D

QNX is cool!

(#13) TitiRii válasza ub3r (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

veszel 1 routert
és az képes arra hogy bár a 24 hs bontás él tovább
de az ipt megtartya(nekem 3 honapja ugan az az ipm :)
csak áramszünetkor elveszik az ip mivel kikapcsol a router
mellesleg virtual domain progik? azok nem jok?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#14) TitiRii válasza TitiRii (#13) üzenetére


TitiRii
senior tag

na +1* értelmesebben :)
szóval
léteznek programok amik virtual domaint csinálnak(pl d2g)
azaz az ép aktuális statikus ipdet elküldik a szerverüknek(persze miután feltelepítetted a kliens programot és regisztráltál egy ingyenes domaint)
ezek után a server párosítja az ipd a regisztrácioban megadot dominel és onantol kezdve él a dolog(minden egyes alkalommal mikor felépsz ezt megcsinálja,kb anyi idő mint egy icq csatlakozás)
mindent tudsz futani ftp,http,smtp game stb servereket csak nem ipt kel megadni
hanem pl heloka.d2g.com(nekem pl toxee.homeftp.org :D)
igaz ez nem orvosolja a 24hs bontást
ha enyire kell a fix ip
de nincs havi sok 1000ft od
akkor routert javaslok
ezekben van olyan funkcio hogy azonal visza csatlakoznak és sose bontyák a kapcsot. igy ha a géped ki is van kapcsolva akkor is a neten lognak és ha letewlik a 24h akkor azonal csatizik is vissza (nagyon gyorsan) és 90% hogy a régi ipd kapod vissza(nekem mint irtam 3 honapja ugyan az)
és ha ezt a 2t kombinálod is(mint én)
a legtöbb router képes ilyen virtual domainre a beépítet progijával(pl d link 604 ennek 3 ilyen is van, bár csak 1 et használhatsz 1 időban ezek közül)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) VladimirR válasza TitiRii (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez a routeres dolog hogy mukodik?

(#16) Polesz válasza iguana (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Az EnterNet Hobbi, Komfort, Prémium és VIP ADSL csomagokhoz már FIX IP címet is rendelhet havi 4.000 Ft + Áfa díj ellenében.

[L]http://www.enternet.hu/index.phtml?MENU_ID=1&ROVAT_ID=1&PAGE=12#arak[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) ub3r


ub3r
csendes tag

Hogy van ez a routeres dolog?

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#18) TitiRii válasza VladimirR (#15) üzenetére


TitiRii
senior tag

nagyon 1*üen
veszel egy ilyen kütyüt ami egy hubra emlékeztet
bel dugod az adslt és az egyik portba(okba) a géped(eket)
aztán beirod a web böngészőbe a router lan os ipjét(ami persze a users manual ben található) majd konfigurálod az alap dolgokat(internet típusa, usernév pass stb)
aztán kicsit jobban bele kell mászni(miután átolvastad a users manualt)
és meg kell keresni azt a mneüpontot ahol bve lehet álítani a kapcsolat idötartalmát
azaz hogy ha teszem azt 5 percig nincs adat forgalom akkor megszakítja..
de ha azt irod be hogy max idle time:0 akkor sose bont
és ha a kijelölöd azt az opciot hogy auto reconect,force conect melyiknél hogy hivják.. akkor ha mégis megszakadna akkor azonnal ujracsatizik
90
5 esélyed van hogy ugyan azt az ipt kapod visza mivel 1 sec alat történik ez, és a szolgáltatók legtöbjénél 1 min a dhpc ipkiosztásnak az elévülése(de lehet peches vagy és 1 sec ott is)
datanetnél,interwarnal müködik ezt személyesen tapasztaltam

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adsl otthon csomagra fix ip... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.