Hirdetés

California, "The Golden State"

California, az U.S.A. 50 államának egyike képekben, videón élménybeszámolóval.

Ipara, Városai

California film és szórakoztató iparát úgy gondolom, hogy nem szükséges bemutatni. Természetesen nem minden alkotás kiváló, de el kell ismernünk, hogy azért rengeteg remekmű is született Hollywoodban, aminek köszönhetően a turizmus is föllendült.

Olaj, nemesfém (arany, réz,stb) bányászatáról és elektronikai iparáról sem mindenki tud. Az USA-ban a legnagyobb elektronikai szaküzlethálózat, a Fry's Electronics képviselete Californiában is megtalálható. Californián kívül kevés állam büszkélkedhet hasonló üzlethálózattal. (Arizona, Nevada, Oregon, Washington, Texas, Illinois, Georgia és Indiana.) Eredetileg (valamikor tíz-egy-néhány éve..) még csak Californiában és Texasban volt Fry's. Csodálkozom, hogy azóta ennyire elterjedt! Mi nagyon hiányoljuk itt, Floridában. A Fry's a műszaki szakik második menyországa. Olyan hatalmas kínálata és olyan remek kiállítása van, hogy szinte a Disneyland-del vetekszik az általa nyújtott élmény. Ebbe az áruházba való ellátogatás egy egésznapos program lehet, rengeteg érdekességgel, újdonsággal szolgálnak és az árak is korrektek. Aki az USA-ban jár, és teheti, keresse föl Fry's Electronics-ot!

California fővárosa: Sacramento.
453,781 lakossal. Az USA-ban az államok fővárosai gyakran nem a legnépesebb városok. Pl Florida fővárosa Tallahassee sem a legnagyobb város Floridában. :)

Hirdetés

Katt a képre.

California jelentősebb városai:

Los Angeles

Népessége: 3 694 820

.. még egy film az LA-ről

San Diego népessége:1,256,951
Barátunk szülei az imént látott SEA WORLD-be is elvittek bennünket. Óriási élmény volt. Nekem mindenek között a legnagyobb!!

Ez a kép '97-ben készült San Diegoban. :) Szegény gyerekek haját én vágtam le ...... :DD

Ez pedig az Állatkert San Diegoban

San Francisco közelében levő Silicon Valley az otthona a rohamosan fejlődő radió, televízió és katonai elektronikai iparnak. Szintén itt van a U.S. Navy egyik legnagyobb kutatási és technologiai központja.

San Jose népessége: 894 943

San Francisco népessége pedig: 776 733

San Franciscoban sokat időztünk, mert a barátunk szülei a Golden Gate híd tövében levő hegytetőn laktak, ahogy mondani szokták, egy köpésnyire San Franciscotól. Autóval kezdtük a városnézést. San Francisco szűk, kacskaringós kis utcái olyanok, mint egy vidámpark. Szinte vég nélkül kanyarogtunk föl-le. Pihenésképpen betértünk egy moziba megnézni az 1906-os (San Francisco)hirhedt földrengést. Sokkoló volt. (És az a legdöbbenetesebb, hogy a földrengést követő években az emberek semmit nem tanultak a múlt hibáiból, ugyanúgy építették vissza a várost!!)

A kínai negyedbe gyalog mentünk be, ahova a barátunk már nem jött velünk, mert azt veszélyesnek tartotta. Mivel mi viszont mindent közelről akartunk látni, ezért vállaltuk a kockázatot, és szerencsére ép bőrrel meg is úsztuk. A vásári zsongás-bongáson kívül semmi különös nem történt azon kívül, hogy mindent ránk akartak sózni. A kínai negyed után a Pier39-es kikötőbe mentünk, ami szintén a szórakoztatás egyik híres színtere. Az utcai akrobatáktól kezdve, bazárosokon át, művészek, festők, zenészek és mindenféle árusok árulják ott a portékáikat. Nagyon jópofák a szüntelenül kaját kunyeráló "quákogó" fókák. Biztos megszokták már, hogy a halászhajókról nekik is jut hal-maradék. :) Katt a képre.

A kikötőben szinte minden boltba benéztünk, ahol a kisiparosok készségesen avattak be bennünket a kulisszatitkaikba, részletesen bemutatva termékeik készítési módját. Így kitanultuk az esküvői gyertya-gyártástól kezdve az üvegfúvás mesterségét is. Közben elmondtuk nekik, hogy Magyarországról jöttünk, és mi a híres mesterségünk címere...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények