Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MM


MM
őstag

Sziasztok!
KG7-el csak nagyon régi kártyákat láttam itt, úgyhogy bátorkodtam egy új topicot nyitni.
Kicsit tanácstalan lettem, aki tud pls okosítson!

A gond az hogy az eddigi KG7 + 7500 Radeon páros helyett bekerült egy 9500-as kártya, és driver csere után a win kékhalállal elszállt. Visszacsere után ment jól a 7500-el.

Friss windóznál pedig install közben meghal a telepítés, de még a ''DOS''-os képernyőnél. (persze WinXP SP1-nél nincs ilyen, szóval az elején)
Legújabb BIOS is fent van a lapon.
De ez még semmi, mert friss vindóz install már a 7500-össel sem megy.
A probléma nem nálam áll fent, hanem egy vidéki ismerősömnél, akinél nincs net, és este hívom, tudok-e segíteni.

Amit kipróbált:
AGP 2x/4x
Fastwrite OFF
ESCD Enabled/Disabled

Régebben 7000-es Radeon kártyával nekem is volt ilyen gondom, egyszerűen lehalt a win, és csak másik kártyával installálás, utána csere segített. Ez több ugyanolyan 7000-el, és többféle gépben így volt, szóval sztem ez valami WinXP driver gond lehet (a beépített Ati). Van esetleg vmi mód ennek a kihagyására? A telepítés elején még csökkentett mód sincs sajna...

A másik pedig, 300-as Acorp táp, de a mindig ugyantt lehalás nem tűnik gyenge táp szindrómának.

Mit lehetne esetleg még tenni?

(#2) Ra3 válasza MM (#1) üzenetére


Ra3
őstag

hülyeséget irtam...szerkesztettem...

próbáld egy nagyobb kölcsöntáppal...

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3) mr_ricsi válasza MM (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kár, hogy csak most kérdezitek!
Amikor még volt XP, csak a 7500-as driverét kellett volna uninstallálni, majd kártyacsere.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) mr_ricsi válasza MM (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''sztem ez valami WinXP driver gond lehet (a beépített Ati).''
Én 8500-9600 között többféle kártyával is telepítettem már XP-t, és eddig nem volt ilyen problémám. Szvsz inkább az AMD északihíd tehet róla.

Nem tud a haverod egy 2D-d kártyát beletenni a telepítés idejére?

Egyébként a telepítés elején az XP-nek be lehet adni külső drivereket is, ha egy floppyra ráfér az AMD AGPdrivere, akkor ezt is meg lehetne próbálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) MM válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


MM
őstag

Köszi Ricsi, ezt fogom majd ajánlani.

A ''régi'' vinben megvolt az eltávolítás csere előtt, ott rendszeres kékhalál lett az eredmény, ezért kellett a friss win.
De a vicces az, hogy már a 7500-össel sem sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.