Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit siluro titanilum 4200 gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erween


erween
csendes tag

Hali! Remélen tud valaki segíteni.
Alaplapom:fastfame
proci:1ghz celeron tualatain
Szóval windows rendesen működik, de játékban vibrál, majd lefagy a gép.
Próbáltam driver cserét, windowst felraktam(sp2).
Mx440-es karit raktam bele, azzal semmi gond.
VIA chipkészletem van sztem az a gond.
Szerintetek???????

(#2) Esmein válasza erween (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem valószínű a chipset gond. Milyen jellegű az a vibrálás ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) erween válasza Esmein (#2) üzenetére


erween
csendes tag

Hát vibrál a kép, nagyon gyorsan, a betűk eltűnnek aztán visszajönnek, egyszer csak lefagy. Ilyenkor megáll a kép.

(#4) erween válasza Esmein (#2) üzenetére


erween
csendes tag

Egyébként a monitor nem kapcsol ki egyszer sem, nem is halványul el.

(#5) erween válasza Esmein (#2) üzenetére


erween
csendes tag

Szerinted????

(#6) Neck válasza erween (#5) üzenetére


Neck
veterán

Melegszik a kari mint állat szvsz.
Unokatesómnak most halt meg egy ugyanilyen kari emiatt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7) erween válasza Neck (#6) üzenetére


erween
csendes tag

Az a gond hogy haveromank meg ment rendesen, külömben tényleg meleg a kari

(#8) Neck válasza erween (#7) üzenetére


Neck
veterán

Egy darabig bírja a meleget, de aztán kezdi megadni magát.

A Zalman C meg nemmegy rá, pont nem fér fel mert szélesek a lyukak a karin :(

Valami fasza hűtést szerválj rá mindenképp, ha nem ez a baja akkor se árt rá mert előbb utóbb nem fogja vinni.
Kurvára melegszik a kari valamiért, a gyári hűtés meg lóf@sz

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9) somodisoma válasza erween (#7) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem is a meleg a gond! Hutocsere. Minnel hamarabb! Haverodnal lehet, hogy hidegebb volt, jobban szellozik a haza.

A feszultsegeket megnezted? Lehet azert melegszik nallad jobban, mert mondjuk tobb feszkot kap, mint kellene.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#10) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha terheletlenül nem bugzik(értsd win alatt) de terhelve igen, akkor hőgond a legvalószínűbb.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Neck


Neck
veterán

Én amikor vettem a Zalman ZM80-C + OP1 emet a 9600XTre, akkor hozzászoktam a hűs karihoz.

Felmentem unokatesómhoz, neki Siluro Ti4200a van, olyan forró volt a karija, hogy megégette a kezem. Szó szerint. Azonnal kikapcsoltattam a gépet vele, nagyon forró volt az egész, és ment rajta a venti, a siluro hűtésen.
Mondta, őt nem érdekli, amíg megy, megy.
Mondom jól van b*zzeg, te tudod, de mondtam h én ezt kurva sürgősen lecserélném.

Aztán egyik nap hívott, hogy elszaródott a monitora, mert olyan homályos a kép.

Aztán kiderült, nem a monitor a baj, hanem megállt a karin a venti (nem bírta a meleget a venti motorja, b*sztatok már ilyet?Vagy lehet hogy nem ettől, de mindenesetre megállt, és amikor szétszedtem a hűtést, bakelitszaga volt a ventinek >> megégett.)

Elhozta ide, de a Zalman meg nem fért rá. (Ez volt tegnap, mennyit sz0ptam vele... :(( )

Köcsög Abit :D

Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy amíg működött a venti rajta, már akkor életveszélyesen meleg volt.

MOD: most vmi hűtést keresünk rá,mert még nem biztos h meghalt a kari...
BIOSban van kép, Winfos boot közben fagy meg a gép.


[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12) Safranek


Safranek
aktív tag

Az ex-Abit 4200 vga-on ilyen hűtő volt. Mellette tudtam nyugodtan húzni is , mert jól hűtött, persze a házikó is jól szellőzött.

Bővebben: link
Bővebben: link

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#13) Neck válasza Safranek (#12) üzenetére


Neck
veterán

Na igen. Ez fasza. Lehet itthon kapni?
Ha igen hol, és mennyiért? :))

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14) Loha válasza erween (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ha 4X AGP-vel megy a kari akkor szerintem azzal van gond.
Állítsd át BIOS-ban 2X-re. Ha nem akkor lehet driver probléma is, 45.23-as pl egy elég jó driver.

(#15) Neck válasza Loha (#14) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem akkoris melegszik :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16) supercow válasza Neck (#13) üzenetére


supercow
őstag

Pl. az Ázsia Centerben az Aqua-ban van, én is ott vettem, de már nincs rá szükségem. Újonnan bruttó 2500 volt, 2000-ért odaadom, egyszer volt egy Ti4200-on. A ram bordák ragasztója viszont már elhasználódott, azt kellene szerezned hozzá (pl. kétoldalas Zalman)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#17) Safranek válasza Neck (#13) üzenetére


Safranek
aktív tag

Esetleg még itt:
Bővebben: link

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit siluro titanilum 4200 gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.