Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129251) Moby válasza Gombinyó (#129250) üzenetére


Moby
addikt

Nem, és nem is szabad azt használni ezeket.

(#129252) Lehiñito válasza Gombinyó (#129250) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia. Én ìgy tudom nem fém paszta van benne. Mintha azt hallottam volna valamelyik PS-ben vam fém. Nem én csináltam, hanem elvittem egy megbízható szakemberhez itt Szeged környékén. Mondtam neki, hogy fényképezze már le, hogy mennyire poros a belseje. Dobtam egy hátast. Nem gondoltam, hogy 3év alatt ennyi por le tud rakódni a levegőből.

#129249 AMD Power: Én is csak prevenció miatt pasztáztattam újra, mert hosszútávra tervezek vele.

[ Szerkesztve ]

(#129253) icemad válasza Lehiñito (#129252) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ps5-nél használtak folyékony fémet.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129254) Gombinyó válasza Lehiñito (#129252) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez jó, akkor újra kenem a sajátom. Van itthon TG Conductonaut, csak az tartott vissza, hogy azt hittem ide már a fém kell.

(#129255) Moby válasza Gombinyó (#129254) üzenetére


Moby
addikt

De a Conductonaut a fém(gallium), azzal ne kend.

(#129256) Bogyi007 válasza GoTReX (#128756) üzenetére


Bogyi007
veterán

TCL tévékben van ilyen opció már.

#128959 DaVE-1
Lehet hogy a Star Wars napra (május 4) tervezik a bekerülését.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#129257) Gombinyó válasza Moby (#129255) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jah, Kryonaut van. Benéztem.
Folyékonyom nincs.

(#129258) Moby válasza GoTReX (#128756) üzenetére


Moby
addikt

Nem tudja a tv megmondani az fps-t, csak a konténer fps-ét, de azt is csak akkor, ha aktív a VRR (de az LFC miatt ott is tudni kell értelmezni a látott számokat).
Felbontást szintén nem tudnak kijelezni a tévék ugyanezen okból (csak a konténer felbontását, ami semmit nem jelent, mert az annyi, amennyire kéred).

(#129259) Moby válasza Gombinyó (#129257) üzenetére


Moby
addikt

Az jó hozzá.

(#129260) GoTReX válasza Moby (#129258) üzenetére


GoTReX
őstag

Értem. Sebaj csak kíváncsi voltam, mert néha éreztem és szerettem volna számokkal igazoltan látni.

Más:

Van aki itt törekszik kimaxolni a játékokat Anchievement szinten? PS-en Platinázásnak mondják ha jól tudom az összes Troophyt, Xboxon nem tudom van-e ilyen. Gondoltam én is teszek egy kisérletet hétvégén, életem első játékán. A Quaken ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129261) icemad válasza GoTReX (#129260) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Xboxon is van ilyesmi. Quake-t mondjuk pont elég nehéz ezrezni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129262) homerhamm válasza GoTReX (#129260) üzenetére


homerhamm
addikt

Nem ezreztem semmit, és nem is fogok. Főleg, hogy a legtöbb játékban legalább egy acsi van ami nettó hülyeség. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#129263) GoTReX válasza icemad (#129261) üzenetére


GoTReX
őstag

Komolyan? Azt hittem alsó közép mezőny. Meg nagy előnye hogy osztott GamePass Achievementel dolgozik ;)

Homerhamm: Az biztos, bár néha fun hogy ilyet is beletesznek. Ami nálam negatív pont a kötelező kihalt multi erőltetése. Mint anno Gears of Warban volt valami 10.000 kill talán.... Dead Risingban pedig egy szuszra kellett nem tudom hány órát tolni végig, mentés nélkül és úgy végigvinni. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129264) oriic válasza homerhamm (#129262) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én néha azért szoktam, mondjuk legutóbb talán a Dead Island 2-t maxoltam, az tetszett például. De akad egy-kettő amikre az ember még büszke is lehet (jó persze ez az én hülyeségem :D ha megcsinál, nálam ez ilyen a Halo sorozatban a LASO achievementek. :D (mert ezek nem könnyűek egyáltalán)

Live-Die-Respawn

(#129265) beyruth82 válasza GoTReX (#129260) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem eddig az Avatart, AC:Miraget, Spyro Reignited Trilogyt és a Cyberpunkot sikerült kimaxolnom achievmentek szintjén. Spyro három részénél élveztem, mert jópofa feladatokra adták a jutalmakat de a többinél nem igazán. Avatarnál kínszenvedés volt megcsinálni. Azoknál a játékoknál érzek kísértést maxolasra amiknél nem kell többször végigjátszani az egész sztorit az összes jutalom megszerzéséhez vagy fejezetekre, pályákra van osztva és elég csak azt az adott reszt megcsinálni újra (pl Spyronál így volt).

(#129262) homerhamm

Hát még ha csak egy nettó hülyeség lenne játékonként, jó is lenne :)
Az a baj, hogy olyan értelmetlen feladatokért adnak egy csomó acsit ami vagy csak sima időrablás vagy a hajad téped ki tőle.

[ Szerkesztve ]

(#129266) homerhamm válasza GoTReX (#129263) üzenetére


homerhamm
addikt

Pontosan, az ilyen agybeteg achievementekről beszéltem, mint pl. a GTA V-ben a Kifflom.

Mondjuk szerintem abból a szempontból hasznosak az achievementek, hogy meg tudom nézni melyik játékot mikor vettem meg. :)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#129267) icemad válasza GoTReX (#129263) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az a "osztott gamepass achievement?"
Pár éve gyűröm az xboxot, de az achievementekkel sosem foglalkoztam. Azt se tudom, hogy jó e valamire, azon kívül, hogy néha kiírja a tévére, hogy ez is megvan.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129268) GoTReX válasza icemad (#129267) üzenetére


GoTReX
őstag

Hogy Xbox GamePassben lévő játék szerepel a PC-ben is és Play Everywhere akkor osztoznak az Achievementben. Pl én tolom a PC-n a Quake 1-et, és elérek egy Achit akkor az jováíródik és meg is jelenik a Seriesen.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129269) Norb79 válasza icemad (#129267) üzenetére


Norb79
őstag

Nem ez a legszerencsésebb megfogalmazás, de valójában a playanywhere egy aspektusa.
Gamepassban benne van a rise of the tomb raider, pc-n és xboxon is. És ezek külön "appok", szóval ha elindítod az egyiket, és megszerzel pár acsit, előremész vmeddig, majd elindítod a másik a másik HW-en, akkor ott állsz nullán, se a mentésed nincs ott, és az acsik is külön jelennek meg.
De gamepassban benne van a következő Tomb Raider is, a Shadow of the Tomb Raider, na az pl egy "app", ha letöltöd pc-re, elkezded, haladsz vmeddig, lesz pár acsid, majd letöltöd xbox series x/s-re, akkor átviszi a mentést, és nem nyit új szekciót az acsiknak, hanem ugyanoda gyűjti, az 1db Shadow of the Tomb Raider bejegyzés alá, mert hát ez ugyanaz.

Szóval az "osztott acsi pool" csak egy aspektusa a playanywherenek.

(#129270) GoTReX válasza Norb79 (#129269) üzenetére


GoTReX
őstag

Amúgy szuper egy rendszer. Én azt hittem a PC és az XBOX külön előfizetés és csak gamepool+server mint a Steam. PC miatt én kezdetektől fogva Steamet használtam, amikor még szinte csak a Cs kérte, viszont azért a Microsoft is elég jó rendszert heggeszt szerintem.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#129271) icemad válasza Norb79 (#129269) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

+ GoTReX
Na így már értem, de ez igazából nem a gamepass, inkább a play anywhere érdeme. Most megnéztem kíváncsiságból és már nekem is van pár játék, amit maxoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#129272) Norb79 válasza GoTReX (#129270) üzenetére


Norb79
őstag

Külön is elő lehet fizetni, de a minimális árkülönbség miatt mindenki a gamepass ultimatet érti a gamepass alatt, vagy azt hívja annak röviden az én ismerettségi körömben, és én is, és abban benne van a külön is előfizethető pc-s, és a külön is előfizethető konzolos gamepass.

(#129273) newclass válasza Lehiñito (#129248) üzenetére


newclass
tag

Mennyire bonyolult művelet az SX újrapasztázása?

(#129274) ati888 válasza icemad (#129271) üzenetére


ati888
senior tag

Sziasztok!

Series X-re dugott pendrive -ról lehet .mkv filmet nézni felirattal? Valahol olvastam, hogy lehet letölteni valamilyen médialejátszót.

(#129275) EmThor válasza ati888 (#129274) üzenetére


EmThor
addikt

Vlc uwp programmal lehet hogy lehetséges. Store-ból tölthető.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#129276) Lehiñito válasza newclass (#129273) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szerintem aki ért hozzá, annak rutin művelet. Én nem értek hozzá és nem is akartam vele foglalkozni, így kerestem egy olyan megbízható szakembert aki ezzel foglalkozik. Hozzáteszem már párszor javított nekem kontit, meg ezt azt, ìgy nem volt kérdés, hogy kihez viszem el. Biztos szét kell szedni rendesen, mert ilyenkor ki is szokták takarítani. De youtube biztos tele van pasztázós videókkal.

(#129277) Redneck


Redneck
veterán

Találkoztatok már olyannal, hogy a box nem számolja a játékban töltött időt? Elkezdtem a Mafia 3-mat, de pár küldetés után is 0 óra 0 percet ír.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#129278) parandroid válasza Redneck (#129277) üzenetére


parandroid
nagyúr

Persze. Amúgy sem teljesen megbízható a számolása, meg néha napokig nem frissül. Acsikkal is előfordul ugyanez. Valami most amúgy is megint haldokolt a hétvégén Forza Horizon szerverekhez sem bírtam csatlakozni (always live játéknál ez elég szar). Motorsport pl ment, igaz, ott multit most nem játszottam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129279) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Közel 1 hónap alatt a következő játékok pörögtek le főleg pontgyűjtés miatt :D : Bluey (kíváncsiság miatt, Peppa malaccal van egy szinten, 1k), PAW Patrol World (sokadik rész, 1k), Open Roads (új GP-s bekerülő, családi történet, anya-lánya kapcsolat, 1k), Lost in Random (Na ezt kb. 2 éve elkezdtem, de valamiért akkor szédültem a kamerakezeléstől vagy nem tudom mi volt velem és abbahagytam. Most semmi ilyet nem tapasztaltam és nagyon bejött. Különösen tetszett Even ízes angol akcentusa, a dialógusokban használható csipkelődő válaszok, aminek néha csata a vége, meg úgy az egész történet. Egy kicsit a Psychonauts első részénél éreztem olyat, mint itt, hogy ez a játék valahogy más. A nehézséget csak játék közben lehet állítani! Random rules! Ribbit :) 1k), A Little to The Left (logikai játék különféle tárgyakkal, amiket bizonyos sorrendbe kell rakni), Botany Manor (logikai játék, amely során egy botanikus életével, virágokkal és egyéb dolgokkal kapcsolatban lehet megtudni érdekes dolgokat, 1k). Az Immortals Fenyx Rising-ba is belekóstoltam, de egyelőre nem húzott be.

[ Szerkesztve ]

(#129280) válasza Redneck (#129277) üzenetére



tag

Az FH4-nél volt korábban vagy egy hét, hogy valamiért nem érzékelte addig (és utólag sem, de ez még kb. 2020-ban volt), de az még PC-s appból volt, csak gondol :B m, a játék szerverei miatt. Ezen kívül se konzolon, se PC-s appból nem volt ilyen, se telepített, se felhős játéknál. A mobilos egyórás teszt alatt sem.

Ettől még lehet ilyen, csak én évek óta megúsztam.

(#129281) Redneck válasza (#129280) üzenetére


Redneck
veterán

Eddig én is. Nem különösebben lényeges, csak feltűnt.
Egyébként elsőre nem olyan szar a játék mint amennyire gondoltam, de ez a pár óra nem feltétlenül mérvadó.

Hiába Definitive Edition, ez Xbox One cím. Borzasztóan alacsony a fényerő és szürkés az egész (no HDR), 30 fps-sel fut, kicsit tré ahogy kinéz, de így is van egy kis hangulata. Mondjuk alapból érdekel a korszak, plusz szeretem a klasszikus maffiás/gengszteres filmeket és játékokat... Adok neki egy esélyt, max hamar törlöm. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#129282) beyruth82 válasza MrPeekaboo (#129279) üzenetére


beyruth82
veterán

Érdekes mert én meg a Diablo 4-nél éreztem hasonlót, mint te a Lost in Randomnál. Valami miatt ha sokáig jatszottam vele émelygést, hányingert éreztem. Emiatt és mert beleuntam félbe is hagytam. Mostanában kevesebbet jatszok én is a Diablo 4-en kívül 1 hónap alatt csak két dlc-t pörgettem ki. A Resi 8 Shadow of Rose és a Resi 4 Separate ways dlc-t. Ég és föld a kettő között a különbség. A Village dlc-je nagyon gyengére sikrült szerintem és mindössze 3 óra alatt vegigmentem rajta. Ellenben a Separate ways ugyan azt a szintet hozza mint a Resident Evil 4. 5 óra 20 perc alatt végeztem vele de nekem sokkal többnek tűnt, annyira jóra silerült.

(#129283) AMD Power válasza beyruth82 (#129282) üzenetére


AMD Power
titán

Mostanában én is kevebbet játszok. Sok hasznosabb dologgal töltöm el az időmet. Meditáció, olvasás.... :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#129284) beyruth82 válasza AMD Power (#129283) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen én is túlzásba vittem a tavalyi évben és idén év elején is. Elég megdöbbentő volt szembesülni a statisztikákkal, hogy mennyi időt töltöttem játékkal pl tavaly. Jó játszani és tök jó elfoglaltság egy bizonyos szintig, de ahogy mindennél, úgy ennél is durván át lehet esni a ló túloldalára.

(#129285) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akinek nincs meg csekkolja már pls, hogy valami error, vagy tényleg bekerült-e az EA Play-be a Star Wars Jedi Survivor. [link]

Live-Die-Respawn

(#129286) DaVE-1 válasza oriic (#129285) üzenetére


DaVE-1
tag

Szerintem nem error Ma járt le az 1 év... :C

(#129287) consono válasza oriic (#129285) üzenetére


consono
nagyúr

Hát nekem ezt mondja a store, pedig van GPU-m:

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#129288) parandroid válasza oriic (#129285) üzenetére


parandroid
nagyúr

Szó volt róla, hogy star wars napra jön, szóval max elbaszták a sonynál az időzítest.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129289) ρσгτσ válasza oriic (#129285) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS -en tényleg hozzá lehet adni EA Play előfizetéssel. Hogy végig is lehet -e vinni azt nem vágom, mert ott nekem nincs EA Play.

Xbox -on semmi nem jelzi, de amúgy akár be is kerülhet rövidesen. 1 hét múlva lesz 1 éves a játék.

Lehet a Sony -nál kicsit elnézték a dátumot.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#129290) pzstm válasza ρσгτσ (#129289) üzenetére


pzstm
titán

Xbox-on nem találok ilyen opciót :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#129291) pzstm


pzstm
titán

(#129292) oriic válasza pzstm (#129290) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs még ott, Sony valszeg benézett valamit.

Live-Die-Respawn

(#129293) freddirty válasza oriic (#129285) üzenetére


freddirty
senior tag

Egyébként mostanra befejezték a játékot és korrekt állapotban van, vagy elhagyták és pár minor patch után van ergo olyan mint amikor megjelent? Mert akkor ingyen sem töltöm le :)

fred

(#129294) Wesder


Wesder
félisten

Hellblade II

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129295) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na most már hivatalos, április 25-én jön EA play-be:

[link]

Live-Die-Respawn

(#129296) Scholes9 válasza oriic (#129295) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na így kipróbálom :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#129297) smokin válasza Wesder (#129294) üzenetére


smokin
tag

Ez már valami, nem hittem volna, hogy a micro ezt meglépi.

i'm too old for this shit

(#129298) Sefneni válasza oriic (#129295) üzenetére


Sefneni
őstag

Szuper. :))

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#129299) DaVE-1 válasza Wesder (#129294) üzenetére


DaVE-1
tag

Ez vagy kamu vagy elírás vagy világtöténelmi húzás.. Honnan van pénze a ms-nak erre? :DDD
Ó várjunk csak a forza gépi fordítás után itt se sok jóra számítok :DDD Bezzeg ha sony cím lenne már 78 magyar portál lehozta volna hogy magyar felirattal érkezik..

[ Szerkesztve ]

(#129300) Redneck válasza Wesder (#129294) üzenetére


Redneck
veterán

Jó hír! Megjelenésig kipörgetem az elsőt. Az is magyar feliratos?

oriic:
Zsír. Május 4-re vártam, de így is jó.
Mi ez az új avatar? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.