Hirdetés

Nothing Phone (3a) - bemutató és kisteszt

Március elején megjelent a Nothing két újdonsága, a Nothing Phone 3a és a 3a Pro.
Aki nem akar szöveget olvasni, annak legalul megtalálható a videó is, benne vizuális tartalmakkal és pár tesztképpel is.

A két telefon között leginkább a hátlapi kameraelrendezés a különbség, illetve a Pro verzióban mások a kameraszenzorok.
Hozzám a kék verzió került, amely azóta már nem elérhető a gyártó oldalán, pedig először majdnem a fekete színre voksoltam.

Alapvetően a gyártó továbbviszi a megkezdett dizájnt, feltűnő és felismerhető stílusjegyekkel látja el a telefonjait.

Részletes specifikáció:
- OS NothingOS 3.1 / Android 15
– Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3
- 6.77" AMOLED, 120Hz 2392x1080 / 420 ppi
- 12GB memória és 256 GB tárhely (UFS2.2, nem bővíthető)
- 5000 mAh akkumulátor
- 50W gyorstöltés
- 50 MP főkamera (OIS)
50 MP telefotó, 8MP ultraszéles, 32MP előlapi kamera
- Nano-SIM + Nano-SIM
– Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct - BT 5.4, A2DP, LE
- USB Type-C 2.0, OTG
- 163,5 x 77,5 x 8,4 mm
- 201 gramm
- Ár: 379 euró
- Honnan érkezett: A gyártótól egyenesen.

Hirdetés

Külső:
A dombornyomott dobozban szinte semmit sem találunk, ahogy sajnos mostanság szokás: csak egy kábel egy SIM-tű és kész is a szolid, de csekély csomagolás.

Nincs tok sem, illetve töltő sem. Viszont érdemes megjegyezni, hogy a gyors rendelők a gyártótól kaptak ajándékba egy 45 W-os Nothing gyorstöltőt. (március 19-ig él ez az akció még).

A méreteit tekintve ez a telefon a nagyobbak közé tartozik, ugyanis egy 6,77 hüvelykes AMOLED panellel foglalja el az előlap 88%-át, amely HDR10+ és 120 Hz-es, 800 nites tipikus fényerővel, de pontszerűen akár 3000 nitet is ígér a gyártó.

Gyárilag felhelyezett fólia is van, de azért ennél komolyabb védelem is.
Védelem tekintetében a Panda Glass üvege szolgál a karcok ellen. A kínai Tungshu Group vállalat gyártja Pekingben. A technológia tekintetében elvileg ugyanúgy készül, mint a Gorilla üvegei, több Motorola és Nokia ( HMD) modell is használ ilyen üvegeket.

A készüléken alul találjuk a SIM tálcát, dual SIM képes, de nincs eSIM, az a Pro modell kiváltsága maradt.
Jobb oldalt található a bekapcsológomb, középtájon alatta pedig más kialakítással az Essential Key nevű gomb, amellyel digitális jegyzeteket készíthetünk képes és hang formájában is.
A telefon tetején egy mikrofont találunk, és bal oldalra került a bekapcsológomb.
Sztereó a készülék, de a felső hangszórót használja párban az alsóval.

A hátlap nyújtja a telefon legérdekesebb részletét, ugyanis itt találjuk a polikarbonát hátlap alatt a felül a 3 db kamerát, amelyet körbevesz a Glyph interfész: ez híváskor, zenehallgatáskor is villoghat a zene ütemére, de ki is kapcsolható természetesen.

A hátlap alatt egy 5000 mAh akkumulátor található, amely 50W-tal gyorstölthető (és 0-ról 100-ra 56 perc alatt gyorsul vagyis töltődik).
A kijelző alatt található az ujjlenyomatolvasó is, amely nagyon pontos és gyorsan feloldható vele a készülék.
Aki nem szeret a gombokkal babrálni, jó hír hogy a kijelzőt akár dupla-koppal is lezárhatjuk és természetesen a felélesztéshez sem szükséges gombokat nyomogatni.

Hardver:

Térjünk rá a hardveres alapokra.
A készülékben egy Snapdragon 7s Gen 3 dolgozik, amely egy 8 magos rendszerchip és 2024. augusztusában jelent meg. 4 nm-en készül TSMC-nél,
Kryo magokat tartalmaz, 4db 1,8GHz-en ketyegő Kryo Silver (Cortex-A520), 3db 2,4 GHz-en dolgozó Kryo Gold (Cortex-A720) illetve egy teljesítménymaggal is rendelkezik, amely a Kryo Prime elnevezést kapta, de szintén egy A720-as Cortex maggal van dolgunk.

A GPU szerepét egy Adreno 800-as látja el 1050MHz-en.

Tárolóból egy 256GB-os UFS2.2-est kapunk, de létezik 128GB-os kivitel is, a memória pedig ennél a modellnél 12GB-nyi. Az Antutuval teszteltem a tárhelye sebességet is: szekvenciális sebességben nagyjából 1000MB/s írás-olvasás, a véletlenszerű hozzáférésű sebességteszt pedig 775MB/s olvasás és 575MB/s írási sebességet produkált. Ennél azért egy UFS 3.1 tároló mindenképp gyorsabb, de a hétköznapokon nem éreztem markáns hátrányát ennek a tárolótípusnak.

A mindennapos használat során nem tapasztalható melegedés és az üzemidő is egészjó, 1-2 nap kihozható belőle, viszont érdekes módon a 2a üzemideje a MediaTek Dimensity 7200 Pro megoldásával sokkal jobbnak mondható.
Ettől függetlenül aki nem lóg egész nap a telefonon, 2 napig el tudja ezt is használni.

Ha már teljesítmény, az Antutu pontszámok tekintetében 800 ezer körül teljesített a telefon, a Geekbenchen pedig az egyszálas 1162 pont, a többszálas 3309 teljesítménye (az elődhöz képest leginkább több szálon gyorsult).

Szoftver:
Szoftveres téren megkapjuk a Nothing OS 3.1 es verzióját Android 15-ös alapokon, ami egy nagyon gyors, nagyon fluid rendszer.

A gyártó három főverziót és hat év biztonsági frissítést ígér.
Szoftverek terén nincs nagy mozgásterünk és ez a letisztultságot kedvelőknek jó hír.

Semmi felesleges program, pár Nothing-os saját app és ennyi, de megkapjuk a teljes Google kínálatot is természetesen (ez utóbbiak le is tilthatóak).

A felület egyszerű és jól kezelhető.
Felülről lehúzva az értesítési sáv és a kapcsolók jönnek elő. Tudunk zseblámpát kapcsolni, akár a Glyph segítségével is, akár a vakuval is.
A kezdőképernyőn is tudunk változtatni, van 4-5 elrendezés, emellett ikoncsomagot is tudunk módosítani
Van Nothingos ikonpakk, ami ilyen monokróm hatású, a gyártóra már jól jellemző dot-matrixos megjelenéssel.

Kamera:

A kameraszoftver rendkívül sok beállítási lehetőséget kínál, de leginkább a Pro módban.

Emellett ha alulról felhúzzuk a sima fotózás résznél, akkor előre beállított presetekkel is találkozunk, amiket mi is testre tudunk szabni illetve tudunk letölteni is.
Emellett van lehetőségünk kész LUT filterek importálására is, amellyel aztán valódi fotós élményt tudunk kihozni a 2 db Samsung és 1 Sony kamerából.
(.cube file hozzáadása, én például a shutterstock oldaláról töltöttem le).

- 50 MP főkamera OIS, ISOCELL GN9
- 50 MP telefotó Samsung JN5 2x optikai és 4x szenzor zoom illetve 30x ultra zoom
- 8 MP ultraszéles IMX355 Sony

Front kamera szintén egy Samsung kamera, ami 32 MP-es.
Videózni maximum 4K 30FPS-ben tudunk, de itt is van lehetőség a profi mód kiválasztására.
További lehetőségek még a 1080p 30/60 FPS slowmotion illetve timelapse 4K és 1080P esetében is.

Árazás és konkurensek

A gyártótól közvetlenül jelenleg fekete és fehér színekben érhető el, a kék színt a nagyon gyorsan rendelők csíphették el, köztük én is.
8/128-as kivitelben 139.990 Ft , 12/256-osban pedig 155.990 jelenleg.

Aki még március 19-ig rányom a rendelés gombra, az kap mellé töltőt is.

Kb. 30 ezer forint a Pro verzió felára, ahol más kameraszenzorokat kapunk és a kamera elrendezés is más; hardveresen a készülék azonos, de csak nagyobbik kivitel létezik halvány szürkésfehér vagy fekete színben.

És hogy ki-mi a közvetlen konkurense?
Nos hát eléggé széles mezőnybe érkezik a 140-155 ezer forintos sávba.

- Repkednek az ajánlatok a Xiaomi-Poco-Redmi vonalon: Xiaomi 14T megcsíphető nem hivatalosan ezen az ársávon, de a hivatalos ára jóval drágább, esetleg a kifutó 13T lehet még nyerő választás. A Poco X7 Pro egyértelműen életképes alternatíva, de fotózás terén nem nyújt ennyit. Redmikből a Note 14 Pro és Pro+ ára mozog ekörül, de fotózás területén másabb képet fest.
- Találunk pár Motorolát is, nem hivatalos forrásból még egy Edge 50 Pro is beeshet, de ha a hivatalosabb árakat nézzük, akkor itt csak az Edge 50 Neo játszik a kiváló Mediatek Dimensity 7300-assal
- A HMD Skyline árban már alatta mozog, de gyengébb hardverrel.
- a kisebb készülékek kedvelőinek a Pixel 8a-t lehetne ajánlani ennyiért
- És maradt még a Samsung és a Honor 200 néhány ajánlata
- A Vivo V40 drágábban inkább a Pro vetélytársa lehet

Szóval népes mezőnybe érkezett ez a szerintem jól kiegyensúlyozott telefon, stabil és gyors rendszerrel, update-ekkel.

Az egyedibb készülékre vágyóknak tudom ajánlani. Ebben a pár napban én nagyon megkedveltem, jól kinéző színben és kellemes tempójú rendszerrel nem volt nehéz mellélőnie a gyártónak.

Nem azt mondom, hogy ez a legjobb vétel, mert mindig jelenik meg új és friss modell, de lehet lesz olyan, aki ebben a modellben megtalálja a számítását.

Kíváncsian várjuk, mi lesz Carl Pei következő újítása és hogy mit fog tudni az idei évben érkező Nothing 3, a gyártó csúcsmodellje.

Köszi, hogy elolvastad és most egy videó:

Még van hozzászólás! Tovább