Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rival


Rival
aktív tag

Segítségképpen indítom a témát, és nagy valószínűséggel nem esett még szó az alábbiakról itt a PH!-n, máskülönben nem izzadtam volna le keményen a megoldás keresése közben... :) A cím ne tévesszen meg senkit, élő termék, és nem egyszerű 56K-s modem, hanem független módban is működni tudó ketyere, ami a gép kikapcsolt állapotában is válaszol, illetve megjegyzi a bejövő hang illetve fax üzeneteket. Kapóra jött, nem láttam értelmét egy ''normál'' faxkészülék beüzemelésének, főként nem üzenetrögzítősének. Óvjuk a fákat -gondoltam-, így a hódok elfogyasztása helyett vetettem szemem eme remek szerkezetre... e-e-e... túl sok a körítés, íme a lényeg:

A hivatalos oldalról letöltött, legújabb v.92-t is támogató firmware frissítése után a letöltő azt üzente, hogy sikertelen volt a flash. Frankó... próbáltam ismét, de addigra már a kommunikáció is megszűnt, a modemen egyik led sem világított kikapcs-bekapcs után sem. Hát ilyen az én formám, rögtön tönkreteszek valamit, még mielőtt használni kezdeném. Minek flash-elek, amikor minden rendben. De ez már csak az én hülyeségem. :B Leizzadás, fejből bambulás kifelé, majd felocsúdás után hosszas próbálkozás guglin megkeresni, hátha van megfejtése a dolognak. Nagyon hosszú időbe telt, mire rábukkantam okos szovjet mérnökök weboldalára :R , ahol rég tanult és elfelejtett orosz nyelvtudásom híján, az Altavista Babelfish előszeretett használata közben fényt derítettem a megoldásra, melynek végeredménye egy frissen flashelt, működő eszköz lett. :D
A lényeg, hogy a modem BIOS boot block-ja betölti a hibásan flash-elt szoftvert, így használhatatlan eszközt eredményezve. Akadályozzuk meg ebben! Dö szolúsön:

Modem kikapcs, majd egy gémkapocs segítségével szét kell pattintani a modem borítását. Az elénk táruló látvány: [link]
A gémkapocs még kell, nem eldobni! A bekarikázott rész az érdekes számunkra, ahol is típustól függően Intel, vagy AMD feliratú flash chip egyik lábát kell leföldelni, miközben áramot lehelünk a modembe. Itt: [link]
Egéren és billentyűzeten elfásult kézügyességünket megcsillogtatva a gémkapcsot úgy kell hajlítgatni, hogy kényelmesen át lehessen hidalni vele azt a kis távolságot, melyet a második képen bejelöltem. Én itt találtam a legközelebbi földpontot, akinek van jobb ötlete, hajrá! :) Tehát miközben egyik kezünkkel a gémkapoccsal hülyéskedünk, a másikkal a modemet kellene bekapcsolni, a harmadikkal pedig imádkozni. Így: [link]
Itt persze nem látszik, csak a hüvelykujjam vége, de a lényeg az, hogy mindennek eredményeképpen egy árva lednek fel kell gyulladnia. Ha ez megtörtént, lehet kezdeni a flash-t elölről, lesz kommunikáció a gép és a modem között... és mindenki boldogan él tovább, míg meg nem hal... borítás visza, és egy sör elfogyasztása szovjet barátaink, illetve az én egészségemre... :DDD

Mod: majd' elfelejtettem, hogy a tesztelt modellszámok: 71-245668-01, 81-995668-01, de szerintem az egész 56K Message Modem sorozatra érvényes a dolog.

[Szerkesztve]

(#2) Rival


Rival
aktív tag

Update:

- Nem kell kikapcsolni a modemet, és a bekapcsolással szórakozni, menet közben is le lehet földelni a lábat.
- A képen látható láb az 1. számú. Ha az 1. nem működne, mindenképpen az egyik magas címzésű lábnak kell 0-t adni, ezek lehetnek: 1, 2, 3, 28, 29, 30, 48. Esetleg nagyítóval meg lehet számolni... :)
- V.92-es firmware-ről nem lehet V.90-re visszatérni, illetve magasabb verziójúról alacsonyabbra sem, legalábbis még nem leltem meg a módját. :F

Probléma:

Egy régebbi 71-245668-01-nél az a gondom, hogy nem tudom törölni a független módban kiadott üdvözlő üzenetet. Itt szenvedek vele órák óta. :W Egyszerűen hiába adom ki a parancsot terminálban (AT+MEA, vagy AT+MEU), hiába veszem fel újra az üzenetet (AT+MVR=0), nem történik semmi. Eltárolja a hang és fax üzeneteket is, csakhogy hibás az üzenet, a közepétől csak serceg, és cserélni kellene. Mindhiába... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.