Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124951) Dinomano válasza Bad Pritt (#124945) üzenetére


Dinomano
senior tag

Hümm... Tényleg, ott voltak puzzle-részek templomokban, stb., egy csomó dolog... Az Odyssey-ben meg az idő 90%-ában futkározom, széthúzták a térképet.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#124952) Dinomano válasza AMD Power (#124919) üzenetére


Dinomano
senior tag

15 óra és 19% az azért elég jó, nem?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#124953) Bad Pritt válasza Dinomano (#124951) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg nem autopilot vitt fel a piramis csúcsára. :D Gyakorlatilag vertikális labirintusként működtek a tornyok, szóval volt sikerélmény, mikor megmásztál egyet és azt érezted, hogy megdolgoztál a látványért, cserébe nem is volt belőlük rohadás mennyiség, szóval nem untad szét az életed a játék végére.
Az AC széria kérdés nélkül a legjobb példa arra a gaming történelemből, hogy a kevesebb több.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124954) consono válasza Bad Pritt (#124953) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolom a Mirage ezért lett rövidebb, de nem tudom a játékmentben lett e változás, nem próbáltam.

"In God we trust. All others must bring data"

(#124955) Döglött Róka válasza S e t h (#124950) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem rajongok a történelemért, de utaztam már eleget ahhoz, hogy ez ne hozzon lázba :)
Ha játszani ülök le, akkor játszani szeretnék.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#124956) AMD Power válasza Dinomano (#124952) üzenetére


AMD Power
titán

Nem tudom. Nincs viszonyitasi alapom. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#124957) Dinomano válasza Bad Pritt (#124953) üzenetére


Dinomano
senior tag

Igen, de a régi F. CRY-okban is mini logikai feladvány volt, hogy hogyan jutsz fel a toronyba. Az új AC-k meg tényleg autopilot; gyakorlatilag mész előre, és felmászik mindenre! (Egy kérdés: Origins-ben, ha vízben voltál, (úgy emlékszem) hogy vagy oda lehetett kérni egy csónakot, vagy "csalingázott" egy körülötted... Ezt az Odyssey-ben nem tapasztaltam, volt hogy km-et kellett úsznom. Ráadásul ha volt is csónak, idő előtt széttörött.)
Sajnos nagyon ráállt az ismételhető sémákra Ubi: (Gondolom) gép legenerálja a bázist, elhelyezi a lootokat, meg az ellent, oszt nyomjad.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#124958) Bad Pritt válasza consono (#124954) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Játékmenetben kicsit visszaléptek, de azért maradt elég superman képesség, Bagdad valóban jóval sűrűbb város lett, viszont a sztori meg karakterek ugyanolyan lapos bárgyú semmik, mint az elmúlt három játékban. Nem várok már Ezio meg Cesare Borgia karaktereket tőlük, de azt sem érik el, hogy legalább antipatikus és emiatt emlékezetes legyen valaki. :D
Szóval hiába kompaktabb a játék, hiába tényleg olyan kicsit, mint a korai részek, itt is max a világ iránti érdeklődés viszi előre a játékost, nem a történet vagy Basim hülyeségei. Mondjuk ezzel együtt is a 100 órás lufik elé helyezem a saját listámon, mert jobban működik az assassinkodás benne.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124959) Agent_007 válasza Döglött Róka (#124937) üzenetére


Agent_007
tag

Hát persze... majd kérdezz rá a szervezőknél hányszor jeletkeztem a sorsolásokra! A jövőben is pont ennyiszer fogok. :C

Látva a kommenteket, sztem vagyunk itt többen olyanok akik szeretik az olyan játékokat, ahol csak mész előre (céllal vagy cél nélkül) egy majdnem végtelen térképen. Bár nem mindet próbáltam, de nekem pl a korábbi AC stílus nem jön be, az Odyssey és a Valhalla viszont kifejezetten tetszik.

Home is where the heart is. - JH/LU

(#124960) consono válasza Bad Pritt (#124958) üzenetére


consono
nagyúr

Hát akkor tényleg nem váltja meg ez sem a világot :) Mondjuk nekem a rövidebb játékidő sokkal szimpatikusabbá teszi, egyszer majd ránézek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#124961) mike1334


mike1334
veterán

Lehet mótvá', slde több helyen jött szembe neten, hogy az új Yakuzának, a Like a Dragon: Infinite Wealthnek a New game+ módja csak plusz 15 dodó ellenében lesz csak elérhető. Ők is végtelen gazdagságot akarnak, de most elveszítették az ítélőképességük...(elnézést a szóviccekért).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#124962) Bad Pritt válasza consono (#124960) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, inkább csak egy lépés a jó irányba, az volt benne a legszimpatikusabb, hogy tisztelte a játékos idejét. Arra lennék kíváncsi, hogyha a montréali csapat csinálna egy ilyen kisebb AC-t az milyen lenne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124963) Tasunkó válasza Döglött Róka (#124955) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Hiába az utazás, mászkálni a székesegyházon, nem engedik meg még a turistáknak sem, pedig az angyalkákon annyi kapaszkodó van, hogy szinte arra találták ki. Nem beszélve a szalmába ugrásról.

Kérek egy számot a jútútú

(#124964) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok!

Kissé offtopic de remélem tudtok segíteni a tapasztalatotokkal. TV-t szeretnék venni a fiamnak, az elsődleges felhasználása az a konzolos játék lenne. Egyelőre csak egy Nintendo Switch az amit használ szóval ott ugye nem igazán lényeges a tv minősége de mivel tervezzük, hogy egy xbox-ra is beruházunk ezért "előregondolkodnék" a TV-vel.
Milyet érdemes venni? 55 colos QLED-et néztem 4k-st és olyat ami tudja a 120 hz-et (144-et) de 400k körül vannak ezek a készülékek. Fontos az a 120fps, vagy csak az elején volt jellemző, az új játékok már nem futnak el ilyen felbontással? Csak összehasonlításképpen egy 60hz-es TV fele áron lenne.
Vagy nem érdemes ilyen alsó kategóriás TV-t venni ha konzol lesz rákötve?

(#124965) persil válasza mike1334 (#124961) üzenetére


persil
nagyúr

Alapvetoen nem szeretem az ilyesmit, de ez most kifejezetten tetszett. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124966) persil válasza -conrad- (#124964) üzenetére


persil
nagyúr

Kb. egy mareknyi jatek fut 120 fps-sel, azok is belyegmeretu felbontassal, tok mindegy, hogy regi vagy uj.

Ami normalis felbontassal tud 120-at es nem multi lovolde, azokbol tenyleg borzaszto keves van. Most hirtelen talan csak az Ori jut eszembe(biztos van meg egy-ketto, de finoman szolva sincs sok).

Egyebkent nem attol lesz alsokategorias egy tv, hogy 60 hz-es a panel. Ha szamit egy kicsit a keszulekre kiadott penzmag, akkor ne a 120 hz legyen a szempont.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124967) frankdelgado válasza -conrad- (#124964) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ha nem vonz a tv arisztokrácia diszkrét bája, kíválóan el tudsz lenni egy kisebb tudásúval is. Én 2019 óta egy flilipsz ledes csóró 60 hz-es tv-t használok, akkoriban 2 kiló körül volt az ára, és teljesen jól elvagyok vele. Sőt, az ambilight miatt nem is cserélném le :)

(#124968) persil válasza frankdelgado (#124967) üzenetére


persil
nagyúr

"Ha nem vonz a tv arisztokrácia diszkrét bája"
Ritkan ertunk egyet, de ez nagyon tetszett. :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124969) frankdelgado válasza persil (#124968) üzenetére


frankdelgado
őstag

Azé ez már a második alkalom, nehogy átessünk a ló tulsó oldalára :)

(#124970) Wesder válasza mike1334 (#124961) üzenetére


Wesder
félisten

Berakták a NG+-t a Deluxe meg Ultimate kiadásba. Már a 7. résznél is eljátszották ugyanezt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#124971) Phoen|x válasza Tasunkó (#124963) üzenetére


Phoen|x
őstag

Nem-e? Bár nekem inkább ds meg elden ring feelingem van bazilikák tetejét járva. :DD

Go Gunners!

(#124972) sirarcheer válasza -conrad- (#124964) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Esetleg TCL 55C805
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/tcl/55c805-p990727222/?sgst=1#termek-leiras
Ez most 250e és tud mindent amit a mostani konzolok.
Kb egy hónapja volt akciós, de lehet az EB előtt lesz megint akcióban.

PSN: sirarcheer

(#124973) mike1334 válasza Wesder (#124970) üzenetére


mike1334
veterán

Azért ez csúnya dolog...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#124974) válasza Bad Pritt (#124953) üzenetére



tag

Én ezt a megdolgozást nem éreztem, túl könnyeden egygombosak voltak. A PoP-ok és a Mirror's Edge mellett éppen ezért sem gyakoroltak rá mély benyomást, ráadásul én már az 1-2-t is hosszúnak éreztem. Az elsőt a rövidség ellenére sikerült repetitívvé tenni, a 2 meg már túl hosszú volt számomra. A történet meg már túlságosan átsiklott ezoterikusba meg fekete-fehér témába képregényes főgonoszokkal (elnézést kérve a szofisztikáltabb képregényektől). A Brotherhood után már nem is sikerült folytatnom, több mint 10 éve mindig lepattanok róla, pedig a Black Flag talán jó kalózos móka lehet, és egy-két további kor is vonzana.

Történelem- és építettkultúra-kedvelőként elsősorban a szép épületek, a környezet miatt játszottam a korai AC-kat, és másért nem is tudnám ajánlani őket.

(#124975) Bad Pritt válasza (#124974) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha az 1-2 hosszú neked akkor nem csoda, hogy lepattantál a továbbiakról. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124976) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ha veszek a géphez egy vezeték nélküli adaptert amivel Win 10 alatt működik a konti akkor azzal az Boxos füles is működni fog?
Köszönöm a segítséget!

Hulligaaan

(#124977) Steve1207 válasza creedszl (#124976) üzenetére


Steve1207
veterán

Előkotorsz a fiók aljából egy bluetooth adaptert és le van tudva a pc oldal (szerk.: vagy bekapcsolod az integráltat, ha van). Kontrollerhez, füleshez is (na jó, azért 4.2 és afölöttit érdemes). Persze megy azzal az adpaterrel is, de egy BT adapter 500-1000 Ft, az adapter meg vagy 10x annyi lassan, ha annak az ára is emelkedett.

[ Szerkesztve ]

.

(#124978) elder troll válasza Steve1207 (#124977) üzenetére


elder troll
senior tag

Nem próbáltam (vagy csak nem emlékszem), de nekem valamiért problémásnak tűnhet a két eszköz együttes használata (wireless headset + kontroller) bluetooth-on. A gyári usb-s vevő viszont mindent is kezel egyszerre. Egyetlen hátulütője, hogy ha ilyen módon csatlakozol pc-re, akkor újra kell párosítani minden egyes alkalommal, ha konzollal szeretnél használni. Nálam elite 1 pc-hez van rendelve, elite 2 a konzolhoz, így nem para.
Bluetooth-on csak ezért jobb a kontroller, mert az xbox gomb "duplakattintással" átvált pc és xbox között. Ez egy nagyon jó kényelmi funkció, de fejessel már szerintem nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#124979) persil válasza frankdelgado (#124969) üzenetére


persil
nagyúr

Ettol egyelore nem felek, nyugi. :D ;]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124980) persil válasza Phoen|x (#124971) üzenetére


persil
nagyúr

Lengyelorszagban meg irorszagban en is azt neztem mindehol, hogy melyik templom tetejen alldogalnak lovagok... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124981) elder troll válasza elder troll (#124978) üzenetére


elder troll
senior tag

Tévesen az xbox gomb dupla kattintását írtam két eszköz közötti váltáshoz, a szinkronizáló gombot kell kétszer megnyomni.

(#124982) parandroid válasza elder troll (#124978) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lenne problémás? Amúgy ez valami BT szabvány kérdese, pont minap panaszkodott valahol valaki, hogy a telefonja egyszerre csak egy BT eszközhöz képes csatlakozni. De ez nagyon 2000-es évek eleje probléma, aminek lassan 20 éve nem szabad fennállnia, hacsak nem valami nagyon ótvar adaptert használ a delikvens.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#124983) vg válasza AMD Power (#124923) üzenetére


vg
addikt

Hát, relatív. Lehetne 118‬ is, ha megveszed igazi pénzért a xp boost-t. A druidos főgonosz letolásához 344 kell, de biztos meg lehet csinálni akár 59-el is, ha jó vagy Elden Ring-ben.

(#124984) elder troll válasza parandroid (#124982) üzenetére


elder troll
senior tag

A szabvánnyal kapcsolatban harmatos a tudásom, de valamiért nekem ez maradt meg.
Itthon csak 4.0-ás kékfog adapterem van, a kontrollerhez biztosan jó volt. A fejhallgatót is használtam róla (csak zene), de mintha a kettő együtt nem lenne tuti. Este majd ránézek az egyik sokadlagos gépen.
Annyira unatkoztam valamelyik nap, hogy egy integrált vga-s processzorral (2400G) toltam a doom 2016-ot, pedig 2db 1600AF és 2db RX570 is van itthon. 90+ fps-sel ment "boomer-shooter" szintre butított grafikával, és nagyon adta fejhallgatóval és kontrollerrel (gyári ms dongle), a zene még mindig nagyon állat benne.

[ Szerkesztve ]

(#124985) Bogyi007 válasza -conrad- (#124964) üzenetére


Bogyi007
veterán

Írták neked a TCL 55C805 tévét ami mini Ledes, ha annak az árát sokallod akkor én személyes tapasztalatból a TCL 55C645 QLED tévét tudom ajánlani még.

1440p felbontásig ez is tud 120Hz-et, 4K esetén meg 60Hz-et, ezzel már bele lehet nyalni a HDR és Dolby Vision tartalmakba is. Tudja a VRR és ALLM és Freesync szabványokat is.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#124986) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok a Civilization 6 kiegészítői nem vásárolhatók már meg külön? Most nem vagyok XBOX közelében, de böngészőből sehol sem találok ilyet konzolra, a Microsoft oldalán sem. :S

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#124987) ThorsHUN válasza Bogyi007 (#124985) üzenetére


ThorsHUN
őstag

En inkabb erre repulnek ra:
TCL 55C735

(#124988) Norb79 válasza GoTReX (#124986) üzenetére


Norb79
őstag

De.

van a minden kieg upgrade
https://www.xbox.com/hu-HU/games/store/sid-meiers-civilization-vi-anthology-upgrade-bundle/9NLK6K00SQN8/0010

illetve van amit külön is meg lehet venni, lejjebb görgetve látni. Bocs, hogy ilyen bénán linkeltem, de én is telefonon vagyok most. :)

(#124989) ƵøŁĭ válasza AMD Power (#124919) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nekem se megy úgy mint az elődök. 35 óránál tartok 114-es szinttel. Interaktív térkép segítségét kértem a haladás érdekében. A cuccok fejlesztése is más. Mondjuk még mindig szar a fegyverzetem.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#124990) persil


persil
nagyúr

Megneztem ezt a palworld-ot es elso blikkre egesz jopofa.
Egyelore bugos, mint a rohadas, bar ez ertheto ilyen early access allapotban, de ezek a hangok... Mivel vettek fel, kaputelefonnal? Komolyan nem tudom hany eve hallottam utoljara ilyen rossz minosegu hangokat egy jatekban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#124991) vg válasza ƵøŁĭ (#124989) üzenetére


vg
addikt

Vegyél igazi pénzért fegyvert. Sajna ez a játék paytowin, hibába single player. Én is vettem pár fegyvert+cuccot (twilight pack és egy Katana kard, meg egy pajzs ami folyamatosan adja a hp-t), hard-on nem sok kihívás lett benne, viszont marha élvezetes/látványos. Mondjuk minden nap 1-2 órát játszom csak vele, pont jó.

(#124992) Bogyi007 válasza ThorsHUN (#124987) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az a baj hogy egyre kevesebb helyen kapni mivel a 735 még 2022-es modell.

Egyébként nincs sok különbség a paramétereik között...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#124993) Phoen|x válasza persil (#124980) üzenetére


Phoen|x
őstag

Adná is magát. :D
Szép helyek. :R

Go Gunners!

(#124994) AMD Power válasza vg (#124983) üzenetére


AMD Power
titán

Az nem én leszek akkor. :))

Tolom ahogy csak tudom. Haladni szeretnék vele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#124995) smokin


smokin
tag

Fura, hogy a nintendo nem kaszálta még el a Palworldot.

i'm too old for this shit

(#124996) Wesder válasza smokin (#124995) üzenetére


Wesder
félisten

Semmi jogalapja nincs hozzá.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#124997) GoTReX válasza Norb79 (#124988) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm! :) Bár úgy emlékeztem van külön Gathering Storm :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#124998) smokin válasza Wesder (#124996) üzenetére


smokin
tag

Pedig elég pofátlan módon, másolják a pokemonok dizájnját.:)
De valószínű, hogy pont annyit változtattak rajta, hogy ne tudjanak jogilag bele kötni.

[ Szerkesztve ]

i'm too old for this shit

(#124999) oriic válasza smokin (#124998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

2022-ben volt a bejelentés, már az első trailerben látni lehetett, hogy hasonlít a dizájn a zsebszörnyes dögökre. Szerintem a Nintendo már rég lépett volna, ha akarna.

Live-Die-Respawn

(#125000) mike1334 válasza oriic (#124999) üzenetére


mike1334
veterán

Klasszikus :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.