Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Witcher (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1401) volvoguy


volvoguy
addikt

melyik a jobb kard? witcher acélkard 3 vörös runakővel, avagy a deithweni díszkard?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1402) Fel válasza volvoguy (#1401) üzenetére


Fel
addikt

Itt megtalálod mindennek a leírását.

(#1403) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. azért kérdeztem, hogy melyik fém-kardot éri megvenni, mert a 3. fejezet végén vagyok, és ezután jön a kikimóros pálya, ahol azért sok a bandita, és jó lenne egy fasza kis kard....jelenleg ezek vannak nálam:
- Vörös meteoritkard: Sebzés:+40 - Vérzés:30%
- Deithweni díszkard: Sebzés -30 - Lefegyverzés:60% - Precíz találat:30%

A templomnegyedben pedig ez a kard várásolható még meg:
- Harvall: Sebzés:+30 - Lefegyverzés:20% - Fájdalom: 40% - Precíz találat:20%

2 fémkardot szeretném magammal vinni, melyek legyenek azok?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1404) hoffman_ válasza volvoguy (#1403) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Részemről a Harvall-t vinném és a Vörös meteoritot. Tapaszalati alapom még nincs, így csak érzésre mondom, de szerintem ez így ehető páros.

más:

Miért van az??? Hogy van egy 4850-em?? És egy 2,8-as C2D-m?? És fent van a legújabb peccs??? És az átlag fps 28-30??? A kereskedőnegyedben meg 18-22??? Mi a tökömet csináljak? Létezik, hogy ez mind Catalyst? Mellesleg alacsony beállításon és kisebb felbontáson sem jobb. Mindenhol nő ugyan 10-15 fps-t, de a kereskedőnegyedben még rosszab... :((( :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1405) zalika


zalika
tag

Na en vegig vittem a jatekot.
Ez eletem egyik legjobb jateka kar hogy mar vegigvittem :O
Valaki nemtudja hogy lessze witcher 2 vagy vm. kiegeszites?

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#1406) hoffman_ válasza zalika (#1405) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elvileg érkezik kiegészítő, thewitcher.com-on legalábbis azt írják, hogy várható. Ha valami oldalnak lehet hinni, akkor ez az...

más: Lag-kérdésre még mindig senki? :U

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1407) zalika válasza hoffman_ (#1406) üzenetére


zalika
tag

Nekem varosban 25 fps mashol meg 30-40 1600*1200 ban es minden uber maxon.
ui:nekem enchanced edition van

[ Szerkesztve ]

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#1408) zsolt1129 válasza zalika (#1407) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az szép :C

(#1409) hoffman_ válasza zalika (#1407) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is. Nem gyári, hanem letöltött, de EE nomeg az 1.4-es patch. Ami szintén fura, hogy egy-két újítás, amit írnak... nem találkoztam még velük. Valami nem kóser :F

Nameg, ha nálad így szalad, nálam is ez lenne a minimum, főleg, hogy ATi-ATi :(
Milyen driver van fent nálad?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1410) zalika válasza hoffman_ (#1409) üzenetére


zalika
tag

Az enyemis letoltott de en nem tettem hozza fel semmilyen patchet.A driverem 8.7.A cd rol tettem fel amit a video karihoz adtak.

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#1411) hoffman_ válasza zalika (#1410) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az 1.4-es(legújabb pecs) elég sok zavaró problémát orvosol, nameg tudtommal nem tudod leszedni külön az EE-t és külön a patch-et. Egységes upgrade-ként van fent. Viszont akkor nekem is ez lesz, lehet, hogy visszadobom a 8.7-et... Ami röhej, mert 8.10 van kint éppen, nekem is a 8.9 van fent. És a 8.7-tel volt eddig a legstabilabb :(((

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1412) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a 4. fejezetben járok, már minden mellékküldetést végigvittem, de az istennek sem találom a vodián papot. végigszaladok a parton, legyakom az összes dagon követőt, azt a 3-at akik szoktak lenni, mindezt megcsinálom nappal és éjjel, de semmi..sehol sincs az a gyökér...ez vmi bug?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1413) Fel válasza volvoguy (#1412) üzenetére


Fel
addikt

Próbálkozz azzal, hogy kilépsz a falu vagy a Fields felé, majd vissza.
Vagy haladj a "Heat of the day" (Nem tudom mi lehet a magyar címe, Alina, Celina, Julien, Adam quest) küldetéssel kicsit. Ha ott a pap, akkor a mindenttudó kislány helyből közli majd veled, hogy "Tudok valamit, amit Te nem"

(#1414) Departed


Departed
őstag

Az imént ki akartam próbálni az Enhanced Edition változatot a HD4850-emmel, de az első harcjelenetet kivéve csak sötétség van a játékban az egész képernyőn. Hang van, de csak sötétség.
Esetleg valamilyen általam nem ismert ám javítható probléma miatt?
Köszönöm a segítséget!

(#1415) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Keresgettem topicban de nem találtam okosságot. Én egy c2d-vel tolom 3,4Ghz-n egy 7900GT-n (35% tunning) meg 4Gb DDR2-1033-al, 1920x1200 ban egy 28" as monitoron akadás nélkül megy majdnem full de inkább 3/4es grafon. :K Annyi bibim van hogy a c2d-ből csak az egyik magot használja... ennek igy kell lennie, mármint egy ilyen új game nem támogatja a kétmagos futtatást? :F

(#1416) kiskrumpli


kiskrumpli
csendes tag

Sziasztok! Valaki árulja el nekem hogy lehet normálisan harcolni ebben a játékban,most kezdtem el,de amióta megtanultam a köveket lökdösni azóta csak suhogtatja a kardját.Namármost ez a sáskával szemben elég viccesen fest.Hajlandó voltam egy órát pazarolni az életemből hogy próbálkozzak,de épp csak nem röhög a képembe.Egy kicsit bosszantó. please... :F :F :F :F :W :W

(#1417) Fel válasza kiskrumpli (#1416) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

Nincs összefüggés a jelek és a harcmodor között. Nem attól hadonászik Geralt, hogy megtanultad az Aard-t. Különböző ellenfelek ellen más-más harci stílus hatásos (erről kaphatsz bővebb infót a napló, bestiary bejegyzései között). Van ugye 3 féle: erős, gyors, és csoportos, amelyről a játék elején kaphatsz infót a tutorialban (majd pedig később bármikor a napló glossary részében - fordításban biztosan 'összegzés').
Nem küzdöttem a sáskával, de valszeg az erős mód a tuti ellene. A másik dolog, hogy nem kell egyfolytában klikkelgetni az ellenen, hanem meg kell várni míg Geralt befejez egy támadó mozdulatsort (ekkor lángnyelvek jelennek meg a kurzor körül), majd ezután klikk és következik a második mozdulatsor, majd így tovább... Ha korábban klikkelsz befejezi a támadást, és kiírja a program, hogy túl gyorsan kattintasz.
Nem bonyolult, hamar meg lehet szokni, sőt nem is értem hogy jutottál el eddig, mert már az emberek ellen is kell kombinálni a stílusokat (erős, gyors), és kétlem, hogy elég volt nekik egy mozdulatsor, magyarán, kombózni kell ellenük is.
Ha figyeltél volna a tutorialra, akkor ezt is tudnád...

(#1418) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a következő a problémám.
5. fejezetben vagyok a mocsárnál..minden mellékküldetés végrehajtva, már csak a főküldik vannak, abból is a szent gergely-es és a striga...namármost...elkezdtem felkutatni a kalauzköveket, egyet találtam a menekültek barlangjában, aho la bunyós öreg van, ott a kalauzkövet meg tudtam "nyitni" - átmentem a "másik oldalra" - miután a kincseket összeszedtem, elindultam a bányába..ott miután legyaktam a kikimórokat és a flédert, egy eldugott helyen megint találtam egy kalauzkövet...kipróbáltam az aard és igni összes létező kombinációját kétszer, de az istennek sem nyilik ki...mi a baj, meg mintha valahol azt olvastam volna, hogy nem is lehet kinyitani az összeset? vagy vmi leirást kell megtalálni? vagy előbb a strigás küldetéssel haladjak, és majd ha azzal kész vagyok akkor amocsárban lévő kalauzköveket is fel tudom törni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1419) kiskrumpli válasza volvoguy (#1418) üzenetére


kiskrumpli
csendes tag

eddig rendben is van. valószínüleg hiba van a játékban,mert egészen addig amíg erre a képességre szert nem tettem ment minden mint a karikacsapás.ezért nem értettem hogy mi történt,mert onnantól kezdve tényleg nem csinált semmit.pedig a játék nagyon tetszik.mind a stílus mind a történet.bár nekem a gothic után kicsit szokatlan és talán kicsit nehéz is,de azt hiszem meg fogom szokni.meg próbálom újra telepíteni és majd meglátjuk.azért köszi.

(#1420) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Ma érkezett meg a bővített kiadás és meg kell hagyni, nagyon igényes darab. Azt a 7e Ft-ot nagyon megérte. :C Épp most hallgatom a zene cd-t és elég jó számok vannak rajta. A játéknak csak a vizsgáim után tudok nekikezdeni sajnos, addig meg elleszek a zenékkel.
Amúgy hogy érdemes játszani, angol vagy magyar hanggal? Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1421) bozont válasza bozont (#1420) üzenetére


bozont
veterán

Annyi baki mondjuk összejött, hogy a a Make of és a Bónusz játéktartalom dvd feliratait felcserélték. Először meglepődtem, hogy az asztali lejátszó mért nem olvassa a videó dvd-t, aztán számítógépen látom hogy a videók helyett a kiegészítések vannak rajta. Erre mondjuk figyelhettek volna, de azért nem olyan vészes a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1422) Morden24 válasza bozont (#1421) üzenetére


Morden24
nagyúr

Éppen ebben a pillanatban szerettem volna közölni ezt az apró infót :DDD

Meg még két apróság: a térkép, de azt majd gondolom küldik, és egy picit meglepődtem, amikor a telepítőben lengyelül kellett kiválasztanom a magyar nyelvet.
Na meg persze az elcserélt feliratok...

Pedig éppen akartam mondani, hogy végre valami, ami magyar, és színvonalas (mert az), de "kész szerencsére" azért gyorsan visszacsöppentem a balkán valóságba.

O je, mielőtt elfelejtem: "Vicser volt, egy professzionális szörnyvadász..." -> na baszdmeg, nem elég, hogy borzalmas a narrátorhang, de még a szövegek is remekek. Goto angol.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1423) semetka


semetka
őstag

Nekem az egyből feltűnt h az EE 2 új küldijébe el lett cseszve a szinkron, mert vízhangzik.
Másnál is van ilyen hiba?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1424) Morden24


Morden24
nagyúr

Egy kérdés: hibás textúrákkal mi a tökömet lehet csinálni? Már a játék legelején, a várban átlátszanak a lépcsők, meg hasonló... emmegmitővan?

Sectumsempra - For Enemies

(#1425) Tacsika válasza Morden24 (#1424) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Sok minden lehet, nálam (NV) a a graf driver frissítése WHQL-esre frissítése oldotta meg a gondot.

Más: az EAX-ot csak 3.0-tól kezeli.

(#1426) Apophis válasza Morden24 (#1422) üzenetére


Apophis
őstag

Én is megvettem már egy hete a Enhanced Editiont, de tegnap lett csak gépem. Térkép nincs, majd kipostázzák. Kicsit zavart, mert én az ilyen CE térképeket keretben ki szoktam rakni a falra. Az elszizázott lemezek nem nagyon izgatnak, igazából csak a zene érdekelt, abban meg nincs hiba. A játék észrevehetően rengeteget javult (én még anno letöltöttem, mert vártam az "egy-két hónap múlva" megjelenő EE-re).

A szinkron viszont csalódás. Angolul kezdtem, de két perc után már tettem is magyarra, ezerszer jobb. Az egyik legszínvonalasabb szinkron eddig, ezt már régebben is leírtam.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1427) Morden24


Morden24
nagyúr

Naszóval, ilyet láttatok már?

Extraként néhány helyen "átlátszó" is a textúra, tehát alá lehet látni a dolgoknak. Kurva zavaró ám. Emmegmiféle?

Sectumsempra - For Enemies

(#1428) Morden24 válasza Morden24 (#1427) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megoldottam némi nyomozással, szóval a lényeg az, hogy ATi karik használóinak ki kell lőni az adaptive anti-aliasing funkciót az ATi CCC-ben, utána helyreáll a világbéke.

Sectumsempra - For Enemies

(#1429) aginor


aginor
veterán

Sziasztok!

Játszik itt valaki Witcher EE és Ati 4850 kártya párosításával? Nálam Catalyst 8.12 driverrel komoly képhibák vannak, állandóan homályos a kép, és még szaggat is, ha bekapcsolom az élsimítást akkor rendellenes tükröződések is vannak.
Találkozott már más is a fenti hibákkal?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1430) szipak


szipak
tag

sziasztok!

mostanában kezdtem el játszani a witcherrel, egész szimpatikus...
eltekintve attól, hogy valamilyen úton-módon randa a minősége. gondolok erre:

nálatok is ilyen, vagy csak nálam nincs valami rendben.
konfigom tömören: amd 4850e (2*2500), 2*1G ram, HD3870

[ Szerkesztve ]

(#1431) aginor válasza szipak (#1430) üzenetére


aginor
veterán

Szia!

Nálam is ez a probléma. Párbeszédek alatti képminőség szerintem pogramhiba, mivel nvidia kártyával is csinálta (több drivert is kipróbáltam). Az állandóan homályos kép viszont szerintem ati driver hiba, mivel én eddig csak ati kártyánál találkozatm vele, de megoldást sajnos nem tudok rá.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1432) szipak válasza aginor (#1431) üzenetére


szipak
tag

ja, időközben felpakoltam 8.12-es catalyst-ot, ezzel játék közben már szép, ellenben párbeszédeknél továbbra is csúnya :(

(#1433) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Ha valakit érdekel van egy eladó Witcher-em.

(#1434) oettinger01


oettinger01
őstag

a malomnál vagyok és a csaj követeli tőlem a bort. hol találom azt?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1435) szipak válasza oettinger01 (#1434) üzenetére


szipak
tag

szétszórva mindenfelé lehet találni (pl kápolna oltárán is :DDD), de szerintem a fogadóstól is vehetsz

(#1436) aginor válasza szipak (#1432) üzenetére


aginor
veterán

Ez baj, mert nálam is az van fent.. :F
Valamilyen beállítást változtattál (pl: élsimítás, frissítési frekvencia, stb..)?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1437) szipak válasza aginor (#1436) üzenetére


szipak
tag

a tükröződési hiba az adaptív élsimítás miatt van, játék ideje alatt ki kell kapcsolni.
nálam minden use application settingsre van állítva, kivéve:
- catalyst ai standard
- mipmap quality
- vertical refresh always on (ezt én a monitorom miatt használom így)
- adaptív kikapcsolva

(#1438) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Sziasztok

Van 1 olyan gondom hogy mindig kidob egy bizonyos idő után a Witcher EXE hibával, eredetibe vettem meg és az összes javítás fentvan aminek javítani kéne ezeket a kifagyásokat de nemnagyon segít. Már nagyon is pórul jártam ezzel a hülye kifagyással, volt 1 mentésem amit a legnehezebb fokozaton elvittem Homályvízig, egyszercsak lefagytam és resetelni kellett, és mi történt? a mentésem elveszett T_T tőrlődött inkább úgymondom. Volt már valakinek ilyen? Őszintén jöhetne még pár hivatalos patch mert nagyon instabil a játék szerintem, de csak a fő storyban a kicsikben egyátalán nem tapasztaltam ilyen kifagyásokat. Vlki nemtudja hogylehetne orvosolni?

(#1439) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Ilyen fagyási problémára valami megoldás engem is érdekelne...
Még nem játszottam a játékkal, de apu áthozta a mentését, hogy
hátha a gépén van valami, ami miatt fagy.
A játék eredeti EE, a két gép pedig azt hiszem tejesíti a min. konfigot bőven
(Az egyik egy Q6600@3Ghz - 4GB - GTX260, a másik pedig egy E8500@4.2Ghz -
4GB - GTX280).
Hát nálam is kifagy...
Valami királynő meg a kis pókszerű komái rohangálnak egy barlangban,
a jelenség pedig, hogy bericcen 1x-2x a játék, mintha valami mem. teleszemetelés
lenne, majd kb. a harmadik ilyen után csontra fagy a játék...

(#1440) fiATHaLON válasza fiATHaLON (#1439) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Kikimór királynő...Az ő barlangja a gonosz fagyások színtere...
A 2. fejezettől kezdődnek a gikszerek.

(#1441) MomoSinX válasza fiATHaLON (#1440) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én mindenhol kitudok fagyni, vagy 15 percenként dob ki exe hibával, vagy 2 óránként, de nagyon zavaró mert tökre beleélem magam egyszercsak kidob és akkor nagyot káromkodok xD. Már az első fejezetben is kidobál pedig csak a maradék banditákat gyilkolnám a várban.

(#1442) fiATHaLON válasza MomoSinX (#1441) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Mostanában eléggé divatba jött ez a fagyás-beleimplementálás a játékokba. :DDD
Ezzel csak tovább tépázzák az eredeti játékokat vásárlók
kedvét... Ha az utolsó 5 nagy nevet megnézem az elmúlt hónapokból, mindnél
előfordul ilyen...
A 90-es években nem volt ekkora beleszarás, pedig boldog-boldogtalan
a Petőfi Csarnokban csereberélt kisfloppy-n, meg külföldön is
teljes nyugodalommal másolgattak...
:DDD

(#1443) oettinger01


oettinger01
őstag

kalksteinnek vinnem kellene alghoul alkatrészt ;] hol találom az alghoulokat? :U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1444) Grifid válasza oettinger01 (#1443) üzenetére


Grifid
aktív tag

Éjszaka össze lehet futni mindig 1-1 ghoul-al a házak környékén, de a legegyszerübb ha a kapuőr küldetését elválalod. A kriptában csak ghoulok vannak. (persze ha már felveheted tőle, nem csinálok spoiler hegyeket ide. :) )

(#1445) Calibos


Calibos
addikt

Elakadtam.
Declan Leuvarden ad egy küldetést hogy a barátját a barlangokba keresem meg, ahol óriásnövények vannak. Hiába csapkodom ezeket a növényeket 2-3 percig, egyik sem akar padlót fogni. Hogyan lehet legyőzni ezeket?

Bestiával mikor lehet össze csapni? Egyszer már felbukkant de aztán el is tűnt.

Kaptam a szerzetestől egy gyűrűt amit a 3 megbecsült ember előtt kell felmutatnom. hiába mutatom fel akkor sem történik semmi. Mind az 5 oltárnál gyertyát gyújtottam.

Találkoztam többször is goulokal de nem tudom belőlük kiszedni a vért.

Most ezek játékhibák vagy én csinálom rossz sorrendben?!

(#1446) fiATHaLON válasza Calibos (#1445) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ha a szúrbozótokról beszélsz, épp most tévelyegtem
közibük. 4. szintű vagyok, egyetlen acélkardom van,
de erős harcmodorban, plusz az aard (a legelső, amit megkapsz)
rávarázslásával kb. 3-4 utés egy kóró hardon.
Mellesleg így igazi nyalánkság legnehezebb fokozaton a játék.
Megfontolok minden egyes éjszakai kiruccanást... :DDD

(#1447) Calibos válasza fiATHaLON (#1446) üzenetére


Calibos
addikt

Melyik patch-el nyomod? Többire nem tudsz megoldást?

(#1448) fiATHaLON válasza Calibos (#1447) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Az enhanced edition-nel nyomom, így ugye 1.4(valamennyis :DDD ) a verziószám.
A többi általad említett küldetést épp most nyomom (most pár órára
fel kell függesztenem), úgyhogy azokra nem tudok megoldást.
Konkrétan pl. az ötödik oltárt nem is találom, a tiszteletes vackától
számított legtávolabbit. Azt hittem, hogy az úton jönnek sorban, de
az egyik megbújt.

(#1449) oettinger01 válasza Grifid (#1444) üzenetére


oettinger01
őstag

melyik kapuőr küldetése? milyen az a küldetés? az a baj, hogy eddig csak goul-al találkoztam és algoullal még nem pedig ez kellene...

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1450) aginor


aginor
veterán

Sziasztok

Ha a sima változatot patchelem EE-re, akkor ahhoz kér a játék internet kapcsolatot?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Witcher (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.