Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl forgalmi korlát???? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kavboy


kavboy
tag

Hali mindenkinek! Éppen most váltok chellóról ADSL-re és hallottam, hogy jövő év közepétől az ADSLre is be akarják vezetni a forgalmi korlátot. Hallott erről valaki valamit??? Állítólag a Matáv akarja bevezetni...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#2) d-boy válasza kavboy (#1) üzenetére


d-boy
senior tag

Szerintem ez új csomagok formájában fog megjelenni.
Nem fogja azt csinálni, hogy holnaptól azt mondja havi 30 giga és kész!

Sok ember van akinek csak böngészgetni, e-mailezni kell, de fontos a gyors és folyamatos kapcsolat.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#3) ithomas


ithomas
őstag

Én azt hallottam hogy a mostani
512-es 1Gb
1024-es 2Gb
1500-ös 3 Gb forgalmi korlátot fog kapni,és ha túl lépi az ember,akkor bitenként kell +1 ezrest fizetni!Muszáj valahogy leszámolni a warezzal! :o :DD

Real eyes realize real lies!

(#4) Cane válasza ithomas (#3) üzenetére


Cane
őstag

HEHE ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

na nehogymá

annak idején gprs-sel 1gb/hó-t csináltam

akkor meg mi a f@sznak 512 és nagyobb teljesítményű vonalak?

remélem ilyen nem lesz

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#6) Matr x válasza d-boy (#2) üzenetére


Matr x
aktív tag

Vagy az időkorlátos ADSL

Havi 20óra, asszem 3500 körül lehet...

De ebben meg pont a szélessávú netelérések lényegét (állandó kapcsolat) ölik meg.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#7) agrarfiatal válasza Matr x (#6) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

külföldön is van ilyen mármint tőlünk nyugatra?

már azt hittem előrefelé fejlődünk de úgy látszik 1 lépés előre után, törvényszerű a 2 lépés hátra. :(((

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#8) Matr x válasza agrarfiatal (#7) üzenetére


Matr x
aktív tag

Itt találtam: Bővebben: link

Külföldön meg ennyi pénzért, amennyi az átlagos net, (10k) 2szer ilyen gyors net van... de az is igaz, hogy nincs ekkora vonal-kihasználtság.

Inkább a korlátos 384-es helyett lehetne 3k-ért egy 128/64-es, ami korlátlan... azon úgyse lehetne letölteni...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#9) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hali mindenkinek! :D

Szerintem ez egy nagy ökörség lenne a szolgáltatóknak, hogy most megduplázzák a sávszélességet és bekorlátozzák a letöltést.:( Ezt úgy hívják hogy ''Saját maguk alatt vágják a fát'' :()

Ki az az elvetemült aki fentartana egy 1024-es sávot 11.900Ft ért ha nem is tölthet le amit akar. Talán az oldalak nézegetéséért, vagy a MAIL-ek miatt? :F Nem hiszem! :)

:)) :)) :)) :))

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#10) navika


navika
csendes tag

ekkora blödséget mar regen hallottam ,nem tom mert kell ez a porhintes
ki talalj aki ezeket a huje remhireket?
uff

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ez szerintem is ritka nagy marhaság hogy valaki ilyet hiresztel.Az viszont igaz hogy vannak olyan szolgáltatók akik adnak 5 vagy 10 gigát oszt nyemá.De most itt nem erröl van szó.Ha most tényleg ez lenne akkor mi a fenének emelték volna a sebességet :C :D :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) Wildmage


Wildmage
senior tag

marhaság.

(#13) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Szerintem is marhaság. Nem tudom miért kell álhíreket gyártani. :)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#14) Jégkokó válasza Wildmage (#12) üzenetére


Jégkokó
veterán

te figyu az aláírásodrol csak annyit tudok mondani,hogy nem mindenkinek jó az ha mindenki dohányzik a környéken,meg ez a normális helyken teljesen megszokott dolog,hogy szét vannak osztva.És ha dohányozni akarsz akkor ezt kint is meg lehet tenni,és nem fog zavarni senkit csak ennyit tudok elmondani :C :C

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) Wildmage válasza Jégkokó (#14) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ki mondta, hogy én dohányzom? :DDD

(#16) aurum válasza kavboy (#1) üzenetére


aurum
senior tag

ja en is hallotam, hogy a fatav korlatozni akar eleg pofatlan lepes lenne.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#17) blise válasza Matr x (#8) üzenetére


blise
tag

szia

ne haragudj de ezen az oldalon nem volt semmiféle hir a forgalomkorlátról, csak arról hogy lesz egy oylan csomagjuk ami havi 20 órás és felette számol
ennyi, de GB korlát pl annál a csomagnál sincs

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#18) kenwood


kenwood
veterán

sajnos nem prohintes.
azt meg nem tudni,hogy uj,olcsobb csomagkent jelennek meg,vagy esetleg dragabban lehet ujra korlatlan az,ami eddig mindenkinek az volt,de a ketto kozul az egyik szinte biztos.


Az utobbi elvileg meg jogos is lehetne,hiszen a havi 15 giga feletti letotleseket produkalok meg az elofizetok 10%-kat sem teszik ki,de a savnak elviszik kozel a felet.

Ezzel azonban ket problema akad :

1: ekkora savot dragan adnak 10-11K-ert is,nemhogy limitalva,vegyenek ok tobbet,akkor nem lesz gond.

2: ha en februarban lekotom magam 1 evre egy koraltlan szolgaltasra,akkor menjen mar vissza abba,akibol jott az az ember,aki ezen utkozben egyoldaluan modosit (sajnos az ASZF,amit alairsz belepeskor,feljogositja oket erre :( )

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) shev7


shev7
veterán

Ha korlátoznak, akkor majd átjöttök Chellora :))

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#20) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Micsoda időkrlátos adsl??????Ez már eleve elvetélt ötlet,mivel az adsl ugy hírdeti magát hogy időben és adatforgalomban korlátlan.Szerintem ez hülyeség hogy ezentul minden szolgáltató csinálna ilyet :D :D :D :D :D :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

Már most létezik adatforgalmi korlátos ADSL egyes szolgáltatóknál, szóval ez nem újdonság. De azok a csomagok jóval olcsóbbak, mint mondjuk egy nem korlátos. Szóval lehet a dologban valami, de csak is új csomagok képében kerülhet bevezetésre, hiszen nem módosíthatja a MATÁV egyoldalúan a szerződéseket, meg nem is lenene értelme.

***

(#22) gézu


gézu
őstag

A Fibernetnek is volt szept.1-ig letöltéskorlátos csomagja,de nem volt
sikeres hiába volt olcsóbb,meg is szüntették.Más szolgáltató meg most
kezd ilyesmin gondolkodni?Ez nagyon gázos.:(

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#23) pilóta


pilóta
nagyúr

Jaj el ne higgyétek már ezt a sületlenséget! Nyilvánvalóan hülyeség.
Csak kamuzik a srác.
Ha én most beírom, hogy jövőre olyan lesz az adsl, hogy 1 kilobájt korlát lesz a 1024-esen, és utána százezet forintot kell fizetni bitenként, akkor elhiszitek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) gézu válasza pilóta (#23) üzenetére


gézu
őstag

El,ezek mindenre képesek:D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#25) Bile Demon válasza Jégkokó (#20) üzenetére


Bile Demon
őstag

''Micsoda időkrlátos adsl??????Ez már eleve elvetélt ötlet,mivel az adsl ugy hírdeti magát hogy időben és adatforgalomban korlátlan.Szerintem ez hülyeség hogy ezentul minden szolgáltató csinálna ilyet''

Igen úgy hirdeti, de UTÁNA, mármint a korlátozás után meg hirdetheti máshogy!
Emlékszem a PGSM gusztustalan lépésére, hirdette, hogy egyedül és nála és először és csak mp alapú számlázás mindenkinek, és fizess annyit, amit tényleg lebeszéltél, tetszett, fizettem a 160ft percdíjaimat szó nélkül, 10mp az tudtam, hogy <30ft. Rá pár hónapra, ''közgazdászaink kiintegrálták, hogy egy átlagos hívás 36mp-ig tart, vannak mellékcsúcsok 70mp körul is'', ''az új piaci helyzet, és az userek, hogy könnyebben számolhassanak, megkívánja a perc alapú számlázás használatát'', ezt vettem a szívemre, én bármikor kiszámolom fejben sacc / kb mennyibe fog kerülni a beszélgetésem, még hullafáradtan is menni szokott, erre hivatkozva egy oldalúan ne változtassa meg senki a szerződést...

Én biztos nem fogok csellóra menni, egy esetleges ADSL korlátozás után sem, mióta nekem ADSL van, mindig megy stabil 51 újabban 63k-val a letöltés. Chellóval meg valamikor reggel a 179k delután már csak 21k-n osztozik az összes letöltés. Nagyon szeszélyes. Borzasztó lehet a hónap elején egy zsúfolt lakótelepen, vagy egy új játék megjelenése után.

Amikor ADSL-re fizettem elő, az volt a lényeg, hogy hullafáradtan meló után ha este 6-7 kor haza jutok, ne kelljen mindig éjfélig várni hogy 0.5ft percdíjért reggelig netezzek, akkor már aludni szoktam :) szóval ha lett volna 5-6 rugóért valami ADSL szerű dolog, akár korlátos, akár 128kbps én biztos befizetek rá, és van egy haverom ugyanígy. De nem volt, így maradt a legolcsóbb megoldás a 384-es ADSL illetve a chello classic. Mivel nekem eleve nincs kabeltv, ezért ADSL-t választottam.
A TV-ből felvett klipeket is DVD .vob-ban szoktam letölteni, márt mással nem lehet kihasználni ezt az irdatlan kapacitást, amit megvetetnek az emberrel. Ugye napi 5GB, amit a leg kisebb ADSL csomag lehoz, tapasztalati érték.

Bruhe

(#26) mr.geeZ válasza Bile Demon (#25) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ha érdekel enternetnél van 20órás csomag 4k+áfáért. 1éves hűséggel.
Damn! Write only vagyok bocsánatok kívánok:B

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#27) Bile Demon válasza mr.geeZ (#26) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ha nem 20 órás, hanem 10gigás lenne érdekelne!

Bruhe

(#28) ithomas


ithomas
őstag

ÚRISTEN!Komolyan mondom ezt nem hiszem el!Amit a 2. hozzászólásban írtam természetesen NEM IGAZ!Nem gondoltam volna hogy itt lesznek emberek,akik nem jönnek rá hogy csak poén az egész... :U
Bitenként egy ezres.Srácok ez tudjátok hogy mit jelentene???Hogy már egy email megnézése is többszázezer forintos kiadást jelntene,ha túl vagy a korláton...

Azt hittem hogy ide valamennyire hozzáértő emberek járnak,akik ezt nyílván nem vennék komolyan..de úgylátszik tévedtem..bocs ha bárkinek riadalmat okoztam..;)

Real eyes realize real lies!

(#29) aurum válasza kenwood (#18) üzenetére


aurum
senior tag

/*
2: ha en februarban lekotom magam 1 evre egy koraltlan szolgaltasra,akkor menjen mar vissza abba,akibol jott az az ember,aki ezen utkozben egyoldaluan modosit (sajnos az ASZF,amit alairsz belepeskor,feljogositja oket erre
*/

hat pedig a upc a chello-val mar eljatszotta egszer.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#30) Flashy válasza ithomas (#28) üzenetére


Flashy
veterán

''Azt hittem hogy ide valamennyire hozzáértő emberek járnak'' akkor csak 4-5 topik lenne összesen és a hozzászólások 1 mondatosak lennének, vagy 1-1 url lenne a válasz... :D

(#31) tildy válasza agrarfiatal (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

1 gigas korlatunk van nekunk is, a vonal pedig 1.2Mbites.
Igaz ez nem adsl, hanem<kabeles internet.
De januartol ok is csokkentik a sebesseget, de cserebe korlatlan lesz.
384es vonal,korlatlan letoltes, 5500 bruttoert

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) tildy válasza tildy (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyebkent nekunk megerte.Csak weboldal nezegetesre, mailezesre hasznaltuk.
Gyors volt,viszonylag olcso is es 1 giga a fenti dolgokra epp eleg.
Szerintetek 3E forintert nem talalna az ember olyat aki havi 1 gigara fizet elo? Dehogynem! Sot 5 gigas csomag is lehetne 5 ezerert, higgyetek el, lenne ra vevo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) kenwood válasza aurum (#29) üzenetére


kenwood
veterán

ha velem jacca el,az elso korlatozasig fizettem volna a havidijakat,aztan

''koszonom,en nem erre fizettem elo,kerem kapcsojja ki,viszlat''

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) MasOyama


MasOyama
őstag

Igen, lekorlátozzák. Havi 1 mega letöltés, és 100k feltöltésre. Ha ezt átléped, akkor byte-ként kell fizetni 1000 Ft-ot. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#35) aurum válasza kenwood (#33) üzenetére


aurum
senior tag

akkor valtottam adsl-re.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#36) Tangerine válasza kenwood (#33) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nálam is ez lesz, ha bevezetik, sőt én még a tyúkbeles telefont is lemondom ugyanabban a pillanatban, amit csakis az ADSL miatt vagyok kénytelen fenntartani. Így kvázi két ügyféllel kevesebb a matáv+axel ''házaspárnak''

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#37) Bile Demon válasza Tangerine (#36) üzenetére


Bile Demon
őstag

És utána mi lesz? Ott leszel, vezetékes telefon és szélessávú internet nélkül.
Marad a vodafone kínlódás 100/200MB 3200ft-ért? Vagy gyakrabban ''túlórázol'' a suliban/számtek szakkörön, stb. ?

Bruhe

(#38) Tangerine válasza Bile Demon (#37) üzenetére


Tangerine
senior tag

1. Bent maradok a melóhelyen. :(
2. Megvárom míg lesz alternatíva.
3. Akkor még a kábelnet is jobb, mert ahoz nem kell vezetékes telefon, és gyorsabb is

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#39) Cicó


Cicó
csendes tag

Elképesztőek vagytok!

Az egyik mond egy rémhírt, a másik meg komoly képpel kijelenti, hogy így lesz, biza! Az meg egyikőtöknek sem jut az eszébe, hogy a Matávnak ehhez semmi köze. Ugyanis ő csak a madzagot szolgáltatja. Ha lesz is korlátos adsl előfizetés, amit mostmár kétlek, az csak valamelyi ISP leleménye lehet, mint ahogy a fent említett Enternetes. De az Axelero pl. tutira nem fog korlátozni, mivel neki elég a sávszélessége.

(#40) Foobar válasza ithomas (#28) üzenetére


Foobar
tag

Azért mindenki nem hitte el, nyugi :D

(#41) nakrisz


nakrisz
csendes tag

Előre szólok, nem vagyok érdekelt a témában, mivel én más módon érem el az internetet, csak megerősítésképpen írom:

Egy nagyon jó barátom - aki nem arról híres, hogy kinyitja a száját, ha nincs meggyőződve annak az igaságtartalmáról, amit mond - kb. 2 hónapja monda ezt az infót nekem. Mármint hogy adatkorlátozást tervez a matáv az ADSL előfizetésekre. Ő egy mikrohullámú internetszolgáltató itteni vezetője.

Természetesen a fenti információ egyenlőre a legkevésbé sem hivatalos. Sem a ténye, sem az esetleges bevezetésének időpontja.

Egy biztos: egy szolgáltató cég a piacból él, így:
1. Minden költségét az ügyfelei fizetik meg
2. Amíg az ügyfelei/versenytársai nem kényszerítik ki, addig a lehető legdrágábban adja a szolgáltatását, s a lehető legkevesebbet nyújtja (nem feltétlen minőségben, hanem, pl. mint itt mennyiségben)
3. Az ún. akciók alatti kedvezményedet MINDIG viisszafizeted a cégnek. (na jó, 99,99% :) )

Tehát talán nem véletlen, hogy a matáv és internetszolgáltató partnerei most nagyon nyomják az ún. akciós internetszolgáltatásukat. (ld. 3. pont)

Végszóként talán egy közmondás (a fentiekkel együtt értelmezendő!): Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél...

(#42) nakrisz válasza Cicó (#39) üzenetére


nakrisz
csendes tag

Igazad van abban, hogy a matáv csak a tyúkbelet adja, mint fizikai réteget, az internetet(szolgáltatást) az ISP-k.

DE!
Az ISP-k fizetnek a matávnak a madzag használatáért. Te meg az ISP-nek a madzag árát + az ISP szolgáltatásának a díját.

Ha a matáv azt mondja, hogy a madzagon átment x Gb-ig y Ft-ot számláz az ISP-nek, utána meg x Gb-onként további y Ft-ot, akkor az ISP kénytelen lesz áthárítani a megnövekedett költségét a fogyasztóra, vagyis
1. adatkorlátot vezet be
2. az ügyfelei internetezési szokásait (adatforgalom) figyelembe vevő korlátlan díjat állapít meg (ami, ha felette van a matáv által mondott x Gb-nak, nyilván több lesz, mint a mostani díj).

Ja , esetleg az ISP néhány hónap alatt csődbe is juttathatja magát, ha nem lép :)

(#43) Jégkokó válasza nakrisz (#41) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ez tényleg igaz hogy az akciót mindig rajtad huzzák le egy kis idővel,mert azért egy szolgáltató se hülye hogy ilyen meg olyan olcsón adja aki most lép be ,meg annak aki már rég előfizető meg drágább.tehát az is ugyan annyi lesz mint aki régen fizet :D :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#44) ollie válasza ithomas (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LoL, senki nem vett komolyan.

***

(#45) vicsuz


vicsuz
csendes tag

Csak annyit tennék hozzé, hogy a mostani szerződésekben korlátlan netet írtál alá. Valószínű, hogy lesznek korlátos csomagok, de nem úgy ahogy azt más elképzeli. Valóban van olyan akinek kell a nagy sávszél, de mondjuk csak arra, hogy havi 300-400 megányi über fontos levelezést le tudjon bonyolítani, plusz egy kis webezés is belefér. Mondjuk itt majd a vírusokkal lesz megint a gáz, amik néha halálos folrgalmat generálnak, aztán lehet perkálni.

(#46) tildy válasza vicsuz (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezert jo az a valtozat, amikor ugyan lesz valami mennyisegi kolrat, de ha azt tulleped, akkor sebessegben korlatoz le.(Nem pedig fizetsz mint a köles)....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) CuKoR


CuKoR
senior tag

GRRRRRRRRRRRRRR

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#48) ithomas válasza ollie (#44) üzenetére


ithomas
őstag

Hát ha vennéd a fáradságot és végig olvasnád a topicot,akkor kurvára nem ez tünik ki....okoska... :U

Real eyes realize real lies!

(#49) ollie válasza ithomas (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végigolvastam, és eléggé egyértelmű.

***

(#50) Andrej84


Andrej84
tag

Nem tartom tul valoszinunek, hogy most megbolygatnak a dolgot...
Valoban leteznek korlatozott DSL kapcsolatok (van idokorlatos es adatforgalom korlatos is), de ezeket sokkal olcsobban adjak...
Ha tervezik is a korlatozasok bevezeteset, akkor az sem mostanaban lesz, addig meg meg csomo minden alakul...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl forgalmi korlát???? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.