Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125852) .LnB válasza homerhamm (#125844) üzenetére


.LnB
titán

Tekintettel arra, hogy az elmúlt két évben volt egy darab játék, amiért tudok végre lelkesedni.. Hát nekem az se lenne nagy érvágás, ha most megszűnne mindkét konzol. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#125853) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Érik a bejelentés hogy megszűnik a Monopoly és a Catan telepesek.

Kérek egy számot a jútútú

(#125854) Redneck


Redneck
veterán

Szereted a Resident Evil és a Dead Space szériát? Na, akkor a Callisto Protocolt inkább kerüld el, vagy csak bagóért vedd meg! Decemberben elkezdtem, de pár óra után hanyagoltam, gondoltam ideje folytatni...
A harcrendszer finoman fogalmazva, nem valami jó. Próbáltak újítani, de ez a közelharcos hibrid akármi, egy gyenge katyvasz lett. A grafika nagyon felemás, de legalább akad mint az állat, és az irányítás sem kiforrott.
Sajnos a mentési rendszerről sem vagyok jó véleménnyel, az elágazásoknál sokszor megszívathat. A hangulat amúgy nem rossz, vannak jó pillanatai, de maximum erősen nyomott áron ajánlom.

Azt hiszem értem már, miért nem lett nagy siker... :(((

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#125855) vonSux


vonSux
őstag

Húha, egy este alatt beszántottátok a teljes Xbox hw divíziót. Szép munka, jó dolog az olcsó internet, tök jó, hogy minden gondolatot rögtön meg lehet osztani mással :D

(#125856) l.skywalker válasza vonSux (#125855) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én este be akartam kapcsolni, de már be sem kapcsolt. Az ELMŰ-n keresztül téglázták az összes Xbox-ot :D ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#125857) Bad Pritt válasza persil (#125849) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De min fogsz játszani? Xbox már nem lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#125858) homerhamm válasza vonSux (#125855) üzenetére


homerhamm
addikt

Látod, én meg várom már a next-gen Xboxot. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#125859) gianni85 válasza Döglött Róka (#125848) üzenetére


gianni85
veterán

Írtam a posztban h még1x annyi mint az SX, de kicsit ferdítettem, mert több volt (rtx4070). Viszont teljesítményben így az SX fölé kerültem… 180-200e-ért is találtam volna olyat ami hozza az SX szintet. Saját tapasztalataim szerint tehát valid lehet a 2x-es különbség, legyen 2,5x ha minőségi komponenseket veszel. De végül az SX nyert, a PC ment. Jó volt építeni meg babrálni, használni már kevésbé.

(#125860) vg


vg
addikt

1 csapásra jobb környezet lenne játékra xbox ha ingyenes lenne a multi. Mondjuk a family gp megszüntetése óta be se kapcsoltam gépet, lehet már ha ingyenes multi miatt se kapcsolnám be.

(#125861) Döglött Róka válasza vonSux (#125855) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Es mindezt, egy alap nelkuli pletyka (link se volt) inditotta egy masik topicban.

Nagyon szeretem ezt a forumot :) Semmivel nem jobb mint egy twitter vagy reddit :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125862) ρσгτσ válasza gianni85 (#125859) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk azt a konfigot felesleges is említeni, mert bőven túlmutat egy konzol képességein. Főleg, ha a processzor is jó mögötte. Aki azt vesz általában nem 30fps -en szeretne játszani herélt grafikával. Legalábbis általában, mert nem biztos, hogy mindenkinek szüksége egy konzolnál erősebb gépre. Csak lehet erre a PC összerakása után jön rá. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#125863) AsakuraDave válasza .LnB (#125840) üzenetére


AsakuraDave
őstag

AW2 konzolon elég brutálisan le van butítva, PC-n a legalacsonyabb grafikai beállításokkal tudod reprodukálni azt a szintet amit kontolon látsz, és RT nélkül egyáltalán nem vészes a gépigénye és konzolon nincs RT.
PS5 1440p FSR2 balanced 60fps [link] PS5 57fps vs RTX3070 83fps --> 60fps élményhez simán fel tudsz tenni jó pár beállítást high-maxra és egy jóval szebb, jóval kevesebb artifactelő képet fogsz kapni (3070 használtan már nem nagy pénz és DLSS > FSR, főleg ilyen alacsony belső felbontásnál, balancednél az internal 1506x847)
Számomra ami megdöbbentő, hogy milyen iszonyat alacsony az AF konzolon.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#125864) l.skywalker válasza Döglött Róka (#125861) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Inkább az az érdekes, hogy attól a pletykától, hogy az MS az exkluzív címeit kiadja PS-re, eljutottunk oda, hogy megszűnik a hardver és bezár az Xbox store :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#125865) gianni85 válasza ρσгτσ (#125862) üzenetére


gianni85
veterán

Na igen. Nálam az volt a cél, hogy ésszerű kereteken belül fölémegyek, legyen natív 4k high 60fps, vagy dlss varázzsal és tweekeléssel 1440p 120, ha már a tv is bírja. Utóbbihoz már kicsit necc is volt a CPU. De mindegy is, győzött a racionalitás, maradt a box. (Remélem marad is és nem kell PS-re váltani ;] )

(#125866) Döglött Róka válasza l.skywalker (#125864) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Már vártam a gifet:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125867) .LnB válasza AsakuraDave (#125863) üzenetére


.LnB
titán

Na igen. Direkt néztem videókat a konzol és PC összehasonlításról. És még mindig ott tartunk, hogy a PC-s grafika nem sokkal szebb, cserébe sokkal több erőforrást igényel. Mind a pc-től, mind a pénztárcámtól. Részleteiben szebb, tény. De játék közben, az összképen abszolút nem dob sokat. Az RT sem. Én nem állok meg, és nézem meg a játékban, az árnyékok felbontását. És nem változtatna az összképen, ha a PC-s magasabb minőségű árnyékokat látnám a Series X-en.

Még mindig arról van szó, hogy a játékokat konzolra készítik. És amíg ez így van, addig sokkal szebb nem lesz PC-n. És még ha lehetne is, akkor sem fogják sokkal szebbre csinálni a fejlesztők. Mert akkor meg a konzolosok felszólalnának.

Szóval én ezt az óriási felárat, minimális javulásért, már rég nem vagyok hajlandó kifizetni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#125868) homerhamm válasza Döglött Róka (#125866) üzenetére


homerhamm
addikt

Neked ez a kedvenc gifed. :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#125869) Döglött Róka válasza homerhamm (#125868) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mint említettem, ide nagyon találó. Főleg az elmúlt két napban csak úgy záporoznia kéne:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125870) persil válasza .LnB (#125852) üzenetére


persil
nagyúr

De masnak meg 50 olyan jatek volt, amiert tud lelkesedni, a harmadik meg a regi jatekaival jatszik, a negyedik meg belep online-ozni ket naponta... Ez a "nekem csak..." sosem allta meg a helyet, erre nem lehet alapozni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#125871) persil válasza Bad Pritt (#125857) üzenetére


persil
nagyúr

Ps-n, pc-n, switch-en, magamon, nokon, hangszeren, etc... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#125872) gianni85 válasza .LnB (#125867) üzenetére


gianni85
veterán

Pc-nek szememben csak egy előnye van, a framecap hiánya. Szerencsére már alig van olyan játék ahol nincs perf. mód. Régebben még azt mondtam, hogy bizonyos zsánereknél még elvagyok a 30fps-sel, de ma már egyre jobban fáj :)

(#125873) NoOne1976 válasza l.skywalker (#125856) üzenetére


NoOne1976
őstag

Neked nem kapcsolt be? Nekem meg csak a helye volt ott. El is tűnt. :D
Biztos elvitte a Traveller :DD

[ Szerkesztve ]

(#125874) .LnB válasza persil (#125870) üzenetére


.LnB
titán

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#125875) Döglött Róka válasza gianni85 (#125872) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nálam annyi, hogy bárhol tudok laptopon játszani olyanokkal mint a Sea of Stars vagy a Vampire Survivors.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125876) l.skywalker válasza persil (#125871) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A NOK az valami thai konzolmárka? :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#125877) AsakuraDave válasza .LnB (#125867) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Személy szerint engem ezek a szemcsésedések, meg rezgő, darabos árnyékok nagyon idegesítenek [link] Azért aki ezt a különbséget mozgásban nem érzékeli..pont, hogy mozgásban jön ki mivel nem statikus árnyékokkal van tele a játék..
Forzákban is, sajnos PC-n is az, hogy az arányékot látod ahogy előtted tölti be, egészíti ki teljesre...agyfasz, pont egy játékba, ahol gyorsan tudsz haladni a térben és erre nem figyelni, hogy a lehető legmagasabb LOD legyen és társai.. elnézném a többi grafikai limitációt ha legalább ezt jól belövik egy autós játékba, de nem.
De lehet csak nekem túl jó a szemem, de én egyből észlelem PC-n low-med-high között a különbséget, főleg egy AW2 -nél ahol elég nagy ugrások vannak realizmus terén, attól mert Te játékba azt szoktad meg, hogy ilyen washedout az egész attól még a valóságban teljesen máshogy működnek a fények, árnyékok, tükröződések és ezeken érezhetően sokat javít PC-n már csak az, hogy felteszed high -ra, RT-t még nem is kapcsoltál.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#125878) .LnB válasza AsakuraDave (#125877) üzenetére


.LnB
titán

Ez az egész, ez zavar, az zavar páváskodás a PC-s grafikán. Mindig onnan ered, hogy mennyire is porcosodik arra, hogy hú nekem van a legfaszább configom. Csakhogy akinek ez fontos, az üljön 0-24 a 3D mark szerű benchmark programok előtt, és ne játékokban keresse a boldogságát.

Leülök, és élvezek egy játékot a maga komplexitásában, ilyen van. Csak a grafikát szerintem nem lehet élvezni. Ahogyan egy Dave the Diver szintű játék is lehet szuper. Viszont egy benchmark program nem lehet jó játék.

Tudom, hogy van ez a típus, aki csak akkor "boldog", ha max grafikát futtat a PC-je. Mert én is voltam olyan. De ezek a nüansznyi különbségek, amik ma a beállítások között vannak. Erőltetettek. És sokszor még a hardverigényük sem arányos a beállításokkal. Mintha csak azért lennének, hogy a PC-seknek meglegyen az a kis illúzió, hogy állítanak valamit, a lelki békéjük miatt. És ezt támasztja alá sokszor a két beállítás közti, látható különbség is.

Ahogy a Placebo is énekli "What's wrong with this picture?" ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#125879) vacs válasza Döglött Róka (#125775) üzenetére


vacs
veterán

"Holnap megbeszélhetnénk azt is, hogy ki milyen hosszabítóba dugja a tévét meg a konzolt, és hogy van túlfesz védő mögötte..."

Kérésedre leírom, hogy én telefonról ki-be kapcsolható wifis dugaljt tettem az xboxhoz, én így áramtalanítom az egész konzol, mert ritkán van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#125880) persil válasza l.skywalker (#125864) üzenetére


persil
nagyúr

Engem majd az a pillanat fog erdekelni, amikor be akarom nyomni a gepet, hogy jatszak, DE NEM LESZ OTT A POLCON! ;]

Most, hogy Phil lopja el valamelyik este, vagy szimplan kozpontilag kapcsoljak le a matrixrol, az mar mindegy is. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#125881) persil válasza l.skywalker (#125876) üzenetére


persil
nagyúr

Utanakeresve, nem is lottel nagyon melle:
"Nok Air (SET: NOK; Thai: นกแอร์, from nok [นก] meaning 'bird') is a low-cost airline in Thailand operating mostly domestic services out of Bangkok's Don Mueang International Airport."

:DDD

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#125882) persil válasza .LnB (#125878) üzenetére


persil
nagyúr

Egyetertunk.

Raadasul legtobbszor ezek a "kegyetlen" kulonbsegek akkor jonnek ki, ha a ket kimerevitett kepet egymas mellett nezegeti az ember. Jatek kozben a legtobb ilyen reszlet szimplan nem latszik.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#125883) l.skywalker válasza persil (#125881) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Pedig esküszöm, hogy hasraütésre írtam be. De ezek szerint gond van velem (is) :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#125884) Moby válasza l.skywalker (#125864) üzenetére


Moby
addikt

Ez a jóslat lehet beteljesíti önmagát, mire Phil bármit is mondana :D

(#125885) l.skywalker válasza Moby (#125884) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ha él még :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#125892) Norb79 válasza .LnB (#125867) üzenetére


Norb79
őstag

Videók csalókák, tömörítés miegymás.

Mi ennél egyszerűbb lelkek vagyunk egyik fórumtárssal, fogtuk és egymás mellé raktunk két oled tv-t, egyikre rákötöttük a 1,2 millás pc-t, másikra meg az xsx-et és nagyítóval kezdtük el keresni az eltéréseket.
Gondolhatod mennyire móka volt a 83 colos tv-n 1 centiről figyelni az árnyékokat, hogy részletesebb/recésebb vagy akármi e, mint amit az xsx tud. :DDD
Nem arányos a látványbeli javulás a többlet költséggel és akkor még finoman fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#125893) Döglött Róka válasza Norb79 (#125892) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pont ezert tartom a Digital Foundryt a jatekipar rakjanak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125894) Dawide@axele válasza boxmaci (#125829) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Én pont ma olvastam reggel ,hogy a Sony már leszerződött az AMD-el az új konzolokra de a Micro még kivár és versenyezteti a 3 nagy céget: Intel , AMD , NVIDIA.Ha igaz a pletyka az Intel nagyon szeretné az új XBOX-ot gyártani is.Szóval ha ez igaz akkor az új gép még fasorban sincs és csak sokára fog megjelenni.Viszont most lehet nagy eltérés a gépek között és milyen szép is lenne egy Inteles Xbox ami erősebb a playstation-nél :C

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#125897) Redneck válasza Redneck (#125854) üzenetére


Redneck
veterán

Na jó, újabb 2 órával később megkövetem magam... :B
A játéknak vannak hibái, de azért nem vészes, és a hangulat is egyre erősebb. Úgy tűnik, hiába DS/RE veterán az ember, elsőre ajánlott a hard fokozatot kerülni, mert nehézkes lesz a fejlesztés, és hamar megfektetnek ha többen támadnak.

Ettől függetlenül tartom, hogy érdemes nyomott áron beszerezni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#125898) negyven2 válasza Dawide@axele (#125894) üzenetére


negyven2
veterán

1 hónapja meg pont az volt a pletyka ( hasonló "megbízható" belsős emberektől), hogy már 2026-ban jön az új Xbox (Xbox-ok). Alig egy hete még az, hogy nem csak hamarabb jön, de még egy handheld Xbox is lesz! :DDD

[ Szerkesztve ]

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.