Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7N8X (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mumus


mumus
csendes tag

Mikor lesz már nálunk is??????? :0 :0 :0
Ha már nálunk is van akkor hol keressem??

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#2) fügike


fügike
senior tag

Lannal 29+sarc a nagykerben.

Boci-boci tarka!:D

(#3) mumus válasza fügike (#2) üzenetére


mumus
csendes tag

Hanggal + a többi extraval nem lehet kapni?
melyik nagyker?

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#4) mumus válasza fügike (#2) üzenetére


mumus
csendes tag

Nem lehet, hogy te az a7v8x-re gondolsz???

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#5) Aram


Aram
tag

Hali!

A CHS állítása szerint januártól lesz itthon a lap.


Aram

Ez a felirat 20byte!

(#6) fügike


fügike
senior tag

ASUS A7V8X+LAN StA DDR ATX 3év!! 26 900
ASUS A7V8X/GLAN/1394/SATA/GD ATX 3év!! 33 900
ASUS A7N8X+LAN StA ATX 3év!! 28 900

Na! Küldök mélt!:)

Boci-boci tarka!:D

(#7) fügike


fügike
senior tag

Mél ment.

Boci-boci tarka!:D

(#8) Godfather válasza Aram (#5) üzenetére


Godfather
aktív tag

A CHS állítása szerint januárban lesz kapható a CHS-nél ez a lap...
Pontosabban január második felétől. Remélem...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#9) Rozoga válasza fügike (#6) üzenetére


Rozoga
csendes tag

fügike

Én is zaklatni merészeltelek egy Maulllal..... :DD

(#10) mumus válasza fügike (#7) üzenetére


mumus
csendes tag

Köszi!
Én a Delux változatra vágyom, úgyhogy várok hátha később lesz az is!

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#11) keoni


keoni
tag

Hali! Remélem még nézi vki a topicot. A kérdésem a köv. nVidia chipsetes alaplappal (mint a a7n8x is) könnyebben ficereg az nVidia VGA vagy nics sok köze a két dolognak egymáshoz ergo ''csak névrokonok''. Illetve hogy uez ATI-val vezethet-e némi ''összeférhetetlenségi'' gebaszhoz? tnx keo

(#12) béla12 válasza fügike (#7) üzenetére


béla12
tag

Nekem is küldj mail-t!

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#13) danzi


danzi
tag

en ma bontottam ki itthon, es minden alkatreszet megpusziltam megszagoltam, kiolvastam 3x a kis konyvet, csak epp a vitrinbe tehetem, mert csak holnap lesz procim meg ramom... de aze' csak orulok GECOOOOO :))))))


Csocsi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#14) válasza danzi (#13) üzenetére



senior tag

OFF

Dejooooooooooooooooooooo nekeeed baaaaaaaaaaaaaaz !!!!!! :))

Bár már én is itt tartanék .... :O

Na mindegy.. jövő héten talán ... :O

(#15) #25954560


#25954560
törölt tag

Szia Emberek!

_Most_ hol lehet kapni a lapot? Ha nagyker, az sem baj :)

Koszi,
&rew

(#16) danzi


danzi
tag

Nos, megyeget a draga... tettem bele eppen csak 1002-es BIOS-t, ami beta 003, de nem vettem eszre mondjuk tobb menut a BIOS-ban, es nem is kerestem egyelore leirast, hogy mit tud, de allitolag 200 tol 250 ig 1-esevel lehet allitani az FSB-t.

1700+ os Tbred B procim van, ami ugy nez ki, hogy nem szorzo lockos, habar havernek ijenje van, es aszongya nem tudott szorzot allitani... en most 11x133 helyett probaltam 10x133-on hajtani, es 1500+ oskent ismeri meg az alaplap es a wcpuid is. Igaz az enyem me'g nem ment feljebb ;) de havere 11x188 on ketyeg ;)

tovabbi tapasztalatok kesobb...

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#17) danzi


danzi
tag

ASUS A7N8X Deluxe/Gold-UAY
AMD Athlon XP 1700+ (1466 Mhz) JIHUB vagy mijen stepping code ;)
de nem veszem le rola a
Thermaltake Coolmod 9 Volcano hutot ;)
Samsung 1x256 MB 333 DDR RAM (majd cserelem 2x256 400-ra)

Szoval a konfig ez, a hutoventi kozepesen porog, ezt lehet allitani, es jelenleg a proci 36 fokos es 11x166 on megy 1,6 helyett 1,65 volton. A vicc az, hogy a Hot CPU testerrel 2 perc utan 38 fokra ment fel, es ott megallt, ezert 5 perc utan a tesztet megallitottam.

Jelenlegi eredmenyek:
SiSoftware Sandra

Test Status
Parallel Test Execution : No
SMP Test : No
Total Test Threads : 1
SMT Test : No
Dynamic MP/MT Load Balance : No
Processor Affinity : No
Standard No Runs : 64000 / 640

Processor(s)
Model : AMD Athlon(tm) XP
Speed : 1.83GHz
Model Number : 2212 (estimated)
Performance Rating : PR2655 (estimated)
Type : Standard
L2 On-board Cache : 256kB ECC synchronous write-back
Front Side Bus Speed : 2x 166MHz (332MHz data rate)

Features
SSE2 Technology : No
HTT - Hyper-Threading Technology : No

Performance Tips
Notice 5008 : To change benchmarks, click Options.
Notice 5004 : Synthetic benchmark. May not tally with 'real-life' performance.
Notice 5006 : Only compare the results with ones obtained using the same version!
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.
SiSoftware Sandra

Test Status
Parallel Test Execution : No
SMP Test : No
Total Test Threads : 1
SMT Test : No
Dynamic MP/MT Load Balance : No
Processor Affinity : No
Rendered Image Size : 860x570

Processor(s)
Model : AMD Athlon(tm) XP
Speed : 1.83GHz
Model Number : 2210 (estimated)
Performance Rating : PR2654 (estimated)
Type : Standard
L2 On-board Cache : 256kB ECC synchronous write-back
Front Side Bus Speed : 2x 166MHz (332MHz data rate)

Features
MMX Technology : Yes
SSE Technology : Yes
SSE2 Technology : No
HTT - Hyper-Threading Technology : No
EMMX - Extended MMX Technology : Yes
3DNow! Technology : Yes
Extended 3DNow! Technology : Yes

Performance Tips
Notice 5008 : To change benchmarks, click Options.
Notice 5004 : Synthetic benchmark. May not tally with 'real-life' performance.
Notice 5006 : Only compare the results with ones obtained using the same version!
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.


Float iSSE Cache/Memory Results Breakdown
2kB Blocks : 15054MB/s
4kB Blocks : 15913MB/s
8kB Blocks : 16355MB/s
16kB Blocks : 13753MB/s
32kB Blocks : 11413MB/s
64kB Blocks : 10662MB/s
128kB Blocks : 6978MB/s
256kB Blocks : 5762MB/s
512kB Blocks : 1065MB/s
1MB Blocks : 1009MB/s
4MB Blocks : 999MB/s
16MB Blocks : 1032MB/s
64MB Blocks : 1001MB/s
Data Item Size : 16-bytes
Buffering Used : No
Offset Displacement Used : Yes

Test Status
SMP Test : No
Total Test Threads : 1
SMT Test : No
Dynamic MP/MT Load Balance : No
Processor Affinity : No

Processor(s)
Model : AMD Athlon(tm) XP
Speed : 1.83GHz
Model Number : 2210 (estimated)
Performance Rating : PR2654 (estimated)
Type : Standard
Internal Data Cache : 64kB synchronous write-back
L2 On-board Cache : 256kB ECC synchronous write-back

Features
SSE Technology : Yes
SSE2 Technology : No
HTT - Hyper-Threading Technology : No
EMMX - Extended MMX Technology : Yes

System Chipset
Model : ASUSTeK Computer Inc Unknown (01E0)
Front Side Bus Speed : 2x 166MHz (332MHz data rate)
Max. Bus Bandwidth : 2656MB/s (estimated)

Performance Tips
Notice 5008 : To change benchmarks, click Options.
Notice 5004 : Synthetic benchmark. May not tally with 'real-life' performance.
Notice 5006 : Only compare the results with ones obtained using the same version!
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#18) Geri26


Geri26
csendes tag

Udv!

Mostanaban szeretnek gepet cserelni, es nem vagyok biztos benne milyen alaplapot erdemes most venni.Processzor tekinteteben mar dontottem, Athlon XP 2000+, 2100+. Eddig az nforce2 fele hajlottam, leginkabb azert mert hosszutavu (2-3 ev) megoldast szeretnek, es ugy tudtam, hogy ebben a kesobbi AMD procik is menni fognak.Ugy tervezem, 1 ev mulva veszek egy uj procit, es azzal megint elleszek egy darabig...aztan megint elolrol:).Azonban most ugy hallottam, hogy a KT400-as lapokba is belerakhatokak lesznek majd az ujabb procik. Errol mit tudtok.Muszaj nekem 22000 Ft(KT400) helyett 30-35000-et kiadni? Mar ha kapok valahol.Neha jatszom, egyebkent pedig rajzolok (2D-ben, Autocad). 3D-s rajzhoz kellene...azert nem tul komoly rajzokhoz...30-50 alkatreszig.

Kosz.

Abit NF7, 2100+, 256Mb, Ge3 Ti

(#19) realist


realist
őstag

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mi a külömbség ezek közt:

Asus A7N8X, nForce2-S

Asus A7N8X Gold DeLuxe, nForce2-ST

Egy olcsó bolt is jó lenne...:))

(#20) Turmoil válasza realist (#19) üzenetére


Turmoil
senior tag

Emlékeim szerint a SATA és talán a FireWire hiányzik a nem Deluxe-ről. Esetleg csak egy LANy van rajta.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#21) realist


realist
őstag

The ASUS A7N8X doesnt include Soundstorm, only has 1 ethernet port, doesnt have firewire, doesnt have SATA, doesnt include the Gameport with extra USB ports on a breakout board, and does not include ASUS POST Reporter. The Deluxe model is the same as the regular model except it boasts a full featured MCP-T including Soundstorm, firewire, USB 2.0, DualLAN, and SATA with RAID 0/1 support.

Mi az az asus post reporter?:(

(#22) danzi


danzi
tag

nekem az lenne a kerdesem, hogy Linux alatt csinaltatok e mar ijennel valamit... ?

nekem csak a tar.gz van meg, mert debianhoz nincs csomagban driver, ott viszont a make elszall az alabbi hibaval:
cc1: Invalid option `-falign-functions=4'

de az nvaudio lefordul csak az nvlan nem.

A masik a 3Com alaplapi lan, ahhoz van forras a cd-n, de azt leforditva
sehogy se sikerult betoltenem.

:(

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#23) danzi


danzi
tag

Az Asus POST REPORTET az egy noi hang, aki beszol, hogy faszan lement a post teszt ;) es mindezt a hangkartyan teszi. Sokminden esemenyt be tud pofazni, pl ha leall a cpu cooler, stb... Sott, a hangokat fel is lehet venni egy segedprogrammal, es az eredeti pofazasokat ki is lehet cserelni ;)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#24) danzi


danzi
tag

Na tegnap leszedtem a NorthBridge bordajat, es alakentem exustpasztat, ha mar szereltem, a Volcano 9 es a proci kozott is lecsereltem a szilikonzsirt...

A NorthBridge nem ment 31 fok fole, pedig eddig volt 36-38 fokos is, igaz, nem ment annyit a gep, de ugy velem, erdemes volt! ;)

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#25) realist válasza danzi (#24) üzenetére


realist
őstag

Mik a tapasztalataid a lappal kapcsolatban?

Van még valakinek ilyen lapja esetleg valaki akinek nem deluxe?:))

(#26) emstityu


emstityu
tag

Sziasztok!
Egy haverom kérte a segítségemet az új A7N8X lapjával kapcsolatban.Ma vette a srác a cuccot és nagyon nem működik együtt a 8500-as Radeonjával.Azt hiszi hogy a deszka mivel nVidiás nem szereti az Ati-t.A vga biztos hogy jó (eddig jó volt) a deszka meg 5 órás.Kipróbálta az összes drivert amit otthon talált és mindegyikkel nagyon lassú volt 3D-ben.A 3D Mark 2001-ben már a második tesztnél kilép az elsőben is csak szenved.Szerintem hülyeség ez az Ati-nVidia dolog de én se tudtam neki tanácsot adni hogy mit csináljon.Van valami ötletetek?

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#27) danzi


danzi
tag

Hm... nem tudom, nekem meg meg 1 kollegamnak az eredeti G-s BIOS-szal nem mukodik az 512-es 400-as SAMSUNG DDR ram... :(

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#28) realist válasza danzi (#27) üzenetére


realist
őstag

Sikerült megoldani a problémát?


Egyébb tapasztalat???

(#29) danzi


danzi
tag

JHelenleg az a helyzet, hogy az 1002-es final BIOS-szal ma' legalabb az 1-ik 512-es modullal nem kekhalalozik el, es telepites utan nem indulgat ujra az XP... de ha a masik 512-es modul is bent van, akkor siman kekhalal ma' telepiteskor... :(((

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#30) fügike válasza danzi (#29) üzenetére


fügike
senior tag

Nem írja a lap, hogy max mennyi 400-as DDR memóriát fogad? Mert lehet, hogy a 2*512 sok neki, nem?

Boci-boci tarka!:D

(#31) mumus válasza fügike (#30) üzenetére


mumus
csendes tag

http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A7N8X%20Deluxe
^Itt ezt írja: Dual-Channel DDR 400 3 x 184-pin DIMM Sockets
Max. 3 GB unbuffered PC3200/PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC DDR RAM Memory

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#32) danzi


danzi
tag

naja, 3 giga... nem hiszem hogy az 1 giga sok lenne... Amugy valaki leirhatna, hogy mijen driverket hasznal hozza...
en XP -re csak a cd-n levo 1.16-os (?) drivert nyomtam fel hozza...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#33) sárdna válasza danzi (#32) üzenetére


sárdna
csendes tag

Sziasztok!

Én az asus oldalán lévő drivert használom ami ugyancsak 1.16 de állítólag ez nem pontos számozás:))))
érdekes módon 41 fok(probe) fölé nem sikerül tornáznom a hőmérsékletet. Sajna az mbm5 meg nem igazán kooperativ :( (semmit se hajlandó mutatni)

az alaplapi flash is érdekes volt. Amig fenn volt az usb-s egérkém valahogy nem volt hajlandó működni, ja és a régi bios mentését valahogy teljesen elfelejtette:(

Byzzz

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#34) válasza danzi (#29) üzenetére



senior tag

Nem véletlenül K4H5608383D-TCC4 típusú chipek vannak rajta?
Mer az nem is fog neked menni nForce2-vel.

(#35) válasza (#34) üzenetére



senior tag

Pontosítok : K4H560838D-TCC4

(#36) danzi válasza sárdna (#33) üzenetére


danzi
tag

Me' nem fog menni azzal???

Amugy eleg erdekes, hogy az pcrpobe neked 39-et mutat az MB-re... surgosen csinalj valamit, mert nekem 32-nel nem ment feljebb soha... :)

mbm5-re valami peccs kell, hogy menjen nforce2-es lapban, viszont
van pcprobe-bol ujabb, mint ami a cd-n van, amugy driverbol en is a cd-n levot hasznalom.

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#37) béla12 válasza (#35) üzenetére


béla12
tag

Pedig nagyon is megy vele. Ha megnézed az Asus lapját, akkor láthatod, hogy ezt a modult javasolják hozzá. Még még másik 8-at. Ja és nekem is ilyen van hozzá.
Viszont valaki elárulhatná, hogy a gyári driverekkel miért felkiáltójeles az eszközkezelőben az egyik alaplapi erőforrása? Oprendszer XP prof, bios 1001g. Amúgy nincs vele gond, csak zavar.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#38) danzi


danzi
tag

nem tudom, nekem 1.002 final a biosom, ezzel nincs gond, viszont a 2x512 samsung 333-assal se megy a haver peldanya... :0

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#39) zetecR


zetecR
addikt

Nem akar felmenni 98 alá a modem és a hangkártya driver. Már nagyon ideges vagyok, az Asusnál gyakorlatilag semmi info róla... :((

(#40) zetecR válasza zetecR (#39) üzenetére


zetecR
addikt

Még mindíg semmi. :((

A W98 telepítőjéből lenne szüksége a ks.sys és wdmaud.drv fileokra, de nem találja, holott a Microsoft szerint rajta kellene lennie...

Most kerítek egy XP-t, megpróbálom arra feltenni, de hogy csak azért vegyek WinXP-t, hogy működjön az alaplapom...

(#41) MC_Duke


MC_Duke
csendes tag

Nekem szintúgy gáz van vele!

Direkt ASUS GFMX440-et vettem, mert azt reméltem, hogy ASUS - ASUS, nVidia - nVidia jó párosítás, de szerintem összeakadnak.
Vagy a VCardot rakom fel, vagy a hangot, a kettő együtt nem megy!!!

Please help!!!!!!

(#42) zetecR válasza MC_Duke (#41) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem XP-vel tökéletesen megoldódott minden ilyen jellegű problémám, annyi, hogy most mehet venni egy jogtiszta XP-t... :P

(#43) zetecR válasza zetecR (#42) üzenetére


zetecR
addikt

Nem is!!!
Egy bajom még maradt! Hiába állítom be a BIOSban a Q-Fan paramétereit, a ASUSProbe-ban nem jelenik meg a fülecske hozzá, és nem is állítja a venti sebességét...

(#44) róland válasza danzi (#29) üzenetére


róland
veterán

Szia!

Most nézem az ASUS honlapját, tegnapi (2003.02.26) dátummal 1002A-s BIOS van fenn. Igaz az OP az nem DOS, hanem ''Others''.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#45) róland


róland
veterán

Na a bővebb információkból se lehet sokmindent megtudni: ''Enhance the sensitivity of sensor IC.'' - azaz Fokozza az érzékelő IC érzékenységét. Hát ez nem valami sok. Eméljük nem csak ennyi az újítás. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46) zetecR válasza róland (#45) üzenetére


zetecR
addikt

Neked megy a Q-fan? Vagy nem használod?
Nem bírom beüzemeli... :((

Meg ez a **** nforcershq.com sem megy? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen???

(#47) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Igaz nekem p4-m van,-(de az öcsémnek most szeretnénk egy ilyen lapot becserkészni)-de én nem mernék q-fan-t használni AMD proci melé.Még a p4 mellé is zavar hogy nem igazán kapkodja magát ha hőingadozás van.Nem beszélve arról hogy ha újraindítom(P4PE) a gépet bele tellik egy órába is mire észheztér az opció.

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#48) Norbyte


Norbyte
tag

Sziasz.

Hogy alakul a dual channel üzemmód ha tele van pakolva mind a három (3) memória slot? Visszakapcsol ilyenkor single módba?

(#49) Norbyte válasza Norbyte (#48) üzenetére


Norbyte
tag

Megtaláltam amit kerestem:

[L]http://www.tar.hu/norbyte/pix/snap00168.jpg[/L]

(#50) zetecR válasza Krisz@1975 (#47) üzenetére


zetecR
addikt

Mivel egy SpireFalconrockII hűtőm van, ami teljesen halk, arra gondoltam, hogy a házt szellőztető ventit dugom a proci-venti csatira, és azt tudnám szabályozni.
De az istennek nem jön fel az Asusprob-ban ez a kis ''fülecske''...

Egyébként nForce2 alatt van 1/2sec is, A7V8X alatt a legkisebb asszem 4/8 volt.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A7N8X (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.