Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csika


csika
tag

Sziasztok.

A kérdés adott.
Irodába kéne lézernyomtatót venni, de sajnos nem vagyok otthon ebben a témában. Jelenleg HP LaserJet 5P típusúak vannak (3 db), ezeknek a cseréjéről lenne szó.
A következő feltételeknek kell megfelelnie:
- kb. 50-100 oldal nyomtatása naponta
- A4-es méret

Milyen árkategóriában gondolkodjak egyáltalán? Természetesen nem színes lézernyomtatóról beszélünk. Hálózatos nyomatók lennének, tehát az ideális az lenne, ha beépített hálókártya lenne bennt, és nem jetdirecten keresztül kéne nyomtatni.
Mint mondtam nem igazán vagyok otthon bennt, hogy melyik cég gyárt jóféle lézernyomtatókat. Sima, A4-es papírra nyomtatnának csak vele, semmi speciális hordozóra. Ha lehetséges akkor bírja a gyűrűdést is, mert elég sok port kapnának szegények (raktárban működnének).

Köszönöm a segítséget előre is mindenkinek.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#2) ZoCso válasza csika (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

HP! Nem a legolcsóbb, de jó és megbízható. Bővebben: link

Magasabb kategóriában: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#3) csika válasza ZoCso (#2) üzenetére


csika
tag

Megnéztem őket.

Az alacsonyabb kategóriára is 10000 lap/hónapos max. terhelést írnak, szóval elég lenne az is.

A toner viszont drágább hozzá, mint a mostaniakhoz. Kb. 30000 HUF, egy 6000 lapos toner, míg most 16000 HUF körül van egy 4000 oldalas a LaserJet 5p-hez.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#4) steve@prhw válasza csika (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz eléggé közelítik egymást a különféle gyártmányú termékek minőség és megbízhatóság terén (ez sajna részben jó, részben rossz...). Szvsz ilyen tételnél azt kell meglesned, hogy melyiknél mennyi a fenntartás: mennyi a toner, az tartalmaz-e mindent, vagy külön kell fényhengert, hulladékfesték-tárolót, szíjakat... cserélgetned! Itt már nem a készülék a drága...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) ZoCso válasza csika (#3) üzenetére


ZoCso
senior tag

A jelenlegi nyomtatók hogy vannak hálózatba kötve?

Egy irodába kerülne-e mind a 3, vagy szétszórva?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#6) Jam-Master J válasza csika (#1) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Mi HP-kat használunk, max. meg vagyunk elégedve velük.

Mi direkt NEM beépített JetDirectes nyomtatókat vettünk, mert sokkal könnyebb így a hálózat karbantartása (legalábbis mi így gondoltuk).
Egyébként LaserJet 1200-ast használunk többségében, nagyon megbízhatóak. Az 50-100 oldal BŐVEN mehet naponta nekik (asszem 10k a havi terhelhetőség).

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#7) csika válasza ZoCso (#5) üzenetére


csika
tag

Szétszórva lennének.
(Ha egy halyre kéne, akkor egy frankóbb kéne ...)

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#8) ra^ven


ra^ven
senior tag

HP LaserJet 1010 korrekt szerkezet de hálozatban akadnak néha gondok nála
de a 2200 az isten:)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#9) csika válasza Jam-Master J (#6) üzenetére


csika
tag

Nagy cégnél dolgozok.
Hálózat karbantartása a hálózatosok gondja ... :p
Amúgy ha a jetdirect be van lőve, utánna nem szokott vele gond lenni.
A nálunk lévő HP LaserJet 5p-kel sem voltak eddig nagy gondok, de már annyira el vannak használódva ... egyik most van szervíz alatt, a másikak hogy meddig mennek .... nem csodálkoznék, ha nem sokáig ...
Az 1200-as sorozat az 1300-as elődje vagy telejesen más sorozat (most 1100-es éss 1300-as sorozatot találtam)?

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#10) Jam-Master J válasza csika (#9) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Nem Jetdirect problémákra gondoltam az előbb :) Ha a nyomtató beszarik, csak egy másikat kell rádugni a JetDirect-re, és már kész is. Nem kell semmit konfigolgatni. Szal nekem ezért tűnik egyszerűbbnek, ha a 2 device külön van.

Az 1100-as sorozatra az teljesen más (ilyen inkább ne vegyél).
Fénykép alapján az 1300-as ''elődje'' lehetett (bár úgy nézem, olcsóbb most, mint az 1200).

OK, tudom, hogy a 2100, 2200 jobb, de most csak napi 50-100 oldalról van szó...

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#11) Tuib válasza ra^ven (#8) üzenetére


Tuib
aktív tag

Nekem is nagy kedvenceim, de a 2300-asok is királyak... Webjetadminnal mindent meglehet nézni benne... Toner, papír, elakadás... Szeressük.

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#12) ZoCso válasza csika (#9) üzenetére


ZoCso
senior tag

A hálózatos HP nyomtatóba egy JetDirect kártya van beépítve. Gyakran nyomtató specifikus és nem tehető át másik típusú nyomtataóba. A külső JetDirect dobozra gyakorlatilag bármilyen printer portos nyomtatót rá tudsz kötni.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#13) ZoCso válasza csika (#7) üzenetére


ZoCso
senior tag

A jelenlegi nyomtatók hálózatosak?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#14) Tuib válasza ZoCso (#12) üzenetére


Tuib
aktív tag

Ezért legyen csak HP mind :) A Hálózatos nyomtatók belső jetdirect-jét lehet cserélgetni, probléma nélkül.

Egyébként jobb a külső, kivéve, hogy a kedves usereink mindig kihúzzák a jetdirect tápját, és csodálkoznak hogy nem megy a nyomtatás, pedig megy a nyomtató :)

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#15) csika


csika
tag

Ok, tényleg igazatok van a jetdireckttel kapcsolatban. A nyomatató cserélgetés a jetdirect mögött igen jó kis dolog.
A kedves userek, meg nem húzzák ki az áramból. Most is ilyen megoldással mennek a nyomtatók.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#16) ZoCso válasza csika (#15) üzenetére


ZoCso
senior tag

Akkor minek pénzt adni hálózatos nyomtatóra? :F
Vehetsz bármilyen olcsóbb HP személyi nyomtatót is, a napi 50-100 oldalt fogja bírni!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#17) csika válasza ZoCso (#16) üzenetére


csika
tag

Azért ez irdodai nyomtató ...
Ide szvsz nem a 40E forintos low cost-ot kell megvenni. Az nem hiszem hogy sokáig bírna azt a napi 50-100 oldalt egy ilyen ....

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#18) ZoCso válasza csika (#17) üzenetére


ZoCso
senior tag

Akár ezek is szóba jöhetnek:
HP LJ 1160: Bővebben: link
HP LJ 1320: Bővebben: link

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#19) Jam-Master J válasza ZoCso (#18) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Ez az 1320 valóban fincsinek néz ki leírás alapján...
Az ára is elfogadható.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#20) csika válasza Jam-Master J (#19) üzenetére


csika
tag

Igen a 1320 tényleg fincsinek néz ki.

Köszönöm mindenkinek a segítséget (persze azért jöhetnek még a hozzászólások). Azt hittem jönni fognak a Canonos meg Xeroxos kollegák is, de csak HP ... :)

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#21) dipi


dipi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Színes strapabíró Laser nyomtatón gondolkodom (3 tintást sikerült kinyírnom 2 Epson 1 Canon).
Viszonlag sokat használom, de olyan kis peldányszám (200, 500 max 1000) egy-egy tipusból hogy nem éri meg nyomdába vinnem.

Milyen típust javasoltok? Mennyibe kerül?
Hány oldalt nyom egy toner?
Mennyibe kerül egy toner?
Utántölthető-e? Érdemes-e utántölteni?
Mennyi élettartamra számíthatok?
Hány ezer oldal után kell hengert cserélni?

Várom válaszotokat.
Köszönettel:
Dipi


Nem kell mindent érteni! Ha az ember mindent megért, akkor megbolondul... :)

(#22) csika válasza dipi (#21) üzenetére


csika
tag

Hát tintásnak ez nem épp kis példányszám ... :)

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#23) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Hi all!


mi most vettünk egy laserjet 2100-at. Ezt a sorozatot már nem gyártják de én úgy voltam benne ezek a régebbiek elég megbízhatóak és símán bírja a napi 100-120 oldalt.

55 rugó volt új tonerral. Én szerintem mint a legtöbb újabb dolognál egyre gagyibb, olcsóbb alkatrészek meg ilyenek.

Sztem AMD a tutti!

(#24) TommyGun válasza L@@-Yosh (#23) üzenetére


TommyGun
őstag

Vágom csöppet a nyomtató témát főleg HP-t mivel a bankba csak HP-k vannak nálunk de vagy 100db majd minden típusból....

Ha vki akar egy nagyon jó nyomtatót és van rája 200k-ja mondjuk irodába ahol sokat is fognak nyomtatni akkor mindenképp azt ajánlom hogy 2420-ast vegyen mert brutál jó...
van nálunk 9000-es is azok akkorák mint egy hűtő és olyan 60lap/percet köpködnek de ez a 2420 is kivág vmi 45-50-et az ziher.....beépített Jetdirekt is van benne...
Ezt télleg csak azoknak ajánlom akik hosszútávra terveznek és sokat is nyomtatnak...simán elvisz egy 30-40 fős irodát....

Használtban is főleg a 2100-2200-2300-es sorozatot ajánlanám...ez a kocka felépítés sokkal megbízhatóbb mint az 1000-es sorozat ''álló'' felépítése....

4000-4050-4100-4200-4300-es sorozatot nem írom mert azok már télleg nagyüzem...
Bár a 4000-4050-4100 szerintem nem éri már meg mivel a 2420 odavágja őket....
Amit ebből is érdemes venni az 4200-4300....

Színesek meg most naon occsók....HP azt tervezi hogy pár éven belül hogy csak színeseket fog gyártani mivel maga az előállítási költség és már a sebesség is egyforma...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.