Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v8x help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Lenne egy Asus A7v8x-es lapom.Ez ugye KT400-as vhippel szerelt.
Az fsb 100-220 körülig állítható, 200 körül szokták vinni.Tegnap lecseréltem a ramjaimat 400-asokra a régi 266-osokról,de nem tudom kihozni a teljesítménytöbbletet.
Az eredeti 1000 rev számú biosban még 100,133,166,180-nál is visszaesett(osztott magának a lap) az agp/pci freki, viszont az újabb biosokkal(folyamatosan frissítettem 2 éve) már csak 149-nél esik egyszer vissza, így 149-nél már be sem indul a gép(39-es pci).150-nél már bootol(30Mhz a pci-nak).....emiatt sajnos ''csak'' 167Mhz-ig sikerült tornáznom, felette nem jön be a win.
Mit tudnék tenni?
Rakjamvissza az eredeti biost?Hogyan?azt írja a progi,hogy régebbit nem süthetek be.
Ha mégis sikerült, nem félő,hogy be se indul a gép a T-bred-B magos proci miatt?(az 1008-as bios kezdte csak támogatni ezt a procit)
SEGÍTSETEK!!!
Bocs,ha hosszú voltam

(#2) Spirit


Spirit
őstag

Senki? :(((

(#3) Spirit


Spirit
őstag

Légyszi segítsen valaki!

(#4) Spirit


Spirit
őstag

Senki többet harmadszor?:)

(#5) Spirit


Spirit
őstag

Halihóóó!!:)

(#6) mr_ricsi válasza Spirit (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''100,133,166,180-nál is visszaesett ... az agp/pci freki, viszont az újabb biosokkal ... már csak 149-nél esik egyszer vissza''

Mivel tudod megnézni, hogy hány MHz-es a PCI-od?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Spirit


Spirit
őstag

Hát az fsb állításnál kiírja, hogy 133/33, 134/33, 135/35...stb...149/39, 150/30...és így tovább....a régi biosnál 180-nál nem 37 volt, hanem 30, és 200 körül érte el a 33-at, így lehetne 200*11,5-en hajtani a procit, memóriát alaplapot, ezért cseréltem 400-asra a memókat...hogy tudnám megoldani?

(#8) Spirit


Spirit
őstag

a kislemezed awdflash nem jöhet szóba már 3 éve kiszereltem az elromlott floppímat, és nem tettem be újat..:))minek:))

(#9) bebean válasza Spirit (#1) üzenetére


bebean
aktív tag

Hello!

nekem a7v8x-x-em van. ha jol ertettem több 400 mhz-s ramot tettel a gepbe. az en alaplapom leirasaban szerepel, hogy pc3200-t max 2bank-ig tud fogadni az alaplap. tehat csak az egyik helyre lehet 400 mhz-s ramot pakolni! nem neztem utana, de feltetelezem, hogy nalad is ez lehet a gond. nezz utana az alaplap leirasaban. kisebb freq.-ből mehet több is... (nekem is csak 1db 512 van 400-as)
ha ez a gond, a bios frissites nem segit...

üdv
b

...

(#10) Spirit


Spirit
őstag

Már megnéztem.Igaz nincs összefüggés a ramok mennyisége,meg az fsb és osztók között, de próba-cseresznye..de nem jó úgy se, egyébként 2*512 PC3200-es van benne.

(#11) bebean válasza Spirit (#10) üzenetére


bebean
aktív tag

nem vagyok nagy szakerto, de valoszinuleg a prolema a 333mhz-s fsb-vel függ össze...
az n8x-esek mar vagjak a temat... stb.

ramok markaja?

...

(#12) Spirit


Spirit
őstag

Samsung és PQI....kicentiztem az fsb-t, jelenleg 177mhz-en megy, a ramok még a gyári 400-at sem érik el, de az agp már így is 76-ot kap:((

(#13) mr_ricsi válasza Spirit (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáld ki, hogy az AGP-t visszaveszed 4x-esre.

És ellenőrizd, hogy a RAM szinkronban megy-e az FSB-vel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) Spirit


Spirit
őstag

agp-t 4x-esre?nem lesz úgy cseppet nagyobb a veszteség,mintha növelnék 20Mhz-et az fsb-n?reggel kipróbálom,már fáradt vagyok.

(#15) mr_ricsi válasza Spirit (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tán 1 %-ot veszítesz vele.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7v8x help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.