Hirdetés

WayteQ TALK 5H - Nagy beszéd

Multimédia

MULTIMÉDIA

A négymagos processzor gyakorlatilag minden média fájl lejátszására alkalmassá teszi az eszközt. A FullHD felbontású HD MKV demó lejátszása meg sem kottyan neki.

Érthetetlen módon nincs sem videó, sem zenelejátszó alkalmazás előre telepítve a készüléken. Szerencsére, ez is egyetlen mozdulattal, a Play áruházból pótolható, videó lejátszásra az MX Playert ajánlom. MP3 lejátszásra én a Moobo Music Playert használom, amely például hangszín szabályzót is tartalmaz. Az Android menüben amúgy bekapcsolható egy hangzásjavító áramkör az AUDIO menüpontban, amely a fülhallgatóval való zenehallgatást hivatott elősegíteni.


A nagyításhoz kattints a képre!

Szerencsére FM rádió is került a repertoárba. A vételi érzékenységgel nekem bajom nincs, működik. Az automata állomáskeresés és felvétel készítés biztosított, sőt, az RDS információk vétele is rendelkezésre áll. A felvett állományok egy FM RECORDING mappába kerülnek, dátumcímkével, OGG formátumban tárolódnak. A rádió csak csatlakoztatott fülhallgatóval működik, viszont ekkor akár a beépített hangszóróra is kivezethető a hang, tehát kihangosítva is lehet hallgatni.

A kihangosított zenelejátszás (gyerekeknek a 4-6 villamoson ez fontos fícsör) egészen elviselhető minőségű, és eléggé hangos, ezzel biztosan nem lesz probléma.


A nagyításhoz kattints a képre!

Kamera: a Samsung Galaxy S III-mal folytatott küzdelmében ezen a ponton rosszul jön ki a WayteQ - a beépített, 8 megapixeles, autofókuszos kamera nem egy csúcsdarab. Megfelelő fénynél elfogadható képeket lehet vele csinálni - nem a kamerájáért fogom szeretni ezt a készüléket. A LED vaku is gyenge pont, sötétben nem lehet szép felvételeket lőni vele (melyik telefonnal lehet?), a fénye igencsak gyengécske. Meglepő módon a kamera képes a folyamatos fókuszra, ami még meglepőbb, hogy videó közben is tudja ezt a funkciót!

Viszonylag sok beállítási lehetőséget kínál a gyári Android szoftver: tudunk HDR képeket készíteni, panoráma felvételt, kamu "3D-s" képeket (képek több szögből való lefényképezése), mosoly érzékelés is van.

Az elkészült felvételek maximálisan 8 megapixelesek (azaz 3264 x 2448 pixel felbontásúak) lehetnek, de beállítható még 5 MP (2560 x 1920) / 3 MP (2048 x 1536) / 2 MP (1600 x 1200) / 1,3 MP (1280 x 960) / 1 MP (1024 x 768) / VGA (640 x 480) / QVGA (320 x 240) felbontás is.

A fókuszmező az ujjunk megfelelő helyre való bökésével változtatható, de a készülék időnként magától is fókuszál. EV expozíciós sorozatot is lőhetünk: ilyenkor három felvétel készül, különböző EV értékekkel, és kiválaszthatjuk a nekünk legjobban tetszőt.


A nagyításhoz kattints a képre!

Természetesen a GPS címkék elmentése bekapcsolható az elkészült fotókhoz. Színhatásokat (szépia, fekete-fehér, negatív, vízszínű, fekete tábla, fehér tábla) is beállíthatunk. Egészen sok témamód közül lehet választani: automatikus, éjszakai, napnyugta, buli, álló, fekvő, éjszakai portré, színház, tengerpart, hó, stabil kép, tűzijáték, tevékenység, gyertyafény. A fehéregyensúly is előre beállított értékeket vehet fel: automatikus, izzólámpa, nappali fény, fénycső, felhős, szürkület, árnyék, meleg fénycső. Az ISO érzékenység 100 - 1600 között változtatható.

Ezeken kívül még arcfelismerés, és 40 képes sorozatfelvétel is kivitelezhető, valamint önkioldó is van, amely 2 vagy 10 másodperces késleltetést tud. A kereső állítható 16:9 formátumra is, ekkor 6, 4 és 1 megapixeles felbontások közül választhatunk.


A nagyításhoz kattints a képre!

A képminőség: szerintem nem túl jó, nem életlenek a képek, de a zajszűrés brutális, beszéljenek a teszt képek. Sajnos itt túl jól voltam tartva Samsungéknál. Annyira azért nem sírok, mivel rendelkezem rendes DSLR géppel, ezért annyira nem fáj a képminőség - fotózni úgyis azzal fogok.

A videó-felvevő maximálisan FullHD felbontásban (1920 x 1080) tud dolgozni, ezen kívül 1280 x 720, 640 x 480 és 176 x 144 pixeles felbontásokat ismer, mindegyik esetben 30 képkocka / másodperc sebességű a felvétel. A tárolt formátum 3gp.

A menüben bekapcsolható az EIS (elektronikus képstabilizáló), illetve gyorsított felvételeket is készíthetünk, ez nagyon mókás! 1 / 1,5 / 2 / 2,5 / 3 / 5 / 10 mp-es gyorsítással lehet felvételeket készíteni, majd a szoftver létrehozza a gyorsított felvételt, nekünk semmit nem kell csinálnunk. Tényleg mókás, érdemes kipróbálni!

A videó felvétel képminősége nem annyira rossz, nyilván a Samsung itt is kenterbe veri a TALK 5H-t, de már írtam: nem a kamerája miatt fogom szeretni.


A nagyításhoz kattints a képre!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények