Szoftver
SZOFTVER
A TALK 5H-t az Android 4.2.1 verziója hajtja, amely TALK 5H v1.01 álnéven fut, gondolom ez lehet a WayteQ-es szoftver verzió. A WayteQ amúgy egyedi kezelőfelületet nem ad a telefonhoz, ez mondjuk engem nem nagyon zavart a "fantasztikus" Samsung TouchWiz után, sőt, kimondottan üdítően hatott rám a stock droid.
Igazából sok értelme nem is lenne egy egyedi felületnek, hiszen így tényleg mindenki úgy szabhatja testre a szoftver kinézetét, ahogy akarja, ráadásul a memóriával is sokkal takarékosabb egy ilyen megoldás. Összehasonlításképpen a Galaxy S III Android 4.1.2-vel (+TouchWiz) alapjáraton, készenléti állapotban 50-100 MB szabad memóriát biztosított (4.3-mal stabilan 100 felett volt), így hiába a jó processzor, a rendszer folyamatosan lagolt rajta. A TALK 5H alapjáraton több, mint 500 MB szabad memóriával rendelkezik, és ez bizony a sebességen is meglátszik, főleg több program egyidejű futtatásánál.
A nagyításhoz kattints a képre!
Tehát a szintetikus tesztekben, amelyek ugye processzor-orientáltak, szinte fej-fej mellett teljesít a két készülék (a Samsung azért erősebb kicsit), ám a rendszer sebességében és a mindennapi feladatok megoldásában én simábbnak, akadás-mentesebbnek (ha létezik ilyen szó) éreztem a TALK 5H-t az S III-hoz viszonyítva.
A 4.2.1-es Android sok meglepetést nem tartalmaz, ami extraként megemlíthető, és az MTK chipset velejárója, az az időzíthető ki- és bekapcsolás.
Ezen kívül négy fajta audio profil is választható, egyet teljes körűen testre is szabhatunk. A Google Play szolgáltatások természetesen implementálásra kerültek a szoftverbe, bár a gyári állapotban sajnos igen kevés program került feltelepítésre. Pl. sem zenelejátszó, sem videó lejátszó, sem pedig YouTube kliens program nincs a telefonon "out-of-the-box", szerencsére ezek pillanatok alatt feltelepíthetők a Play áruházból.
A nagyításhoz kattints a képre!
Alapértelmezésben a gyári webkit böngészőt, email és Gmail klienst, Google keresést és hangalapú keresést, térképet navigációval, naptárat, számológépet és Google Play Zene alkalmazásokat kapunk, a többi telepítéséről nekünk kell gondoskodnunk.
Kapunk extra programokat is a WayteQ-től: a Táblamagazin appal egy rakás (szerintem ingyenes) újságot lapozgathatunk, a MindigTV-vel pedig a közmédia csatornáit nézhetjük élőben megfelelő mobil, vagy WiFi internet elérés esetén. A WayteQ Fórum alkalmazás értelem szerűen a WayteQ fórumához és a közösségi támogatáshoz ad hozzáférést.
A telepített fájlkezelő alkalmazás meglepően jól használható, nagyon egyszerű tudású, de mindennapi felhasználásra tökéletes, jó nagy betűmérettel és ikonokkal operál, így tényleg könnyű a használata, és szerintem ez a legfontosabb. A profik nyilván telepítik a preferált applikációjukat, de gyári programként átláthatóan és stabilan működik.
A főképernyő mellett még négy kezdőképernyőt tömhetünk tele ikonokkal és widgetekkel.
A nagyításhoz kattints a képre!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!