Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Előzmények:

A64 X2-esek klubja - Archívum IV.[link]:
A64 X2-esek klubja - Archívum III.: [link]
A64 X2-esek klubja - Archívum II.: [link]
A64 X2-esek klubja - Archívum I.: [link].

#########################################################################

AMD Mem Clock Kalkulator (Memória órajel helyére a címsorban 1600/x-et írjatok pl 533=1600/3 667=1600/2,4 800=1600/2)

[ Módosította: Thrawn ]

(#2) Macka


Macka
veterán

Éljen az új topik! :C :C :C

(#3) Muréna válasza Macka (#2) üzenetére


Muréna
őstag

:))

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#4) Ebit


Ebit
addikt

Enyém a 3. hely. :R

(#5) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Felszabadultabb lettem :P :D :D :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6) DigitXT


DigitXT
félisten

Örömködés helyett mit szólnátok a problémamegoldáshoz?:P Ld. előző topik vége.:DDD

(#7) nyesix


nyesix
senior tag

nekem pl nem jön le a memcalculator.xls nevű file, (második link) valaki átküldené vagy feltenné máshova is

thx!

(#8) AtHoS válasza DigitXT (#6) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én ilyennel nem találkoztam, igaz XP SP2+ -t használok.

Eddig egyetlen olyan progiba futottam bele aminek gondja származott abból, hogy 2 magos procin kellett futnia LCD Studio, de egyetlen magra korlátozva a futását megoldódott a helyzet ill. a kijött újabb verziónak már erre sincs szüksége.

read-only mode on the forum

(#9) AtHoS válasza nyesix (#7) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nos a letöltéssel kapcsolatban

1. rá kell kattintani a linkre (általában) az egér bal gombjával (jobbklikk/cél mentése máskent nem jó)
2. a megjelenő oldalon úgy középtájékon lesz egy ilyen szöveg: ''Please wait while counter stops, then click the link...'' ez annyit tesz, hogy várd meg, míg a szöveg alatt található számláló megáll (lemegy egészen nulláig)
3. miután eltűnt a számláló és a helyénmegjelenik a köv. szövegű link: ''Download link'' szépen rákattint az ember és pár pillanat múlva már előtérbe is ugrik a letöltési párbeszédablak

Egyébként erre mutat a megjelenő ''Download link'' cél: http://download3-5.files-upload.com/2007-07/09/13/memclkcalculator.xls

read-only mode on the forum

(#10) DigitXT válasza AtHoS (#8) üzenetére


DigitXT
félisten

A ''manóba'': XP újratelepítés nélkül lenne jó a probléma megoldása, pláne SP2... Bár ma már lehet, hogy nem okozna olyan sok gondot: azért 2005-ben még frankón megszivatott pl. az előző TV-karimmal (értsd SP2 alatt nem működött), ilyesmi...:(

[Szerkesztve]

(#11) motocoder


motocoder
aktív tag

Szinte minden olcsóbb lett az AMD mától hatályos új árlistáján Hurrá!!!
[link]

(#12) AtHoS válasza DigitXT (#10) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sp2-höz nem kell újrarakni az XP-t.

Elindítod az SP2 telepítőjét, ami szépen felpakolgatja magát. Majd ha ez rendben, esetleg frissítesz egy vidkari meghajtót és ha emlékeim nem csalnak ennyivel meg is úsztad

read-only mode on the forum

(#13) nyesix válasza AtHoS (#9) üzenetére


nyesix
senior tag

:R :DDD :DDD :DDD
hát ennyire azért nem vok lammer
''The page you are looking for is temporarily unavailable.
Please try again later.''
mondjuk ha neked lejön és nem szakad meg, már átküldhetted volna, de mind1
köszi mégegyszer :DDD :DDD :DDD :DDD


decsak kíváncsiságból, töltsd már le és nyisd meg :)

[Szerkesztve]

(#14) AtHoS válasza nyesix (#13) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Természetesen letöltöttem és utána írtam a hozzászólást. Bocs, hogy alapokat írtam, de volt már olyan akinek ez ''is'' problémát okozott :DDD

De csak neked, csak most mégegyszer letöltöttem és feldobtam ide: [link]
Egy darabig elérhető lesz innen is

Mondjuk a számolása nem teljesen pontos ill. a 667-es memvisszaosztás sem az erőssége, de azért kb-ra lehet vele dolgozni

Azért linkelek egy webes kalulátort, hátha hasznát veszi valaki: [link]

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#15) Des1gnR válasza AtHoS (#12) üzenetére


Des1gnR
őstag

Abban az esetben nem kell ujrarakni az xp-t sp2 telepítéskor ha jó hozzá a cd kulcsod!
( mármint az sp2 höz ) :R
legalábbis nekem régen igy volt :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16) AtHoS válasza Des1gnR (#15) üzenetére


AtHoS
nagyúr

De ha véletlen nem jó hozzá, akkor is van rá megoldás (álá kulccsere) :))

read-only mode on the forum

(#17) Des1gnR válasza AtHoS (#16) üzenetére


Des1gnR
őstag

olyat nemhallotam hogy ki lehet cserélni a kulcsot de persze ez nem azt jelenti hogy nem lehet :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#18) nyesix válasza AtHoS (#14) üzenetére


nyesix
senior tag

:R :DD

(#19) Ebit válasza Des1gnR (#17) üzenetére


Ebit
addikt

Frissités+-múkődő kulcs, és a beállitások telepitések megmaradnak

(#20) DigitXT válasza AtHoS (#12) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor lehet, hogy megpróbálom, rosszabb már csak nem lesz.:o Aztán lehet, hogy pl. a Colin Dirt demója is azért nem indul (nem mond semmit), mert csak SP1 van...

(#21) AtHoS válasza DigitXT (#20) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát az bizony nem lehet, hanem biztos

Egyébként ilyen utólag felrakott SP2-t utána szépen le is lehet szedni ha mégis meggondolnád magad, de szerintem az SP2 már alap, főleg ha újabb játék is kellene hogy fusson a gépen. Másolásvédelmekről meg már nem is beszélek

read-only mode on the forum

(#22) DigitXT válasza AtHoS (#21) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a LOL, hogy behalt a telepítő a ''Karbantartás'' résznél.:DDD Viszont frissített dolgokat, szóval tudja a franc, hogy most mennyire lett megkeverve a gép.:o Ha majd kiteszteltem a változásokat, beírom, mindenesetre gáz, hogy kinyírja magát...

(#23) Boci_83


Boci_83
őstag

Urak! 4600+ Winstor-ok meddig mennek el?? Ezek még 90 nanosak ugye? és 2x1m cheses? Vagy van benne 2x 512 is? Valahol meg is lehet nézni, de nem találom az AMD oldalán. Tudnátok linkelni??
Mod: Megtalálltam: erre gondoltam, csak az x2esektől nincs közvetlen link. [link]

[Szerkesztve]

**********

(#24) AMD Power


AMD Power
titán

Olcsóbbak lettek az X2-s AMD. Ahogy elnézem ebből nem 4400+ hanem egy 4800+ vagy egy 5200+ lesz. :C

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25) vidobali válasza AMD Power (#24) üzenetére


vidobali
tag

A kérdés hogy a hazai kiskerekben ez mikor lesz érezhető...... :))
Azért az Intel Júl 22. áresőjére még kiváncsi leszek he he .... ;)

[Szerkesztve]

(#26) AMD Power válasza vidobali (#25) üzenetére


AMD Power
titán

2-3 hét max. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27) Zoli329 válasza Boci_83 (#23) üzenetére


Zoli329
addikt

A 4600 csak 2x512es

(#28) Zoli329 válasza Des1gnR (#17) üzenetére


Zoli329
addikt

Pedig ki lehet.

(#29) soni_chelsea


soni_chelsea
csendes tag

hello!
lehet hogy hülye kérdés de az AMD Athlon 64 3600+ X2 Dual mag dobozos (SAM2) nevezetű processzor bír gyári hűtővel 3.6 ghz-et? ha nem akkor mennyit bír? és ugyanez 3800+ ba?
előre is köszönöm :)

(#30) VaniliásRönk válasza soni_chelsea (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Némelyik 6000+ bír csak többet 3200MHz-nél, de azoknak az alapórajele is 3GHz, a 3600+ csak egy tipusazonosító, az E4300-ról nem hiszem hogy megkérznéd, bír-e 4300MHz-et...
A 3600+ manapság már valószínűleg Brisbane magos, jó alaplapban nagy valószínűséggel megy 2700MHz-et, a 3800+ viszont biztos hogy Windsor magos, az 2400-2600MHz-et szokott menni, ha szerencséd van az is elérheti a 2700-at, de nem túl valószínű.
Egyébként mire kell neked ekkora teljesítmény, meteorológiai előrejelzést akarsz készíteni? :D

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) VaniliásRönk válasza soni_chelsea (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, gyári hűtővel dualcore CPU-t eszedbe ne jusson tuningolni. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) soni_chelsea


soni_chelsea
csendes tag

pontosan :D
amúgy játékra. crysis, gta, nfs pro street stb stb :D
oké nem jut eszembe :)

[Szerkesztve]

(#33) DigitXT válasza AtHoS (#21) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát az bizony nem lehet, hanem biztos
SP2-vel legalább már ''kinyögte'', hogy mi lehet a baja: hiba a ct_oal.dll-ben. Nos ahogy rákerestem, más játékkal kapcsolatban olvastam, hogy ''újra/fel kéne rakni az OpenAL-t'', de ahhoz alkalmasint ezt a fájlt törölni kell. Na erre én csak töröltem (pontosabban a biztonság kedvéért csak áthelyeztem a system32 mappából egy sajátba), és láss csodát, elindult a demo.:DDD
Amúgy a VGA drivert frankón újra kellett rakni, de most már nagyjából rendben lévőnek tűnik a gép. A hibaüzeneteket dobáló proggit inkább egy procin futtatom, aztán majdcsak adnak ki frissítést. Netezni úgy néz ki most stabilan lehet (kopp-kopp-kopp), amihez erősen jó alap, hogy immár a router beállíási oldalát tökéletesen behozza (ismét kopp-kopp-kopp).:R

(#34) Boci_83


Boci_83
őstag

Urak! Mit kell a rendszeremen xp sp2 lecserélnem, ha az X2 procit kicserélem egymagosra? Valami drivert esetleg jó ha leszedek,és teszek hejette másikat? Egyenlőre minden működik, de 2 perce van így a dolog, és még a cnq is működik!

**********

(#35) Krissz22 válasza Boci_83 (#34) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Semmit. Lehet, hogy 1-2 programot, majd újra kell tenni, ha nem lesz annyira okés a működésük.

[Szerkesztve]

(#36) Boci_83 válasza Krissz22 (#35) üzenetére


Boci_83
őstag

Bemásolom ide is hogy okuljatok belőle.... Hátha szür le belőle más is valamit.
Mit tudjuk állandó gond abit lapoknál a Birsalmák hőmérséklet kijelzése, nem ritkán előforduló dolog, hogy ki is kapcsol a gép a helytelen adatok miatt.

Reggel, vagy inkább hajnalba ismét belefogtam. Kn9 Ultra-ból X2 4400+ kivesz, MSI K9Nu Neo lapból X1 3800+ kivesz, majd Kn9Ultraba 3800+ betesz , Msi K9Nu Neo 4400+ betesz. Utóbbira gyári hűtő került, mivel egyfüles a keretem ezen a lapon.

Mindkettő rendszerben mindkét proci egyenlőre úgytűnik kiválóan üzemel, amiből persze az érdekes a Birsalma, az MSI lapban. Hihetetlen. Pontosan korrektül, méri a hőfokokat, nincs ingadozás, nincs visítás, egyenlőtre!! Le is kopogtam. Remélem így is marad! 25 Perc teljes Orthos stress 8-as prioritin hibátlan, alapfesz 1,2V mert MSivel ennyit is lehet adni, KN9 Ultraval min 1.3V. Hőmérséklet, hangsúlyozom gyári hűtővel, 64-65 °C fok, amire gyakorlatilag néhány perc alatt beállt.
Szóval akkor hogy is van ez az MSI így szar, meg úgy szar! Hozzáteszem ezt a lapot kézalól vettem úgy hogy semmi, értsd semmi nem volt hozzá. Egy darab antistatis zacsi, még proci keret sem, lemez sem, doboz sem, kábel sem. Semmi sem!
Tudom nem a Topoicba illik és kövezzetek meg, de én kellemesen csalódtam! Azért is, mert azt hittem kukázhatom a procimat...!
Mod: 1 óra 5 perc után kikapcsoltam mert szerettem volna aludni egy kicsit, 70 Fokon volt a proci, gyári hűtővel.

**********

(#37) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Felmerült bennem egy kérdés, mivel processzor cseréjén gondolkozom. Alapvetően 4400-4800+ -os X2 Brisbane magos érdekel, mivel a mostani Windsorom csak 2600MHz-en hajlandó szaladozni 1.5V-on.

Nos a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen Brisbane magos CPU 1.5V-on mennyit szokott menni (mert ugye az álalános tapasztalat, hogy 3GHz környékére húzható, de engem a feszültség emelésével elért eredmény érdekelne). Szóval tapasztalatokat várnék tulajoktól, hogy mennyi is ezeknek a vége 1.5V környékén.

Köszönöm!

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#38) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali! Felfigyeltem valamire: az AMD hivatalos oldalán, a javasolt alaplapoknál ugye ki lehet választani a procit és hogy milyen lapot ajánl alá; igen ám, de 5200+ X2-vel az MSI K9N SLI Platinum és a sima K9N SLI sem található meg. Szerintetek ez valami hiba vagy tényleg nem kezeli az a lap azt a procit.

Az a gond hogy ezt a párosítást gondoltam - szerintetek megkíséreljem?

(#39) VaniliásRönk válasza TomBoy1986 (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem gondolod hogy 1.5V sok lesz egy kicsit egy 65nm-es CPU-nak? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) TomBoy1986 válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Miért lenne? Most nem tudom, hogy mennyi a pontos alapfesz, de alapfeszültség + 0.25V-re gondoltam, mert most is annyin használom (csak mivel a lap alapból kevesebbet ad a CPU-nak, így 1.5V jön ki).

Egyébként ez a CPU kapott már a tesztekhez +0.35V-ot is és akkor stabilan ment 2700MHz-et. Szóval ezért érdekelne engem a nem-alapfeszültséges érték is.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#41) Vandit. válasza TomBoy1986 (#37) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha freezered van max 1.4 ha hyper tx akkor 1.425 max.
Amúgy az 5200+ 1 mega kessel most jobb vétel. ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#42) TomBoy1986 válasza R.P. (#38) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mind a kettő támogatja:
[link]
[link]

Szerintem arról lehet, szó hogy nem frissítenek túl gyakran az AMD oldalának azon a részén - vagy valahogy kimaradt.

[Szerkesztve]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#43) TomBoy1986 válasza Vandit. (#41) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ezt nem értem miért mondod, mert így nekem terhelve msot nyáron 56°C a CPU (a Core meg alatta). Az meg messze van a 70°C-től.

De köszönöm az aggódást :R

// Nem írtam oda, hogy 1.5V mellett

[Szerkesztve]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#44) VaniliásRönk válasza TomBoy1986 (#40) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem mindegy hogy egy csökkentett feszültségű 90-esnek adsz +0.25V-ot, vagy egy 65nm-esnek, bár abból hogy nem jut túl a postoláson a gép úgyis is rá fogsz jönni, hogy ez már sok. ;) 1.45V max.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) TomBoy1986 válasza VaniliásRönk (#44) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem, nem..félreértesz. Ennek 1.3V lenne az alapfeszültsége, de a CPU csak 1.275V-t kap, mivel az MSI lap annyit ad neki - vagy csak a programok mérnek ennyit az érzékelő által.

De majd megnézem. Mindenesetre, akkor 1.45V-n ott mennyit megy ez a Brisbane?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#46) Vandit. válasza TomBoy1986 (#43) üzenetére


Vandit.
addikt

És mi a célod?A stabil 3000?Mert akkor az 5200+ a Te barátod és még fesz sem kell neki szerintem.[link]

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#47) R.P. válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


R.P.
aktív tag

Ó, köszi... Hülye kérdés, de akkor az AMD oldalról lemaradt, vagy nem ajánlják habár támogatja? Lehet hogy épp megy vele de nem lehet túl jóra (pl. gyorsaságban, tesztekben) számítani?

(#48) TomBoy1986 válasza Vandit. (#46) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, 3000MHz jó volna,vagy inkább felette.

Ja és persze, hogy 65nm legyen, hogy ezt a órajelet ezzel a hűtővel bőven elviselje. Ezért szeretnék Brisbane-t. Bár az F3 steppinges 5200+ sem tűnik rossznak :)

Meg a másik, hogy ha már Windsor, akkor 4200+-ról, ami megy 5000+-ként nincs nagyon értelme szerintem pluszpénzért 5200+-ba befektetni. (bár most nem tudom, hogy az 5200+ mennyi, de a 4800+ az 18K az aquaban).

[Szerkesztve]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#49) TomBoy1986 válasza R.P. (#47) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem nem arról van szó, hogy nem jó vele, meg hogy lassabb a tesztekben, meg hogy nem ajánlott hozzá, hanem egyszerűen csak lemaradt.

De ezt inkább az oldal karbantartóitól kellene megkérdezned.

Amúgy itt az egyik alaplaptesztben a PH-n szerepel a K9N SLI lap, s nem kapott rossz eredményeket. Majd nézd meg :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#50) Vandit. válasza TomBoy1986 (#48) üzenetére


Vandit.
addikt

Én Brisbane többet nem veszek :( Eladom a mostani 4400-emet és 5200-est veszek egy mega kessel.Ezzel elleszek egy darabig. :) Amúgy nem érdekel a procim? ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.