Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Magyarországon csak a szokásos szánalom halmaz volt. azokon a cuccokon volt értékelhető (10%) akció, amit egyébként sem vesz meg nagyjából a kutya sem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt nem értem, hogyha az a xx@&xx amerikai túliskolázott emberke, tudja, hogy nem fogja tudni kifizetni a hitelkártya tartozását és egyéb hiteleit, akkor miért vásárol mégis ész nélkül, sok esetben, amúgy totál fölösleges dolgot, amit használ 2-3 hétig és aztán a fiókban végzi....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) jbcs válasza anulu (#1) üzenetére


jbcs
tag

Volt azért egy-két jó akció, nekem szerencsém volt, sikerült behúzni jó áron (15 eFt.-os kedvezménnyel) egy elektromos főzőlapot.

(#4) clon válasza tibaimp (#2) üzenetére


clon
aktív tag

Igazad van DE én megnézném a másik oldalt is HA a bank látja a háttered miért ad vagy miért annyit ad kölcsönt/hitelkártyát stb...

(#5) mepet válasza anulu (#1) üzenetére


mepet
addikt

Az reddit es a youtube alapjan az USA-ban is alig voltak akciok, vasarlok meg megennyire sem. A cikk az ellenkezojet allitja.

(#6) mepet válasza tibaimp (#2) üzenetére


mepet
addikt

Megneztem a Klarnat, mukodik magyarorszagon is. https://www.klarna.hu/
Ha jol ertem, esetleg arra is hasznalhato, ha eppen nagyon szar a Forint arfolyam es ugy sejted, hogy a kovetkezo honapokban jobb lesz, akkor klarnaval vasarolsz euroban.

Mert arra biztosan hatalmas butasag hasznalni, amire kitalaltak. Ha nincs penzed valamire, azt ne vedd meg! Kulonben majd fizetheted a tartozasod, a kesedelmi kamatokat, a behajto koltsegeit, hazudozhatsz a behajtoknak a telefonban, bujkalhatsz a behajtok elol, dugdoshatod es menekitheted a megmaradt vagyonod eloluk, mehetsz feketen dolgozni, hogy ne vonjanak a fizudbol, majd vegul vagy elviszi a bank az autodat, hazadat, mindened, vagy majd az orokoseidtol veszik el, mikor megoroklik a tartozasaid is... Majdnem mindig ez a vege a hitelfelvetelnek, ismerek tobb behajtot, szamtalan szornyuseges esetrol hallottam.

A meggondolatlan hitelfelvetelt en ugyanolyan karos szokasnak tartom, mint a csaladon beluli eroszakot, vagy az alkoholizmust. Ugyanugy legalabb 2 generacio eletet teszi tonkre.

Mikor laptopokat arultam, hanyszor lattam en is, ahogy a nyugdijas nagyi veszi hitelre a laptopot a gyereknek... Miert kell ezt? Honnan ez a csorosag? Nem dolgoznak se a szulok, se a gyerek suli mellett? (Nyilvan vannak esetek, mikor nem errol van szo, de tobbszor osszeallt a kep, hogy igenis, pontosan ez folyik a szemem elott.) Inkabb elkuldik a nagyit, hogy vegyen fel hitelt a nyugdijara. Undorito egy viselkedes. Es a gyerek is ezt latja, ez aztan a neveles...

(#7) tibaimp válasza clon (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

clon: Egyszerű, azért ad, mert tudják, hogy be fogják hajtani, ha máshogy nem, elveszik az ingóságot, ingatlant...A bankot, meg a mocsok jól megfizetett bankárokat, ez totál nem érdekli.

mepet: Kb. így van, ahogy írod!
Én még a szerencsejáték szenvedélyt tenném a listádhoz... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) GhanBuri Ghan válasza anulu (#1) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Akciózni ott szoktak, ahol az növelni fogja a bevételeket, nem pedig csökkenteni.
Például az USA-ban a gazdagabb helyeken ingyen után lehet tölteni az italokat a gyorséttermekben, mivel annak a költsége alacsony, viszont sok vendéget be tud vonzani.
Csóróbb helyeken nincs ilyen, mert tipikusan visszaélnek vele, öten vesznek egy italt, és folyamatosan rátöltenek.
A nagy akciózások is tipikusan a szezon előtti régi készlet kisöpréséről szóltak, amiket nevetséges áron meg lehetett venni, még így is megérte a kereskedőnek/gyártónak, hogy kaptak érte valamennyit, nem kellett raktározni vagy bezúzatni - és aki az aktuális termékeket akarta megvenni, annak ez eleve nem kellett.

#5 mepet tudnál erre adni pár linket?

(#10) mepet


mepet
addikt

"Az infláció miatt bizonytalan vásárlókat átküldési értesítésekkel, SMS-ekkel, streamingbe ágyazott hirdetésekkel győzködik, elemzők szerint sikerrel."
Mi az az atkuldesi ertesites?

(#11) GhanBuri Ghan válasza mepet (#9) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm! Bevallom, csak a redditen kerestem, ott nem találtam meg. Tanulságosak ezek a videók.
Gondolom, az okok megint sokrétűek: sokkal többen vásárolnak neten, a bolti vásárlás szerepe évek óta esik vissza, így a Hálaadás utáni Black Friday bevásárlás sem egy olyan "családi program", mint ami még pár éve is volt. Másrészt persze ott van az amerikai gazdasági helyzet miatti kivárás és az elbocsájtásoktól való félelem, ami miatt többen vészüzemmódra kapcsoltak.

(#12) clon válasza tibaimp (#7) üzenetére


clon
aktív tag

Milyen ingatlant ? - arra is hitelt adott meg másikra is ugyanannak a személynek úgy, hogy talán életében sem tudja majd a fizetéséből törleszteni a teljes adósságát és erre jönnek a hitelkártyák meg a személyi kölcsönök :D
A bankok azért adják mert mint a példa is mutatta nem túl régen "nem hagyják őket bedőlni" így majd rosszul kihelyezettek duplán fizetnek mert az banki kölcsön mellett ad adóba fizetett pénzükkel mentik ki a bankokat (akinek meg nincsen kölcsöne annak az adófizetése is "kárba" megy a bankok felé)...

(#13) clon válasza mepet (#9) üzenetére


clon
aktív tag

Nem kell a "szemnek" hinni jelen esetben, mert a videó is mondja nem személyes vásárlással hanem online netes áruházban vásárolnak DE ugyanúgy van sőt most is jelzik mennyire adósodnak el a BF miatt.
A covid előttig a nagy üzletek sem gyúrtak rendesen az online eladásra DE akkor muszáj volt így megváltoztak a szokások. HA a BF nem lenne jövedelmező akkor nem reklámoznák a "szégyenüket" viszont a személyes vásárlás hiánya leginkább USA esetében igen előnyös, hiszen korábban minden BF arról szól hányan verekedtek össze vagy nyitáskor mennyi ember lett "eltaposva"...

(#14) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szerintem nyugaton is fogyóban az emberek pénze, még ha nem is úgy, mint idehaza, hogy kajára nem telik, de az tuti hogy először mindig a "luxus" kiadásokat vágja meg az ember, jelen esetben szórakoztatás.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) Janika--1982 válasza mepet (#6) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Ez így van teljes mértékben+szerencsejátékozást is idevenném! :R

Nagy János

(#16) tibaimp válasza clon (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk ebben is van igazság,.... sajnos.... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) btprg válasza mepet (#6) üzenetére


btprg
senior tag

Nagyon jó összefoglaló!

Egyébként a Deichmannban sok cipőre volt 30-50% akció "black friday" miatt, ez csak úgy derült ki számunkra hogy véletlenül pont most volt idő elmenni egy tönkrement női csizma helyett másikat venni :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#18) Sz.L. válasza mepet (#6) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Sajnos, a hitelfelvételre való buzdítás teljesen legális. Amíg erre külön marketing épül és nem az észszerűség elveit követi a rendszer, addig ez nem a pozitív irányba fogja vinni a fogyasztói társadalmat.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#19) Necroman_Mk2 válasza tibaimp (#2) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mert ez kódolva van a mentalitásukban. Sőt, ha nincs hitelkártyád, akkor a bank nem is fog az embernek semmilyen más hitelt nyújtani, mivel nem bizonyítottál nekik a törlesztést illetően.

#6 mepet De ezek az áruhiteleket jellemzően egy évig kell törleszteni, vagy nem? Illetve az lehet még magyarázat, hogy 1. nagyi felnőtt a gyerekeinek volt már hitele 2. tudták, hogy a nyugdíjas nem költi el az egészet.

#13 clon Valószínúleg ez lesz a megfejtés.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#20) tibaimp válasza Necroman_Mk2 (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott lehet, itthon szerencsére más a szitu. Nekem nincs hitelkártyám, nem is lesz, az tuti!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) GhanBuri Ghan válasza tibaimp (#20) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

(Magyarországon) Hitelkártyával egy időben nagyon jól lehetett járni, mivel sokan megcsúsztak, amin a bank nagyon jól keresett, ezért volt fix 1-2-3% vásárlások utáni visszatérítés. Ésszel használva csak nyerhettél rajta.
Csak aztán olyan sok lett a tudatos vásárló, hogy a bankok az önköltség határára vitték le a kondíciókat.
Szóval a hitelkártya önmagában nem predesztinál arra, hogy vásárlászombi leszel, és magadtól beülsz a körhintába.

(#22) syberia válasza mepet (#9) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon egyszerű: nem akarják elkapni a népek a kovidot 🤣🤡

Mi lesz így a fogyasztói társadalomból, nem vásárolnak, nem böketik magukat ;]

https://howbad.info/

(#23) 8th válasza anulu (#1) üzenetére


8th
addikt

Akadtak azért jó akciók. Én behúztam két DEWALT DT1922-QZ fémvágó tárcsát 43k-ért (normál ára 32-35k között van/db). Imádom. Meg vettem gépi vakoláshoz pneumatikus vakoló kanalat így végre nem kell többet kézzel bénáznom. Szóval én elégedett vagyok. :D

(#24) tibaimp válasza GhanBuri Ghan (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, erről tudok, de akkor se kell...és nem is javaslom senkinek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) dabadab válasza mepet (#10) üzenetére


dabadab
titán

Mi az az atkuldesi ertesites?

A "push notification" parédás fordítása.
Ez már tényleg kritikán aluli :(((

DRM is theft

(#26) dabadab válasza tibaimp (#24) üzenetére


dabadab
titán

A hitelkártya is olyan, mint a láncfűrész: ha az ember tudja, hogy mit csinál, akkor remek dolog, ha nem... hát, akkor pórul lehet járni.

DRM is theft

(#27) dabadab válasza mepet (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ha nincs penzed valamire, azt ne vedd meg!

Ez így elég... egyoldalú és nem igazán átgondolt megközelítése a problémának.

Nézzük:

1. Black Friday van, akcióban 20%-kal olcsóbb az a valami, amit amúgy is megvennél, de nincs most rá pénzed. Megéri-e hitelre venni úgy is, hogy fizetni fogsz pár százalék kamatot? Persze. (Haladóknak: hány százalékos éves kamatlábig éri meg, ha 12 havi, azonos nagyságú törlesztőrészletben kell visszafizetni? Még haladóbbnak: és ha 7% az éves infláció?)

2. Alapvetően lenne rá pénzed, de ha most azt mind kiadnád valami árura, akkor a likviditásod nagyon lecsökkenne? Érdemes-e hitelre megvenni? Ez egy jó nagy "attól függ", de pl. a Klarnánál van 0%-os hitel is, az pl. tök jól működhet.

3. Albérletben laksz. Megéri-e hitelre venni lakást? Szintén "attól függ", de elég sok esetben az a válasz, hogy "bőven".

És akkor ez csak az, ami hirtelen eszembe jutott.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.