Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergeli


Gergeli
tag

Sziasztok!

Az említett alaplapba max. milyen proci megy bele?
Jelenleg egy Tbird 1.2-es zörög benne.

Keresek régi processzorokat

(#2) Gergeli


Gergeli
tag

?

Keresek régi processzorokat

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Does ABIT KG7 / KT7A / KT7E mainboard support AMD Athlon XP processors?

Statement: ABIT KG7 / KG7-RAID mainboard is hardware compatible (ready) and can support AMD Athlon XP processor via BIOS update.
ABIT KT7A / KT7A-RAID V1.3 mainboard is hardware compatible (ready) and can support AMD Athlon XP processor via BIOS update.
ABIT KT7 / KT7-RAID / KT7E all version and KT7A/KT7A-RAID V1.0/1.1/1.2 cannot support AMD Athlon XP processor.
1.ABIT has release BIOS for KG7 and KT7A V1.3 to patch the CPU model name. If user did not upgrade to the latest bios, users can also manually set the suitable working frequency for AMD Athlon XP processors in SoftMenu BIOS.
AMD Athlon XP Processors SoftMenu III Setup -> CPU Operating Speed ->User Define
With above setting users can use AMD Athlon XP processors flawlessly. The incorrect CPU information during POST can be fix via BIOS update.
2.As for KT7 and KT7A old version mainboards, which launched earlier than AMD Athlon XP processors, they are not hardware compatible with new CPU.


Az eredeti szöveg itt található:
http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/faq_letter.jsp?pDate=2002%2F01%2F10&pQUESTION=Does+ABIT+KG7+%2F+KT7A+%2F+KT7E+mainboard+support+AMD+Athlon+XP+processors%3F

(#4) Gergeli válasza twollah (#3) üzenetére


Gergeli
tag

Köszi :)

Keresek régi processzorokat

(#5) twollah válasza Gergeli (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Nope.

Tudod www.google.com

Beírod, hogy ABit.

Bejön az Abit oldala.

Ott rákeresel a KT7a-ra.

A keresés után meg áttúrod az FAQ részt.

(#6) Gergeli válasza twollah (#5) üzenetére


Gergeli
tag

Miért van az, hogy valaki újjoncként beregel, kérdez valamit, és kapásból ki kell oktatni. Sajna számomra nem olyan egyértelműek ezek a dolgok, azért próbálok nálamnál a témábban jártasabbaktól tanácsot kérni.
Ahogy elnézem van itt elég agyatlan téma (mit iszol és mennyit, milyen géped van stb) és ott nem nagyon szoljátok le egymást.
:(

Keresek régi processzorokat

(#7) twollah válasza Gergeli (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Tudod az a baj, hogy az újoncok tényleg újoncok.

Igaz van netjük, de az az eszükbe sem ötlik, hogy van a google, és ott lehet keresni.

A kicsit csípős válaszommal ami a google használatára vonatkozik.
Pont a google használatára tanítottalak meg.

(#8) Fecó


Fecó
csendes tag

Próbád ki a 2000+ XP-t (1666Mhz) !

Nekem a KT7E lapban ment az 1800+ XP

(#9) Gergeli válasza Fecó (#8) üzenetére


Gergeli
tag

BIOS-t kellett frissíteni hozzá, vagy manuálisan adtad neki a cuccot?

Keresek régi processzorokat

(#10) twollah válasza Fecó (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

A 2 alaplap kozott nincs kulonbseg?
Mert a tied KT7E az ove meg KT7A!

(#11) Panther válasza twollah (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A KT7E-ből semelyik sem támogatja hivatalosan az XP-ket, de mint látható, abban is működött. Ennél fogva valószínűleg a jobb KT7A-ban is fog. Persze mérget nem vennék rá... Hányas verziójú az alaplapod? (a kérdés a topiknyitóhoz szólt)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Gergeli válasza Panther (#11) üzenetére


Gergeli
tag

Jelenleg melózom, de holnapra megnézem a verziószámot. Csak az kell ami az alaplapra van karmolva, vagy a BIOS verzió is? Esetleg van még valami ami segítheti a kutakodást?

Keresek régi processzorokat

(#13) Rawulf


Rawulf
őstag

Hja! Olvasd el az Abit-nál, hogy mi van pirosbetűvel írva! :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#14) Panther válasza Gergeli (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A legfontosabb a lap verziószáma, a BIOS-é másodlagos. Mondjuk ha nem a legújabb, akkor mindenképp érdemes frissíteni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) twollah válasza Panther (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

A verziószámnak 1.3nak kell lennie azzal szinte 100%, hogy mennek az AmdXP procik.

A BIOSt meg csak akkor frissíteném ha tényleg szükséges.
A tökéletesen működött eddig akkor kár hozzányúlni.

(#16) Gergeli válasza twollah (#15) üzenetére


Gergeli
tag

Abiték oldalán olvasgattam az új BIOS fícsöröket, láttam, hogy az egyik (3R) megoldaná az 5.1-es live problémám is. Ezeket a frissítéseket sorba kell feltenni, vagy mehet kapásból a legújabb? Van valami progi ami megcsinálja ezt, vagy van valami nagy varázslat :) ?

Keresek régi processzorokat

(#17) twollah válasza Gergeli (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha úgy érzed rakd fel a legújabbat.

(#18) twollah válasza Gergeli (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Nézz be ebbe a fórumba:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=22320

Éppen a BIOS frissítésről van szó benne, és írj ide, hogy mire jutottál a BIOS frissítéssel.

(#19) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ha már van ilyen rákérdezek.

A sima KT7-es be bele lehet rakni nem hivatalosan XP procit? Van vkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban??

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#20) Panther válasza twollah (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

1.3-nál nem csak szinte 100%, ott az Abit garantálja, azzal mennie KELL.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) Vikthor válasza twollah (#7) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A segítőkészség is ''újonc'' dolog egyes forumozóknál... ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) Rawulf


Rawulf
őstag

A legújjabbat tedd fel, de mentsd le előtte a régit, egy szűz (format a: /u), zsír floppyra! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23) Gergeli


Gergeli
tag

Hát az XP-re cserét bebuktam, v1.1-es a lapom :(
Mindenkinek THX a segítséget.

Keresek régi processzorokat

(#24) Fecó válasza Gergeli (#9) üzenetére


Fecó
csendes tag

KT7 64 a BIOS, 2001,07,11 dátumú
A 3r BIOS és a 7n jelű nem jó a KT7E-hez!

Simán felismeri az XP Procit a 64-es BIOS!

(#25) Panther válasza Gergeli (#23) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Paff. :( Esetleg megpróbálhatod azt hogy kölcsönkész valakitől egy XP-t, és kipróbálod megeszi-e a lapod. (Van rá esély.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) Panther válasza Panther (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''kölcsönkérsz''

Amúgy a legújabb BIOS-t továbbra is javaslom.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) hobizoli válasza Fecó (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert is nem jo...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Rawulf


Rawulf
őstag

Ez van! :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Még egy +infó. Ha valakinek KT7A v1.3-a van nyugodtan pakolhatja bele a TbredB 266Mhz-es procikat. Én még egy 1700+XP-t járattam szorzóállítással+FSB tuningal 1,8Ghz-en ezzel a lappal.

(#30) twollah válasza Flashcash (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

Milyek az az XPs AMD CPU amit ebbe az alaplapba még bele lehet rakni azzal a tudattal, hogy működni is fog?

(#31) twollah válasza twollah (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

Bocsánat rosszul fogalmaztam.

Melyik az a legnagyobb ...

Így már jobb szerintem.

(#32) Flashcash válasza twollah (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha lenne saját procigyűjteményem akkor meg tudnám mondani. :)
Én a fenti konfigban használtam, így jól üzemelt. A biosban pedig ha jól emlékszem volt egy 2200+ above opció, elvileg a 266Mhz-es procikat kezelnie kéne.

Én egy max. 2200+ TbredB-t tennék bele látatlanban, vagy egy 2400/2600+ procit 1 hét próbaidővel. 2600+al vigyázni kell mert 333-as verzió is van belőle.

(#33) Gergeli válasza Panther (#25) üzenetére


Gergeli
tag

Hét végén teszek 1 próbát, ismerősöktől begyűjtök 1-2 XP-t, aztán meglátom, hogy mire lesz elég a lelkesedés :)

Keresek régi processzorokat

(#34) hobizoli válasza Gergeli (#33) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Amelyik megy azt, vedd is meg, mert ha boltban veszel egy esetleg tok ugyanolyan(nak latszot), az nem tuti, hogy elindul.


hobizoli

több drón kell ;P

(#35) Rawulf válasza hobizoli (#34) üzenetére


Rawulf
őstag

A remény hal meg utoljára!!! :o

"Please state the nature of the medical emergency."

(#36) Lulu válasza Gergeli (#33) üzenetére


Lulu
csendes tag

Nekem is Abit KT7A lapom van az 1.1-es verzió és 1,2 GHz Athlon magosThunderbird megy benne, fel tudom húzni 1,4 GHz-g, de akkor nagyon melegszik és bizonytalanná válik.
Így is BIOS-t kellett flashelnem! A jelenleg működőnél korszerűbb BIOS-t már nem fogadta az 1.1 verziójú KT7A lap!
Nézd meg az alaplap verzió számát a legszélső slot fekete műanyag oldalán fehér cimkére van írva! (Nekem a házba beszerelve már csak tükörrel lehetett elolvasni!)
Ha 1.3-as, vagy magasabb verziószámú, akkor tedd bele a lap típusához való legújabb BIOS-t és menni fog! A fasheléssel vigyázz, mert el elhet tolni és akkor csak a szervíz segít!
Hivatalosan az 1.3-as, már támogatja a Palomino magos XP-t.
Olvastam a neten azt is, hogy voltak olyanok 1.1-el akiknek sikerült a BIOS frissítés! És ment nekik 1,8 GHz-en is! (A legmagasabb amit hallottam 2,1 GHz, de azt nagyon messziről jött ember mondta!) Az Abit website-on a max 2,1+, ami azt jelenti, hogy alacsonyabb frekvencián megy a processzor, de olyan gyors, mint az Intel 2,1 MHz lett volna, ha akkor amikor ez volt lett volna 2,1 GHz-es Pentium!
Én két és fél éve vettem a lapot, azok a szerencsések akiknek 1.3 verzójuk van pedig pár hónappal később!
A próbálgatásnál vigyázz, mert a hűtő fel és leszerelése nagyon kockázatos! Sok foglalat fül, meg processzor sarok bánta már a próbálgatásokat!
Remélem segítettem valamit!
Bye!

(#37) Panther válasza Lulu (#36) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

1.1-esen is lehet biost frissíteni, csak nem az 1.3-ashoz valót kell megpróbálni rátenni, hanem az ''1.0-1.2''-eset.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) Lulu válasza Panther (#37) üzenetére


Lulu
csendes tag

Mint ahogy írtam is: ''Így is BIOS-t kellett flashelnem! ''

(#39) Rawulf válasza Lulu (#38) üzenetére


Rawulf
őstag

Sajnos nekem is alaplapot kellett cserélnem, pedig kt266a volt, csak éppen a support szűnt meg! :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#40) twollah válasza Lulu (#36) üzenetére


twollah
nagyúr

En az alaplapom 2002 elejen vettem meg szoval sok eselyem lehet ra, hogy egy v1.3as alaplapom van.

(#41) twollah válasza twollah (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

A alaplap verzio szamat nem tudom megnezni, mert meg tukorrel sem tudok benyulni a megfelelo helyre, igy csak a talalgatas marad, hogy milyen alaplapom van.

(#42) Rawulf válasza twollah (#41) üzenetére


Rawulf
őstag

A házak felénél a Slot-okból (Értsd : AGP, PCI, ISA, AMR) kiveszed a kártyákat, akkor az egész alaplap lemeze (amire az alaplap van csavarozva) kibillenthető...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#43) HiperG válasza Rawulf (#42) üzenetére


HiperG
addikt

Te mégis mi a f*sznak írsz be mindenhova, amikor a szerző a kérdésre rég megoldást talált?

(#44) twollah válasza Rawulf (#42) üzenetére


twollah
nagyúr

Amennyire ismerem magam kepes vagyok, es kinyirom a gepem a szereles kozben, igy ennek fenyeben inkabb nem szedem szet a gepem.

(#45) twollah válasza HiperG (#43) üzenetére


twollah
nagyúr

OFF

Te meg miert karomkodsz, es bantod azt aki segiteni szeretne a masiknak?

ON

(#46) HiperG válasza twollah (#45) üzenetére


HiperG
addikt

Mert ez nem segítség, iézek a top beszólásaiból párat:

(#72) Rawulf válasza hobizoli (#71) üzenetére Válasz | Email | 2003-09-05 06:53:00

Rawulf
(tag) Én mindig bekapcsolom a tompítottat! Statisztika, hogy a tompított fény városon belül is növeli a biztonságot!


(#31) Rawulf Válasz | Email | 2003-09-05 06:45:19

Rawulf
(tag) IRC rulz!

(#35) Rawulf válasza hobizoli (#34) üzenetére Válasz | Email | 2003-09-04 14:44:12

Rawulf
(tag) ;]
ON

(#47) Rawulf válasza HiperG (#43) üzenetére


Rawulf
őstag

Twollah, köszönöm!

HyperG kérlek gyere fel ICQ-ra és olvasd el a Sulinet-es alaplap topic végét!!!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#48) HiperG válasza Rawulf (#47) üzenetére


HiperG
addikt

Jó énis képes vagyok arra hogy beszólok ilyesmi beszólást mindenhova ''Aha, az jó'' ''velem is előfordult'' ''nekem is bevan kapcsolva'' ''good boy'' ''irc rulz''

Nagyon komoly beszólások és nagyon átlátszó hogy csak a hozzászólásaidat akarod növelni...

(#49) HiperG válasza Rawulf (#47) üzenetére


HiperG
addikt

Jó nemérdekel attól még nem kéne szét****ni a fórumot, meg az én idegeimet...

(#50) Rawulf válasza HiperG (#48) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha ráérek prohardver fórumokat olvasgatni, azzal mi gondod van? A személyes chat takar némi OFF-ot is, kár számon kérned rajtam... Na mindegy, mennem kell Balassagyarmatra, csak ezt a géptermet kell beletuszkolni a KIA Pregio-ba, úgyhogy amíg a raktárban vagyok, kérlek gyere fel icq-ra, hogy ne itt beszéljük ezt meg..

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.