MX-Linux 19

Egyre többen használják az MX-Linuxot, de nagyon sokan nem ismerik a benne rejlő lehetőségeket.

Induljon a rendszer!

Még mielőtt tényleg elindítanánk, muszáj még pár trükköt megosztanom.

Mi van abban az esetben, ha egyszerre két opciót szeretnénk használni, ugyanabból a menüpontból? Pl. az F4 menüben található a hwclock=local (a gép órája a helyi idő szerint jár), és a nosavestate (semmi ne kerüljön mentésre) opciókat egyszerre akarjuk alkalmazni? A Rendszerindítási paraméterekbe kézzel kell beírni a plusz opciót (a menüpont nevét).

Hogy pontosan milyen paraméterekkel indul a rendszer, azt az F12 lenyomására megjelenő ablakban nézhetjük meg.

Arra is van lehetőség, hogy ezeket a boot paramétereket elmentsük, így nem kell minden induláskor kisakkozni, hogyan induljon a rendszer. Erre van az F8 menüpont.


Elsőre talán furcsának tűnik a függőleges tálca, de megszokható. :)

Egy üdvözlő képernyővel nyit a rendszer, amiről offline is elérhetjük a gyakran ismételt kérdéseket és a kézikönyvet (sajnos nem magyarul). A Wiki, a fórumok, a videók és a hozzájárulás megnyitásához már internet kapcsolat szükséges. Bár a fórumon belül létezik magyar nyelvű topik is, az nem túl látogatott.
Szintén az üdvözlő képernyőn érhető el az MX-Tools, a kodek telepítő, az MX-Tweak és a Popular Apps név mögé bújtatott MX Package Installer.


Az eszközök


Kodek telepítő


MX tuningoló


Népszerű alkalmazások

A fenti alkalmazásgyűjteményeket nézzük át a következő oldalakon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer vagy irodai monitor? Ezek a fő különbségek

PR A monitor kiválasztása nem csupán a méretbeli különbségekről szól – sokkal inkább a felhasználási cél dönti el, hogy milyen típusú kijelzőre van szükségünk.

Azóta történt

Előzmények