Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit TH7-II RAID (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Hasznal valaki ilyet?
Mik a tapasztalatok??

(#2) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Szomoruan ;) latom, hogy senki nem rohant el venni 1et, hogy elmondja milyen is az...

HAHO cikk iro bacsik!!! nincs kedvetek egyrol megereszteni nemi leirast??????????

Azt hiszem :DD -alnek oromomben....

(#3) karib válasza Lord Mixxx (#2) üzenetére


karib
addikt

Minek akarsz RDRAM-os gépet venni?

Department of Redundancy Department

(#4) Lord Mixxx válasza karib (#3) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Valojaban :D 8 ide csatlakozo meg a raid lehetosege...

PIV konfiban torom a buksim es ahhoz nezek alaplapot.. na most lehet gyozkodni: abit, asus, intel.... te mit vennel? (ezek kozul kene valasztani)

(#5) laja


laja
tag

Nekem van TH7-II-m, és tapasztalataim eddig vegyesek, bár van egy-két dolog, amit meg kell beszélnem más felhasználókkal az interneten keresztül. (pl. ha az ATX power jelű konnektor mellett levő AUX power jelűt is csatlakoztatom, semmi be sem indul. Az ok kinyomozása folyamatban van.)

Szóval 1.7 Ghz-es P4-es van benne külföldről rendelt jó hűtővel, de valamiért 1870 Mhz-en tul nem stabil, bár 2105 Mhz-en is betölti a Windowst. Ami biztosan az alaplap hibája: 115 Mhz FSB fölött az integrált hangkártya nem működik, és a CD-n lévő drivere Win98-hoz nem volt jó (egy file hiányát jelezte a gép). A netről kellet letöltenem a drivert, de a hangok akkor is kb. fél másodperccel késve jöttek a játékokban, úgyhogy visszaraktam a régi PCI-st.
A BIOS-beállitásokkal is van egy kis gond, bizonyos AGP-osztóval és memóriasebességgel (aminek pedig jónak kellene lennie) a gép csak sipol. Mindemellett egy dán srác az 1.7-es prociját 1095 Mhz-en nyomatja benne, és hallottam 1,95 Ghz-en menő 1.5-ösről is. Hát egyelőre ennyi.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#6) karib válasza Lord Mixxx (#4) üzenetére


karib
addikt

P4-et nem nagyon vennék, de ha mégis, akkor majd esetleg SiS645 alapút... VIA P4X266 nem rossz, de hamar lesz jobb, így nem tűnik olyan jó ajánlatnak.

Tényleg kell neked a 8 IDE csati? Nekem volt eccer BE6II-m, de egy hét múlva gyorsan downgradeltem egy BF6-ra, mert nem használtam a RAID-et, tehát felesleges volt, ráadásul lassítja a bootolást is (plusz egy BIOS-t kell megvárni...).

Szóval P4-et nem nagyon, esetleg ha mégis, akkor egy 1,3-as Socket423-ast (megfelelő steppingűt), hozzá egy olcsó alaplapot (VIA vagy i845), aztán pedig kihajtanám, amíg csak megy (1,8-2,0 GHz illene). Másrészt esetleg 1,5-ös S478-ast, aztán azt húzni? Nemtom, a mostani P4 platformok még olyan kiforratlanok vagy drágák (i850), majd a Northwood meg az i845B, SiS645, VIA P4X266A/333...

Department of Redundancy Department

(#7) karib


karib
addikt

Intelben tán leginkább egy 566-os cDO steppingű Celeront akasztanék 10k alatt, és felhajtanám 1000-1200 közé...

Department of Redundancy Department

(#8) laja


laja
tag

Karib, te álmodozol. 1.3-as P4 2 Ghz-en, 566-os 1200-on... hát ilyet csak vizhűtéssel csinálhatsz.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#9) Parci válasza laja (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1.3-as P4 valóban nem fog 2 gigán menni, de az 566-os cD0-ás Cerka elmehet 1.2 GHz-en, imho az nem olyan vad elképzelés (van is róla két cikkünk :D).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) karib válasza Parci (#9) üzenetére


karib
addikt

Sorry, elfelejtettem, hogy van D0-step P4 is... SL5GC és SL5FW 1,3 GHz S423 C1-step cucc azért az 1,8-at jó eséllyel megütheti, talán többet is...

i845 lapok pedig 140-155 MHz-et kipréselnek magukból, ami 13x mellett 1820-2015 MHz-et jelenthet... (130x13=1690 még egy Acorppal és társaival is jó eséllyel megvan...) Nem olyan rossz azé, főleg, hogy az 1,3-ast már 24e nettó körül fogni lehet.

Persze 9k-ért 566-os cD0 sem piskóta :)

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit TH7-II RAID (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.