Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40 gb maxtor bad sector (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

Feliratkoztam én is a bad sectoros Maxtor tulajok népes táborába :(( kb. 450 napot bírt, 35 MHZes PCI mellett

Rendszerpartíciómon (7GB) 4, 8, 12, majd mostmár 16 KB adat van rossz szektorokban. Partition Magic-kel újraformáztam, Win telepítőjével többször is, nem jött be. Eltolni nem akarom a partíciót x MB-al (magyarul kihagyni részt), mert nem tudom beazonosítani, mely szektorok rosszak. Ez nem logikai bad, hanem fizikai lesz.
Ma megpróbálom még a PowerMax-et, kíváncsi vagyok. Max hordozó lesz belőle sztem...már tervbe van véve egy 80 GB-os Samsung 8 MB cache-el, a Maxtorban én többet nem bízom :P

[Szerkesztve]

(#2) Sopi válasza c41r0^ (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Pontosan milyen Maxtor volt?
5400rpm vagy 7200rpm?
Ha 7200rpm, akkor (bocs) nem csodálkozok, mert már jópár embernek tönkrement, ha 5400rpm, akkor viszont megilyedek, mert még nem hallottam volna, hogy tönkrement volna és nekem is ilyenem van.

(#3) c41r0^ válasza Sopi (#2) üzenetére


c41r0^
őstag

7200-es.
Más nem segített, csak a mélyformázás. Igaz, nem bíztam a véletlenre semmit, Linux fdiskével úgy partícionáltam meg, hogy az első 1 GB partícionálatlan (chkdsk egyszer kiírta, hogy melyik szektorokat nem tudja olvasni, onnan meg a 61. MB környékére tudtam következtetni) , és most jónak tűnik.
Bár már csak hordozó marad, megvan a Samsung :)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40 gb maxtor bad sector (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.