Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) KrúZ


KrúZ
csendes tag

Köszönöm minden kedves hozzámszólónak a meglátásait, néhol kritikáit,ami mindenbizonnyal jogos, nemtagadom, és valóban, lehet hogy egy kicsit összevisszán,érthetetlenül fogalmazódott meg bennem a téma..

és valóban kimaradt,hogy mennyi pénzt szánnék minderre.
Szeretném a gépet mind hardveresen,mind szoftveresen naprakésznek tudni, deeeee hátigen, sajnos az egészre ,ezért ''csak'' alaplap,ház,proci férne bele a keretbe...ezekre összesen káááábéééééé 130E Pénzt tudnék ferdíteni maximum.

És én olvasgattam cikkeket,híreket, de ugye néhánynapja ''fedeztem fel'' -sajnos- ezt az oldalt,így még nem volt elég időm , hogy alaposan körülnézzek hardver ügyben...meg fogom nézni az általatok ajánlott netsajtóanyagot az adott hardverekről.

A Chieftec ház terén egyetértek ,de nem jó/megfelelő az a pl. 360 W-os Chieftec táp ami adott gyárilag benne leledzik a házban? Én nem szeretném tuningolni a gép semelyik alkotóelemét, a gépben lenne egy pl. ASUS P4C800(esetleg Deluxe) alaplap vagy Abit IC7(MAX3 vagy -G?, mert olvastam IC7-G-ről is, de nem tudom hogy azmost jobb-e mint a MAX3?!?:F +: Az IC7-sorozat alaplapjai kezelik az 500Mhz v. nagyobb órajelű memóriákat?),mivel szűkös a keret lenne 1GB SAMSUNG(vagy hasonló kategóriás) 400Mhz-s DDR, kettő vagy három HDD(S-ATA-s -és errőljut eszembe hogy állítólag jön a S-ATAII éshogy ez kompatibilis lesz(?) a ''sima'' S-ATA -val?-vagy hülyeséget kérdezek? vagy errőlis van cikk:))
akkormééééég egy P4 2,8 (800FSB 512KB L2 H-T)-as proci-gyári hűtéssel-, egyelőre makszimum egy Radeon9600XT(mindenképpen ATI-párti vagyok!), és egy SB Live!(5.1) hangkártya-mivel ezt a hangrendszert sem tudom kihasználni(max. 5.1-es fejhallgatóval),mivel olyan helyen lakok, ami nemigazán alkalmas sok-(realtív)csatornás hangrendszerek teljesítményének teljes kihasználásához-SAJNOS:( pedig énis deszeretnééééééééééééém...
És ha tehetném énis mint sokan megtehetik összevásárolgatnék valami csillivilli hiperszuper gépet sokszázezerért vagy milla felett is akár...dehát ..namindegy.

És hogy mireiskéne: ugyínúgy mint sokaknak a legújabb ,legprofibb játékokkal szeretnék nyomulnirajta, természetesen teljeskörű multimédia alkalmazás, net, satöbbi...(az ''önsajnáltatás'' itta végefelé azértvolt ugye mert énisszeretnékvalami jókis konfigot összepakolni dee a fentebb említett okok miatt nemtehetem -jelneg- tehát bizonyos keretek közé kell szorítanom az elképzelésemet,amit az újtéma indulásakor megpróbáltam levezetni-igencsak amatőr módon...)

Még valami:)) ésezmár nem alaplap és bandája hóóógy ha vennék +/- -os DVD írót
akkor vagy az LG vagy a Pioneer jöhetne szóba (inkább a Pio-hoz húz a szívem...)
Szerintetek melyik legyen?(állítólag nemsokára jönnek ki az újabb írók 12X-es (LG) és 16X-os(Pio) írási képességekkel.

És mára az utolsó: Láttam,-még jó,milenne ha nemlátnám:)-hogy a több Abit alaplap ajánlatot ''kaptam'',..a kérdés a következő volna: Az IC7 MAX3 és az IC7-G lapok, azok az IC7-re épülnek, szal a lényegük megegyezik a
''sima''IC7essel?és kijavítommagam, mégsem high-end lap kéne , csak az alapja legyen nagyonjó(chipkészlet meg nemtommég mi) ,milyen lényeges finkciókat támogat a MAX3 és a -G ,amit az ''alap'' IC7 nem?
És miért nem ASUS? Az Abit tudja ugyanazt legalább olyan jól, mint az ASUS teszi?

Ja és aztisköszihogy nemutáltatokmégki ...edddig...remélem..

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.