Hirdetés

Smart Taskbar, előugró oldalsáv (magyarul)

Szeretem azokat az alkalmazásokat, melyek valamilyen hasznos funkcióval megkönnyítik androidos telefonunk használatát.
A Smart Taskbar pont ilyen. A Market-ről ingyenesen letölthető (a Pro változat funkcióit feloldó programért fizetni kell).

Ez tulajdonképpen egy bármilyen helyzetben elővarázsolható segédprogram, mellyel egyszerűen elérhetjük és elindíthatjuk a telefonunkra telepített programjainkat, megjeleníti a most futó és a nemrég használt alkalmazásokat is. A futó programok között egyszerűen tudunk váltani és be is zárhatjuk azokat.

Öt darab tetszőlegesen beállítható alkalmazás közvetlenül elindítható a Smart Taskbar fő ablakából.
A 'panel sáv'-on megtalálható az alkalmazások, futó programok, widget-ek fül, melyek tartalma magáért beszél. Ezeken kívül egyéni panelcímkéket is létrehozhatunk, melyekbe tetszőleges alkalmazások pakolhatók. A Pro verzióban egyéni műveletek is definiálhatók (mint pl.: könyvjelzők, névjegyek és egyéb android funkciók...), melyek szintén kihelyezhetők akár az 5 db. gyors elérésű gombra, vagy bármely panelbe.

Jorte, naptár alkalmazás (magyarul) *frissítve: 12.14

Én magam nem használok naptár alkalmazást, maximum a hetek száma és az aktuális névnap érdekel sokszor.
Ezért is nem magamtól, hanem sokszoros kéréseknek eleget téve döntöttem úgy, hogy honosítom ezt az ingyenes Androidra készült alkalmazást.

Túl sok tapasztalatom ez okból nincs is vele kapcsolatban, csak amennyi a fordításhoz szükséges volt.

Röviden: mindenre alkalmas amit egy naptár alkalmazástól elvárhat az ember. Lehet felvinni egy adott időpontra eseményeket, be lehet állítani mennyi idővel előtte emlékeztessen rájuk.
A kezelőfelülete elég jól testre szabható, úgy mint elrendezés, megjelenítési színek.

Különböző méretű és elrendezésű widget-eket is tartalmaz, melyek szintén testre szabhatók. Ezeket valamelyik asztalunkra kihelyezve tájékoztat bennünket az aktuális bejegyzésekről.

További információkért ajánlom mindenkinek Aggleány cikkét a Sony Ericsson Portál-on, ahol részletesebb leírást és képeket is találtok a programról. ->[cikk]

MoboPlayer egy remek médialejátszó (magyarul) *frissítve: 2012.07.31

Egy remek médialejátszó került fel a napokban az Android Market-re, amely MoboPlayer névre hallgat.

Letisztult, egyszerű, de mégis elegáns külső jellemzi.
Kezdésnek kiválaszthatjuk, mely mappákból gyűjtse össze a médiafájlokat.
A későbbiekben egy gombnyomással választhatjuk a mappák szerinti tallózást is.
Lejátszáskor a képernyőn kézmozdulatokkal szabályozhatjuk a hangerőt, fényerőt, ugorhatunk tetszőleges időtartamra.
Természetesen feliratokat is kezel, melyeknek méretét, színét módosíthatjuk.

További információk (és képek) a fejlesztők honlapján: [link]

Mindenképpen érdemes kipróbálni!

Az alkalmazás saját fordítás!

SwiFTP (magyar) ingyenes FTP szerver androidra

Telefonunk fájlrendszerének eléréseben segít a SwiFTP nevű ingyenes alkalmazás, mégpedig úgy, hogy FTP szervert varázsol az androidos készülékünkre.
Használatához root jogokra lesz szükségünk.

Működése igen egyszerű:
A felhasználónév és jelszó beállítása után az "Indít" gombra kattintva elindul a készüléken az FTP szerver.
Ezután a számítógépünkön a böngészőben, vagy tetszőleges fájlkezelőben (pl. TotalCommander) az adott IP címen és porton elérhetjük a telefonunkat (FTP szervert) és természetesen a jogosultságoktól függően fájlokat másolhatunk ide-oda, törölhetünk, stb.

Nagyon praktikus ez így, mivel kedvenc fájlkezelőnkből elérhetjük telefonunkat.

Az alkalmazás saját fordítás!

Apps Organizer az alkalmazás-rendszerező (magyarul)

Az Apps Organizer nem más mint egy ingyenes alkalmazásrendszerező program android platformon.

A nagytestvér, a Folder Organizet nevű program egyszerűbb változata, minden 'csicsa' nélkül, csak ahogy a neve is mutatja kizárólag a telefonunkon lévő alkalmazások kategorizálására szolgál.

A már létrehozott kategóriákat könnyen szerkeszthetjük, tetszőleges ikont választhatunk, nevet módosíthatunk, alkalmazásokat törölhetünk és bővíthetjük a meglévőket.

Az alkalmazásokat kedvencként megjelölhetjük, később a widget-ként megjelenített kategóriák ablakfejlécén választhatunk, hogy csak a kedvenceket mutassa (csillag szimbólum).

Kis plusz szolgáltatás az egyszerűség mellett, hogy a hosszabb kategórianeveket a megjelenítéskor futó ikonfelirattal mutatja.

A létrehozott kategóriák az SD kártyára exportálhatók, valamint importálhatók is.

GO Launcher EX (magyarul) *frissítve: 09.02

Az Android rendszert használó felhasználók az utóbbi időben egyre jobban bővelkednek a "Home" kezelő alkalmazásokban, melyekkel telefonjuk használata egyszerűbbé válik, felhasználói felületét testre szabhatják egyéni igényeik szerint.
Egy ilyen alkalmazás a GO Launcher EX is.

Korábban már volt szerencsém az EX nélküli változathoz kb. 2 hónapja, amely szolgáltatásaiban és sebességében még eléggé alulmaradt a konkurens, ezen a téren legnépszerűbb két alkalmazástól a LauncherPro-tól és az ADW Launcher-től.

Viszont már akkor látszott, hogy a készítők igyekszenek mindkét konkurens alkalmazás legjobb tulajdonságait egyben összeolvasztani, sőt megspékelni még azokat némi extrákkal is.

Az elmúlt napokban egy fórumtárs felhívta a figyelmem arra, hogy a programnak új verziója jelent meg amely szolgáltatásaiban már nem csak hogy felveszi a versenyt, hanem itt-ott túl is szárnyalja az elődöket.

OruxMaps az ingyenes térképszoftver (magyarul)

Android platformon, aki nem vágyik hangos navigációra, csak egyszerűen meg szeretne tekinteni egy térképet, azon a pillanatnyi helyzetét, az próbálja ki az OruxMaps ingyenes alkalmazást.

Az OruxMaps nem csak egy térkép megjelenítésére alkalmas program, több annál.

A használható több mint 2 tucat online térkép böngészésére, továbbá alkalmas offline térképek kezelésére is.
Az offline térképeket a Mobile Atlas Creator nevű ingyenes PC szoftverrel tudjuk a legegyszerűbben elkészíteni, majd az SD kártyánk "/oruxmaps/mapfiles" mappájába másolva használni.
Meg kell jegyeznem, hogy az ilyen módon készített térképek nem túl helytakarékosak mivel azok nem vektorgrafikus hanem rasztergrafikus formában tárolódnak. Magyarország ily módon elkészített (letöltött) térképe 10-12-14 nagyítási szinteken kb. 400 MB!
Ennek ellenére a program kimondottan gyorsan tölti be a térképrészeket (ZTE Blade, 600 MHz 512MB RAM/ROM tesztelve).

MakeYourClock Widget a személyre szabható óra (magyarul)

Kipróbáltam sok dátum és idő megjelenítésére alkalmas widget-et, de a legjobban a MakeYourClock nyerte el a tetszésem.
Az alkalmazás még béta stádiumban van, de gyorsan fejlődik, szinte kéthetente csiszolnak rajta valamit. Nemrég került fel a Market-re és azóta töretlen népszerűségnek örvend.

Mi is az ami egyedivé teszi?
Az, hogy ezzel az alkalmazással a saját kedvünkre formálhatjuk a dátum és az idő megjelenítését a képernyőnkön.
A program tartalmaz egy sablonszerkesztőt, amely mostanra egész használhatóvá vált.
Különböző dátum és időelemeket helyezhetünk el a saját sablonjainkban, melyek helyzetét, méretét, színét, áttetszőségét, betűtípusát alakíthatjuk igényeink és fantáziánk szerint.

A beta5 verzió újdonsága, hogy megkönnyítették az egyes elemek kiválasztását, a számokat most már szövegesen is meg tudja jeleníteni (pl. 2011=kettő ezer tizenegy), valamint a saját műveinket fel is tölthetjük az alkalmazás galériájába, ahonnan természetesen le is tölthetünk kész sablonokat.
/Meg kell jegyeznem, hogy az angol számképzés eltér a magyartól, ebből kifolyólag a 20 és 30 közötti számok sajnos nem megfelelően jelennek meg szövegesen pl. 25=húsz öt/

EasyReminder emlékeztet az elmulasztott eseményekre (magyarul)

Sokáig keresgéltem a Market-en olyan android alkalmazást amelyik figyelmeztet az elmulasztott hívásokra, valamint az olvasatlan sms-ekre.
Több ilyet is kipróbáltam, pl. MissedCall, MissedReminder …, de végül is az EasyReminder mellett kötöttem ki.

Miért is?
Ez egy egyszerű alkalmazás amely emlékeztet az elmulasztott eseményekre (hívás, SMS, MMS, mail-t sajnos nem!)
Nem kínál extra beállítási lehetőségeket, nem tudja villogtatni a képernyőt, nem állítható be hogy milyen időközönként jelezzen…
Viszont beállítható, hogy mennyi idő után kezdjen el jelezni és azt milyen értesítési hangon tegye. Az értesítések száma is meghatározható
Továbbá, valamilyen rejtélyes ok miatt csak az elmulasztott hívásoknál a „notofication LED” (amennyiben van ilyen a készülékünkön) villogtatása is beállítható, meg kell jegyeznem nálam (ZTE Blade) nem túl sok sikerrel, ugyanis ’élő’ képernyőnél villogott csak, kikapcsoltnál nem, amikor kellett volna.
És végül a legfontosabb (számomra legalább is), amiért végül ezt a programot választottam az, hogy beállítható egy olyan időintervallum, amikor nem jelez a program az eseményekről, pl. éjszakai időszak.
Ez nagyon jó dolog főleg azután, mikor egy késői nem fogadott hívásom miatt (persze reggel kiderült hogy téves volt) egész éjszaka ’pittyegett’ a telefonom ezért.

Smooth Calendar magyarul

Sokáig nyomoztam a neten. hogy milyen névnap megjelenítő alkalmazást (widget-et) lehetne kitenni az androidos telefonom főképernyőjére.
Többet is kipróbáltam, de igazából egyik sem felelt meg valamilyen szempontból. Vagy a mérete volt túl kicsi (az én 480x800-as kijelzőmön), vagy a háttere volt túl sötét és nem tudtam módosítani rajta.

Végül rátaláltam erre a kicsi, egyszerű (igaz a menüje kicsit el van bonyolítva) naptár widget-re.

Kicsit módosítottam rajta azzal, hogy a hátterét áttetszőbbé tettem, valamint a menüjét lefordítottam (ami kicsi program ellenére azért nem volt egyszerű, mert a mai napig nem tudom egyes menüpontok funkcióját megfejteni...).

Ahhoz, hogy megjelenjenek a magyar névnapok két fontos dolgot kell tennünk: