Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-05 17:04:55

LOGOUT.hu

Ez a topik beleolvad a Tudományos Pandémia Klubba!
Köszönünk minden hozzászólást és érdeklődést !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Kékes525 válasza koncsik (#2600) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a vírus szám jelentősen lecsökken a vakcinák és az esetleges hatékony gyógyszerek miatt, akkor a vírus evolúciója nagy valószínűséggel az enyhe lefolyású betegség kiváltása felé terelődik. Így tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel tovább tudna szaporodni, mert azok az emberek valószínűleg, hogy nem mennének orvoshoz. Az pedig szinte kizárt, hogy mindenki beoltatná magát, mint annak idején a fekete himlő esetében gyakorlatilag megvolt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2602) Rive válasza koncsik (#2600) üzenetére


Rive
veterán

"Éhenhal" a vírus 10-20 év múlva?

Alig egy éve van forgalomban, hosszú távú viselkedése dolgában biztosat mondani nem lehet.
Egy lehetséges kimenetel, hogy hosszú távon (ahogy elfogynak az inkompatibilisek és mindenki megkapja gyerekkorban) 'megfázás' lesz belőle. Ez mondjuk nem annyira 'éhenhalás', meg most annyira nem is releváns.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2603) koncsik válasza Rive (#2602) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

és kékes525 is :R
Persze, igazad van, ahogy írtam, nagyon teoretikus, most végképp nem releváns, de remélem, hogy legeslegkésőbb jövőre ilyenkor, ezzel kell majd "csak" foglalkoznunk már :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2604) syberia válasza -FreaK- (#2599) üzenetére


syberia
veterán

Már tünetek megjelenése előtt is nagyon magasra ugrik a fertőzőképesség, pont ez adja a koronavírus terjedési potenciáját: már akkor a következő alanyban van, amikor a feladó még el sem tüsszentette magát.
A COVID-19 replikációs sebessége duplája a mezei influenzáénak, ez (is) nagy gond vele.

(#2601) Kékes525: A háziállatokban való esetleges mutáció lehetőségét viszont valós veszélyként tartják számon a szakik. Ha egy új verzió indulna útjára, akkor az az addig kifejlesztett vakcinák hatástalanná válhatnának.
Szerintem sokkal nagyobb figyelmet kéne fordítani hatékony gyógyszeres terápiák fejlesztésére, a vakcinák mellett is van létjogosultságuk szvsz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#2606) Kékes525 válasza syberia (#2604) üzenetére


Kékes525
félisten

Az RNS vakcinák technikájával már elég gyorsan lehet, mintegy 3-4 hónap alatt, új vakcinát csinálni az új mutációkhoz és az esetleg más kórokozókhoz is.
A gyógyszer kifejlesztésére is igaz lehet, hogy az új mutációval már nem biztos, hogy hat, ha a gyógyszer támadáspontja mutálódik. Ha a gazdasejtet vesszük célba akkor a mellékhatás is nagyobb lehet. Ezért nagyobb, gyorsabb ütemmel kell ezeket is fejleszteni.
Az biztos, hogy az állatokat, vadon és a háziállatokat egyaránt, jobban kell figyelni, hogy idejében elkaphassuk az új kórokozókat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2608) zsocy válasza Kékes525 (#2606) üzenetére


zsocy
őstag

Én bízom a tudományban, amikor kell akkor azért mindig elő tudnak jönni valamivel, és a fejlődés is nagyon gyors. pl ez az mRNS technika pár éve még nem létezett. De ugyanígy a technológiai fejlődés is segíthet, 20-30 éve hol tartottak a mobilok, vagy a processzorok számítási teljesítménye mekkora volt, ma meg már mindenki egy komoly computert hord a zsebében. Senki el sem tudja képzelni mi lesz itt újabb 20 év múlva. Korona és egyéb vírusok mindig lesznek, újak mutálódnak, de lehet az akkori AI technológia egyből felismeri az új járványt még a kezdeténél. Bár a föld már most is túlzsúfolt, igazából ezek a járványok is emiatt keletkeznek és terjednek el gyorsan. Amíg ezzel nem csinálunk valamit mindig lesz új veszély.

(#2609) koncsik válasza zsocy (#2608) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K +1 (reméljük nem lesznek ennyire huncutak, mint a C-19)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2610) Kékes525 válasza zsocy (#2608) üzenetére


Kékes525
félisten

: N "pl ez az mRNS technika pár éve még nem létezett."

[A UPenn végül 2005-ben szabadalmaztatta Karikó és Weismann módszerét, a két kutató céget alapított, és először 100 ezer dollárt, majd 2007-ben egymillió dollárt kapott a további munkákra.]

A módszer régi, csak eredetileg másra szánták. Például a rák gyógyászatában.

"ha az mRNS technológia beválik, aligha lehet kérdéses, hogy a Karikó-Weismann páros neve felkerül a Nobel-díjra jelöltek listájára is."

Nagyon úgy tűnik, hogy beválik!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2611) Aryes válasza Kékes525 (#2610) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez alkalmas lehet a HIV ellen is?

(#2612) Kékes525 válasza Aryes (#2611) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, mert nagyon gyorsan tudnak majd vele hatékony vakcinát készíteni a HIV gyors mutációival szemben. Eddig azért nem volt hatékony HIV elleni vakcina, mert mire elkészült, addigra már lényegesen változott a HIV felszíni antigénjei.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2613) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nem stimmelnek az operatív törzs adatai?
( szerintem nem veszik figyelembe a remdesivir és a faviripavir elérhetőségét, talán mégis érnek valamit - vagy titokban adnak ivermectine-t is ;) )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2614) #30786816 válasza koncsik (#2613) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ezt jottem linkelni, es pont azt akartam megjegyezni, hogy talan-talan van koze ennek a favirpiavir szallitmanyhoz (tobb van, ezert korabban lezdik adni, amikor meg haszna is van), meg a par napja linkelt ivermektines protokollhoz. Nem latom, hogy 100 vs 150 halottnak lenne barmi politikai haszna.

(#2616) Kékes525 válasza koncsik (#2613) üzenetére


Kékes525
félisten

+ # 2614 AlStokes

Én ezt kizártnak tartom, mert ez azt jelentené, hogy a nemzetközi tapasztalatokkal ellentétben a közepes és súlyos esetekben is jelentős hatása van az antivirális szereknek, hiszen csak ezek jutnak hozzá. Patikai forgalomban egyikőjük sincs, vényre sem kaphatók. A valóság az, hogy nincs jelentős hatásuk a középsúlyos és súlyos betegekre, viszont az adatok azt mutatják, hogy fokozatosan több betegszám mellett is javulnak a halálozási adatok. Mitől?
Másrészt a napi fertőzési szám sem növekszik úgy, hogy a pozitív tesztek aránya sem kiugró a 11.-e előtti adatokhoz képest. Ez azt mutatja, hogy az esetszám növekedés is stagnál. Mitől? Semmi magyarázat nincs erre, csak egy.

Mindenre egy magyarázat van. Hogy mi az, azt mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2617) koncsik válasza Kékes525 (#2616) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azért én reménykedem, hogy az eddigi tapasztalatok alapján igyekeznek elkezdeni a virális szakaszban mindkettőt, a gyulladásosnak sajnos valóban az elején remélhetős némi haszon a remdesivirtől.
(A HIV-nek most nem néztem utána, de ott 0-ra tudják levinni a vírusszámot antivirális szerekkel, ha jól tudom - gondolom ezért nem is volt érdemes (sajnos?) a vakcinával foglalkozni.)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2618) Kékes525 válasza koncsik (#2617) üzenetére


Kékes525
félisten

" én reménykedem, hogy az eddigi tapasztalatok alapján igyekeznek elkezdeni a virális szakaszban mindkettőt, "

Hogyan? Ahhoz patikákban is forgalmazniuk kellene, hogy a családorvosok felírhassák a frissen koronavírusos betegeknek. Azonban a patikák egyiket sem forgalmazzák. Lehet, hogy a jövőben lesz, de mikor? Ez itt a kérdés.

"HIV"

A gyógyszereket mindig szedni kell és a mellékhatásuk sokkal nagyobb, mint a vakcinának, ezért vakcinával is próbálkoztak, de a HIV nagyon gyorsan mutálódik, ezért nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2619) koncsik válasza Kékes525 (#2618) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Virális szakban nem kerülnek betegek kórházba?
Mondjuk kíváncsi is vagyok, hogy a favi-t hogyan kapják meg a betegek majd forgalombahozatali engedély nélkül? Csak a kórházi vizsgálóhelyeken?
Bár a nemrégen megjelent vészhelyzeti engedélyezés révén ez megoldható lesz.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2620) Kékes525 válasza koncsik (#2619) üzenetére


Kékes525
félisten

"Virális szakban nem kerülnek betegek kórházba?"

Ilyenkor legtöbbször a tünetek nem indokolják a kórházba kerülést. Jó, ha a gyulladásos szakaszban kórházba kerül. A gyakorlat az, hogy akkor amikor már érezhető oxigénhiánya van. Én is csak ekkor mennék be a kórházba, persze elméletileg már előbb indokolt, mert a szerveket már károsíthatja az oxigén hiány és nem mindig érezhető.

Jelen pillanatban egyik virális szernek sincs forgalomba hozatali engedélye, ideglenes kivételt kapnak ez alól a covid központok, ahol a betegeket gyógyítják.

Rogán a múlt héten jelentet be 1 millió doboz favipiravirt, ami szerintem elegendő lenne patikai forgalmazásra is. Meglátjuk, lesz e, ha egyáltalán igaz az 1 milliós szám. Járvány kezelés szempontjából nagyon fontos lenne, mert csökkenthetné a kórházakra nehezedő nyomást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2622) Đusty válasza Kékes525 (#2620) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem ez kevésnek tűnik, le tudnád írni hány darab kell egy embernek, mennyi idő alatt? Nyilván elég egyénfüggő nem is pontosan csak nagyságrendileg 5-10-25?

(#2623) Kékes525 válasza Đusty (#2622) üzenetére


Kékes525
félisten

Kevés, de indulásnak ez már megteszi. Szerintem egy "átlag fertőzöttnek" 1 doboz elég.

---------------

Jó hír: [How long might immunity to the coronavirus last? Years, maybe even decades, according to a new study — the most hopeful answer yet to a question that has shadowed plans for widespread vaccination.], [Immunological memory to SARS-CoV-2 assessed for greater than six months after infection]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2624) kw3v865 válasza Kékes525 (#2623) üzenetére


kw3v865
senior tag

Fontos megemlíteni, hogy sajnos ez se peer-reviewed cikk, tehát igen erősen fenntartásokkal kell kezelni. Hogy csak egyet említsek: a múltkori olasz cikk is, amely szerint már tavaly nyáron jelen volt Olaszországban a Covid. Aztán kiderült, hogy nagyon gyenge a cikk, sazkmailag erősen kifogásolható módszerekkel...
Nem azt mondom, hogy ez a belinkelt cikk is ilyen, de én már egyre kevésbé bízom az ilyen preprint munkákban.

(#2625) Kékes525 válasza kw3v865 (#2624) üzenetére


Kékes525
félisten

Az, de az irodalmi hivatkozásai nem. Azok pedig nagyon alátámasztják. Másrészt a szerzők jó nevűek, ismertek. Utána lehet nézni, ott a klikk lehetősége.

Azzal pedig ne keverjük, hogy "volt Olaszországban a Covid" cikkel, mert ez egészen más kategória.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2627) Rive válasza Kékes525 (#2623) üzenetére


Rive
veterán

Annak a több éves 'immunitásnak' az ígéretével óvatosan. A leírtak alapján nem a vakcináktól megszokott fajta immunitásról van szó (ezért aztán a klf. vakcinák hatásáról nem tudnak mondani semmit előre) és igazából az 'immunitás' szó használata is megkérdőjelezhető.

A vázolt jellegű 'immunitás' például nem igazán jelent semmit 'nyájimmunitás' kontextusban, tehát ez így pl. nem lesz elég a járvány visszafogásához/kiirtásához, a még nem 'átesettek' védelméhez..
Ez így inkább arról szól, hogy megfázás lesz belőle. Ez is eredmény, hiszen rendszeres (enyhe) újrázással kordában tartható a legveszélyesebb része a dolognak... De ugyanakkor ez mégse ugyanolyan, mint ahogy a (fekete)himlő eltűnt, például.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2628) syberia válasza Rive (#2627) üzenetére


syberia
veterán

A fél éves védettségről szóló írásokat viszont szerintem is elfelejthetjük, nem is tud az emberiség olyan világjárványról, aminél az immunrendszer ennyire feledékeny lenne.
A spanyolnátha esetében életre szóló immunitásról találtak bizonyítékot.

https://howbad.info/

(#2629) Rive válasza syberia (#2628) üzenetére


Rive
veterán

Az összes 'megfázás' ilyen (fél éves, de legalábbis: határozatlan, gyorsan múló majdnem-immunitás).
Amiről nincs tapasztaltunk, az egy 'novel megfázás'.

Ezen a ponton egyszerűen se pro, se kontra nincs döntő info: addig, amíg nem csinálnak rendszeres PCR-t egy reprezentatív 'átesett' mintán, addig nincs más, csak a rendelkezésre álló párhuzamok és találgatás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2630) kw3v865 válasza Kékes525 (#2625) üzenetére


kw3v865
senior tag

Laikus vagyok a témában, senkit nem ismerek a szakmában, így nem tudom megítelni ki milyen nevűnek számít.

Szerinted akkor meg merjem hívni a szeptemberben koronán átesett (enyhe tünetekkel) rokonaimat (egy család) karácsonykor? Bízhatok az immunitásukban?

70%-os hatásosságúnak bizonyult az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinája. Szerintem ez is jó eredmény, főleg azért, mert ezt nem kell lefagyasztva tárolni. Érdekes módon az egyik adagolási móddal 63%, a másikkal már 90% lett az eredmény.
https://www.bbc.com/news/health-55040635

(#2632) Kékes525 válasza kw3v865 (#2630) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen tanácsot nem tudok adni, mivel nem tudom megítélni innen, hogy ténylegesen átestek volna rajta, nem tudom, hogy milyen immunválasz alakult ki náluk, nem ismerem a kórtörténetüket sem. Távolról, vizsgálatok nélkül, senki nem tud tanácsot adni ilyen kérdésekben. Javaslom, hogy még ez a karácsonyt csak interneten keresztül legyen csak. Jövőre már minden valószínűség szerint változni fog a helyzet.

"Érdekes módon az egyik adagolási móddal"

Ez minden gyógyszerre igaz, ez a dózis-hatás összefüggése. Ők a vakcinájuk dózisánál másra fektették a hangsúlyt, vagy ténylegesen így okoz csak kisebb mellékhatást. Ennek eldöntéséghez látni kellene a teljes jegyzőkönyvet. Sőt ha összeakarom hasonlítani más vakcinákkal, akkor azok részletes jegyzőkönyvét is ismerni kellene.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2633) #86564352


#86564352
törölt tag

Koronavírus-járvány: számok és trendek - 444

A magyar kormányzati járványügyi adatszolgáltatás az egész EU-ban a legszegényesebb. A központi honlapon a kevés adatot is úgy közlik, hogy az ne legyen áttekinthető, semmiféle átfogó képet nem adnak a helyzetről.
Mi is arra kényszerülünk, hogy külön táblázatokon vezessük a naponta felvillantott, majd eltüntetett számokat. Ezekből ugyanakkor - ha már a kormányzat nem hajlandó erre - igyekszünk a folyamatokat és az aktuális helyzetet bemutató grafikonokat készíteni magunknak és az olvasóinknak is.

(hát igen, nem sikerült tavasz óta a laboratórium Ausztria korona honlapját lemásolni)

(#2634) G.Zs. válasza kw3v865 (#2630) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amit meg hozza kell tenni hogy az Oxfordi vakcina egy nagysagrenddel lesz olcsobb mint a mult heten kozolt Pfizer es Moderna fele. Plusz elvileg konnyen gyarthato, siman hutoben tarolhato es gyorsan eljuttathato szinte barhova.
Valoszinuleg ez lesz a tomegek vakcinaja a fejlodo orszagokban.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#2635) syberia


syberia
veterán

(#2636) Kékes525


Kékes525
félisten

[Vakcina hírek - bejelentések magas hatékonyságú vakcinákról -
Ázsiába Szakadtam]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2637) kw3v865 válasza Kékes525 (#2636) üzenetére


kw3v865
senior tag

Gyakorlatilag semmi újat nem mondott a témában, kicsit csalódás, de vannak hasznos videói is ennek az embernek. Aki követi ezt a topikot és megnézi a linkelt tartalmakat, már ezeket az infókat tudja. Persze a "Billgécc"-ezés nem maradhatott ki a végéről. Nagyon fontos ám, hogy ki finanszírozza a céget. Ja, nem.

Élő szakmai jellegű beszélgetés Dr. Jakab Ferenccel vakcina-témában. Csütörtök 18:00: Amit a COVID-19 vakcinákról tudni érdemes | Facebook
Lehet kérdezni is tőle, élőben.

(#2638) kuk@c


kuk@c
tag

Egy kis háziorvosi körkép egy kisebb városból:

- lázas beteg, gyengének érzi magát, fáj mindene: NEM kell teszt
- köhögéssel, hőemelkedéssel: határozottan kijelenti a háziorvos hogy NEM kell teszt
- tanár, tünetei vannak, háziorvos nem küldi tesztre, dolgozik tovább, majd kötelező teszt pozitív lesz (most kezdték tesztelni Őket)

Kérdezem én... Hány embert engedhetett ez a derék házidoki teszt nélkül szaladgálni, akik tovább és tovább adhatták?
Én mennyi ilyen házidoki van az országban?

Nekem köhögésem volt és már csak ezért is csináltatott az orvosom tesztet, ami pozitív lett...
Ezért nem értem az olyan dokik hozzáállását, akik nem küldik tesztelni a tünetekkel rendelkezőket...

Homokba kell dugni a fejeket, nem foglalkozni ezzel, aztán itt tartunk ahol tartunk...

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#2639) Nagymelák válasza kuk@c (#2638) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Sok ilyen van, az én orvosom a panaszaim közlése után csak annyit mond, ilyen tünetek nincsennek, és csak a táppénzre hajtok. Régebben adott pulzuscsökkentőt, rosszul lettem tőle, elmentem hozzá, és annyit mondott ilyen nem lehet mert ő is ezt szedi.
Nem is tudom mi lenne ha benyalnám a koronavírust, tőle gondolom meg is dögölhetnék.

(#2640) daneel_hu válasza kuk@c (#2638) üzenetére


daneel_hu
addikt

A háziorvosommal beszélgettem a betegségről, majd a szomszéd fül-orr-gégésszel. (ő mondjuk nem háziorvos)

Ebben a két topikban sokkal többet megtudhatsz a betegségről mint tőlük. (sajnos) :(
Ez BUDAPEST, Buda egyik kellemes része a XI-ben.

(#2641) Aryes válasza Nagymelák (#2639) üzenetére


Aryes
nagyúr

A miénk is ugyanez... Van egyáltalán háziorvos, aki végzi is a dolgát?
Néha komolyan azt érzem, hogy simán el tudnám látni a feladatát:
- Felír egy gyógyszert, de el sem gondolkodik rajta, hogy mit, csak megnézi a gépben, mit írt fel utoljára torokfájásra, meg megnézi a listát, hogy most melyik gyártó melyik gyógyszerét kell ajánlani (éppen kitől kapta a kenőpénzt).
- Ha valakinek más baja van, beutalót ír (ehhez szintén elég egy címlista).

[ Szerkesztve ]

(#2642) Nagymelák válasza Aryes (#2641) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nem tudom az enyém olyan 70+ körül lehet, de szerintem csak a pénzért van ott vagy azért mert van fűtés.

(#2643) #30786816 válasza kuk@c (#2638) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ilyen felénk is volt, de még durvább is. 50-es nő, láz, köhögés, közepes tünetek, teszt nem kell. Ez ment két hétig, majd egyik reggel nem ébredt fel. Most várnak a boncolásra.

(#2644) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kérlek titeket, térjünk vissza a topik fősodrásába. Nagyon köszönöm :R :R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2645) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Az állam átvette a Richter teljes remdesivir készletét (klinikai vizsgálat felfüggesztve, compassionate use indul)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2646) kw3v865


kw3v865
senior tag

Dr. Kemenesi Gábor a vektor vakcinákról: https://prezi.com/v/0cu5s4tqmcwz/vakcina-okosito-vektor-vakcinak/

(#2647) Kékes525


Kékes525
félisten

[Marik COVID-19 Protocol - Marik-Covid-Protocol-Summary.pdf]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2648) #22743424


#22743424
törölt tag

Egy orosz cikk egy amerikai vírulógussal a vakcináknak kapcsolatban. Érdemes elolvasni szerintem! [link] :)

(#2649) OPiiPO válasza #22743424 (#2648) üzenetére


OPiiPO
addikt

régen láttam már ilyen szép cirill betűket :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2650) Kékes525


Kékes525
félisten

[Féreghajtóval a koronavírus ellen?]

"Tapasztalatok szerint az Ivermectin kiválóan használható az új típusú koronavírus megelőzésére és rendkívül hatékony a COVID-19 bármely szakaszának kezelésében. Dr. Merényi Attilával, a Budapest-Covid-Protokoll összeállítójával beszélgettünk."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.