Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apócza


apócza
csendes tag

Hali!
A tápomon bütyköltem egy kicsit. Kivettem az eredeti ventit és egy fordulatszám-szabályozósat tettem bele, de nem az eredeti áramforrásról tápláltam meg, hanem az alaplapi power fanról, mivel itt a fordulatszámot vissza tudom ellelőrizni.
Ezen kívül a házba tettem még egy system ventit is amit 5V-tól hajtok meg.
Bekapcs után teszt: Mr. Hardwer Doctor szirénázik. A -12V helyett -13.09--13.28V-ot mért. (határérték -13.01V)
A többi feszültség határétéken belül van.
Mi lehet a gond?

(#2) LukE válasza apócza (#1) üzenetére


LukE
veterán

Szarul mer az alaplap valszeg.
De -12V miatt nem kell panikolni, talan com port hasznalja, de azon kivul semmi ertelmes.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) # Speeder #


# Speeder #
csendes tag

Nálam dettó ugyanez van,a 2300->2380Mhz tuning hatására már -13.01V a -12V,és nem szeretem,ha valami átlépi a határértéket..

A com portot én speciel letiltottam bios-ban,lehet valami baja a cuccnak ettől a feszültségingadozástól?13.01 és 12.75V között ingadozik,a többi feszkó rendben van.

Live to drive!

(#4) LukE válasza # Speeder # (#3) üzenetére


LukE
veterán

hagyjad a ***-ba.
egyebkent nagy esellyel com-port RS-232 illeszto csippje is a +5v-bol allitja elo maganak a szukseges pozitiv es negativ feszultsegeket.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Nagyon régóta nem használ semmi - feszkót a gépben, ráadásul még 10%-al se tér el, tojd le.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) mr_ricsi válasza apócza (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A -12V helyett -13.09--13.28V-ot mért. (határérték -13.01V)''
Emellett nem szabad csak úgy elmenni, méghozzá amiatt, hogy belenyúltál a tápba, és ezután kezdett szirénázni. Vagyis ki kell zárni, hogy nem Te tettél-e valamit, ami ezt eredményezte. (És később akár súlyosabb gondokat is okozhat -esetleg.)

''az alaplapi power fanról, mivel itt a fordulatszámot vissza tudom ellelőrizni.''
Maradhatna az eredeti helyén is, csak a venti sárga drótját kell az alaplapi csatira dugni. (Pl. elvágod a venti piros és fekete drótját, és az eredeti venti helyére forrasztod, a sárga drótot -végén a csatlakozóval- pedig az alaplapra dugod.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.